Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   91 / 131
(#) mraulajos válasza djkoxi hozzászólására (») Márc 23, 2021 / 1
 
Volt már esetem, hogy meg kellett bontani a bandázsolást. A forrasztásnál volt elválva.
(#) SzilCsong válasza djkoxi hozzászólására (») Márc 25, 2021 / 1
 
Trehány "Szerelőknél" szokás, öntvényház lyukán keresztül csavarhúzóval átbökni, hogy kifolyjon az esetlegesen összegyűlt víz, közbe a tekercset szépen agyonvágják.
Erre utaló jel nincs véletlen?
Egyébként szerintem minden kapunyitó állórészbe előírás a hőbiztosíték. Biztonsági okokból.
De ez nem olyan hőbizti, mint ami a trafókba szokott lenni, ami 110 foknál megszakad.
Ezeknek egyszerűen megnő az ellenállásuk, de amikor visszahűl, akkor ismét jónak kell lennie.
Amikkel eddig találkoztam, mind ilyen volt. Persze, ezt az egy esetet nem tudom alátámasztani, csak így elmondtam.
(#) djkoxi válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 25, 2021 /
 
Az öntvényház sértetlen volt. Az állórészt nem tudtam kihúzni az öntvényházból, emiatt az alsó részét nem láttam a tekercsnek. Fejrefordítva enyhén csepegett belőle a víz, ezért inkább elvittem egy tekercselő céghez. Nem bontottam meg a bandázst, nehogy erre hivatkozva ne vállalják el a javítást. XS műszerrel ( szigetelésvizsgáló ) 5 MOhm ellenállást mértem. Majd megírom mi lett a javítás vége. A cégnél csak az áruátvevővel tudtam beszélni ( covid miatt ), elektromos szakembereik betegek voltak.
(#) SzilCsong válasza djkoxi hozzászólására (») Márc 26, 2021 / 2
 
Gázégővel meg kell melegíteni az öntvényházat, majd satupadon, egy léc darabra, hogy ne sérüljön az öntvény széle, megfordított állapotba, határozott mozdulatokkal rá kell csapkodni.
Az állórész tekercset mindig így szoktam kicsábítani, eddig még mindig bejött.
Ezt még ki kellett volna próbálni.
(#) djkoxi hozzászólása Márc 26, 2021 /
 
Ez a javítás már túlnőtt rajtam. Megoldják a tekercselők. Unokatestvéremé a kapunyitó, megkért, hogy nézzem meg. Szomorú, hogy pár éves Beninca motor beázik. A másik bosszantó dolog, hogy nem árulnak hozzá állórészt.
(#) SzilCsong válasza djkoxi hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Ezek az állórészek méretileg eléggé egyformák, hoztam már össze protecot nice-val. Teljesítménybe volt egy minimális külömbség, szerencsére a 220-as rendszereknél ezt a vezérlés nem figyeli a legtöbb esetbe.
(#) mtomi1993 hozzászólása Márc 31, 2021 /
 
Sziasztok... Lenne egy kérdésem kapunyitó motor bekötéséről, szomszédnak elromlott az elektronika a kapunyitóban és lecserélte újra, ezt meg elhoztam tőle én. Na a lényeg hogy hogyan tudnám leprobálni hogy a motor jó e ? mert ha jó akkor rendelek bele egy új elektronikát aliexpresről. 3 kábel jön ki a motorból, ebből 2 re csatlakozik a kondenzátor. Nemtudom hogy működik az 1 fázisú motor irányváltása, jó lenne ha valaki tudna ebben segíteni hogy hova megy a fázis, nulla... Csatolok képeket, előre is köszönöm.
(#) Remci válasza mtomi1993 hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Szia!
A zöld a közös, erre kösd a nullát. A fázist kösd rá először a pirosra, úgy hogy a kondi vezeték is rajta legyen,ekkor elindul az egyik irányba. Majd a fázist kösd rá a feketére,így ellenkező irányba kell forognia.
(#) mtomi1993 hozzászólása Márc 31, 2021 /
 
Köszönöm. Holnap kiprobálom. Ha jó lesz a motor, akkor szerinted ez az elektronika jó lenne hozzá?
(#) Remci válasza mtomi1993 hozzászólására (») Márc 31, 2021 /
 
Nem ismerem ezt a vezérlést, de szerintem jó lehet.
(#) SzilCsong válasza mtomi1993 hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Nem mondod, hogy egy kigyengült kondi miatt lecserélte az egész motort? Mindig tudtam, hogy rossz helyen lakok
(#) mtomi1993 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Kiprobáltam a motor szépen működik mindkét irányba... Köszönöm
(#) mtomi1993 válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Nem... Állítólag a vezérlés romlott el, nem a kondenzátor.
(#) bajuszvas válasza mtomi1993 hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Vezérlést tudok adni hozzá, ha szükséges.
(#) SzilCsong válasza mtomi1993 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Abból gondoltam, hogy oda volt tekerve a zsinór. Miért nem próbálod megjavítani?
Milyen végállás kapcsoló van eredetileg a motoron? Ezen azért tud múlni, hogy jó-e másik vezérlés hozzá.
Megadnád az alis vezérlés linkjét?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2021
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Az "alis vezérlés" linkjét könnyű megtalálni...
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
köszi!
(#) mtomi1993 válasza bajuszvas hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Milyen vezérlésére gondolsz?
(#) mtomi1993 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Hát elektronikát nem javítottam még, nem is tudnám hogy kezdjek neki, melyik alkatrész rossz. Kazánok szervizelésével foglalkozok és ott a gyártók nem engedik a javítás, egész elektronikát kell cserélni. Meg kitudja van e értelme, mivel távirányítók nincsenek hozzá és az eredeti távirányító szerintem többe kerül mint az elektronika távirányítóstul.
A végálláskapcsolo pedig csak 2 mikrokapcsoló.
(#) mtomi1993 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Bocsi nem neked akartam írni.
(#) bajuszvas válasza mtomi1993 hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
pl eco1. Abban az árban van kb és garanciás.
(#) SzilCsong válasza bajuszvas hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Hát igen, jó az ha van garancia, pont az előbb lettem kész egy vadi új nice-val, egyértelmű alkatrész gyártási hiba.
(#) kicsikrisz hozzászólása Ápr 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek véletlen Ditec D2H kapunyitó vezérlőhöz magyar nyelvű leírása?
(#) ZSOLT0209 válasza mtomi1993 hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
https://www.kapuaruhaz.hu/alkatreszek/kapumozgato-vezerlesek-120/eg...es-609
minden 220v kapunyito motorhoz jó,3800ft a távkapcsoló és 2 nap mulva ott is van,magyar nyelvü utmutató
(#) bajuszvas válasza ZSOLT0209 hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Ha már gyengébbet, *** (rossz) helyről, akkor legalább rollert. Ha nem akar a gyárira költeni, akkor inkább eco1 vagy T011SOD. Klasszisokkal jobbak!
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) uniman válasza ZSOLT0209 hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Idézet:
„2 nap múlva”

Biztos? Bizonyára nem tűnt fel senkinek, hogy hol van mtomi1993 lakóhelye...
(#) ZSOLT0209 hozzászólása Ápr 16, 2021 /
 
Nekem bejötek ezek az egyszerű vezérlések, sokat telepitettem nem volt gond velük, teszik a dolgukat .
(#) Sipi68 hozzászólása Ápr 17, 2021 /
 
Sziasztok!Tolókapu RIB k500 Eco1 vezérléssel egy pár fotocella, villogó, kulcsos kapcsoló.Esős időben ha megnyomom a távirányítót leveri a házban az életvédelmi relét és a vezérlésben elszáll az 5A biztosíték.Kérlek segítsetek merre induljak hiba felderítésben!
(#) SzilCsong válasza Sipi68 hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
90%, hogy a villogó lámpa zárlatos, próbáld ki, lekötve.
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Vagy az, hogy 2 hete volt itt utoljára....
Következő: »»   91 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem