Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   385 / 584
(#) Ge Lee válasza compozit hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Konvektorban ez úgy 30-35 évente adja meg magát, és ilyen 1800Ft-os tétel volt legutóbb. A kazános, meg a központi fűtéses topikok meg napi szinten pörögnek, hogy nincs fűtés és/vagy meleg víz, itt csöpög ott köhög, kehes a szivattyú, meg 70 ezer az új panel...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Ennyit sikerült megtudnom a hivatalos forrásokból.
Valami benfentesebb infó, miért ment el az áram, fél napra, délpesten?
(#) compozit válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Hát az én cirkóm is 23 éves, használtan vettem, 8 évesen. Most először volt baja. A boltban azt mondták, hogy ezek a hőelemek nem tartanak soká. Vettem belőle még egyet, mert fogynak az alkatrészek a régi dolgokhoz. 1900,- Ft volt. Ebben egy 10 alkatrészből álló panel van, mert hogy szabályozott. Szerencsére nincs elbonyolítva...

Ne felejtsd ki a könnyűszerkezetes házból a padlófűtést, mert azért csak kell valami hőtároló kapacitás. Az elméletednek egy hátulütője van: már nem tudjuk megvalósítani.
(#) Epu2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
A béreket, árakat arányaiban írtam.
Nem tudom hogyan csinálják, de száz évnél régebbi házakat is szigetelik. Kívül nagyon öreg, belül, ha nem más a cél, ugyan olyan modern. Talán belül víz és hőszigetelőiik? Az új házak alapja is másként készül. A víz és hő szigetelés, valamint az alap mellett kívülről kavicsos árok van. Másként gondolkodnak. Nem baj ha drága, de legyen jó és örök. Jelenleg nálunk legyen olcsó, de megálljon. Régebben is így volt. Régi házat nálunk, hő és víz szigetelni, soha meg nem térülő beruházás.
(#) Ge Lee válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Többször akkora összegből mindenki tud másként gondolkodni. Én épp azt becsülöm a keleti emberekben, hogy töredéke összegből plusz némi ésszel is képesek olyan dolgokat produkálni mint nyugaton a sok pénzből.
Ha sok a pénz, nem kell gondolkodni, nincs rá szükség. Gondolkodni akkor kell, ha valamit a töredéke költségvetésből is meg kell valahogy oldani. Úgy 20 évvel ezelőtt a melóhelyen még arról vitatkozott 2 mellékállású mesterember, hogy egy adott alapterületű kéglit fel lehet-e építeni 2,8 millióból vagy sem. Most ugyanazt már 25-ből se lehet...
A házunkra ráférne egy komplett tető csere, úgy mindenestől. Megkérdeztem egy ács-tetőfedőt, és olyan összeget mondott, amiből majdnem tudnék venni egy másik házat. És akkor ez csak a tető, nem vízszigetelés, nem aljzat szigetelés, nem hőszigetelés, és nem fűtés korszerűsítés.
(#) sargarigo válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
És akkor ezt még megcsináltad csendben, zsebből zsebbe. De ha engedélyeztetni is kell, na ott aztán eldurvulnak a dolgok! Köszöntem, volt benne részem!
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Vannak árak. 1m2 szigetelés felrakása csak munkadíj 8000Ft. Csak az északi falam majd 900.000Ft lenne ha csak a munkadíjat számolom. Körbe érve 2.8millió. Na ezek után valahogy nemigazán akartam szigetelni mert sosem hozza visz az árát. Jah és számla az nincs.
(#) Epu2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Idézet:
„Ha sok a pénz, nem kell gondolkodni, nincs rá szükség.”

Azért ez nem igaz. Legfeljebb a luxus kategóriában.
(#) Gafly válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Érdekes. Mondjuk 120k-ért annyi macskát veszek amennyit akarok! Kajástul kuckóstul
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Idézet:
„annyi macskát veszek amennyit akarok”

Tapasztalatok szerint beszerezni könnyű/olcsó kismacskát.
Hosszú távon azért nem akkora jó befektetés.
(#) Epu2 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
A kutya sem. A hobbiállat csak annak gazdasági kérdés, aki ész nélkül tenyészti.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
(#) Inhouse hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Corvette (Korvet) 038 profi lemezjátszó az oroszoktól... Állítólag olyan jó, hogy 1983 óta gyártják és a világon mindenhova adnak el belőle. Itt működés közben látható.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2021
(#) Gafly hozzászólása Jan 30, 2021 /
 
Puli szimatol.
végre egy olyan bejelentés aminek örülhetünk.
(#) Bakman hozzászólása Jan 30, 2021 / 3
 
Micsoda dolgok esnek be néha az ajtón...
(#) erbe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Egy ilyen fúrógép nálam is van, de leégett. ~35 éve még megtekercseltem egyet. Nem tudom, meddig bírta, mert nem jeleztek vissza.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Nem mindenki az M-vel kezdődő márkát használja úgy néz ki.
(#) Bakman válasza erbe hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Ez is le van égve.
(#) erbe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
0,17-es huzal kell rá, de a menetszámra már nem igazán emlékszek. Talán 170 menet tekercsfejenként?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 31, 2021 / 1
 
Keszthely térképe 1958-ból! Nagyon sokat fejlődtünk azóta...
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 31, 2021 / 4
 
Hát még ehhez képest mennyit!
Óvatosan kattintsatok a linkre, mert órákra ott lehet ragadni!
(#) Bakman hozzászólása Feb 1, 2021 / 1
 
Tényleg mindent is hamisítanak: kismegszakító.
(#) Inhouse válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Azt a mindenit! Ez nagyon durva...
(#) nedudgi válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Mi a gond? Rá van írva, hogy 6A. Elvisel ekkora áramot? Szerintem igen.
Ha lekapcsolod, megszakítja az áramkört? Szerintem igen.
Az élettartamról lehet beszélgetni.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Ez rendben is van, de kismegszakító rajzjele van rányomtatva.
(#) Inhouse válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Gondolom, hogy csak ironizálsz... Ha leég egy ház a soha ki nem oldó "kismegszakító" miatt, akkor az már gond.
(#) nedudgi válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Tudod, hogy mit jelent ez a szmájli?
@Bakman: Igazad van, de annyira mozgatta a szerkezetet, hogy nem láttam egyértelműen.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2021
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Élettartam? Csak nem figyeli a túlterhelést, nem figyeli a zárlatot. Ha nincs szerencséd a lakásod mellett az életed is ugorhat.
(#) sargarigo válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 1, 2021 / 1
 
Csak viccel, ne bántsd!
Következő: »»   385 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem