Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   262 / 291
(#) jani60 hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
5 led van a kijelzőn. Egy a 220 volt (piros), egy piros felkiáltójel és három zöld hőfokválasztó. Hiba esetén mindegyik folyamatosan villog, folyamatosan járó kompresszor hangját hallom és a hőmérőn a kb -30 Celsiust látok. Ajtónyitásra, vagy konnektor ki-be húzásnál a 220-as piros és a kiválasztott egy db. zöld led ég folyamatosan és a kompresszor kis idő múlva leáll.
(#) kaqkk válasza jani60 hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
A konnektort ha megy a kompresszor ne húzd ki -dugd vissza , mert a leállás olyankor nem "természetes" hanem a túlterhelés -túláram miatt történik. A termisztort nem cserélném más típusra főleg nem mérések alapján (csak saját típus azonos alkatrészt használnék) de szerintem nem valószínű a termisztor hiba . Vagy elektronika vagy hűtőköri gond lesz .
(#) jani60 hozzászólása Dec 7, 2020 /
 
Lefotóztam.
(#) aquacon hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Kedves Fórumtársak!
Van egy Whirlpool WBE3321 NFW típusú egykompresszoros NO FROST hűtőszekrényünk. A mélyhűtő hűt a hűtő viszont nem.

Alsó részen van a fagyasztó, a fagyasztó felső részén az elpárologtató, ventilátor, hőbiztosíték és termisztor. Elektronikus vezérlésű, fagyasztó és hűtő rész külön nem vezérelhető, 4 fokozat állítható, LED visszajelzés.

Leírom, hogy eddig mivel próbálkoztam. Párologtatót lebontottam, ventilátor megy termisztort leteszteltem (levágtam és a szervizkönyvben lévő ellenállásokat mértem). Olvasztás szerintem megy párologtató nincs lejegesedve. Kb. 1 napot járattam üresem. Ezt követően fagyasztóban -35 fok, hűtő részben 8-12 fok (a külső hőmérséklet ahol teszteltem kb. 15 fok lehetett). A hűtő részen nincs kifejezetten hideg felület (gondolom, hogy a hátsó részen kellene, hogy legyen). Egy hűtőkör van, a fagyasztó és a hűtő párologtatója között a hűtőközeg áramlását le lehet zárni? Mi zárhatja el.

Ha valakinek van ötlete szívesen meghallgatnám. Előre is köszönöm. Mivel nem értek a hűtőkhöz lehet, hogy nem szakszerűen fogalmaztam, de remélem megérthető a probléma.
(#) Gafly válasza aquacon hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Hacsak nem, akkor megmondják a hozzáértők a tutit.
(#) Joe_001 válasza aquacon hozzászólására (») Jan 1, 2021 /
 
Szia! BUÉK!
A -35°C Az kezdődő gázhiányra utal, a tipikus hőfok a mélyhűtőben az -18°C. Szerelőt igényel szivárgás elhárítása.
A másik, a felső hűtő. Egy csatornán nyomja fel egy ventilator a felső térbe alulról a szükséges mennyiséget, amit egy motoros zsalu is szabályozhat. Nem tudom mennyi jéggel találkoztál, és hol, mert két hely a kritikus. a pára lefolyó csöve, ami el szokott dugulni a jégtől, a másik végén a kompresszor tetején a gumiszelep lekövesedhet. A felső térbe vezető csatorna is befagyhat. Ez a leolvasztási ciklus rövidsége miatt is lehet. Ezt egy érzékelő hibája is okozhatja.
(#) gergo55 hozzászólása Jan 14, 2021 /
 
Hosszú állás után megpróbáltam egy MIRKÖZ 300 l fagyasztót beindítani.
Kicsit zúg a kompresszor, pár sec után leold a védelem, kicsit később újra próbál indulni.
1. Tudok-e tenni bármit, hogy normálisan üzemeljen?
2. Beállt a kompresszor, -> csere?
3. kuka....
(#) StMiklos válasza gergo55 hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Szevasz!

Ne kínozd, mert nem lesz esélyed feléleszteni!
Hány fok a környezeti hőmérséklet?
Mindenképpen szobahőmérsékleten hosszabb állás után kéne próbálni.
Ha nem megy, akkor lenne tippem.

Üdv:
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2021
(#) gergo55 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
O.K.
Eddig kint volt egy volt istállóban, most egy fűtetlen szobában van.
Akkor hagyom, holnap újra próba!
(#) StMiklos válasza gergo55 hozzászólására (») Jan 14, 2021 / 1
 
Szevasz!
Mégegyszer! Ne kínozd, csak egyszer próbáld! Max. mégegyszer.
Amúgy semmilyen hűtőt ne akarj 5 (10) percen belül újraindítani. Megsértődhet..
A szűrőjét melegítsd meg előtte hajszárítóval akár 50 fokra, nem árt ha kompresszor alja is langyos.

Üdv: StMiklos
(#) gergo55 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
O.K.!
Nem bántom!
Holnap melegvízzel átmelegítem,- hajszárítóm nincs - , és úgy próbálom indítani!
(#) gergo55 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Jó két órányi melegítés után, a komp. 25 C, a szűrő 38 C fokos, továbbra sem indul... zug kicsit, lekapcsol....
(#) StMiklos válasza gergo55 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Szevasz!

Akkor a kuka irány lesz..
Mondanám mérj tekercsellenállásokat, ellenőrizni kellene az indítórelét, netán oldalbavágni, de nem tudom ér-e annyit.
A kompresszor töltőcsonkja le van még forrasztva, eredeti?
Ha bármit próbálsz még csinálni, indítani, valamiféleképpen véded, ha nem indul el 2 másodpercen belül, kapcsold ki, kézzel érezni, mert csak gyötröd vele.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) gergo55 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
1989-es gyártmány....

Amikor a szűrőt melegítettem, hamar elkezdett szörcsögni a gáz a csövekben, tehát van benne gáz.
Töltőcsonk leforrasztva, eredetinek látom.
Megdorgáltam kissé....
Az indító relén mit nézzek? Beégés, tekercs, ellenállásoknak mennyinek kellene lennie?
(#) gergo55 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Lebontottam a fedelet.
A relé tekercs rendben lévőnek látszik.

A komp. alsó lábai között 47 Ohm, a baloldali és felső között 37 Ohm, a jobboldali és a felső között 10 Ohm van.

Minden bizonnyal megszorult a kompresszor a sok állásban, és megdermedt az olaj....
(#) moltam válasza gergo55 hozzászólására (») Jan 15, 2021 / 1
 
Próbáld óvatosan kocogtatni gumikalapáccsal, hátha megindul. Ha nem akkor nem olyan óvatosan, ha már úgyse megy akkor nagy kár nem ér
(#) StMiklos válasza gergo55 hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
A 10 a főfázis, a 37 a segédfázis, a relé tulajdonképpen a főfázis áramára behúz (egész pontosan felhúzza a jármot) és a segédfázisra is áramot (kontaktust) ad, tulajdonképpem összeköti a 2 alsó csapot.
Aztán a felpörgő kompresszor árama lecsökken, elejt a relé és marad a főfázis.
Ez játszódik le, ha nem így vaN, akkor megszólal a tuláramvédelem (kiold ca. 110 FOKNÁL).
Én a mai napig használok kompresszornak egy 1975-ben gyártott, 40 évet működött hűtőből származó FK0,8-at. A Tied talán FK1.0, inkább FK1,4

Ennyi, üdv: StMiklós
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2021
(#) gergo55 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
KIvettem a relét.
Annak a vasmagnak ott a tekercs közepén nem kellene mozognia???
A tekercsre ne adjak 230-at közvetlen, ugye?
(#) StMiklos válasza gergo55 hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Szevasz!

De, annak mozognia kell, amikor behúz, az húzza felefelé azt hidat, ami zárja a segédfázist indításkor.
Isten őrizz! (Ha mégis, akkor lehetőleg világos legyen és tudd melyik kismegszakítót "veri le").
Az a tekercs van sorosan a főfázis tekerccsel.

Üdv: StMiklos
(#) gergo55 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Meg WD40eztem, de nem mozdul...
(#) StMiklos válasza gergo55 hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Ez másfajta, mint amiről én szóltam, de abban a tekintetben ugyanaz, hogy amit látsz, az nem mozoghat, csak ami benne van rúgó/vasmag/járom.
Ha fel-le rázod zörög/mozogni fog, és zárja a 2 hüvely jellegű kontaktust, megadván a segédfázisnak az áramot.

Üdv:Stmiklos
(#) gemslay hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Sziasztok!
Adott egy Indesit TAN 2-es hűtő. Egyik nap azt vettem észre, hogy a sima hűtőbe berakott hőmérő -5 fokot mutat. Több dolog meg is fagyott benne. Folyamatosan járt a hűtő, nem kapcsolt le, még akkor sem, ha 0-ra letekertem. Akkor kihúztam a hálózatból és később, amikor újra áram alá helyeztem, nem indult. Párszor meg kellett ütögetni az állítógombot, amitől magához tért. Ment is egy napig maxra feltekerve, szépen kapcsolgatott. Aztán lejjebb vettem és akkor ismét leállt. Azóta ilyenkor mindig megáll, és vagy újra az ütögetés, vagy a „hálózatból ki, várni kicsit és vissza” segít rajta.
Most éjszaka leolvasztottam, hátha ez orvosolja, mert két éve nem volt, de sajnos minden ugyanaz. Illetve volt, hogy bekapcsoltam, nem indult el, csak nagyon halk búgást lehetett hallani.
Én a termosztátra gyanakodtam első körben, de tartok tőle, hogy más gond is lehet itt. 10 ezret szánnék még egy termosztátra, de 20-30 ezret már nem költenék egy 15 éves gépre.
Van valakinek esetleg ötlete, hogy mi lehet a gond?
(#) holyamoke2045 hozzászólása Jan 23, 2021 /
 
Sziasztok. Fagor nofrost hűtő hirtelen kattogással megállt és nem indul.
Mkp kondit cseréltem, máskor is volt vele gond, akkor segített, most nem.
Esetleg ötletetek lenne, mi lehet a hiba oka?
Köszönöm szépen a segítséget előre is.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2021
(#) erdgab hozzászólása Jan 31, 2021 /
 
Tiszteletem Uraim!
Adott egy Indesit kombinált hűtőszekrény ami teljesen jól működik,de lenne egy kis gondom vele.A hűtőrész ajtajának tömítése kezd leválni az alsó részen és mintha szakadásnak indult volna az egyik saroknál.A kérdésem az lenne,hogy ez javíttatható,javítható e vagy nem lehetséges?Kit érdemes (szerviz) megkeresni ez ügyben?
Nem találtam jobb fórumot,azért ide írtam.
Köszönöm a segítséget!
(#) Joe_001 válasza holyamoke2045 hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Mit mértél? MKP, egyenirányítás után?
(#) holyamoke2045 válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Semmit. Nem tudom hogy kell, de azt sem, hogy hol. Csak egyszer ezzel az alkatrésszel volt gond, gondoltam hátha most is.
(#) Gafly válasza erdgab hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Ha szakadásnak indult, akkor szerintem ki kell cserélni, de nem filléres tétel maga a gumi sem. Azt nem tudom, hogy ezt még a rettenet sok csavarral kell-e szerelni...
(#) Joe_001 válasza holyamoke2045 hozzászólására (») Feb 1, 2021 / 1
 
Ez a kondenzátor trafó helyett van, van utána egy dióda. azon kellene 12V, vagy az alatti egyenfeszt mérni.
Bedugva nem ajánlom a piszkálását, élő hálózaton van nagyon megrázhat!!!
Vidd el műszerészhez, aki meg tudja mérni az alkatrészeket, a kondenzátort is!
(#) Joe_001 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Szia!
Ha tudnánk a hűtő típusát talán tudnánk boltot, szervikönyvet ajánlani, mert ha szakad akkor csere.
(#) erdgab válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Ez egy INDESIT BIAA12 34853990101 készülék.
Következő: »»   262 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem