Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 24/12V-os inverter
 
Témaindító: Hurka, idő: Jún 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) tOlyO55 hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Helló! Nem tudom,h jó helyre írok! Az lenne a kérdésem,h meg lehet-e oldani azt,h egy 24v-os aksiról működtetnék egy 12v-os motort,de egy olyan kütyü kéne nekem,h csak 12v-ot kapjon a motor és ez által így tovább bírná-e az aksi ha csak 12v-ot szedne el nem 24-et a motor! Köszönöm előre is a segítséget! Gábor.
(#) James9712 hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Sziasztok,kezdő vagyok elektronikában,de nagyon.
Azt szeretném megkérdezni,hogy hálózati szivargyújtóról
lehet e invertert működtetni?
(#) James9712 hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Igen van,az egyik fele normál dugvilla,és a túloldalt egy szivargyújtó aljzat.
De nem tudom ezen belül mire képes,mármint feszültségre gondolok.
Mielőtt valaki megkérdezné,igen kellemetlen,hülyének lenni!!
(#) James9712 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
De igen,valóban rosszul fogalmaztam.
(#) pucuka válasza James9712 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
A szivargyújtót max. 32 V DC-ig lehet használni. Arra nem szabad dugvillát szerelni, semilyet se. Végképp nem olyat, amit akár fordítva lehet csatlakoztatni.
Nincs-e véletlenül a hálózati dugvilla, és a szivargyújtó csatlakozó között egy kisebb - nagyobb (többnyire lukacsos) dobozka? Mert ez egy 230 V AC/12 (24) V DC adapter (tápegység) mert így érthető. De akkor minek az inverter, és a terhelhetőségeknek is összhangban kell lenniök.
(#) James9712 hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Ez csak egy ilyen idióta agyból származó gondolat volt,hogy talán kevesebb árammal is tudnám a pc-t működtetni.
Mit gondolsz,halva született ötlet volt?
A válaszaidat,illetve,hogy időt szakítottál rám,mindenképpen köszönöm.
(#) pucuka válasza James9712 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Nem az áram a lényeg, hanem a felvett teljesítmény. Ebből mindíg veszítesz, amikor átalakítasz egy másik áramnemre. Mindegyik átalakításnak van hatásfoka, ami sohasem 100%, hanem annál (megesik, hogy jóval) kisebb. Így ahelyett, hogy kevesebb áramot fogyasztanál a hálózatból, többet kell. Pl. egy inverter hatásfoka, ha nagyon jó is, kb 60 - 70 %, ami azt jelenti, hogy ha csak ezt az egy elemet iktatod a tápláncba, máris negyedével többet fogyasztasz mint nélküle. Persze vannak helyzetek, amikor nem lehet mást tenni, akkor annak ez az ára.
(#) Adrién hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
sziasztok!


Mit szóltok ehhez vélemények re lennék kíváncsi?

http://www.jofogas.hu/budapest/1200W_os_Inverter__aramatalakito_Szi...71.htm
(#) wallair hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Szivargyújtós inverterről (PL.) ami módosított szinusz hullámot ad, tudtommal nem lehet fojtótekerccsel hajtott fénycsövet működtetni. Kompakt féncsőelektronikávan hajtott fénycsövet lehet?
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2013
(#) tib12 hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
Üdv, Van egy stabilizátorom, ami sajnos nem működik, eddig jó volt, most viszont nem ad életjelet, illetve feszültséget. A benne lévő 7815 működik, a tranzisztorokat is cserélgettem már de egyenlőre semmi. Mellékelem a kapcsolást illetve magát a kapcsolást. Egy csavarhúzóval értek a burkolathoz és egy nagy szikra közben kiégett a biztosíték(amit már cseréltem). Remélem újra működőképessé lehet varázsolni. Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
(#) latyakosa válasza tib12 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Hello,
Ha _valóban_ jó a 7815-s íc akkor a 3 db transzisztor is cserére szorul. Műszerrel meg tudod mérni 7805 out pontjának és a test pont közötti feszültséget ?
(#) latyakosa válasza latyakosa hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
7805 == 7815
(#) tib12 válasza latyakosa hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Igen, meg tudom mérni és meg is mértem, ebből gondolom hogy jó mert leadja a 15V-ot.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 27, 2021 /
 
Hali!
Látom, alszik a téma.
Tudom, primitív a kérdés.
A visszáb lévő kapcsolást szeretném megépíteni, egy db teljesítmény tranzisztorral. (2N3771)
Mi a helyes kötés?
(#) proli007 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 1
 
Hello! Ha nem írnak egy topikba, akkor mire adjanak választ?
Pont úgy kell eljárni, mint amikor két oroszlánt fognál.. "Ötöt megfogsz és hármat elengedsz."
Vagy nem értem, mi a kérdés..
(#) mraulajos válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Csak egy db 2N3055 ös teljesítmény tranzisztort akarok alkalmazni.
(#) proli007 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Megteheted, a terhelhetősége kisebb lesz. Általában 20..30W-nál többet (2-3A) nem érdemes elfűteni és megfelelő borda méret kell. Valamint azt is figyelembe kell veni, hogy ha gépjárműbe lesz, hogy ott meglehetősen meleg is tud lenni. Valamint azt, hogy itt nincs kimenti zárlat elleni biztosításm tehát minimum egy bizti a bementen.
(#) mraulajos válasza proli007 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Ige, gépjárműbe lenne. Csupán egy rádiót fog működtetni. Arra kérlek, hogy a mellékelt rajzon rajzold be a kötést, egy db tranzisztorra.
(#) proli007 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Nincs mit megrajzolni, egyszerűen elhagyod a két tanzisztort. (Ezért nem értettem a kérdést..)
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Ha még egyszer megnézed a rajzot, akkor látszik hogy darlington akar lenni. Aminek sok értelme nincsen, de jelen kapcsolásban, egy tranzisztorral semmi módon nem fog működni.
Ha nagyon ráérek, akkor később átrajzolom, ha valaki nem előz meg addig.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Na jó! Én is vak vagyok.
Nem is feltételeztem hogy darlington van benne, mert minek? Az LM7815 el tudja bázisárammal látni a végtranyókat.

@Lajos: Kollektor a 24V-ra, bázis a 7805 kimenetére, Emitter pedig a kimenet. Igaz, kb.14,4V lesz a kimenet, de az autóban is ennyi az aksi mikor megy a kocsi.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) mraulajos válasza proli007 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Köszönöm! Értem.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem