Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos fűtés
 
Témaindító: Djatis, idő: Aug 12, 2008
Lapozás: OK   11 / 14
(#) voodoo válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia.

Igen, a bejövő osztódoboznál van FI, 30-as. Gondolkodtam az áramlásérzékelőn, de nem jutottam vele dűlőre. Mert az olyan, amit pl házi vízműveknél használnak, hidrofor tartály kiváltására, de olyan horror áron van...
A másik pedig nem tudtam felfogni, hogyan kéne működtetni, hiszen itt hol elkéne induljon a víz, hol megálljon, a nyomás meg állandó. Még egy hidrofornál a kilépő oldalon csökken a nyomás (indul a relé).
(#) Szilaaard hozzászólása Nov 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Egyre több reklám ér ezzel az elektromos fűtési panelekkel kapcsolatban: https://szerelvenybolt.hu/adax-neo-np20-futopanel-2000-w-37x140-cm-...-21946 Tud valaki valamilyen tapasztalattal szolgálni ezekkel kapcsolatban? Hova lenne érdemes, hol tud energiahatékonyan működni? Köszönöm a segítséget!
(#) CIROKL válasza Szilaaard hozzászólására (») Nov 21, 2019 / 1
 
Azt szajkózzák hogy elektromos.fűtés semmi féleképp nem lehet energiahatékony.
Alternativ ,segéd fűtésnek szereltem föl eddig négy darabot kettő nobo kettő adax .
Azért különböző mert a hely ahová kellett elhelyezni oda egyik vagy másik illett méretben illetve teljesitményben.
Eddig sok tapasztalatom nincs hisz még "nyár van"
Október végétől mennek néha néha ,eddig kb 32 kwatt amit elfogyasztottak.
Szerintem lessz még az 320 is a későbbiekben ,igazából nem ezzel fűtünk csupán lehetőség ,illetve segéd a meglévő fűtés mellé .
Ez itt nálunk inkább csak kényelmi megoldásként lett.

Nobo 1250watt
Adax 750watt
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2019
(#) Bakman válasza Szilaaard hozzászólására (») Nov 21, 2019 / 1
 
Közvetlen elektromos fűtés ott jó, ahol nincs másik alternatíva és/vagy ingyen van az elektromos energia. Minden más esetben drága, a legdrágább módja a fűtésnek.
(#) Petyaa válasza Szilaaard hozzászólására (») Nov 21, 2019 / 1
 
Semmi képpen sem éri meg, ilyen áron meg végképp nem. Ugyanilyen teljesítményűt bármelyik műszaki áruházban kapsz jóval olcsóbban. Ha a munkahelyre nézed és fizeti a cég, akkor nyugodtan megveheted, de otthon ne ezzel akarj fűteni hosszabb távon. Ha nagyon jól szigetelt a lakás, naponta akkor is bekajál majd 10-12kW-ot 1000W átlaggal számolva egy kisebb szobában.
Leginkább akkor használatos, ha gyerek van a szobában, és reggelre mire leég a fa addig amíg újra begyújtasz ne legyen hideg. De erre jó egy sokkal olcsóbb is.

100eft-ért már inverteres klímát is lehet kapni SCOP 4.0 tényezővel, amit 45nm2-ig ajánlanak. Ha mindenképpen ki szeretnéd próbálni a villanyos fűtést akkor egy olyanba invesztálj bele. H-tarifával pedig különösen megéri.
(#) zsa hozzászólása Okt 12, 2020 /
 
Sziasztok. Tanácsotokat kérném ki 24nm önáló helyiség alkalmi fütésére mit ajálanátok? Beépítve 1 fázis 16A van, gáz, kémény nincs. Jelenleg 3.5kw os klima van benne ami tökéletesen megfelel 0- c -ig , ez allat magas páratartalom miatt jegesedik nagyon rossz a hatásfoka. Szieszta, olajradiátor, e-kandalló, fűtőpanel mit lehetne ide beépíteni és mekkora teljesítményűt?
(#) Bakman válasza zsa hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Az előző téma nem tetszik? Bővebben: Link
(#) proba válasza zsa hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Ha a hatásfoka 1 alá esik, akkor lehet gondolkodni a cserén, amíg 1 fölött van, gazdaságosabb csak egy jobb klíma. A többi alternatíva csak csendesebb. A szieszta még esélyes, de ott a légcseréről gondoskodni kell, meg nem tudom mennyi palackot fogyaszt.
(#) fulcsii válasza proba hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Sokat. Meg vizesedik az isten is.
(#) szs válasza zsa hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Ha nincs kémény, akkor csak az elektromos fűtés jöhet szóba. Sziesztát ne tégy be, meghalsz (így is-úgy is, de hagyd utoljára )
Nehogy 80-100 ezrest vegyél, a 6-12 ezer forintos ugyanazt teszi: ellenállás veszteséghőjével fűt, az egyik olcsó vételáron, a másik drága vételáron.
Régen 60 watt/ légköbméterrel számolták a fűtést, de nálunk is elegendő a 2kW-os radiátor minden helyiségben, pedig csak este tudunk begyújtani (amíg megfordul a víz, addig elektromos megy itt is). Az is igaz, a legnagyobb szobánk 5X4X2,5. De (szerintem) 2kW-os elég lesz neked, + egy tartalék, ha farkasordító van, csak drága lesz a fűtés. Jövőre építtess kéményt
Sziesztát azért ne végy, mert azért hatékony, hogy az égésterméket is a helyiségben hagyja.
Az olajradiátor azért nem jó, mert bár sokáig meleg kikapcsolás után, de felfűteni ugyanolyan soká tart.
Konvekciós fűtőkészülék, párezerért ugyanaz a meleg, perceken belül, ugyanannyi áramdíj.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Olajradiátort adok neki ajándékba.
Nem postázom.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Nem csodálkozom, hogy nem postázod
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
A legjobb a szabadonálló fűtőszálakból kirakott fűtőtest. Tíz telet húztam le kb. mindenféle panziókban ahol spóróltak a fűtéssel, meglehetős nagy tapasztalatra tettem szert ezügyben (a kollégák is). Nem kell semmi extra ventilátor vagy bármilyen csillogó, csak egy egyszerű elektromos fűtőtest.

Futotest.png
    
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Ilyenünk van három éve, csak más a neve. 6 pénzert vettem a tacskóba'
konvekciós fűtő
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Igen, erre (ilyesmire) utaltam a kérdezőnek.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Okt 12, 2020 / 1
 
Értem, csak vannak mindenféle felturbózott nyavaják, pl. ventilátorral kiegészített. Felesleges és még hangos is.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Igen, a ventillátor csak fúj egyirányba (ami nem biztos, hogy a jó irány), míg a konvekciós mint egy radiátor működik. Embernek az jobban bejön.
(#) fulcsii válasza szs hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
(#) szs válasza fulcsii hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Lehet, hogy ennyi pénzért kipróbálom majd egyszer, de azért tamás vagyok ebben.
Felteszünk felülre egy fűtőtestet, ami lefelé fúj, hogy utána feláramoljon? Akkor nem jobb a parapeten (mellvéden, azaz az ablak alatt) elhelyezett konvekciós? Nem kell venti sem...
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Okt 12, 2020 / 1
 
Nagyon jól látod. Mivel a padló közelében van a leghidegebb, oda kell rakni a fűtőtestet. Lásd melléklet, évek óta a legkedvesebb társam a hideg szállásokon. Összetöpörítettem egyet, hogy be tudjam csempészni az utazótáskámban.

Futotest.jpg
    
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Ez nagyon tetszik!
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Képzeld el a szituációt, amikor télen egész nap a szabadban dolgozol és ezek után a panziós rádförmed, hogy tilos ilyesmit a szobába vinni, ott meg 18 - 19 °C van... Két betét van benne, egy 800 és egy 1200 W-os. Fixen a 800 W-os van bekötve, 4 x 4 m-es szobában is elég volt igaz, voltak szomszédok, tehát a szoba fala nem az utcára nézett.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Nagyon értelek, az eredeti szakmám erdőművelő-fakitermelő. Tudtam értékelni az esti meleget.
Most meg mínuszokban is várni kellhet a fel - lerakásra, hát hiába járatom az autót, (ezekben a kicsikben nincs állófűtés) most is tudom értékelni az itthoni meleget
(#) konkam hozzászólása Dec 28, 2020 /
 
Olajradiátor, OBI típusú, német gyártmány, 11 bordás. A I-II-III fokozatú kapcsolója elromlott, nem billen át és persze nem működik a készülék. Érdemes javítani? Lehet hozzá kapcsolót vásárolni? A kapcsolóház megbontása sem néz ki egyszerűnek. Köszönöm a válaszod.
(#) szs válasza konkam hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Van elektromos fűtés topik, akárhánytagú radiátorra lehet ott kérdezni
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2020
(#) Bakman válasza konkam hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Pár százas tétel egy kapcsoló. Már ha olyan van benne, mint amilyenre gondolok és amilyen általában szokott az ilyenekben lenni.
(#) antiktelefon hozzászólása Dec 29, 2020 /
 
1. Miért ne lenne érdemes?
2. Mi döntsük el, hogy neked van-e rá időd, esetleg a közeledben van-e bolt, vagy szállítási költség is játszik az alkatrész beszerzésénél?
3. Ilyen hosszú címet ennyire kevés lényeges információval... Inkább egy képet raktál volna a kapcsolóról.
(#) teglascs hozzászólása Feb 24, 2021 /
 
Sziasztok!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy meg tudnátok-e mondani, melyik az a topik ill. hozzászólás, amelyikben valamelyik kolléga elektromos kazánnal történő fűtésének tapasztalatairól nagyon pontos adatokat, információkat adott. Hosszabb bejegyzés volt, 2-3 éve talán, képekkel ellátva.
Köszönöm.
(#) Bakman válasza teglascs hozzászólására (») Feb 24, 2021 /
 
Egyszerűbb ha leírod, mi a konkrét kérdés. Túl sokat nem kell számolni, az ellenállásos fűtés hatásfoka közel 100 % (kapott hőenergia a befektetett villamos energia függvényében).
Következő: »»   11 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem