Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rohde & Schwarz CMD60 Rádió-kommunikációs tesztelő
Lapozás: OK   1 / 1
(#) TysonGay635 hozzászólása Feb 14, 2021 /
 
Szép estét mindenkinek!
Egy ismerősömtől kaptam egy, a címben említett műszert. Pár kisebb ütődésen és a mérhetetlen mennyiségű koszon kívül az a hibája, hogy bekapcsoláskor egy szimpla "Booting.." üzenetet dob ki. Az interneten sajnos nem találtam róla sok információt. Arra következtetek, hogy a vinchester halt meg benne. Arra gondoltam, hogy egy másik gép merevlemezét klónoznám és azzal helyettesíteném a mostani halottat.
Jelen állapotában mennyit érhet? Beválhat-e a módszerem? Van valami közösség ami ilyen műszerekkel foglalkozik, ahova mehetnék tanácsokért?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza TysonGay635 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Jelen állapotában annyit ér amennyit adnak érte, már ha lesz rá egyáltalán jelentkező. Ez tipikusan laborműszer, hobbi műhelyben csak porfogó.

Nem valószínű, hogy a klónozás megoldás lenne mert kalibrálni is kell. Ha ezt önmagának nem tudja megcsinálni (nem kerestem meg a használati utasítását), akkor működőképesen sem használható. Azt sem tartom kizártnak, hogy a benne lévő meghajtón vannak olyan egyedi azonosítók, amelyek miatt csak szervíz tudja megjavítani, különben valamilyen hibát kiír és ennyi, még kalibrálni sem lehet.
(#) TysonGay635 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Igen, én is gondoltam valamiféle model specifikus adatra ami meggátolja az ilyesmit. Használati utasítást Itt találtam, de itt csak a szinkronizálás lépéseiről ír, nem a kalibrációról. Sajnos többet én sem értek az ilyesmihez.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
(#) Gafly válasza TysonGay635 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Idézet:
„Jelen állapotában mennyit érhet?”

"Patent" állapotban akár fél millát is. Bár vevőt nemigen találnál rá szerintem, mert otthon nem igazán lehet mire használni. Működésképtelenül én még a 10 000-et is erősen meggondolnám érte, ha fent lenne itt az apróban.
Idézet:
„Arra gondoltam, hogy egy másik gép merevlemezét klónoznám”

Nem sok lehet belőle az országban, magánkézben különösen. Céges műszert meg szerintem nem fogják neked kibontani, hogy kölcsönadják belőle a winyót.
Gyári RS szerviz meg nem az olcsóságáról hires...
(#) TysonGay635 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Elektrotechnika szakon tanulok szakközépbe, és az iskola is rendelkezik egy ilyennel, más hibával (ugyanattól a cégtől lett hozva az én egységem is aki a szakoktatását pénzeli a sulinak)
(#) Gafly válasza TysonGay635 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Végülis ha ingyen van, és úgysem működik, akkor sok veszitenivalód nincsen...
(#) TysonGay635 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Ha meg netán sikerrel is járok, elmondhatom hogy sikerült. Ha meg félmilkát is érhet akkor hülye lennék nem megpróbálni.
(#) proba válasza TysonGay635 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
A klónozás előtt a benne lévő merevlemezt azért klónoznám, nehogy úgy járj mint én a sonoffal. Lelkesen felülírtam, de jól csak az eredeti, pótolhatatlan (de már felülírt) beállításokkal működne.
(#) TysonGay635 válasza proba hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Megnézhetem, hogy gépbe bedugva még működik-e a merevlemez. Eddig őszintén legalább 3-szor estem neki leszedni a borítást és mindhárom alaklom gatyacserével végződött, mivel nem akarom még jobban elcseszni . Holnap kiszerelem belőle a vinyót és megnézem lehet-e bele életet lehelni.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
(#) proba válasza TysonGay635 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
A windows-al vigyázz, bedugásnál szereti "helyre állítani".
(#) TysonGay635 válasza proba hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Mit lehet ezellen tenni?
(#) rectamas válasza TysonGay635 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Linuxot használj.
Pl. egy ilyen paranccsal kiirható:
dd if=/dev/sd(a vagy b vagy c) of=/ahova_irni_akarod/RS_CMD60.img
Ha kicsit hibás a disk akkor a ddrescue parancsot használd.
Esetleg Budapesten tudok segíteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
(#) TysonGay635 válasza rectamas hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Hát ja az olyan 2 óra autókázás. De így is épp ideje volt megtanulnom linuxozni, úgyis USB-ről bootolható. Melyik disztróval a legegyszerűbb ezt végrehajtani?
(#) rectamas válasza TysonGay635 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Pendrive-ra felmásolsz pl. egy grml-t, így telepíteni sem kell.
Egyébként kezdőként Ubuntut ajánlok, én Debiant használok.
(#) TysonGay635 válasza rectamas hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Akkor neked már van tapasztalatod ilyen műszer adatainak mentésével?
(#) rectamas válasza TysonGay635 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Leginkább törölt, sérült merevlemezekről hoztam vissza adatokat, de mielőtt egy bitet is módósítanék rajta mindig készítek egy mentést róla. Ez minden olvasható adatot tartalmaz.
Azért a gyártók is tudnak trükközni, pl. a merevlemez sorozatszáma is meg kell egyezzen, adott helyen hibásnak jelölt blokk szükséges, egyedi firmware,...
Javítottam olyan sokcsatornás videó recordert, aminek a diszkjén volt náhány hibás szektor, ettől nem indult el. Ddrescue-val átmásolva működött...
Szívesen segítek akár telefonon is.
Addig juss el, hogy be tudj bootolni egy grml live pendrive-al és szereld ki a merevlemezt.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
(#) TysonGay635 válasza rectamas hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Ilyen műszereknél már láttam videót arról, hogy másik vinyóra másolják a rendszert és működött. (Igaz nem pont ez a típus szerepelt a videóban, de ugyan ez a márka). Segítségre biztosan szükségem lesz mivel még soha nem csináltam ilyesmit, csak számítógépes adatmentést.
(#) Gafly válasza TysonGay635 hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
HDD tipusa mindenképpen kellene, meg ha már szétszedted, akkor fénykép a belsejéről (már csak érdekesség képpen is).
Hátul milyen csatlakozók vannak?
(#) TysonGay635 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Hali. Elnézést a késő updatért, de csak most volt időm belenézni. A HDD típusa Toshiba és valamiféle IDE laptop változata van rajta. Mellékeltem képeket.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
(#) Gafly válasza TysonGay635 hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
2.5", 1 Gigás, IDE.
Műszerekben/profi cuccokban nem a legújab dolgok szoktak lenni.
(#) TysonGay635 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Igen, a műszer rendszere is DOS alapú mivel van egy DOS Extender a vinyón. Átalakító nélkül, eddig jutottam.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem