Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú trafóból hegesztő
 
Témaindító: Geri86, idő: Jún 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 18
(#) granpa válasza trabi fan hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Nem azonos a dropjuk. (ha más hiba nincs)
(#) trabi fan válasza granpa hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Nos esetleg az baj lehet hogy azon a trafón amelyik melegszik épphogy kicsit két helyen meg van sérülve a primer? Nincs elszakadva és nem ér össze másik menettel sem, csak kicsit meg van nyomódva két helyen. Ez miatt melegedhet?
(#) mpisti válasza granpa hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Hát... Nem lettem okosabb. Egyébként pont a drop miatt kell a trafókat egyenirányítás után a DC oldalon összekapcsolni, ugyanis akkor nincs egymásra hatás. A drop arányában oszlik meg a terhelésük. Pont ez a lényege a MIG-MAG hegesztőknél használatos pár megcsapolás sok fokozat lehetőségének.
(#) Patópali hozzászólása Márc 26, 2018 / 2
 
Sziasztok!
Próbálkozom egy ponthegesztő készítésével. Amit a vezérléssel kapcsolatban találtam mindegyik diac- Triac-al vezérelt teljesítményszabályzót írt. Tapasztalatom és méréseim alapján a leszabályzott teljesítménynél a trafó üresjárati (terheletlen primer kör) árama jelentősen emelkedett és a primer tekercs melegszik.
Találtam egy leírást és megépítettem. Na így már jó. Nekem bevált. Még időkapcsolója is van.
Amúgy a mikró trafóm 800 W- os amihez készítettem.
http://electrodiy.blog.hu/2018/03/20/ponthegeszto_keszitese_mikrohu...afobol
Érdemes kipróbálni.
Remélem így minden OK.
Üdv.
(#) jucsaba hozzászólása Márc 27, 2018 /
 
Üdv mindenkinek.
Alufólia pontheggesztéssel próbállozott már valaki?
Néhány nagyfesz kondit kellene csinálnom , érdekelnek a tapasztalatok.Köszi aki válaszol.
(#) acrux hozzászólása Okt 7, 2018 /
 
sziasztok,
nem pont hegesztőtrafónak de mikrohullámu trafóból...
ha a szekunder helyére tekerek 2,5 ös átmérő zománcozot huzalból , esetleg átmérő 3,0mm -es, de abból kevés van itthon, ahhoz akkor még vennem kell , vagy folytatom 2,5-el és akkor a leágazásig a 3,0mm átmérő kb 15A , összességében az egész a 2,5 ös átmérőre kb 10A ( kb. 2,5A6mm2-el számoltam) terhelhető. A feszültség meg lesz annyi amennyi ráfér de ugy 24 volttal számolok összességében . Ha ezt így megcsinálom és nem lépem tul a 10( vagy 15) A -t terhelésben, sokszor még annyival, se csak a felével használom, akkor ezt meg tudom tenni folyamatosan, megszakítás nélkül mondjuk 30-60 percig, vagy akár 24 órán át, a primer birni fogja a folyamatos üzemet ilyen körülmények között? Mert azt olvastam valahol hogy a mikroban is szakaszosan üzemel, ponthegesztőként is egy másodperces menetek vannak kb, aztán szünet. igaz , ott csak két menet van 35-50mm2-ből meg 2-300A.. Ez amit én elképzelek ehhez képest elég lightes terhelés a primernek. köszönöm mindenkinek a véleményezést
(#) ferci válasza acrux hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Szia!
Tervezz melléje egy 8x8 centis ventilátort, így biztos bírni fogja az 1 órát max terheléssel is..
A 24 órát már ellenőrizni kell folyamatosan, hány fokos lesz a primer. Szerencsére könnyen hozzáférsz.
(#) Gafly válasza acrux hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Az egy része a dolognak, hogy túl van gerjesztve, az meg a másik, hogy össze szokták hegeszteni.
Első körben járasd ahogyan van üresen, majd utána gondolkozz terhelésen...
(#) acrux válasza Gafly hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Össze tudom hegeszteni, csak ennyire nem részleteztem. felvágom a varratot 1,0mm es vágótárcsával, aztán ha kész összehegesztem, így képzeltem. Természetesen először üresjáratban próbálnám, gondoltam arra is , hogy valami bimetal kapcsolót is tehetek a primerre, valami ilyesmit Link Igaz , nem lenne beletekerve, csak kivül rátapasztva, de ezért mondjuk csak 60 -70-80 fokos (tapasztalat eldöntheti) mert nyilván belöl forróbb, mire a széle eléri ezt a hőmérsékletet. A szekunderbe meg bele is tudok tekerni mondjuk egy 180 fokosat és bármelyik tullép, megszakít. A cél tulajdonképpen az, hogy legyen általános használatra egy kb ilyen terhelhetőségű trafó, egyenirányítva is meg anélkül is, mikor mi kell ( esetleg egy 10-15A os ebayes step down modullal is kiegészítve). Trafó, zománcozott huzal, 50A os graetz, szerszámok ami szóba jöhet a kivitelezéshez, van.
(#) granpa válasza acrux hozzászólására (») Okt 7, 2018 1 /
 
Ezt a teljesítményt (240-360 VA) lazán viszi folyamatosan a mikró-trafó vasa, de a primert ki kell egészíteni néhány 10 menettel (legjobb, ha újratekercseled, méretezve), mert igen magas lesz az üres-járási áramod, és erősen melegedni fog. Kevés lesz a helyed is a vastag (eredeti) primerhuzal miatt. Valamint a kismegszakítót még lágy-indítással is leverheti.
(#) erbe válasza granpa hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Az eredeti primer huzal éppenhogy nem vastag. +10-15 menet már elfogadható értékre csökkenti az üresjárati áramfelvételt. Alakítottam át mikrotrafót 24 V 800 W-os kimenetre, a szekunderén nem folyamatos terheléssel. Primer folyamatosan ment, a szekunderéről egyenirányítás után 800 W-os gérvágó körfűrészt (akku helyettesítés) használtak teljes megelégedettséggel. Még nem reklamáltak (~10 év).
A kiegészítő + a szekunder tekercsnek bőven van helye, hiszen kikerül a mágneses sönt.
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Idézet:
„hiszen kikerül a mágneses sönt.”

Hát igen, erre nem szoktak gondolni
Némi szösszenet (angolul).
(#) granpa válasza erbe hozzászólására (») Okt 7, 2018 1 /
 
A 240-300 VA-hez nem kell olyan vastag primer; erre gondoltam. Valamint az üres-járási áram csökkentésére. A max. teljesítmény kivételéhez, folyamatos üzemben (alacsony melegedéshez,- üres-járási áramhoz), elkel az ablakban a hely. Természetesen a mágnessönt nélkül.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2018
(#) acrux válasza erbe hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
1,0mm átmérőjű huzalból van a primer, simán befér +15 menet, el sem foglalja mind a sönt helyét és a bimetal hőkapcsoló befér az eredeti tekercs alá, a tekercs és vasmag közé mert akkora sugárban fordul a rövid oldalon, hogy van alatta(közte) annyi hely.
Akár a vasmag(hegesztés) szétvágása nélkül is, ehetne tekerni, bár nem tudom hogy 2,5-ös zománcozott huzalból, hogy lehetne 25-30 menetet így szépen beletenni . Bár plusz munka de lehet mégis gyorsabb és egyszerűbb elvágni majd összegegeszteni, mert akkor kényelmesen hozzáférhető
(#) vyky hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Sziasztok. Miért jó a mikró trafója? Mi benne a speciális?
Sajna nem értek hozzá.ezért érdeklődők.
(#) ferci válasza vyky hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Szia!
Ha jó még a trafó, csak le kell vágni a nagyfesz tekercset, a magnetron fűtést és betekerni a 2 menetet, ahogy a leírásokban látod.
Mágneses söntöt ki kell venni.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Azt honnan tudjuk, hogy mit szeretne késziteni a kérdező?
@vyky:
Idézet:
„Miért jó a mikró trafója? Mi benne a speciális?”

Azért jó, mert nagy mennyiségben, és majdnem korlátlanul, és majdnem ingyen rendelkezésre áll.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Lásd topik címe.. talán azért itt kérdezte..

Ingyen azért nem - vagy "megdolgozol" érte, vagy veszed kis pénzecskéért...
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
De "pont" hegesztőt akar csinálni?
Miért nem például "iv"-et?
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
1-2 volttal érdekes lenne az ív... - és most pont pontot akarna talán hegeszteni.
Hagyjuk szóhoz jutni, hátha pontosít..
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Majd elmondja, szerintem is.
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Ha leírja, még jobb - az írás megmarad, a szó elszáll.
(#) vyky hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Jajj.Nem akartam szócsatát kelteni
Szóval a kérdésem arra irányult volna csak,hogy Azon kívül,hogy könnyű beszerezni,egyéb adottsága is van? Pl egy sima másik trafó miért nem jó? Valami spec tekercselése van a primer oldalnak?
(#) ferci válasza vyky hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
Semmi jó... alul van méretezve ( rövid idejű használat ), stb.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) Gafly válasza vyky hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Ferci mesterrel szerintem nem öljük meg egymást.

Két jelentős eltérés van:
- Erősen túl van gerjesztve,
- Mágneses sönt van benne.
(#) vyky hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Köszönöm az információt.
Következő: »»   18 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem