Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ismeretlen soros protokoll 2
Lapozás: OK   1 / 1
(#) MSGábor hozzászólása Márc 7, 2021 / 1
 
Próbálok egy soros kommunikációt visszafejteni, de nem találom nyomát sem a protokollnak a neten.
Alábbiak ismertek:
- vonalfeszültség 12V (nyugalmi 0V)
- half-duplex kommunikáció
- az adat 2bites csomagokban továbbítódik különböző impulzushosszúságú start és stopbittel, a 70us-os csomagok között ugyanennyi szünet van
- 20 byte-onként van egy elválasztójel, ami szignifikánsan különbözik az adatcsomagoktól
- 5x20 byte van összefogva egy nagy csomagban másik fajta elválasztójellel
Szkóppal ekkora csomagokat kikockázni kicsit időigényes, egyszerűbb lenne a byte-streamet elemezni, pláne mivel ismeretlen, hogy checksum van-e benne.
Találkozott már valaki hasonlóval?

SDS00106_.jpg
    
(#) rascal válasza MSGábor hozzászólására (») Márc 7, 2021 /
 
Szia, a protokolt nem ismerem, de ha megírnád, hogy milyen eszköz használja az segíthet a kiderítésében, mert az már lehet, hogy valakinek ismerős.
(#) Hp41C válasza MSGábor hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Idézet:
„az adat 2bites csomagokban továbbítódik különböző impulzushosszúságú start és stopbittel”

Biztos ez a két bit? Lehet, hogy egyszerű UART fordított szintekkel?
(#) Gafly válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Az a két bites protokoll, kicsit olyan nekem, mint a kő/papir/olló paritásbittel feljavitva.
(#) MSGábor válasza rascal hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Erős kétségeim vannak, hogy motorfűrész-diagnosztikába valaki már beleásta volna magát.
Nem kell röhögni, ez tényleg az
(#) MSGábor válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Egy ilyen 5x20 bájtot kikockáztam a szkópon (320 csomag). Nekem is furcsa volt, de kezdett gyanús lenni, hogy csak 4 különböző kombináció van. Nagyon redundáns az egész.
A jel a fűrészre kötött diagnosztika készüléktől soros BT kapcsolaton kerül a szgépre. Ha a diagnosztika készülékben nincs semmilyen kiértékelés, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy a soros BT miatt van így előkészítve az adat. De nem találtam még semmit arra vonatkozóan, hogy hardware szinten hogy néz ki egy soros BT kapcsolat.
(#) Hp41C válasza MSGábor hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Ha a kapcsolatot egy Bluetooth - serial modul biztosítja, akkor a fűrás a szokásos soros felületet használja. Bővebben: Link
Annyi történhet még, hogy a vonala(ke)t nem az RC232 szabvány feszültség szintekre illesztik.
(#) MSGábor válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Azon már túl vagyok.
A jelszint passzol a UART-hoz, mert 12 V, viszont a UART stopbit 1,1.5,2, ez meg csak 0,5. Meg a 2 bit is elég egyértelmű, UART-nál viszont 5 a minimum.
A szkóp dekódere felismeri UART-nak, csak tévesen, mert nem tesz különbséget a csomagok között.
Kicsit olyan, mint egy csonkolt UART.
(#) Hp41C válasza MSGábor hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Nekem úgy tűnik, mintha az első jelsorozat (1. és 2. osztásban) S01001000P lenne.
S - a startbit, P a Stopbit.
Ez megfelelne egy 0x09 byte adásának az uarton - fordított jelszinttel.
A második (3. és 4. osztásban) mintha S1111111P lenne, azaz 0xFF.
A harmadik (5. és 6. osztás első negyedében) S01000000P azaz 0x02.
A negyedik olyan, mint a második.
Az ötödik olyan, mint az első.
A hatodik S10111111P , azaz 0xFD.
A hetedik olyan mint a második.

Pontosabban kellene ismerni a pulzusok idejét.
Mi a Bluetooth - serial modul típusa?
(#) MSGábor válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Furcsa lenne, ha 320 csomagban 4 bájt ismétlődik. Nincs elvileg nagy adatforgalom, kb. 35-40 karakter az egész ami a PC-n megjelenik (ennél persze lehet több).
Kicsit macerás, mert burst-okben jön az infó. A diagnosztika készülék - fűrész kapcsolat nem folyamatos, mert ugye a fűrészben nincs táp. Az adatátvitel előtt "feltölti" a diagnosztika egy négyszögjellel (a jelvonalon keresztül, amin egyébként egy mágnesszelep "lóg" ezért nem lehet folyamatosan táplálni), majd lefut a kommunikáció.
5 us a "rövid", 10 us a "hosszú" jel.
A BT modulról fogalmam sincs. A készülék nyilván kiöntve. Drágább volt mint a szkóp ezért nem akarom szétszedni.
Még a BT adatfolyam loggolása jutott eszembe, hátha az is hozzátesz valamit.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem