Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LG LCD TV képernyő panel hiba
Lapozás: OK   7 / 8
(#) kadarist válasza doni82 hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
A LED-tévé attól LED, hogy az LCD-panel háttérvilágítása LED-es és nem fénycsöves.
(#) antiktelefon válasza doni82 hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Ez javítható, de jobb lenne kép a konkrét hibáról. Ennek a hiányától még mennie kéne.
(#) doni82 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Le fényképeztem azt a részt ahova hozzá ért a fém darab.Nem tul jo a kép sajnos nem tudok jobbat késziteni.Azota nincs kép,
(#) antiktelefon válasza doni82 hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Hát aki ebből ezt megmondja
C L vagy R van ráírva? Helyileg merre vagy?
(#) doni82 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Borsod megye.
(#) antiktelefon válasza doni82 hozzászólására (») Feb 18, 2021 / 1
 
Jó, hogy a fontosabb kérdésre nem válaszoltál.
Ezt te nem fogod pótolni valószínűleg. Ha C volt, akkor azért kéne képnek lennie valamennyire, még ha adatbuszon is volt a kondi, ha l, akkor érthető lehet, ha R, akkor sok szerencsét megtalálni az értékét.
(#) doni82 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Megnéztem és most már értem a kérdést is.L van irva,ahol a hiba történt.C-t nem is találtam.A mellékelt kép a mainboard-és közvetlenül csatlakozik a kijelzőhöz.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2021
(#) antiktelefon válasza doni82 hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Ha L, és fizikailag picike téglatest alakú, akkor meg lehet próbálni egy kisebb ellenállással áthidalni (saját felelősségre).
De általában nem egy alkatrész sérül, ha egy sort telibe találsz, kis repedések is lehetnek másikakon.
Nézd át, de lehet mellé még a cof is becsíkozott, ha szétszedted a tvt figyelmetlenül. Ha nagyon mást nem tudsz, egy próba erejére rövidre is zárhatod, de csak akkor, ha tényleg L volt. Ha négyzetes nagy L, akkor pótolni kell eredetivel.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2021
(#) aramis hozzászólása Márc 18, 2021 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki tippet egy kijelző csere LG32-LF592U tv esetében . Lehetséges egy hasonló tv kijelzőt beszerelni. Nem találok összehasonlító infót.az lcd száma HC-DXN-VHH-S35112
(#) aramis hozzászólása Márc 19, 2021 /
 
Lg32 LF592U-ZB
(#) fikszes hozzászólása Ápr 5, 2021 /
 
Sziasztok!Hozzám került Samsung le37m87bd tipusu tévé.
Hiba jelenség:Be kapcsolom a tévét a kép bejön 2másodpercre aztán eltünik mindha le tiltana valamiért.a készenléti állapot is el tünik.ujra be kell kapcsolni a főkapcsolot hogy ezt meg ismételjem.Ha valaki tudna nekem segiteni,előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2021
(#) fikszes hozzászólása Ápr 5, 2021 /
 
Üdv. Nem jol irtam az imént ugyan is csak a háttér világitás kapcsol le ugyan is a tévé működik,mert hangot ad ki.Viszont rá mértem a tápbol ki jövő feszültségekre ami vezetne a háttér világitást meghajtó panelre 24v helyett 54voltot mérek gondolom ezert tilt le háttérvilágitás
(#) sarkadi67 válasza aramis hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Azt hiszem, van egy egy éves LG 32LJ500 nálam, szép állapot, a tápját buherálta szét egy ökör. Szerintem azonos az LCD. Holnap lekapom / megnézem a számot.
(#) Remci hozzászólása Ápr 25, 2021 /
 
Üdv!

LG 32ˇ-os LCD tv-ben kellene kicserélnem a háttérvilágításért felelős ledeket. Nem tudja véletlen valaki,hogy hol lehet belevaló ledcsíkokat kapni? Lefényképeztem az egyik feliratát,de ez alapján nem találok semmit.
(#) proba válasza Remci hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
TV típus + led ebay/aliexpres -en és máris a típus birtokában vagy.
(#) Remci válasza proba hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
Köszönöm,már találtam.
(#) aramis válasza sarkadi67 hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Szia!Találtál egyező számot vagy leudnád fotózni az lcd alján a vezérlő panelt . az a lényeg hogy a vezérlő végig van az alján kb tiz szalagfólia van egy középen összekötő tcon szalagkábel
ha ilyen akkor HC320DXN -VHHS3
EAJ 6203000 hasonlónak kell lenni
(#) boszyg hozzászólása Máj 29, 2021 /
 
Sziasztok! Adott egy LG49UJ635V ami fogta magát és a képernyő aljától kb 15-20 centire megjelent egy csík majd alatta villódzni kezdett és ugrálni. Nem T-con-os verzó közvetlen a mainboardra csatlakoznak a kábelek. Azt kiszűrtem hogy a kettes panelvezérlőn lesz a hiba és próbálkoztam a pcb pinek leragasztásával. Annyit elértem hogy nem villódzik és halványabb a csík, de egy idő után azért halványan vibrál a képernyő jobb oldala felé és nem tökéletes, valamint a kép jobb oldalán a sárga tónusok inkább zöldesek. A kérdés, hogy melyik pineket ragasszam le a kettes kábelen azt tudom valahogy mérni vagy türelemjáték? Illetve mi okozhatja? a kijelző nyákján keresendő e a hiba? Kondi zárlat? Merre keresgéljek tovább?
(#) Randob hozzászólása Máj 31, 2021 /
 
Sziasztok
Egy 2014 es LG LB650V típusú led tv vel lenne gondom.
Egyszer már cseréltem rajta ledsorokat mert nem volt kép, azóta jól működött . Most az a jelenség hogy elmegy a kép de ha ki/be kapcsolom újra működik. Tv üzem módban elég hosszan bírja, De ha valamelyik alkalmazást használom youtube netflix hbo go rögtön elmegy a kép. Ki/be kapcsolás működik alkalmazás max 2- 3 perc újra elmegy a kép
Volt e hasonló valakinek vagy tud e segíteni mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a válaszokat
(#) antiktelefon válasza Randob hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Ha a processzor terhelésére elmegy a kép, akkor elég esélyes, hogy azzal van a gond, vagy a tápellátásával.
(#) Randob válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Szia! Köszönöm a válaszod. Kérdés javítható? Tápot meg találom ki is cserélem. Proci ??
(#) antiktelefon válasza Randob hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Nem úgy értve táp, a processzor tápellátása a main panelen. Ha esetleg a proci melegítése hatására a hiba előjön vagy változik, akkor az alaplap valószínűleg kuka, vagy lehet reflowolni és reménykedni valameddig jó lesz...
(#) Randob válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Köszönöm!
Vagyis ha hosszú távú megoldást szeretnék,gubázzak egy main board -ot...
(#) Flashrider hozzászólása Júl 22, 2021 /
 
Sziasztok!

Lenne egy LG 42LW5590 típusú tv-k. A következő hibával:

Bővebben: Hiba 1Bővebben: Hiba 2

Hullámzik a kép illetve csíkos. Ez menthető vagy panel csere? Mi baja lehet neki vajon? Nem egy mai darab már mondjuk. Ha jól emlékszem kb. 7 éves. Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) kadarist válasza Flashrider hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Szia!
Itt is a tápegységet és a main panel SMD-elkóit (ha van rajta) kellene ellenőrizni, cserélni.
(#) Flashrider válasza kadarist hozzászólására (») Júl 23, 2021 /
 
Köszi a gyors válaszodat! Holnap szétszedem, hátha látok valami furát, púpos kondi stb. Tegnap este még bekapcsoltam és annyi változás volt, hogy a kép nem remegett ellenben halvánY csíkok voltak az egész kÉpernyőn.
A proci hibát ebben az esetben kizárhatjuk teljesen? Azt tudom ha pl memória hibám lenne,elsem indulna tv.
(#) szalkagyuri hozzászólása Máj 7, 2022 /
 
Sziasztok
van egy Sencor SLE3214M4 es típusú Lcd tv
nem értem miért csinálja azt hogy egyszer nagyon halvány a kép egyszer meg normál
vagy 5 bekapcsolás kikapcsolás után visszajön
(#) japam hozzászólása Szept 19, 2023 /
 
Üdvözlök mindenkit .
A segítségeteket kérem egy LG típusú tévéhez .
A képek mindent elárulnak .
Köszönöm .
Tisztelettel . Japam
(#) uniman válasza japam hozzászólására (») Szept 19, 2023 / 1
 
Az a XD chip mennyire forró? Ha nagyon, Game Over!
(#) japam válasza uniman hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Nem tudom mennyire lehet forró , de az újaim birták .
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem