Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   914 / 1121
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 11, 2021 /
 
"SpeedLink CIF Single Chip" USB webkamera, melyet egy Android eszközzel kellene használni. Csakhogy hiába csatlakoztatom, semmi se képes megnyitni, képet nem tudok kapni.
Mit kellene tennem, hogy működjön?
(#) FAZ1 válasza Skori hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Üdv!

- "de a neten található leírás hozzá" -

Mondjuk - valami hivatkozást rá, ha netán meg lehetne oldani ...

Ha én pl. a Windows7-et az alaplapban 8GB-RAMM-mal járatnám, akkor tényleg menni fog vele?
Valahol át kell (avagy lehet) állítani a windows-ban?
(#) FAZ1 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Érdekes, de nekem csaknem hasonló a gondom.
De én komolyabban nem igazán foglalkoztam vele.

Van egy régebbi Apple gépem (A 1225), amiben egyszer a döglött vinyót kellett kicserélni.
Így aztán feltettem rá Machintos helyett a Windows7-et.
Minden szép, minden jó, hasít is - mint a szél, de a beépített kamerájához sehol sem találtam szoftvert.
Érdekessége, hogy ha a windows-ban netán a Skype-re kapcsolok, egyből működik a kamerája. Ráadásul tű-éles képe van, tehát (szerintem) legalább 10 - 16 Mpixeles.
De hogy olyankor mivel, ugyan milyen szoftverrel megy? Az rejtély.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2021
(#) SzervízMacska válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Nálam megesett, hogy a gyári rendszer alatt sem működött hónapokig. Egy újra telepítéssel tudtam csak megoldani. Ne legyenek illúzióid, manapság is csak 1,3. Mp-es az apple gépek kamerája...
(#) Skori válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 12, 2021 /
 
Az XP-be kell módosított kernel fájl. A boot menüből választható, hogy az eredeti vagy a PAE patch-elt kernellel induljon. W7 esetén hasonló a herlyzet, de mint írtam azt nem próbáltam ki.
Annyni korlát marad 32 bites rendszer esetlén, hogy egy alkalmazás továbbra is csak 2Gb (vagy 3Gb) RAM-ot érhet el, de ezzel nem kell sem a rendszerrel, sem más alkalmazással osztoznia.
Tehát 8Gb akkor használható ki ha több alkalmazás fut. De még így is jobb, mert ebből elvileg nem jön le sem a videokártya által foglalt terület, sem a lemez cache memória. Így összességében mindenképpen gyorsulnia kell a rendszernek. Hátrányként annyi hozható fel, hogy esetleg lesznek olyan alkalmazások, amelyeknél kompatibilitási problémák jönnek elő.
Ezeket találtam hozzá:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2021

PAE_Patch.zip
    
(#) nagym6 hozzászólása Feb 13, 2021 /
 
Üdv. Lenovo T60 laptopom kb. 5-10 percig üzemel rendben, utána azonnal megszűnik kép hang, mintha áramszünet lenne. Mi lehet a baj? Külső tápegysége jó, másikkal próbálva. Tudom ebből nem lehet sokat mondani, de hátha. Köszönöm.
(#) Epu2 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 13, 2021 / 1
 
Le áll teljesen, vagy csak pihizik.
(#) villanyipi válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 13, 2021 / 1
 
Első tippem hogy túlhevül a ventilátor rács jól szellőzik erősen fújja a levegőt, a ventilátor lassan vagy hangosan és gyorsan forog? Ez a legáltalánosabb tünete annak hogy a radiátor teljesen elvan zárva porral és szösszel.
(#) nagym6 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Abszolút leáll, nem pihizik.
(#) nagym6 válasza villanyipi hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Forog, jön a levegő, és csak langyos. Ezt megnézem, szétkapom. És akkor még újrapasztázom.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2021
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 13, 2021 / 1
 
Ha jön a levegő és csak langyos, akkor könnyen előfordulhat, hogy a proci és a "borda" között van egy kis légrés, nem fekszik fel rendesen, így nem adja át elég jól a hőt, ami miatt a proci túlmelegszik és lekapcsol. A kifújt levegő meg langyos marad, nem forró...
(#) nagym6 válasza bbb hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Nagy valószínűséggel a porosodás lesz a gond, erősen befújtam a szívó, kifújó nyílásokba, azóta jó, több mint egy órája. Eddig csak 5 percet ment. Persze szétszedem alapos tisztítás és pasztázás lesz.
(#) Udvari Zsombor válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Nem teljesen egyezik a problémánk, ugyanis neked egy Apple specifikus terméket kellene működésre bírnod Windows alatt, nekem pedig egy Windowsos webkamerát kellene működésre bírnom Android alatt, ami ugyebár egyfajta "Linux".

Gyanítom, hogy nálad a Skype ismeri az Apple webkamerák működését is, ellenben pedig lehet, hogy nincsen hozzá Windows driver. Azt viszont megpróbálhatnád, hogy az eszközkezelőben keresel hardwerazonosítót a webkamerádhoz, hátha azalapján már találsz hozzá valamit...

Esetleg van valami tipped a problémámhoz? Az a gyanúm, hogy nem úgynevezett "UVC" eszköz a webkamerám, emiatt nem tudják az appok kezelni. Androidban megjelenik, mint csatlakoztatott eszköz, de az appok már sajnos nem tudják megnyitni. Keresgéltem már Google Play-ban is, de csak általános "plug-and-play" webkamerákhoz jó appokat találtam, az én "SpeedLink CIF Single Chip" webkamerámat semminek se sikerült megnyitni.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2021
(#) kerisanyi hozzászólása Feb 14, 2021 /
 
Sziasztok, segítséget-tanácsot szeretnék kérni. Dell Inspiron 1520 laptopomon BIOS frissítést szeretnék csinálni, ehhez kell a gépbe egy működő akku. Át lehet verni a rendszert, hogy ne vegye észre az akkuhiányt? Már jó ideje keresek egy legalább 20 %-os akksit bele, reménytelenül..... Az enyémbe egy tök lebambult akku van. Bármilyen segítséget köszönettel fogadok.
(#) antiktelefon válasza kerisanyi hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Bővebben: LinkAz első válasz. De ha már win alól akarsz mindenképpen biost frissíteni, csinálj egy dumpot az eredeti biosról mindenképpen. Pl ch341a programozó kb 3 dollár, hozzá egy csipesz 2.
Vagy ha nagyon nem akarsz várni, akkor használj DOS-t.
(#) Doky586 válasza kerisanyi hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
13 év késésben vagy.
(#) villanyipi válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Sosem késő újítani!
(#) c27 hozzászólása Feb 15, 2021 /
 
Sziasztok!

VHS kazettát akarok digitalizálni, van egy ITV-301 tuner kártya, gép felismeri driver rajta és adott egy Akai videómagnó, csak scart és RF out csatlakozó van rajta.
Eddig annyit próbáltam, hogy a videó RF kimenetét a tuner kártya TV bemenetére kötöttem, de nem sikerült kicsiholni semmi képet.
Elvileg a set top box-on is van RF out, ha pl azt kötném az tunerkártya TV bemenetére akkor elvileg a Tv-nek mennie kéne ugye?
A tuner kártya analóg, szóval másképp nem nagyon tudom tesztelni. A videómagnót is kipróbálom majd külön régen még működött gond nélkül most is el lehetett indítani gondolom csak küld képet.
(#) Doky586 válasza c27 hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Inkább scart composit kábellel kösd össze, de előbb TV-n ellenőrizd működik-e a magnó.
(#) sunside hozzászólása Feb 20, 2021 /
 
Sziasztok,

A laptop bekapcsoláskor a képen látható fogad. Mi okozhatja ezt, érdemes foglalkozni vele?

Dell.JPG
    
(#) nedudgi válasza sunside hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Külső monitorral is csinálja?
(#) sunside válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Igen, próbáltam, ugyanaz.
(#) Epu2 válasza sunside hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Ha egyébként jó a lép, ne zavarjon. Ezt a képet szerintem a BIOS adja.
(#) sunside válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Sajnos, innen nem lép tovább. Ez egy kidobott gép, gondoltam, esetleg menthető, de ha problémás akkor elengedem.
(#) Cinema válasza sunside hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Mérni kell a tápegység-részében, ami a fő panelon van. A Videokártya-áramköri részét is meg kell mérni, lehet ott hibás kondenzátor, vagy egyéb alkatrész. Ha forró valami, az hibás, ha hideg, akkor is, ha langyul, akkor az működik. Memória blokk, Wifi-egység, hálózati csatoló, minden fölösleget ki kell iktatni, míg a hiba behatárolása folyik. Lehet a külső táp is hibás.
Durva behatárolása a hibajelenségnek, de így közelebb kerülhetsz, hogy érdemes-e javítani, vagy kuka.

Üdv!
(#) sunside válasza Cinema hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Kössz, este lesz időm, nekikezdek, bár sok reményt nem fűzök hozzá.
(#) Cinema válasza sunside hozzászólására (») Feb 20, 2021 / 1
 
Tessék pozitívan hozzáállni!

Üdv!
(#) Udvari Zsombor válasza sunside hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Kíváncsi leszek arra, hogy fogsz-e tudni valamire jutni ezzel a laptoppal, ugyanis a képet csak 1× lenne szabad látni a képernyőn. Elsőnek a videokártya és környékének ellenőrzését javasolom, ha feltűnően melegszik bármi, akkor jó eséllyel meghibásodhatott ott valami.
Hogy ebben az állapotban se lép tovább, hát, lehet, hogy tápfeszültség gond, vagy akár valamelyik periféria fogja meg a gépet. Először óvatosan nyisd ki a laptopot és válaszd le róla a perifériákat, mint például WiFi kártya, HDD, CD meghajtó (ha van), és próbálj meg így indítani...
Szerintem javítani csak akkor lehet érdemes, ha legalább ebben a "megtöbbszöröződött kép" állapotban sikerül tovább lépnie a gépnek.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Ha innen nem jut tovább akkor lehet bios hard reset és merevlemez csere orvosolja a melegedés laptopnál nem mindig irányadó vannak jól hűtött és vannak hideg évszakokra térdmelegítőnek szánt darabok is de megfagyhatott éppen ram hiba miatt is én pont nem tápra tippelnék
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
A kép hibája lehet a frissítési frekvencia eltérése is. (Kvarc, oszcillátor, kondenzátor, vagy a grafikát intéző csip kontakthibája.)
Következő: »»   914 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem