Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   58 / 70
(#) vtsoftware válasza Remci hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Abszolút hasznos videó volt, köszönöm.

Ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy 30m-nél a réz CAT vezeték mennyire létszükség, mennyire problémás nem réz kábelt vennék?

- Csak az ára miatt... ha már elköltöttem a pénzt a nem megfelelő kábelre, nem akarok még költséget; spórolnék ha lehetőségem van.
(#) Remci válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Nagyon egyszerű. Rosszabb lesz a képminőség,esetleg nagyobb a feszültség esés.
(#) dB_Thunder válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
A TELJES kábelnek kell ilyennek lennie!
UTP is jó, ha minőségi! Ott több eret lehet párhuzamosítani, 2 elég a jelnek!
(#) dB_Thunder válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Ne szórakozzál, már!! Nincs olyan utp ami nem réz erű!! Az nem kábel, hanem hulladék!! Hányszor akarod még megvenni a kábeleket?
Kb 200Ft/m egy értelmes kábel
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2020
(#) vtsoftware válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 8, 2020 /
 
Ne szórakozzak? Nem hiszem, hogy bele kellene mennem, de kérdés adott volt, nem vesztek semmit sem, csak felmérem a lehetőségeimet... ezzel gondoltam nem lesz baj... hmm.
Oké, amiatt kérdeztem - jogos, rosszul - hogy a sodrott is megfelel-e a célra vagy a tömör réz a jó ilyen távolságon.
Mert ahogy nézem, a legtöbb balun színes képet 200m-ig minimum átvisz, de nálam nincs akkor távolság, tehát lehet ~30m-en nem tömör vezeték is jó lehet.
(#) Inhouse válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Az UTP nem drága (most vettem 57Ft/m-re jött ki -100m esetén -, réz). Kettő eret elhasználsz a balunnal a videó jelhez, a maradék 3-3 párhuzamosan a 12V.
A feszültséget nem emelgetjük, hiszen a fogyasztástól is függ, hogy mennyire terheli le a rendszer. De az a kábel biztosan rossz.
(#) zaza99 hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Sziasztok!
Boldog ÚJ Évet Kívánok először is!

Ip kamerarendszerrel van olyan gondom /mind a 4 kameránál/, hogy általában kép alsó fele lekockázódik mint élő és mint rögzített videónál.
Dahau NVR4104-P-4KS2 a rögzítő V4 szofttal 4db AZISHN H.265AI 5MP 1/2.7"SC5239 5MP POE kamerával /igen kínai/.

Mi lehet a gondja?

ip cam.PNG
    
(#) bbb válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Adatátviteli hiba. A hálózati csomagban lesz zavar és nem tudja rögzíteni a csomag végét. Tápellátási zavar, hálózati eszköz probléma is lehet az ok. Rakd gyengébb minőségre és nem fog ennyire durván előjönni a hiba, de a hálózati eszközeid beállításainál is nézd meg a jumbo frame méretet mekkora.
(#) zaza99 válasza bbb hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Jelenleg így van beállítva. Az MTU 1500-on van és nem lehet állítani de ez a külső kapcsolatra vonatkozik. Belső/kamera-nvr/meg nincs. Arra már rájöttem hogy hiába ONVIF-esek a kamerák az nvr nem tudja rendesen kezelni.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2021

nvr.PNG
    
(#) bbb válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Nézd meg az alfolyamot, hogy annál is látod-e ezt a jelenséget! Ha nem, akkor azt még bírja a hálózatod, a főfolyamot már nem. A "sebesség"-nek fordított 2048, amit lejjebb kellene venned, s úgy megnézni mit produkál.
(#) zaza99 válasza bbb hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Direkt jobb minőségű képet szeretnék azért is vettem meg ezt a drága rögzítőt igaz a kamerák kínaiak. Elvileg a kamerák 5MP-esek és csak 2MP-en használom ok tudom ez a felbontás. Az egyik kamera max 10m utp-n van a kameránál levágtam a dugót és összeforrasztottam. Szóval szeretném megtalálni a hibát hogy jobb kép legyen.
(#) Inhouse válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Ugye nem az UTP dugót vágtad le és forrasztottad vissza?
(#) zaza99 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
A Poe természetesen maradt. Az aljzat helyére forrasztottam a vezetéket.
(#) Inhouse válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
De milyen aljzat? A DC táp aljzat?
POE-s? Gyári távtáplált?
(#) zaza99 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Igen POE Gyári távtáplált. A lényeg, hogy ott biztos nincs kontakthiba.
(#) zaza99 hozzászólása Jan 17, 2021 /
 
Sziasztok!
Az miért van hogy amikor mennek az infrák mert sötét van akkor a kamera néha elsötétíti a képet majd vissza világosítja és ez megy egy darabig? Persze mozgásérzékelés miatt rögzíti is ezeket.
(#) kalmi.kalmi válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 1
 
A fal miatt ?
(#) bbb válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Nem feltétlen a fal, lehet a hó miatt is. AGC - auto gain control beállítást keresgélj, s azt állítgatva lehet ezen a jelenségen finomítani.
(#) nedudgi válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Valószínűleg a kamera próbálgatja kitapasztalni, hogy kell-e még az infravilágítés, mert a hóról elég sok fény visszaverődik.
Főleg szürkületkor (hajnalban és este) lép fel a jelenég.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) zaza99 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Szeptemberben raktam fel azóta csinálja két kamera is. Nem lehet valamit állítani rajta? Ip kamerák.
(#) nedudgi válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
IP kamerából gyártónként évente akár több tucat új típus keletkezik. Nekem eddig még nem sikerült két azonos típust venni. A menük is változnak, az angol nyelv ismerete elengedhetetlen - alaposan át kell bogarászni a menü elemeit.
Az elhelyezés, irányítás is sokat segíthet. Külső fényforrás (például utcai lámpa) fénye ne érje a fényvisszaverésre hajlamos felületeket. Felesleges is, hiszen ott az infra, amivel elég jól lát a kamera.
(#) brigi hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Sziasztok! Van két provision sd-re rögzítő, mobilon betekinthető kamera telepítve. Eszik az sd kártyákat, mert mozgáskor rögzítésre van állítva. Ha bármelyikben meghal az sd akkor az ofline lesz és nem müködik. Van rajtuk lan csatlakozó. Azt szeretném kérdezni, hogy lehetne valahogyan összehozni pc-vel, hogy oda rögzítsen? Illetve, hogy amennyiben nem olvassa az sd-t akkor is működjön? Előre is köszönöm a segítő válaszokat.
(#) proba válasza brigi hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Ha a kamera onviv formátumot támogatja, akkor nagy valószínűséggel a felhő alapú rögzítés ellen sem tiltakozik. Amúgy a menüjében biztosan megtalálod, hogy milyen hálózatos lehetőségei vannak. Az alapján hamarabb lehet válaszolni. Dugd rá egy PC-vel közös routerre, a routeren meg fogod találni a kamera IP címét, mint új eszköz. Ha ez megvan próbálj egy böngészőből csatlakozni rá.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2021
(#) sector99 hozzászólása Jan 20, 2021 /
 
Sziasztok !
Tanácsot szeretnék kérni kamera rendszer kiválasztásához. Nyaralóhoz kellene 2, esetleg 3 kamerát telepítenék. Az elvárások: rögzítés, infra megvilágítás,(mozgásérzékelés), és interneten - lehetőleg mobil applikáción- keresztüli távoli riasztás, valamint a felvételek visszanézése. 60-70 ezerbe szeretném ha beleférne.
Előre is köszönöm !
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Akkor kicsit módosítom a kérdésemet. Ez a rendszer megfelelő lesz nekem ? Szoftver és hardver egyben, nem kell külön összebogarászni az összetevőket. Igen tudom hogy AHD, de az árkülönbség nekem megér annyit. De azért minden véleményt szívesen vennék.
(#) Inhouse válasza sector99 hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Van egy ilyen rendszer a környezetemben, nem rossz a képe. Az AHD azért jól ki lett találva. A rögzítője nem annyira tetszik, de működik. Raksz bele még egy HDD-t és még benne vagy a bűvös 60e-ben.
(#) sector99 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Köszi a megerősítést ! Természetesen lesz bele vinyó. Szerintem megfelel nekem az a rögzítő, bár azért kíváncsi vagyok mi az ami Neked nem szimpatikus benne ?
(#) Inhouse válasza sector99 hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
A beállításkor volt vele nyűgünk. A tipikus kínai rosszul fordított menüvel készül. Volt, hogy frissíteni akart, ilyenkor leszakadt a hálózatról, kézzel kellett helyre billenteni, úgyhogy az automatikus frissítést kikapcsoltuk.
A legtöbb gondunk a telepített helyen az internet kapcsolattal volt, de ez nem a rögzítő baja.
(#) sector99 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Köszi ! Most már tudom kihez kell fordulni, ha megakadok a telepítéssel...
(#) Inhouse válasza sector99 hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Igazából végül nem én telepítettem, csak üzemeltetni kell.
Következő: »»   58 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem