Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   90 / 131
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Kisértetiesen hasonlit arra amit linkeltel.
És igen, kétszárnyú.
Tudom. Kutyának is veszélyes 230V-os kábeleket rágcsálni.
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
...Azt ki kellene kapcsolni.
De ez nem akadályozhatná meg a kapu távirányítóval történő bezárását...
"Kutyaűző" spray is kapható a boltokban...
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2021
(#) SzilCsong válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Ja tényleg, a villogás a az automata csukás idején villog, a folyamatos világítás valami rövidzár hiányosság.
De ha leáll és kattan a relé, mégse indul, akkor sok lehetőség nincs, valamelyik relé rossz.
Eléggé hulladékok, ráadásul srödinger macskája, mert nem lehet belelátni.
Meg tudom nézni, amivel találkoztam, melyik volt a rossz.
Illetve még a motor kábelezésével lehet esetleg hiba.
(#) Gafly válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Jelenleg időjárási okokból a munkavégzés fel van függesztve.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Azon gondolkozom, hogy a motorban lévő végálláskapcsoló nem tréfálhat-e meg?
Erre még alszok kicsit, már úgyis sötétedik, és lóg az eső lába.
(#) SzilCsong válasza Gafly hozzászólására (») Jan 23, 2021 /
 
Ha van is benne, mindkét motorba egyszerre menjen tönkre?
Nem bonyolult kiszedni a reléket 24V-on tudod tesztelni egy szakadás vizsgáló segítségével az NO NC kontaktokat, ha jól emlékszem 5db-ból valamelyik középső volt rossz, amivel találkoztam.
(#) Gafly válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Időjárás kegyes volt ma.
Tüneti kezelésként kapott két új ütközőgumit a két kapuszárny, meg kicsit megzsiroztam a zsanérokat. Most működik mint régen, de nem szeretem azt, amikor nem derül ki, hogy mi volt a hiba és miért javult meg. Mert ugye akkor legközelebb is makacskodhat a legváratlanabb időpontban...
(#) SzilCsong válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Reléhibára szavazok még mindig
(#) Gafly válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Lustaság, fél egészség.
Meg ráérünk arra még.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2021 /
 
Klasszikusoktól csak pontosan szabad idézni..
„Ej, ráérünk arra még!”
(#) Blamazs74 hozzászólása Jan 26, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Twister 230 kapunyitó elektronikám aminek van egy hibája.
Nincs valakinek hozzá kapcsolási rajza véletlenül?

Köszi előre is!
(#) pipi válasza Blamazs74 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Konkrétabban mi baja van?
Milyen pic van benne?
(#) Blamazs74 válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
a kiegészítő bemenet ment szét benne amit kulcsos kapcsolóval lehet kapcsolni.
part/full bemenet. úgy nézem optocsatolóval van bekötve. nem tudom milyen pic van benne.
(#) pipi válasza Blamazs74 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Hozzátartozó led világít? Az optója kimenetén mi mérhető? Változik a bemenet függvényében?
A funkció működik ha az optó kimenetét zárod rövidre? Az optó kimenete ha jól tudom a pic-re megy, és van egy felhúzó ellenállás. Az optó bementén van sorba a led-je, soros ellenállás (esetleg RC tag is). A full és a part pic bemenet közösítve van a távirányító gombjával, ha távirányítóról működik, akkor a pic jó. Nem egy nagy durranás átmérni a bemenetet. Verzió függvényében lehet kicsit más az áramkör.
Ha nem megy a javítás, akkor a gyártó szívesen megjavítja (gardengate.hu), ha nincs beleb@rmolva...
(#) Blamazs74 válasza pipi hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
LED eldurrant, valószínüleg az opto is. Dolgozik amúgy az egész rendszer csak erre a bemenetre szerettünk volna egy SONOFF relét tenni, csak "rossz" relé lett bekötve, olyan ami nem csak kontaktot adott, hanem fázis-nullát adott tovább. LED felrobbant, 1,5K ellenállás is valószínűleg meghalt. Full bemenetre lett kötve de a part sem megy. Gondolom van valahol közös pont.
A vezérlő összes többi funkciója továbbra is hibátlan szerencsére. SONOFF már át lett alakítva rendesen, hogy csak relé kontakt legyen.... Tudom megjavítják gardengate-nél, de az hetekbe telne vidékről ráadásul. Ezért ha opto+led+ellenállás cserével megoldható lenne akkor megjavítanánk itt helyben....
(#) 444Tibi válasza Blamazs74 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
A sonoffal es egy masik, most nem jut eszembe a neve, sokan megszivjak, pedig feketen-feheren ott a rajz hogy 230 V halozati fogyasztot tud kapcsolni.
Ha az opto kimenetet rovidrezarod, akkor mukodik a funkcio?
Ha igen akkor eselyes opto es led es elotetellenallas cserevel a javitas.
Ha az opto dioda belul eldurrant es esetleg a halozati fesz. elerte a kimeneti tranzisztort akkor nem sok esely van mert tovabbadta a picre.
(#) Blamazs74 válasza 444Tibi hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Úgy volt, hogy ez már át van alakítva, és át is volt csak tré módon mint utólag kiderült. A helyzeten nem változtat sajnos. Eldurrant a bemenet. Délután megnézem hogy az opto kimenetet rövidre zárva mi történik. Köszi a tippet.
(#) 444Tibi hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Korszerusitettem a tolokapumat, de nem igazan lett jo.
Egy nagyon regi vezerlest kuldtem nyugdijba es helyere Nice roa37 ment.
Ingyen volt, de az a bajom vele hogy mig a regi vezerles azonnal "ugrott" , a Nice csak a taviranyito 1 masodperces vagy hosszabb nyomasara reagal.
Egy csomoszor ujra kell nyomkodnom mert benne van az ujjamba a rovid nyomas.
Kulso vevo van, reles, ezen, vagy magan a Nice vezerlon lehetne valamit hogy rovid nyomasra is reagaljon?

Nem vagyok hasraeseve az ujan 50ezer forintos vezerlestol, meg kiskapu funkcio sincs, a lassu zarast meg ki kellett vennem mert allandoan nyitva maradt 20 centire a kapu, nem tud pontosan szamolni.
(#) Blamazs74 hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Kipróbáltam a bemeneteket az opto-n rövidzárral és hála az égnek működik mindkét bemenet.
Megrendeltük az optókat +aprólékot bizom benne hogy menni fog újra. Köszi a tippeket!
(#) SzilCsong válasza Blamazs74 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Akkor most hálát adhatsz az úrnak, hogy egy optoval leválasztott bemenetet küldtél meg vélhetően 220-al, mert sok vezérlésen csak egy fesz osztóval lerendezik a bemeneteket.
Ott nem úszta volna meg a processzor!
(#) SzilCsong hozzászólása Márc 8, 2021 /
 
Hi Urak!

A mellékelt képen látható egy 1 szárnyú 220-as digitális kapunyitó, dokumentációja szerint D1 fantázianéven.
Tök jól működik, szépen belassít menetidő előtt, mindent tud, egy pici probléma van... ami nem is olyan kicsi:
Néha (semmiféle logikai összefüggés nincs, se hideggel, se meleggel se megtett ciklusok számával)
A becsukás fázist egyszerűen kihagyja kb 20-ból 1x, ahogy indítaná, kattan az üzemi és a close reléje 1 másodpercre, majd rögtön elengedi.
A legrosszabb az egészbe az, hogy úgy veszi, mintha lefutott volna a visszacsukás, tehát egy nyitással kezd, a kapu persze nyitva van...
Találkozott-e valaki ilyen hibával?
Ami biztos, hogy ilyenkor nem reszetelődik a processzor, mert azt a led sor villogással jelezné.
Kondikat cseréltem, semmi változás.

d1.png
    
(#) Inhouse hozzászólása Márc 11, 2021 /
 
Egy Nice 2 gombos távirányító megkergült, meríti az elemet. Csináltam egy árammérési lehetőséget, papír (szigetelő) és egy kis vezeték. Elsőre alapból volt 1-2uA, bár kevés, de hosszú idő alatt talán meríthet. Lemostam a panelt, utána ez megszűnt, azt hittem ennyi. De pár perc múlva 0-ról 2-300uA-re ment fel a fogyasztás. Kivettem a gombokat, hátha átvezet valamelyik, de akkor is. kis szünet után beáll ez az érték. Van egy másik ilyen, ahol csak az egyik csatorna van használva, ezen kellene mindkettő. Csere lesz... Ezt átalakítottam, kapott egy kis segédpanelt, rajta egy apró SMD gomb. Az új szerelvény pont olyan magas, mint az eredeti. Az eredeti gomb helye átkötve és a test fólia az elemnél megszakítva, ezt zárja az új gomb. Mindezt egy pillanatpákával, mert lusta voltam elővenni a Wellert a tűheggyel. Nem szép, de elvileg működik.
Lehetett volna bogarászni, hogy mi csinálja, talán van egy kondenzátor a test és a táp között valahol a gomb előtt, de nem bonyolítottam az életem, egy gombbal így is megy.
(#) SzilCsong válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Megnyugtatlak, mindegyik meríti az elemet. Vadi új távirányítók vannak tökre lemerült elemekkel.
Mindig kiszedett elemmel tárolom őket.
1-2 évet szoktak bírni.
Du. lemérem ez a fajta mennyit fogyaszt, mostmár én is kíváncsi vagyok.
Ha jól emlékszem volt olyan amibe 16F-es smd PIC volt, de az lehet, hogy az ugrókódos.
Lehet, hogy egy bizonyos idő után megy le sleep-re, szóval szerintem kár volt átvariálni, azon kívül vigyázz rá, mert nagyon felmentek az áruk.
(#) uniman válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Hello! Az azonosításhoz megadhatnád a típusát! Fixkódosnak tűnik... FLO(R..2...S) ?
Hasonlóm van nekem is...azzal nincs gond. Igaz max. hetente 1-2X nyomom csak meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Nice Flo2-es, sima fix kódos 2 csatornás. Nem volt rajta semmilyen infó, ez egy utángyártott házban lehetett, mert láttam egy eredetit, azon még adatlap is van hátul, elöl meg egy Nice logó. Közben néztem, az ominózus jobb oldali gomb alatti SMD kondenzátor biztosan fixen az elemen van. Azt nem néztem, hogy az IC kap-e tápot alap helyzetben, jó ez így. Itt nem a nyomkodással volt a baj.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) Inhouse válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Álló helyzetben nem mérhető fogyasztás, aztán felszalad 300uA körülire és ott marad. Ez a távirányító így pár nap alatt megette az elemet, lement 1,5V-ra. Ezzel a megoldással csak akkor kap tápot, ha nyomják a gombot, cserébe csak 1 csatorna működik, de annyi is kell.
A jól működőt elfelejtettem megmérni, hogy van-e fogyasztása, de ennyi biztosan nincs, mert normál üzemben 1évet simán bírnak, nem pár napot nyomkodás nélkül.
(#) SzilCsong válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Az tényleg gáz, ha ilyen gyorsan leszívja, nem érdemes rajta agyalni.
Amivel találkoztam hibával, a nyomógombbon kívül, a kvarc oszcillátor, ezen felül nincs értelme agyalni.
A megoldás tökéletes, nálam ilyen volt a kocsiba építve, a nyomógombnál rövidrezárva, a kocsiba a műszerfalba épített nyomógombbon keresztül kapta a 12V-ot az elem helyén.
Most is jó volna egy ilyen megoldás, de szerintem sose lesz annyi szabad időm, hogy ezt megcsináljam.
(#) djkoxi hozzászólása Márc 23, 2021 /
 
Üdv!
Beninca 220V-os kapunyitó ( szárnyas ) motortekercsén szokott lenni hőbiztosíték? Szakadtnak mérem a tekercseket, viszont szemre épnek, újszerűnek tűnnek. Égett szaga sincs.
Köszönöm!
(#) mraulajos válasza djkoxi hozzászólására (») Márc 23, 2021 / 2
 
Hali!
Sok BENINCA motorral találkoztam. Nincs benne hőbiztosíték. Teljesen szétszedted a motort? Találkoztam már olyan esettel, hogy a műanyag töm.szelence tövénél volt eltörve/elszakadva a vezeték. Olyannal is, hogy teljesen bent, a motortekercs kivezetésénél, ahol rá van forrasztva a kimenő vezeték, a tekercs vezetékre, ott volt leválva. Jól át kell nézni.
(#) djkoxi válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Tüskés mérővel átmértem, a tekercselésig nincs szakadás a vezetékeken. A tekercselés kötegelését nem akartam szétvágni, míg biztosat nem tudok. Kicsit vaskosabbnak tűnt az összekötés a gumikábelek ereinél, emiatt gondoltam hőbiztosítékra. Sajnos ott már bandázsolva van, nem látszik melyik ér vastagabb. Kénytelen leszek megbontani és ellenőrizni a forrasztást.
Leégett motortekercs nem ilyen szokott lenni, lehet kontakthiba lesz.
Következő: »»   90 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem