Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szkóp óra
 
Témaindító: Moszkvai, idő: Márc 11, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 13
(#) mrbini válasza ronin75 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
DG7-32.
A méretezéssel még ne küzdj mert most nem a hozzá való tápról megy hanem trafóról.
Az LM2585-öt cserélnem kell mert véletlen kivégeztem.
(#) Béla 66 hozzászólása Máj 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Látom nem csak én forrasztgatok!
Elkészült a nyákom, az első kétoldalas! (Nem a legszebb munkáim közé tartozik!) Most az Atmega felprogramozása vár rám. Most gyűjtök hozzá anyagot, hogy mit és hogyan.
(#) Béla 66 válasza mrbini hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szia!
LM 2585-12, vagy LM 2585-ADJ -vel készült a tápod? Én ADJ-t kaptam csak, de nem jutottam vele semmire (ADJ-hez más értékek kellenek mint a 12-höz).
(#) mrbini válasza Béla 66 hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szia!
LM2585-ADJ-vel. De nem elég csak a soros ellenállás. A 2-es láb és a GND közé is kell egy.
Nem tudom mekkora, mert véletlen kivégeztem és még nem vettem másikat. Most rendes trafóról járatom.
(#) Béla 66 válasza mrbini hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Szia!
Én is kettőt kivégeztem és feladtam a kísérletezést (kb. 10.oldal)! A trafód mi, amit meghajt?
(#) mrbini válasza Béla 66 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Nekem elsőre elindult csak mérés közben zártam rövidre.
Egy laptop töltőből bontottam és azt tekertem át.
(#) Béla 66 válasza mrbini hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Én pici meleg ragasztóval ragasztottam először, majd csak szalag zárral (PC trafó). Az első megoldás bírta jobban, de kevés volt nekem a feszültség, majd szép lassan elment minden addigi fesz.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2016
(#) Sanyesz5 hozzászólása Márc 1, 2021 /
 
Üdv!

Szereztem egy Tektronix 604 x-y-z monitort, több bemenete van x+ -, y + -, z +-. Labortáppal teszteltem az irányokat, tökéletes, akár két koordinátán egyszerre is hibátlan, lekaptam netről egy mikrovezérlőre feltehető szkóp órát, ráakasztottam, érdekes jelenségek vannak.

Az első képen a x koordináta bemenet kapja meg a testet, a másodikon, csak az y, a harmadikon mindkettő.

Ha a negatív bemenetre kötöm a mikrovezérlőt, akkor szép éles kép van, de nagyon nagy és elfordított.......

Bővebben: Link
(#) _BiG_ válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Fent van a Tanyán a leírása angolul: Bővebben: Link
A mellékelt képen némi infó van a sweep módról való áttérésről x-y módra. A részletek a manuálban.

Valami ilyesmi torzulás áll elő akkor, ha egy szimmetrikus eltérítésű szkópcsőre aszimmetrikus meghajtójelet adnak.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2021

NOTE.png
    
(#) Sanyesz5 válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Szia!

Megnézem, egyébként a negatív bemenetek mennek, csak hát így fejjel lefelé vagyok

Video
(#) Sanyesz5 válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Megnéztem nekem ott áthidalás van, nincs kapcsoló
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2021
(#) _BiG_ válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Idézet:
„Megnéztem nekem ott áthidalás van, nincs kapcsoló

Akkor ez fix üzemre volt, de csak megvan az a két pont, amit zárni/nyitni kell a jó működéshez...
(#) Sanyesz5 válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 1, 2021 /
 
Gyári áthidalás, holnap szétkapom megpróbálom visszakövetni a nyákon mi merre megy. Amúgy YT módbam is megy a teszt? amit irtam hogy labortappal teszteltem, mindegyik koordinatan, minden iranyban jó volt, két koordinátán is egyszerre.
(#) _BiG_ válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Idézet:
„Amúgy YT módbam is megy a teszt?”

Ezt nem tudom, sose volt ilyen ketyerém.
(#) Moderátor hozzászólása Márc 2, 2021
 
Off-topic hozzászólások kigyomlálva.
(#) Sanyesz5 válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Ma szétszedtem, átforrasztottam kicsit, feszültségszinteket megnéztem, szembejött velem egy youtube-os szkóp teszt hang videó kombó, a hangkártyát ráakasztottam, és kb ez jött ki:

Video

Élőben sokkal szebb, viszont az óra továbbra is gnóm valami, ezek alapján ennek a monitornak nem kellene hogy baja legyen.
(#) _BiG_ válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Akkor az óraáramkörből jön nem megfelelő jel. Szerintem azt kéne szimmetrizálni.
(#) Krisztoszteron hozzászólása Ápr 7, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy B7S2 csövem, amiből szeretnék készíteni XY szkópot, hogy aztán órát tudjak belőle csinálni. Transzformátor is adott hozzá, mely egy RFT EO 201-es szkópból származik.
Az interneten sok megoldás van, de kifejezetten ezzel a csővel készültet nem találtam az interneten. Egy projekt (Bővebben: Link) volt ezzel a csővel részletesebben, de nem pont erre a célra lett alkotva, és az volt még a problémám vele, hogy nem írta, milyen paraméterekkel rendelkező transzformátort használt a tápegységéhez.
Valakinek esetleg van valami ismerete ezzel a csővel?
Drive-ba feltöltöttem az RFT kapcsolási rajzát valamint a cső adatlapját: Bővebben: Link
Nagyon örülnék, ha sikerülne életre kelteni a dolgot, és ha egyszer egy óraként tudna nekem funkcionálni.
A segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2022
(#) Gafly válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Ápr 7, 2022 / 2
 
El leszel vele egy darabig.
Több minden nem maradt a régi oszcilloszkópból?
Legalább azt döntsd el, hogy melyik irányba indulsz el.
(#) Krisztoszteron válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Igazából megvan a komplett szkóp, csak már nem mai darab, manapság sokkal modernebbeket kapni “fillérekért”, így arra gondoltam, feláldoznám egy ilyen projektre.
Az irány az az óra lenne. A csövet kellene valamilyen úton-módon megtáplálni, a fókusz és a fényerő beállításához szükséges potis részt elkészíteni, meg az X és Y irányú eltérítését megoldani.
A szkóp rajza jó kiindulási alap lehet, de az abban használt tranzisztorokat illetve diódákat nem gyártják, emellett nagyon rossz a minősége, számomra nehezen olvasható.
(#) Gafly válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Ápr 8, 2022 / 1
 
Akkor most van egy komplett szkópod és még egy plusz csöved is magában?

A szkópodban tulajdonképpen majdnem minden megvan (inkább több is mint kellene).
Szerintem első körben ne bombázd szét, segitünk megtalálni a megfelelő csatlakozási pontokat.
Illetve a kioltást "Z" kell okosan megoldani.

Persze kellene a szkópórához tartozó processzoros rész is. Azt te tervezed, vagy van már kiszemelt jelölt?
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2022
(#) Krisztoszteron válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Csak egy szkóp adott. Szét tervezem szedni, de nem teljesen (csak a trafót meg a csövet ki). A trafóra és a csőre menő vezetékeket feliratoznám, hogy ha nem sikerülne a projekt, ne menjen kárba a szkóp.
Próbáltam a rajzot végigkövetni, de nekem túl keszekusza, és nagyon szemcsés is a kép. Nem látom egyértelműen, melyik pont csomópont, illetve melyik nem.
Processzoros résznek még nincs kiszemelt. Első körben az analóg részt gondoltam megoldani. Több megoldást láttam AVR-rel meg PIC-kel, de Arduino-val is. Eddig csak az utóbbi programozásával foglalkoztam, így első körben azzal próbáltam volna meg. Persze ha nem tudnám megoldani, sok komplett panelterv és program lelhető fel az előbbi kettőhöz, így maradna az.
Minden tanácsot, segítséget nagyon köszönök!
(#) Gafly válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Ápr 8, 2022 / 1
 
Most milyen állapotban van?
"Fénye" van legalább?
(#) Krisztoszteron válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Működik minden része. Gondolhatja az ember, hogy “Na de akkor minek szedném mégis szét?”. Van másikom, ez pedig lassan két éve csak áll egymagában. Láttam ilyen projekteket, nekem is megtetszet a dolog.
(#) mate886 hozzászólása Ápr 8, 2022 / 1
 
A szkópban megtalálhatod a teljes crt vezérlést, ez alatt a meghajtó áramkört, a különböző nagyfeszültségű tápokat, fókusz/fényerő potikat értem. Igazából maga a szkóp is képes XY üzemmódra, tehát ha a rajzon követed a bejövő jel útját, az XY állásba kapcsolt állapotban, akkor meg fogod látni, hogy mely részek kellenek neked. A fűrészgenerátor, trigger, és az egyéb áramkörök nem fognak pl kelleni.
(#) Gafly válasza mate886 hozzászólására (») Ápr 8, 2022 / 3
 
Igazándiból szerintem csak a kioltást kellene belemókolni, akár csak próbára is.
Lehetne tenni rá mondjuk hátulra egy BNC csatlakozót neki...

Ez talán egy jobb rajz.

Sajnos nekem annyi felesleges időm és energiám nincsen, hogy miután a készet szétcseszte, utána fogjam a kezét, hogy hogyan épitse újra.
(#) mate886 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2022 / 1
 
Teljesen egyetértek. Kioltásra vannak neten kapcsolások, lásd ezen az oldalon, kb középen.

Szerintem dobd össze úgy, hogy a szkópod egyben van, aztán ha minden működik, akkor eldöntheted, hogy bedobozolod külön, vagy esetleg építesz egy olyan szkópot, amin lehet kapcsolni, hogy az időt mutassa, vagy a bejövő jelet. Akár, mint stand-by funkció.
(#) Krisztoszteron válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
A linkelt rajz a 211-es szkópé.
Megfogadom a tanácsokat, megpróbálkozok a dologgal még egyben levő állapotában.
(#) Gafly válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Ápr 8, 2022 / 1
 
Igazad van, itt egy másik link.
Meg a Hobby Elektronika folyóirat 1995/8 számában van nyomtatott formában.
Erre van itt külön topic, ahol szinte biztosan adnak linket a letöltéshez.
(#) Krisztoszteron hozzászólása Ápr 8, 2022 /
 
Érdemes lenne inkább ebben a projektben szereplő csövet és transzformátort szereznem, és a leírás alapján megépíteni?
Szerintem a sok leírás miatt egyszerűbb lenne. Nem kellene agyalni, hogy melyik részét hogyan oldjam meg, és nem lenne szétszedve egy működőképes szkóp.
Következő: »»   12 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem