Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelős LED lámpa lebutítása
Lapozás: OK   1 / 2
(#) IvánGábor hozzászólása Feb 20, 2021 /
 
Polcmegvilágításra van szükségem, hogy szépen ragyogjon a dísztárgy a szekrényen. Tévedésből vettem egy mozgásérzékelős lámpát, úgyhogy jártkálhatnék oda vissza a kanapé és a szekrény között esténként, hogy minden fordulóban egy fél percig gyönyörködhessek benne.
Kérdezem tőletek, hogy nem lehetne-e valahogy nagyon egyszerűen kiiktatni a mozgásérzékelőt, hogy csak világítson? Kikapcsolás mehet az elemtartó kinyitásával is, de ha még egy kis kapcsoló is lenne hozzá, akkor még jobb lenne.
(#) kaqkk válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 20, 2021 / 1
 
Tedd be a macskát a vitrinbe és csukd rá az ajtót
(#) IvánGábor válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Ezzel a vicces válasszal azt fejezed ki, hogy nincs megoldás, vagy nem feltételezed, hogy én meg tudom oldani? Tudom, hogy nem értek hozzá, de ha valaki megmutatja, hogy mit vágjak el vagy mit mivel forrasszak össze, akkor megkockáztatom. Még akkor is, ha elrontom az egészet, mert így nincs rá szükségem.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2021
(#) Sebi válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 20, 2021 / 1
 
Mivel a képeken fóliamintázat nem követhető, így a működés nem fejthető meg...
De: - a hosszából ítélve 3db ceruzaelem a táp=4,5V
- induktivitást nem tartalmaz - feszültség-emelés nincs
Mivel 1db fehér LED-nek 4V körüli fesz kell, tehát egyenként vannak soros ellenállással a 4,5V-ra kapcsolva. Feltehetőleg a katód oldalon van egy kapcsolóeszköz, ezt kell megtalálni, rövidre zárni. (Az érzékelőt ki lehet venni.)
(#) kaqkk válasza Sebi hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Idézet:
„Mivel a képeken fóliamintázat nem követhető, így a működés nem fejthető meg...”
Gyorsabb voltál ...
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2021
(#) IvánGábor válasza Sebi hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Igen, 3 db ceruzaelem kell bele. Le tudom úgy fényképezni, hogy a fóliamintázat követhető legyen?
Az érzékelőt fogóval ráncigáljam, kijön?
A kapcsolóeszközt nem látom sehol.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2021
(#) Sebi válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Ha nincs mivel forrasztanod, akkor hagyd a helyén. Sötét állapotban - elemeket csatlakoztatva - próbáld rövidrezárni a jelölt eszköz két kivezetését. Lehet hogy kétszekcióra van osztva - egyiknél csak az egyik fele világít majd.
Ha ez nem vezet eredményre, akkor ohm-mérővel (vagy más szakadásvizsgálóval) fel kell venni a LED-ek összekötésének módját.
Lehetséges hogy: - az összes anód van összekötve a pozítívra,
- a LED-ek soros ellenállásai vannak összekötve és a pozitívra kötve, ekkor az ellenállások másik oldala egyenként 1-1 LED anódra megy,
- az egyik szekció katódjai összekötve a jelölt eszköz középső lábára kötve
(a másik térfél a másikra)

Szóval el kell vele játszani, nem varázslat.
(#) IvánGábor hozzászólása Feb 20, 2021 /
 
Meg se várva a választ, letéptem a mozgásérzékelőt. Így néz ki a hült helye.
(#) proba válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Ha lemondtál róla. Ha esetlegesen jobban világít, mint előtte, akkor ne eröltesd a dolgot.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2021
(#) Sebi válasza proba hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
A-ha... Én elfelejtettem feltölteni a képet
(#) IvánGábor válasza Sebi hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Nem kellett volna letelerni az érzékelőt?
Na majd holnap összeforrasztom, ahogy itt mutatod.
(#) proba válasza Sebi hozzászólására (») Feb 20, 2021 /
 
Az egyik ( a jobb oldali) gyanús hogy az érzékelő tápja. első körben azt lehet nem bántanám. Ha csak fele világít, vagy nem világít, lehet vele folytatni.
(#) IvánGábor válasza proba hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
(Csak zárójelben egy kis helyesbítés: 4 ceruzaelem kell bele, nem 3. Rosszul számoltam.... )
Szóval az nem baj, hogy letéptem az érzékelőt.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2021
(#) gyoran válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Pár hipotézist érdemes lenne pl. ohmmérővel végigellenőrizni:
A mozgásérzékelőnek hat lába van, ez hárommal több, mint feltétlen kellene. Ha szerencséd van 2-2-2 össze van kötve vagy három nincs bekötve.
A háromból kettő táp, egy kapcsoló kimenet, azt kellene megpróbálni valami pl. 1k-s ellenálláson át tápra majd földre kapcsolni. Remélhetőleg tranzisztoron keresztül kapcsolja a LED-eket
Mintha lenne a LED-es oldalon egy fényérzékelő, ez kikapcsolja nappal a fényt. Ez mehet egy negyedik lábra, de nincs jelentősége úgy, ahogyan Te használnád.
A LED-eknek az egyik lába össze van mindnek kötve egymással, ez az elemcsatlakozó + vagy - pontjára megy. Ha nem így van, akkor az élet bonyolultabb, mint gondolom.
Van a mozgásérzékelőn gyártó és típus. Aztán Google. Elvi megoldás akkor is olyan, mint a 4. mondatomban.
A totál felizgató megoldás az lenne, ha a mozgásérzékelő érzékenységét levennéd, a kimenetére bistabil flip-flopot tennél és akkor egy legyintésre bekapcsol, a másodikra le, De ez feketeöves feladat.
(#) IvánGábor válasza gyoran hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Az egyik már működik!
Két ilyen polcvilágításom van, az egyikről szedtem le a mozgásérzékelőt.
A másikat vettem elő, amikor megláttam a jótanácsodat a berajzolt vonallal. Rövidre zártam a katód melletti kapcsolót forrasztással, más nem is csináltam vele és kész, működik! Amint beteszem a négy AAA elemet, világít! Köszönöm.
Az érzékelőtől megfosztott cuccal már több bajom van. Ott megforrasztottam a katód melletti kapcsolót, ez persze nem volt elég. Aztán a letépett érzékelő helyén forrasztottam úgy ahogy tudtam Nagyon vaskos az ón rajta, fogalmam sincs, hogy rendesen összeköti-e a csonkokat. Most, ahogy írom ezt, eszembe jutott, hogy egyszerűen meg kell csak fordítanom, az érzékelő lábai ott vannak, azokat kell összekötni, igaz?
És ráadásul az egyik levételnél véletlenül szétszakítottam azt a kábelt, amelyik összeköti az áramkört az elemtartó - (rugós) oldalával, azt próbálgatom forrasztgatni. Úgyhogy most 3 helyen van forrasztás, és nem tudom, hogy melyik nem működik.
Van egy Maxwell digitális multiméterem, azzal lehetne méricskélni, de még soha nem használtam. Azzal lehetne ellenőrizni, de most nincs idegem olvasgatni a használati utasítást. Ha röviden lennél kedves megírni, hová csavarjam, hová dugjam be a zsinórt, az is megkönnyítené a dolgomat.
(#) IvánGábor válasza gyoran hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Megpróbáltam szerkeszteni, de túl későn, már nem lehetett.
Rosszul írtam. A letépett érzékelő helyén még nem csináltam semmit. 3 helyen forrasztottam, vagyis azt a kettőt, amelyiket te berajzoltad és az elemtartót.
Biztosan kell az érzékelő helyén is összekötni két lábat, de melyiket?
(#) IvánGábor válasza gyoran hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
A lábakat hiába kötöm össze, azok sehol sem folytatódnak. Körülötte kell összekötnöm valamit valamivel, de mit mivel.
(#) gyoran válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Nem nagyon értem, mit forrasztgatsz, de szerintem most tényleg eljött a Maxwell ideje. Milyen típusú?

Előzetesen annyit, a műszer érdekében ellenállást csak akkor mérj, ha nincs benne a lámpában elem.

Egyébként kivett érzékelővel is kellene működnie.
Mi van a tetejére írva? Fent PIR, de lent?
(#) proba válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 21, 2021 /
 
Ha az érzékelő lábait kötözgeted össze-vissza könnyen kivégzed az elemeket, vagy a panelen valamit. Utána lehet tőle fájdalmas búcsút venni.
(#) nedudgi válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
A panel hátoldalát is mutasd meg egy értékelhető képen.
(#) IvánGábor válasza gyoran hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Ilyen multiméterem van.
A mozgásérzékelőért kukáztam egyet a konyhai szemetesben, és meg is találtam a krumplihéj alatt a kávézaccban (Ezt csak azért írom, hogy lásd, mennyire fontos a tanácsod). Lefényképeztem mikroszkóp alkalmazással, és úgy látom, hogy NS 612 van ott. Eléggé nehéz kivenni, úgyhogy mutatom a fotót, de ha kell, megint lefényképezem, más kontraszttal, más színnel.

NS612.jpg
    
(#) IvánGábor válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Ja, a panel kell, hiába kukáztam... Hátul vagy elől... Inkább külső és belső. Mindenesetre itt van mindkettő, gondolom a középső rész kell, de lefényképezhetem mégegyszer.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 22, 2021 / 1
 
Jó kis érzékelő, kár, hogy hazavágtad. Nem láttam még ilyen fajtát, amiben minden benne van, de végülis érthető a koncepció. Ha mást nem rontottál el, akkor itt a megoldás.
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Kár érte, el is küldhettem volna neked, mert én jobban érzékelek enélkül...
Elég, ha a két bejelölt pontnak megfelelő lábakat a panel másik oldalán egymásra hajtom és összeforrasztom?
(#) Elektro.on válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 22, 2021 / 1
 
Igen!

Ahogy Inhouse írta.
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 22, 2021 / 1
 
Elvileg igen.
Úgyis van multimétered, mérd meg VDC állásban (balról V és ---), hogy az elemtartó - (negatív) pontja és a PIN4 között mérhető-e a tápfeszültség? Ez 4db AAA elemnél 6-7V körül kell legyen. Remélem nem néztem ez a PDF és a képed alapján a lábakat...még jó, hogy a kis pöcköt felszitázták. Ha megfordítod a panelt, akkor ügyelj arra, hogy melyik kettő lesz az!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Az igent értem, de amit a multiméterről írtál, azt nem. Nem látom, azt, hogy "balról V és ---"
Biztos én vagyok a csekélyértelmű, és nyilván nincs szükséged erre a képre, de azt kérem, hogy ezen magyarázd meg, mit hová tekerjek és dugjak. Meg azt se látom, mi az a PIN4
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 22, 2021 / 1
 
A forgótárcsa állása jó.
A VΩmA-be megy a piros, a COM-ba a fekete. A bal szélső 10A feliratút felejtsd el!
A PIN4 a PIR (passzív infra érzékelő, amit kitéptél a panelből) szenzor 4-es kivezetése, ahogy a feltöltött adatlapban (PDF) látható.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) IvánGábor válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
A multiméter beállt 0.00-ra és onnan nem moccan. Még akkor se, ha a a két tüskéjét egymásra nyomom.
Aztán ki-bekapcsoltam, attól kezdve 18.99-et mutat.Megnyomom a HOLD gombot, 166.8. De nem tudom, mit mér. Ez egy IQ-teszt? Vagy hibás?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
(#) Inhouse válasza IvánGábor hozzászólására (») Feb 22, 2021 /
 
Feszültség mérésben, ha összenyomod, akkor feltétlenül 0-át kell mutatnia, hiszen rövidre zártad, nem lehet feszültség különbség a 2 mérőcsúcs között. A 18.99 az V? Vagy mV? Nagy a műszer bemenő ellenállása, összeszed a levegőből zavarokat. A HOLD a mért értéket rögzíti, de lehet, hogy el kellene olvasni a használatiját. Ha nem mérsz 6-7V körüli feszültséget, akkor vagy nem érintkeznek az elemek (tényleg, benne vannak a tartóban?), vagy nem jó helyen mérsz.
Nem, hagyjuk...ne mérj semmit. Nekem nincs elég affinitásom az oktatásodhoz.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2021
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem