Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrólevegős forrasztóállomás
 
Témaindító: zsb, idő: Aug 31, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) jefflynn válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Nekem ilyen van, kettő is: Bővebben: Link
Elégedett vagyok vele, jófogáson hirdetett egy szerszámos cég, tőlük vettem 45.000Ft-ért. Szerintem megérte.
(#) deebo válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Ez pont semmit sem árul el a légszállításról, legfeljebb annyit, hogy valamelyik túlfűt, ami eléggé jellemző.
(#) Koncsar válasza deebo hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Ja, jópofa.
(#) Koncsar válasza jefflynn hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Tiedre akartam írni, hogy jópofa. Lehet, hogy a végén ezt veszem meg, amit kinéztem. Yihua 993DM-et. Talán egyszerű is, mint a faék. 2-3 nap alatt átjön a csehektől.
(#) antiktelefon válasza deebo hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Hőelemmel mértem, a hőmérséklet azonos volt, az egyetlen különbség a légáram volt.
Nyilván "kis" hőkapacitású telefon lapokhoz használható a ventis is, de ha laptopokon, alaplapokon, gpukon vagy teljesítmény elektronikákon kell forrasztani,akkor az nagyon kevés.
(#) antiktelefon válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Azért nézted az árát annak, amit linkeltem? Az is eus szállítás, de garanciás hivatalos boltba, elég egyszerű a kinézete, de az anyaghasználata elég jó. Ha már a csöves hot air mellett döntöttél az érvek és ellenérvek mellett, az jobb választásnak tűnik.
Az a vicc, ezt az állomást 800, 100 és 1300W-osként is hirdetik, illetve 200l-t írnak mellé.
(#) Koncsar válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Kifizettem. 2-3 nap múlva itt lesz, aztán beszámolok róla. Nagy csodát nem várok tőle. Lehessen használni.
(#) antiktelefon válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 3, 2021 / 1
 
Nem sértésből, de ha egy azonos árú, azonos tudású gépre azt mondják, hogy tapasztaltan bevált, akkor miért az ismeretlent veszed?
Nekem semmi hasznom nincs abból, ha ezt vagy azt veszed, de ez alapján fölösleges volt kérdezned, mert deebo már a csöves hot airt sem ajánlotta, én meg másik típust mondtam, erre ezt rendelted.

Azért ennyi pénzért én már egy tartós és jó szerszámot várnék, beszerezhető és könnyen cserélhető kiegészítőkkel. Valószínűleg közel ugyanazt fogja tudni, mint az Atten a ráírt önellentmondó adatoktól függetlenül, de a csavaros szerszámcserét hamar meg fogod unni.
(#) Koncsar válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
De köszönöm Neked a segítséged, majd megírom, hogy ha hibáztam a vétellel. Majd max. bénázom vele.
(#) Koncsar válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Bővebben: Link
Nem csavarosnak látom a fejeket rajta. Valamit benézek?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2021
(#) antiktelefon válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Ez a II végű mechanikus gombokkal, ezt is linkeltem, amit te eredetileg linkeltél, az csavaros és érintő kijelzős volt.
(#) Koncsar válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Nem találom azt amin Te csavarosat látsz.
(#) antiktelefon válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Mit vettél? Amit linkeltél a cehektől, az a II vég nélküli, és a fejek csavarral vannak rajta.
A videóban a II végződésű hőlég van, ami már a Quick szerű fejeket használja, amik rugós rögzítésűek.
(#) Koncsar válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Bővebben: Link
Ezt fizettem ki.
(#) antiktelefon válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
ez van a képen
ez a Quick féle, amire a II verzió hasonlít
ez meg az Atten rendszerű
De a legfontosabb különbség inkább a fizikai gomb a tapi helyett.
A csavaros fejek ugyan sokkal kényelmetlenebbek, viszont picit olcsóbbak.
Az igazi különbség inkább abban van, hogy a csavaros fejű darabok eddig érzésre alacsonyabb minőségűek voltak. Valószínűleg hatalmas különbség nem lesz, csak ilyesmi kényelmi dolgok.
(#) Koncsar válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Köszi a segítséget, most elköszönök. Jó éjt Neked.
(#) deebo válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Továbbra is tartom, hogy összekevered a dolgokat, a tömlős kevés inkább..
(#) Sanyesz5 hozzászólása Feb 26, 2021 /
 
Üdv!

Tudja valaki itthon a "yihua yh852+" típusú forrólevegős állomást hol tudnám beszerezni? A szerszámx áruházon kívül.
(#) jefflynn válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Én jófogásról vettem, ott hirdet egy cég rengeteg szerszámot. Kőbányán volt a telephelyük.
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Nem ez volt a kérdés, de ha a hirdetett 28l/ percet tudja, akkor ezzel nagyon meg fogsz szenvedni, ha bármi teljesítményelektronikát vag ygnd pades cuccot vagy fetet akarsz forrasztani.Pumpást ne vegyél, ha csövest veszel, turbóventiset kell, ha olcsó kell, akkor meg a kábeles axiál mókuskerekest.
(#) Sanyesz5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Épp ilyennel dolgozik egy srác, youtubon már a sokadik videóját nézem alaplapokat, vga-kat javít teljesen rendben van a cucc nála.
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Nem tudom kiket nézel (Dominikra tippelek), de VGAkat és alaplapokat is javítok és tapasztalatból tudom, hogy kevés. Mindenki Quick 861 vagy Atten 862 hot airt használ, ami axiál ventis, vagy a vezetékes kivitelt.
Konkrét számok:
VRAM levétel/ felrakás 355 fok (vagy kevesebb) 45l/perc
VRM fet csere: 390 fok 60-70l/perc mert nagyon húzza el a hőt. Párszor kis ic forrasztás után 25-30l-en marad, és csak nézek, hogy ez miért nem akar olvadni már.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
(#) Sanyesz5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Értem köszi, akkor most ezt jegelem, egyőre ezek többe kerülnek mint a keret ami van rá.
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Vélemény?

Bővebben: Link


120l/perc azt írja
(#) c27 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Én is szándékozok venni valamilyet. Amúgy yh852+ itt van.
A nyélbe épített ventilátoros megoldás nekem nem annyira tetszik. Nem tudom mennyire hangos, de a megbízhatósága nekem nagy kérdőjel. Mondjuk a pumpás se sokkal jobb attól tartok.
(#) Sanyesz5 válasza c27 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Ezt a boltot sem magasztalják az egekig, szerszamx amitol elöször akartam rendelni de kokler egy banda, remelem ez jobb de a vélemények nem bíztatóak.
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Hatalmas különbség már nem lesz axiálventiesk között, légáramot és fűtőteljesítményt tudni fogja. 550W az az alacsonyabb oldalon van, a 800W néha jól jön sokrétegű nyákoknál, de jelentősen használhatóbb, ha az adatok közel igazak. Érdemes Kínából nézni az Atten 862 hamis változatát (kínai cucc kínai hamisítványa...), az elég olcsó, és jó minőségű.
Ezeknél max kevesebb lesz a fűtőszál élettartama, picit pontatlanabb lesz a szabályzás, kényelmi funkciók fognak hiányozni (pl a fej letevést jelző reed bizonytalan, az állvány hulladék, cső könnyen meghajlik).
Olcsóknál nem írják a fej méretét, de ha akarsz mondjuk légterelős, vagy szögletes vagy 45 fokos fejet a végére, akkor olyat kell nézni, amihez kapsz Kínából. Az olcsóbbaknál a bilincs szerű rögzítés a leggyakribb, ennél a képen nem látszik, de mintha vékonyabb lenne.
A fekete vastagabb nyelű yihua pákákhoz lehet a legtöbb alkatrészt kapni.

Sokan a nyélben ventiset használják, nem vészesen zajos, személy szerint nem szeretem, de azzal is lehet dolgozni kisebb teljesítményű nyákokon és olcsó. Adamant IT csinált összehasonlító videót.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
(#) Sanyesz5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Alkalomszerű használatra talán elég lesz, nem szervíz vagyok, na még megrágom a dolgot.
(#) deebo válasza c27 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Pedig jó a nyélbe épített ventilátoros, sőt tapasztalatom szerint sokkal jobb, mint a másik.
(#) c27 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Amúgy a kraft&dele milyen minőség lehet? Ránézésre elég sok típus kb. olyan mint a yihua.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem