Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrólevegős forrasztóállomás
 
Témaindító: zsb, idő: Aug 31, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Sanyesz5 válasza c27 hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Biztos minden ilyen kínai, minőséget nem tudok, nem régóta nézegetem én is ezeket, amit linkeltem az jónak tűnik.
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 27, 2021 /
 
Bővebben: Link


Itt már csak 28l/min amit ír, szerintem ez is felejtős!
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Hát ez a neheze, adatlapot találni, hogy mit veszel
Yihua, kraft&delle, saike, JCD, Jabe és az összes az utolsó csavarig azonos amúgy, illetve az Atten is olcsó kínai márka volt, de az elég jó minőségű volt, így már azt is hamisítják.
Kell disassembly videót keresni, ha turbó alakú ventis, akkor valószínűleg jó, ha membrános pumpa, akkor nem. Ventisből is lehet elméletileg gyengébb, de nem hinném.
A jó minőségűek nem sima dc motort, hanem bldc motort használnak mondjuk. 45-50 körül már egy Attent amúgy megkapsz aliról szállítással.
(#) Sanyesz5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
A weller wha300-ról mi a véleményed? Az a hengeres álló cucc
(#) morzsa15 hozzászólása Feb 28, 2021 /
 
Sziasztok!

Yihua YH858D-hez esetleg tud valaki itthon fűtőpatron beszerzési lehetőséget? Fontos lenne pont vasárnap kell elpattania..

Válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2021
(#) djwhiteman válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Szia!
HQ elektronikán kapsz hozzá egyben, SOLD.YCD.HANDLE-85/51 néven.
(#) morzsa15 válasza djwhiteman hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Áhh találtam ott külön is. Bővebben: Link Csak kérdés ezen rajta van-e a szigetelő lemez?!
(#) antiktelefon válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Nem ismerem, adatlap szerint 700W 10-50l, úgyhogy picit kicsinek tűnik, de működhet. A feje biztos nem olyan méretű, amihez kapsz aliról mindenféle speciális fejet.
Amúgy nem nagyon komoly dolog a hot air, konkrétan egy fűtőelem és egy venti meg némi szabályzás. Ha nem abszolút hulladékot veszel, akkor jó lesz. Arra figyelj pl, hogy a teljes cserélendő alkatrészt lefedje a fej, nyilván körbe lábas icknél mint egy superio nem annyira fontos, de QFN meg BGA tokosaknál nagyon sokat segít. Pl az Attennek a feje akkora, hogy ha nem raksz rá semmit, pont jó RAM cseréhez.
(#) Sanyesz5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Ezt viszem haza, kicsit foglalkozni kell vele, de mukodik
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Megjött ez az "R2D2" nagyon komoly, kicsit rendbe kellett szednem, akkora a motor benne rendesen porszívót lehetne építeni belőle, tömlőt kellett cserélni ami a levegőt szállítja mert meg volt törve, öregedve, de megy szépen.
(#) c27 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Yihua YH706?
Több helyen is találtam 120L/perc adattal (pumpás).
Ezeket nem feltétlen tőled kérdezem:
A yihuába a turboventis az bldc lehet vagy sima kefés motor? Tartok kicsit, ha a venti tönkremegy az egész kuka, nem beszélve hogy túlmelegedhet az egész pillanatok alatt. Legalább is talán az eevblogon láttam képet ilyen turboventis csodáról ami szétégett.
Amúgy ha kevésnek bizonyul a pumpás van reális esély arra, hogy egy ventilátoros egységet beépítve a pumpa helyére elérhető legyen a kívánt légáram? Nem tudom mennyire valósítható meg, pl egy sima ventilátorszűkítővel. Valószínűleg nagy veszteségek lennének, nem tudom a légszállítás mennyire lenne elégséges.
(#) Sanyesz5 válasza c27 hozzászólására (») Feb 28, 2021 /
 
Bővebben: Link

Egy ilyent szereztem
(#) c27 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Mennyibe került? Én nem akarok rá túl sokat szánni ez a havi pár óra forrasztgatás egyelőre nem érdemel túl nagy keretet.
Én a YH706-NOR állomással szemezgetek. Van hozzá páka is, és akkor legalább ki tudnám próbálni a két pákás módszereket.
Azt mondjuk nem tudom a pákája 24V-os vagy 230. Jó lenne ha 24V-os lenne.
(#) antiktelefon válasza c27 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
A turbó ventis (aminek megvan a neve légtechnikában, csak nem ugrik be) gépekben ilyesmi van:
Bővebben: Link
Ezek nem szoktak meghalni, a nyélbe építettek tudnak, de csak észreveszed, ha megáll, mert ha megy, hangos. Amilyen olcsók ezek, nem szórakoznék pumpa venti átalakítással. Az olcsóbb darabokban valószínűleg sima dc motor van,de az sem vészes. Pumpáshoz 120l/perc irreálisnak tűnik, szerintem ők maguk is belezavarodtak az adatlapokba.
(#) aakkii hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Sziasztok! Nemrég vásároltam egy Yihua 899D II forrasztóállomást.
Bekapcsolás után, miután a páka eléri a kívánt hőmérsékletet, az eszköz egy fura, ismétlődő, bugó zajt produkál, amit ebben a videóban megpróbáltam visszaadni, 00:30 körül kezdődik (elnézést a felvétel zajossága miatt). A sejtésem az, hogy a zaj a trafótól származik, ahogy PID szabályzó ki-be kapcsolja a fűtést. Valakinek esetleg van ötlete, hogyan lehetne orvosolni a problémát?
(#) deebo válasza aakkii hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 1
 
Nézd meg a trafó rögzítését, ha nincs rendese odahúzva, akkor az veri a burkolatot, a rögzítés rendben, akkor ez van.
(#) aakkii válasza deebo hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Köszi a tippet, de sajnos ez már megvolt, gumitalpat is raktam a trafó alá, de nem javított a helyzeten.
(#) c27 válasza aakkii hozzászólására (») Márc 3, 2021 / 1
 
A trafó a bűnös indulásnál is hallatszik a búgás. Feltehetőleg vagy nincs kiöntve lakkal vagy nem megfelelően (vagy a vasmag vagy a tekercsek mozognak). Esetleg túl is van gerjesztve a trafó.
Kicsit olyan mint a szünetmentesem akkus módban.
Trafócsere valószínűleg megoldaná, de nem hiszem, hogy megéri és elfér egy normális méretű.
(#) c27 válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Yihua és társaiba csak nyélbe épített vagy pumpás van szerintem. Esetleg még az lehet, hogy az állomásba épített ventilátor van pumpa helyett. Több helyen más oldalon is 120L/min szerepel.
A nyélbe épített motor ha elromlik sokra már nem megyek vele. Még rágódok rajta, viszont ehhez csak 3 kerek fúvóka van gyárilag. Szögletest lehet venni magába valahol?
Most találtam róla videót valószínűleg pumpás és lehet tudja a 120L/min-t, mert maxon olyan mint egy rázóasztal.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 20, 2022 /
 
Találkoztatok már olyan fejjel Quick-re / Atten-re, ami a TSOP48-nak csak a lábaira fúj, a testére magára nem? Sajnos az a tapasztalatom az újabb, nagy kapacitású TLC NAND-okkal, hogy akár csak 230 Celsiusra melegítve őket is drasztikusan megnő a javíthatatlan bithibáik száma. Egyelőre - jobb híján - 180 fok környékén olvadó ónnal, pákával és szikével szedem le őket. BGA és QFN tokozásúaknál pedig teljesen felejtős a hőlégfúvó, alulról és felülről is melegítve, első lépésben csak 180 Celsiusig megyek egy olyan hőprofillal, ami max. 3 Celsiust emelkedést enged másodpercenként, aztán amikor elérték a 180-at, csak a panelt melegítem tovább alulról 225-ig, mert az ólommentes forraszanyag kb. 217-218 Celsius után cseppfolyósodik. Így a 180-as határ elérése után 1 percen belül levehető az alkatrész a panelről.
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Linkelnél nekem ilyen hosszabb csövest? Akárhogy kerestem, nem találtam (valószínűleg újra el kell kezdenem guglizni, hogy hogyan kell guglizni).
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem