Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Párhuzamos (soros) port monitorozása
Lapozás: OK   3 / 4
(#) LGS94 válasza idlob hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Valami ilyesmit kellene összehoznom? Bővebben: Link
(#) El_Pinyo válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Igen, ez már alkalmas az RS232 fizikai jelszintjeinek előállítására. Egyébként honnan vetted az egységcsomagot?
(#) LGS94 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Müller Szabolcstól nem tudom mond e neked ez a név valamit?
(#) LGS94 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
És akkor ha elkészítek egy ilyet akkor ezt rákötem a számítógép COM1 portjára és akkor ezek hogy Rx Tx Gnd Vcc ezeket hová kell kötnöm?
(#) LGS94 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Vagy van esetleg valami kapcsolási rajzod ami érthetőbb?
(#) aroxol válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szerntem ne szenvedj vele, Itt van készen, gyári cucc, ajándék áron.
(#) LGS94 válasza aroxol hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
de ezt hogy vegyem meg nem vateráztam még! meg amúgy is mit hová kell kötni? Ha nem baj azért szeretném megtudni, hogy a kapcsolásban a Tx Rx Vcc mit jelent?
(#) aroxol válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Regisztrálsz, 2 perc az egész. Leirásban is szerepel, rx-tx, és gondolom gnd. Ezek kellenek a bekötéshez.
(#) El_Pinyo válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ennél érthetőbbet nem is lehetne mutatni.
Ha ezek az alapvető dolgok is problémásak, akkor nehéz lesz egyről a kettőre jutni. Esetleg nincs az ismerőseid között valaki, aki picit jártasabb az elektronika világában?
A srácot egyébként nem ismerem, csak gondoltam lesz valami weboldal amin esetleg több információ található.
A kérdéses kivezetések: Vcc-t az áramkör +5V tápjára, GND az áramkör GND (test) pontjára, Rx a PIC vevő lábára, Tx a PIC adó lábára.
(#) LGS94 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Beszéltem a készítővel azt mondta nem kell hozzá ez nincs benne szintillesztő de a szoftver végzi!
(#) idlob válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szoftveresen nem lehet szintillesztést végezni.
A mai alaplapok működhetnek más szintekkel is, de egy régebbi, vagy egy olyan alaplap, ami csak a szabványt implementálja (és nem foglakozik a "fizikai kódsértéssel"), nem fog működni ezzel az áramkörrel.
Lehet hogy 100-ból 99-nél működik, de épp elég ha az az egy pont te vagy.
Egy ilyen szintillesztő IC + a "körítés" 3-400Ft plusz anyagköltséget jelent, ami sorozatgyártásnál nagyon jelentős, így a gyártó nyilván lehagyta, mert számított arra, hogy az esetek többségében nem okoz gondot, de azt állítani, hogy szoftverből végzi a szintillesztést egyenesen nevetséges.

A dolog jelen állása mellett már annyi helyen lehet a hiba, hogy legjobb lenne ha visszaküldenéd a cuccot a gyártójának, hogy ellenőrizze neki működik-e. Ha igen, akkor már csak a szintillesztés és az alaplap marad hibaforrásnak. Még ezzel a kettővel is elleszünk egy darabig.
(#) El_Pinyo válasza idlob hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Egyébként picit utánanéztem én is a problémának és pont a régi gépek esetén működhet, akárcsak a JDM programozók. A régi gépek RS232 portja a 0 V körüli jelszintet már logikai "1"- nek érzékeli, pedig a szabvány a -3 V- nál alacsonyabbakat tekinti csak magas szintűnek. Véleményem szerint a MAX232 szintillesztő megoldaná a kommunikáció problémáját, de ettől még lehet, hogy lenne egyéb gond is.
(#) LGS94 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Oké! Akkor megépítem ezt a szintillesztőt amit korábban belinkeltem! Akkor a TX megy ahová eredetileg a com1 3-as lába menne és az RX pedig oda ahová eredetileg a 2-es láb megy?
(#) watt hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Összedobtam egy PICkit Serial Analyser-t.
Jó működik, de nem találom hol lehet beállítani, hogy legyen Parity bit is, ami a MODBUS RTU mód alap beállítása lenne.
Lehetséges, hogy nem készítették volna fel erre a PC szoftverét? A PIC képes rá tudom. A válaszokat köszönettel várom!
Üdv! watt
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Szia!

Betöltöttem, konfiguráltam aszinkron uart módra. Én sem találom nyomát a paritás állítási lehetőségnek. Úgy tűnik, minha csak az alapokra késítették volna fel... Nincs stopbit állítás sem. Az adatbitek számát sem lehet állítani. Ez már a panel tervezésnél is gyanús volt, mert a 18F25520 belső uartját használják fel: 5, 6, 7 bites formátumot nem tud.

Jobban játsz egy terminál programmal...
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Köszönöm! Sajnos két COM kéne és csak egy van. Gondoltam jó ez az analizátor, de valami mást kell kitalálnom(pl. egy CDC firmware+terminal...).
(#) Szabi1 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Hello!
Soros portról lenne egy kérdésem.
Egy olyan elektronikai ezközt építek ami soros porton keresztül a PC-t sleep-re rakja.
Azt ki is találtam hogy elég ha csinálok egy programot ami kiküld adatot a soros portra és viszaolvassa és ha megegyezik akkor nircmd segitsegevel sleep-re rakja.
Azt nem tudom mit kell kiirni a portra?
Egyébként egy relés ezköz zárná ösze a TXD-t az RXD-vel.
(#) Mengyán hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e olyan programról, ami kijelzi, mely process használja a soros portot. Meg van nyitva, és nem lehet hozzáférni, ami nagyon idegesít. Ja, és elvileg nem fut másik olyan program, ami használná a soros portot. A Portmon-t próbáltam már, az sem fér hozzá.
(#) juhostt hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy lpt porton szeretnék naplózni egy eszköz működését, pl egy kapcsolót/relét. A lényeg az lenne, hogy amikor a gomb megvan nyomva, akkor egy program feldolgozza és egy file-ba bele írja az eseményt.
Bármilyen megoldás, vagy megoldásra vezető utat szívesen fogadnék!
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Három éves topic, de remélem valaki jár még erre!

Egy soros port monitorozó programot keresnék. Nem kell semmi extra

Köszönöm
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
őőő most látom hogy 5....
(#) bbatka válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Tudtommal a Portmon volt az egyetlen. Azért írtam múlt időben, mert pl. Win10 alatt már nem fut.
(#) Hp41C válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
Pontosítás: 64 bites operációs rendszer alatt nem működik.
(#) horcsab válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
a kulcsszó: Realterm
(#) bbatka válasza horcsab hozzászólására (») Ápr 5, 2018 /
 
A Realterm tud a háttérben monitorozni ? A pufferből kiszedi az adatokat miközben egy másik szoftver a porton kommunikál a hardverrel ?
(#) Hp41C válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Tapasztalatom szerint a már megnyitott portot nem tudja monitorozni.
(#) horcsab válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Nem. Ezt tudtommal winfos alól nem tudod megtenni (linuxnál talán), mert egyszerre 2 program nem tudja ugyan azt a portot megnyitni.
Ehhez 2 gép kell vagy egy másik soros port ugyan abban a gépben, és az egyik portot "lópónak" kell bekötni.
(#) bbatka válasza horcsab hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Ezt a lopkodó funkciót tudja a Portmon. Ha egyszer sikerül valami helyettesítőt találni 64bites op.rendszer alá, akkor majd megosztom itt veletek.
(#) Inhouse hozzászólása Jan 21, 2021 /
 
Windows 7 64biten kellett volna egy soros port monitorozó program, ami a gép és egy Datalogic F732 gyűjtős vonalkódolvasó között nézné a forgalmat. Azt hittem ez egy egyszerű feladat, hát nem az. Egy kivételével minden program elbukott, mert nem tudott "szellem" módban ráfigyelni a portra. Az egyetlen működő a HHD Device monitoring studio lett. Shareware, igazából nem is néztem, hogy mit fog korlátozni 14 nap után, mert nekem megtette 1 nap alatt, amire kellett.
Az olvasó leírása alapján nem ment a dolog, és ahogy a működő mintaprogram által látott portforgalom alapján kiderült, kicsit másképpen megy... Így már neki tudok fogni a saját programba integrálásnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
A Serial port monitor is mintha tudná, bár az is feltörős.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem