Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap,sütő bekötése, kábelek kiépítése
Lapozás: OK   5 / 8
(#) Joe_001 válasza palako hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Szia! két dolog.
A sütőt errefelé 5x2,5-el kötjük, (Német, Holland vidék), és 16 A 4P biztivel. (Barna, kék, fekete, szürke sorrend a biztin. a Barna, és a fekete fázist, a kék és a szürke nullát kap. a színeket átjelöljük.) A 3x 2,5 az szűken elég, Van rá spéci alj, (Perilex a neve)a Német azzal szerelve adja el, a sütőt, csak be kell dugni.)
A másik nem írtad, le a búgás jellegét. A hálózati 50 Hz-re gondolsz? Ez lehet akár a zavarszűrő tekercs lazasága miatt, ha magasabb a freki, akkor a kapcsoló üzemű trafójának van hasonló hibája. mindkettő szakszerű javítása a tekercs műgyantával kiöntésével történik. Bár anno a Gelkás raktárosunk ilyen ciripelős hibát CRT tv-ben fogpiszkálóval javított meg a sorkimenő tekercsén. Mindenesetre garis a hiba, én visszavinném, 72 órában, ha belefér az időbe , és kipróbálva hoznék el másikat.
(#) palako válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Szia! 50Hz-es búgásnak tűnik és csak az alsó fűtőbetét csinálja. A kézikönyv szerint 3x1.5 min keresztmetszet kell neki, ebből gondoltam, hogy talán a vezetékezéssel nem lehet gond. Mindenesetre én is azt gondolom, hogy gariztatni kéne, de elég macerának tűnik kibontani a helyéről és visszavinni. 72 órán sajnos már nagyon túl van, sokat idő volt, mire minden körülmény készenállt a beépítésre.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2020
(#) Joe_001 válasza palako hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
A vezeték elég. ...Most. Persze, ha nem bővítesz. Én csak elmondtam, itt hogyan kábelezzük, ezért csináljuk 5x2,5-vel, mert még a ler árama is ezen jöhet. Erről ennyit.
Látom nyomoztál egy kicsit. (Gariban nem megy a javítás esetleg?) Konretizálni kellene a búgó egységet. Megbálnám szétszedni a belét ameddig takarításig engedi. beindítanám, búg e még, ha igen merre felé.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2020
(#) palako válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Köszi egyébként a vezetékelési infót, hasznos lehet még a jövőben, főleg a dugalj, most fixre van kötve, de lehet, hogy áttérek dugaljra, főleg ha ennyiszer kell kiszedni, hehe. Bővíteni nem nagyon fogok, nincs is több áramom.
Hétfőn valószínűleg megpróbálom elérni a szervízt, hogy mondjanak valamit, tartok tőle, hogy egyszerű "ez ilyen" lesz a válasz.
Holnap, ha lesz időm, kiszedem és beindítom a műhelyasztalon, hogy ahogy írtad, nyomozzak még egy kicsit, hogy mi ez a búgás. Nehéz megmondani pontosan honnan jön így, mert búg az egész alsószekrény-rendszer. Közben megmértem spektrum analizáror appal a búgást és úgy látom 100Hz a domináns frekvencia. Ha jól emlékszem, van valami karbantartáshoz levehető takarólemez, majd az alá bekukkantok legalább.
Más: érdekes dolgokat olvastam a neten, vannak akik esküsznek arra, hogy némelyik fűtőbetét újkorában búg, de később, ha párszor pár órát már ment vörösizzáson, akkor beáll és valamennyire elmúlik.
(#) drsp hozzászólása Nov 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott a falból kijövő 5x 2,5 tömör réz vezető, 3x16A
Ehhez most vettem egy indukciós lapot (AEG) amely 2 fázisú, fázisonként max 3,6 kW-os., 1,5-es vezetőkkel (1 föld, 2 közös 0, és 1 fekete, 1 barna fázis)
Kérdésem, hogy hány A-es kétpólusú kismegszakítót tegyek az elosztóhoz?
A 2,5-esek miatt 2x16A-re gondoltam (kétpólusú), de az nem sok a készülék 1,5-es vezetőihez? Oda lehet, hogy 2x10-es kellene?
Köszönöm!
(#) Marci1666 hozzászólása Dec 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy indukciós fözőlap 7.4 kw-os, a bekötési rajzzal adódott problémám.
A főzőlaphoz 5*2,5 vezeték megy, viszont a főzőlapból 5*1,5 jön ki az alábbi kép szerint, ahol az R-S és N-T közösítve van.
Az első bekötési ábra szerint R, S megy az L1 és L2-re amit értek is, viszont az l3-ra nem megy semmi, hanem T és N közösítve marad és megy az N-re.

És ez a problémám, miért nem megy a T az L3-ra??? Így az 5 vezetékemből csak 4-et kössek be?
3p 16-os biztosíték elég?

unnamed.jpg
    
(#) Joe_001 válasza Marci1666 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Szia!
1 fázis, vagy 3 fázis megy oda? Milyen biztosítékja van?
(#) Marci1666 válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
3fázis megy oda + nulla és a föld. Még nincs biztosíték, ez is éppen az egyik kérdésem a sok közül.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2020

ábra.png
    
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Mi 16 4P-t használunk Németben, Hollandban. L1 (barna; N(kék); L1/L2 Fekete; N Szürke, kék csőben. A zöld/Sárga értelemszerűen. A készülék bekötése Így párban. Barna-kék; Fekete- Szürke.
(#) Joe_001 válasza Marci1666 hozzászólására (») Dec 30, 2020 /
 
Szia!
5x 2,5 mm2-est mondott. Bizti nélkül még nem megy oda semmi. AZ 5x2,5 re akár 2db nullát és 2 db fázist is kiadhatsz. Mi egy fázisra így csináljuk vidéken. A "T" az nem fázis hanem még egy N, igazából a szürke volna amit kék zsugorral illik átszínezni mind a két végén. (Legalább is mi így csináljuk.) A 4p a két áramkör teljes leválasztását szolgálja, Fázis-Nulla + Fázis-nulla együtt. A Zöld-Sárga az értelem szerű. Hogy a felhasználó ne kavarja, mi egy Perilex nevű Aljzatot rakunk a 65-ös dobozba. ebbe fixen kötjük az5x02,5-et. A boltban a Perilex dugó már a sütő rajta van. nincs variálás. Szóval vidéken (Német,. Holland,) ezt így csináljuk.
Perilex Dugó,
Periles és bekötése
Perilex
aljzat bekötése, csak mi 4P vel csináljuk. Ami zavaró lehet, ott az L1 a Barna, az L2 a fekete.
(#) Marci1666 válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Köszönöm a válaszod. Lehetséges lenne az hogy a T kötöm az L3-ra és akkor R-L1; S-L2; T-L3; N-N; E-föld ? Mert akkor megvan a 3 fázis, az ábrán a szövegben írja a 3 fázist (380-415V 3 N~) csak az alatta lévő rajz mutatja a 2fázis bekötését szerintem, amit te is leírtál.
(#) Joe_001 válasza Marci1666 hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Szerintem Az L3 az egy N pont. Mi ezt megoldjuk a biztosítéknál a 4P vel A fázis Nulla párok a Német, Holland színsorrend szerint L1 barna, N kék /// L2 fekete, N szürke amit illik kékíteni. Tehát a sütő mindkét esetben 230 voltot kap. Azén hogy az L2 az valóban L2 vagy L1 az tök mindegy. A 4P a lényeg , ha az egyik lemegy akkor vigye a másikat is, tehát áramtalanítódik az egész berendezés.
Ha megnézed az általad közölt cimkét a Tés az N egy potenciálon van! Az L3 kimarad, Tehát a sütő az két 230 V-os, max 3 kW-os részből áll.
(#) Ferkógyerek válasza Marci1666 hozzászólására (») Dec 31, 2020 / 1
 
A harmadik fázist ne kösd sehova!
Ezek az indukciós főzőlapok egy vagy két fázisról üzemeltethetők.
2db meghajtó elektronika van bennük, mindkettő egyfázisú. Egy elektronikához 2db főzőlap tartozik (függőlegesen van elválasztva).
(#) Joe_001 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 31, 2020 /
 
Ezt mondom! De a második általa közölt képen is ez van.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2020
(#) lalacko hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék. 10 éve épült családi ház, anno a kismegszakítótól közvetlen behúzva 3x2,5 tömör vezeték. Idáig nem volt használatban, egy vakfedél volt rajta, de most a gázfőző lapot indukciósra cserélném, és szükségem lenne rá. Mivel egy konnektornak készült, ezért rövidre lett vágva, ezt most 1 méterrel meghosszabbítottam a képen látható módon Wago221 összekötőkkel, szintén 2,5 tömör vezetékkel, amit csatornába húztam lefelé a főzőlaphoz. A csempére burkólólap kerül, de gondolom a kötésnél kellene egy hozzáférhetőséget hagyni? A kérdésem, hogy ez ebben a formában megfelelő lehet? Köszönöm,
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021

IMG_0580.jpeg
    
(#) Joe_001 válasza lalacko hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Szia!
Külföldön dolgozok, itt több más dolog is van amit máskép csinálunk. Nekem ésszerűbb. PL 5x2,5-et húzunk neki, a biztosítása C 16 4P. Ez azért ban mert a sütőkben 2db 4 kiloWattos rész is lehet/van ez már túl megy egy háztartási aljzat terhelhetőségén. Erre egy 3 fázisú aljzatot használunk, a dugó/alj neve Perilex. A sütőkön Németben, Beneluxban a dugó gyárilag rajta van. A bekötése fenn van a neten. (Barna- kék, fekete szürke van párban.) A szisztéma lényege, hogy két pár 2,5 mm2-es vezeték megy az aljzatig, ami pólusonként 16A-rel terhelhető, ez 3kW. A C16 4P meg bármelyik áramkör hibája esetén viszi a másikat, így az eszköz komplett áramtalanítódik.
A 3x2,5 kevés, 5x 2,5 kell, mert nem bír csak 3 kWot, a sütőben két szekció van/lehet ami ennél több! Tehát a 4es vezeték ajánlott, de az 5x2,5 C16 4P-vel jobb!!!
Ha a sütő több mint 3 kW akkor nem javaslom a rákötését, mert a vezeték is ennyit bír. JEz esetben javaslok még két vezeték behúzását a biztosítéktábláig, mert nagy fogyasztó, kölön kell biztosítani! A bekötésre a csatos (flexi) Vagó, vagy akár sima Vago tömör vezetékkel, megfelel ha nem Perilex-el kötöd, vagy akár sorkapocs.
Perilex aljzat
Perilex dugó
A perilex bekötése, de 4P biztosító kötelező érintésvédelmi okokból!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2021
(#) vladcepes hozzászólása Feb 7, 2021 /
 
Sziasztok!
Szeretném lecserélni a kombinált(gáz+ elektromos sütő) tűzhelyet egy Indukciós főzőlapra + sütő. Amit kinéztem az kb 7Kw-os a főzőlap ,a sütő az aszt hiszem 2900 W-os. A kombináltat még én kötöttem be de az ujjal most nem szeretnék kísérletezni. A ház egy úgymond 10 éves újjáépítésű társasház. Lent egy 32A-es doboz van,ami a lakásba van mellékelem a képet,azt is hogy a kombinált mire van kötve. A kérdés hogy ide beköthető e az amit szeretnék vásárolni,vagy be kell húzni esetleg még drótot. Nem szeretném fölöslegesen megvenni. A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Joe_001 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Szia!
Számoljunk! Ökölszabály 1 kW = 5 A Neked 10 kW csak a sütőre. Van 32 A-ed. Az 6 kW.
(#) erbe válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Ne számoljál!
Láttál már olyan háziasszonyt, aki egyszerre teljes lángon főz négy edényben, közben még a sütő is 250 fokon megy?
(#) Joe_001 válasza erbe hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Nekem a maximális fogyasztással kel számolnom, de tfh ha megy a mosógép 2 kW os fútőszállal??? esetleg egy 3,5 kW klíma? Vagy estleg fal, padló fűtés?
Erőművet ne számoljak hozzá? Viszont láttam vasalót is 1600 Wattal, ha háziasszonyban gondolkodunk, az is vasárnapi hadművelet náluk a mosás főzés, takarítás régi 1,5 kW porszívóval...
(Bocs! 32 Amperje van)
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) Joe_001 válasza erbe hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Hallottam 4kW os napelemes háztartásról. A gazdája szerint megoldható minden 4 kW-on belül de gondolkozni kell. Ebbe igaz egy 7 kW-os sütő nem fér bele.
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Bocsi a rossz infóért, elírtam, de a sütőlapok általánosan nem 2x4kW, hanem összesen 4kW 2x2kWra osztva kerülnek a boltba.
Ezért elég rá a C 16 4P, és az 5x2,5 mm2 vezeték. A falra 3 fázisú 3x16A os aljtat kerül. A dugó hozzá errefelé gyárilag van rajta a sütő vezetéken.
(#) vladcepes válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Nem tudom hogy jól számoltam e:
Főzőlap:Bal első zóna: indukciós , 2300/2800W/210mm, Bal hátsó zóna: indukciós , 1200W/145mm, Jobb első zóna: indukciós , 1200/1800W/145mm, Jobb hátsó zóna: indukciós , 1800W/180mm, + sütő Elektromos teljesítmény (W) 2500 . Akkor ha jól értem új vezetéket kell behúzni Új doboz,+ firellé ?
(#) Joe_001 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
A fi relét nem kell cserélni, a sütő bekötési rajza nincs hátul? vagy esetleg típusszám? Lentről tényleg 1 fázis 32A jön fel?
(#) vladcepes válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Fi relé nem volt csak ajánlották. Én úgy gondoltam hogyha mindenképp vezetékezni kell akkor mi lenne hogyha a csengő helyett (képen baloldalt) pont beférne egy megszakító a dobozba. Nincs meg a sütő bekötési rajza(gondolom a régi meglévő sütőre gondolsz) de rákeresek a netten. (de ennél csak a sütő része elektromos a felső az gáz). Neve Indesit K3G51S Bővebben: Link ha jól látom Max. elektromos teljesítmény: 2100 W . Igen az egész társasházban mindenkinél 1 fázis van és mindegyiknél 32A -ir.
(#) Joe_001 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
A fi az ajánlott amúgy is. A 2,1 kW-az gond nélküli. Ha 7kWra növeled akkor hálózatfejlesztés kell. Az új sütő az többet eszik mint ami rendelkezésedre áll. Az új sütőről kellett volna info.
(#) vladcepes válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Itt van az új Főzőlap +sütő : Bővebben: Link
Jó hogy nézzük az összteljesítményt de álltalában vagy 2 felső megy vagy egy felső meg a sütő. Összes soha nem fog menni egyszerre (eddig sem ment úgy hogy 4 gáz+ sütő). Ha az indukciónál nézem a két legnagyobbat az 4,6 kw ha maximumon menne, vagy egy nagy indukció + sütő az 5,3kw ha jól számolom. Hát egy szó mint száz én oda akartam kilukadni ezzel az egésszel hogy be kell e húzni neki külön vezetéket? Ha igen akkor mivel kell számolnom.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) Joe_001 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Kevés a 32A már csak a sütő 6,6 kW én nem gondolkodnék ebben. És a többi fogyasztó? Hálózatfejlesztés lehetséges? Utána gondolkodnék új sütőben.
(#) vladcepes válasza Joe_001 hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Minden lakáshoz ennyi van. Fejlesztésben nem gondolkodtam egy kályha miatt. Majd lesz valami. Azért köszi!
(#) zaza99 hozzászólása Máj 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy SHC 11595 e "tűzhelyet" szeretnék bekötni 2x 16A biztosítékra /1 fázis van csak 32A betáppal/. Úgy gondoltam hogy külön kör lenne a felső lapok és külön kör a sütő rész. Csak azt nem tudom hogy ha a 2. bekötés szerint csinálom akkor fog e működni mert a leírás 400V-ot tehát két fázist ír.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2021
Következő: »»   5 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem