Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Relé kérdés
 
Témaindító: M.Béla, idő: Szept 15, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 41
(#) szili83 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
A bekapcsolásakor ég be.
(#) Bakman válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 / 1
 
Már írtam két megoldást: masszívabb kapcsoló vagy a kapcsolás teljes átalakítása.
(#) szili83 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
A kapcsolást illetve a kapcsolót nem akarom átalakítani mert gyári megoldás. Ilyen 16mm-es kapcsolóban nem találtam oylat ami 3A-nál többet bírna. Pedig az kellene.
(#) Sebi válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 / 1
 
Én mégiscsak átalakítanám egy triac-optotriac (SSR) megoldásúra...
Nem az áramfelvétellel van a baj, hanem az SMPS bekapcsoláskori áramlökésével (amikor a pufferkondenzátort kell feltöltenie - /in-rush current/).
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2021
(#) Bakman válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 / 1
 
Ha semmit nem akarsz átalakítani, akkor nem sok lehetőséged van. A kapcsolóval kapcsolj egy masszív relét/mágneskapcsolót, ami kiváltja az eredeti kapcsolót.
(#) Sebi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Vagy kell még egy relé, ami egy soros 10ohmos ellenállást zár rövidre 1 mp múlva...
(#) niedziela válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Haladási sebesség mindig relativ
Idézet:
„Dec 4, 2020
PNP-t cseréld NPN tranyóra, csak a bekötésre figyelj.
(#) proli007 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 5, 2021 / 1
 
"Haladási sebesség mindig relativ" Így van, ezért dől be a csiga a kanyarba..
(#) vtsoftware hozzászólása Aug 16, 2021 /
 
Sziasztok!

Kínai relé kérdés.
Kérlek ne ítéljetek el; ár, plusz más is jött az eladótól, gondoltam hamár lúd, nameg tanulság is
S lehet nem kizárólag nekem.

Szóval; adott a relé, amit úgy rendeltem, hogy 230V kapcsolására legyen képes 230V-os tekercs ellátásával.
Viszont olyat küldtek, aminek a házán a következő áll:
5A 250VAC
5A 28V DC

Viszont a tekercsen az áll 220/240VAC.

Namost, nem bízom a dologban, ezért azután érdeklődnék, hogy lehet kideríteni,
vagy milyen ellenállás határok között kell legyen a tekercs ellenállása,
hogy az igazolja a feliratot, mely szerint hálózati feszültségű a tekercs.

Mindhárom relé - persze a ledet és az ellenállatot kikötve a mérés idejére - 11,5kΩ-11,6kΩ ellenállással bír.

Ezek vajh valóban megfelelnek a követelményeimnek?
Vagy 28VDC-t képesek kapcsolni 230V-os tekercs által behúzva?
Vagy csak a ház, a felirat rossz rajta?
Szerintetek?

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2021
(#) ferci válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Szia!
A behúzó tekercse 220/240 V AC és amit kapcsolhat az érintkező, az 5A 250VAC vagy
5A 28V DC.

A 11,.. kohm különben a tekercs DC ellenállása, amit mértél multival - ami AC-n már sokkal nagyobb - ez ne tévesszen meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2021
(#) nedudgi válasza vtsoftware hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
A tekercs ellenállásértéke nagyjából jó lehet 230V váltóáramra.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Jan 2, 2022 /
 
Sziasztok! BÚÉK mindenkinek! Egy olyan problémával jöttem volna hogy az autómban elment az index, a bajuszkapcsolót hiába állítom, jobbra, balra, semmi. Műszerfalon visszajelzést jelző zöld nyilacska sem világít. Először azt sem tudtam melyik relé az indexrelé, de megkopogtattam pár nagyobbat, és egyszer csak visszatért, kattogott, villogott jobbra, balra, index is, visszajelző zöld nyilacska is ahogyan kell. Nem sokáig, következő indulásnál kihagyott, majd megint semmi, most már kopogtatásra sem reagál. Ez egy 4 lábú relé, kivettem, átnéztem nem látok rajta semmi különös hibát, forrasztások épnek tűnnek. Multival méregetném, de sehol semmi ellenállás a lábak közt, sehogyan sem. Ellenállásokat kimértem oké az is. Van ebben egy 8 lábú kis IC, meg egy kis elko is.. A kivezetések közt hiába mérek sehol semmi, pedig régi fizikai tanulmányaimból úgy emlékszem hogy valamelyik kettő az maga a kis tekercs, amelynek az ellenállása 50-150 ohm közt kéne hogy legyen? Ha a kis tekercsnél piszkálom a réz érintkezőt az szépen mozgatható, "kattogtatható". Képet nézve bal szélről, az első függőleges (+) mellette vízszintes (-) mellette megint függőleges láb (C) ,s felül az egy szem vízszintes (R) jelölést kapott. Még jó hogy holnap már dolgozni kell menni, a legjobbkor nyomta be ez is az unalmast, reggel lehet gerillázni irányjelző nélkül tekeregni. Próbáltam egy gumival összefogni az érintkezőt, (behúzott állapot) hogy legalább egy állandó fényem legyen, amit max kapcsolgatok, de nem nyert, nem csinál lópikulát se.
(#) Massawa válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Itt az IC tipusa

IL33193

Sok minden kiolvashato a leirásbol.
(#) niedziela válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 2, 2022 / 1
 
Gyanús hogy nem a relé rossz.. nézz körül a biztosítékoknál.
(#) küzmös Gergely válasza Massawa hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Közben rámértem a panelon a tekercs kivezetéseire 86,5 ohm. Elvileg az oké.
(#) küzmös Gergely válasza niedziela hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Hát ilyet én még nem pipáltam, biztiket tegnap végignéztem azok jók (mind ahány csak van), visszadugtam most a relét, gyújtás, izzítás, kapcsolgatom, semmi.. Gondoltam egyet, mondom benyomom az elakadásjelzőt had kattogtassa meg. Kattogott, villogott is mint a veszett, (ugyanaz a relé), utána indexelek, most jó... erre varrjon az ember gombot.
(#) Hutty válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Nekem Suzuki-val volt egy ilyesmi esetem. Ott a ventilátor relé, mikor a gyárban a benyomták a foglalatba, a relés-biztosítékos dobozba, a késes csatlakozóját szépen kitolta a műanyag házból. Egy idő után, nyáron már jelezte a hibát a rendszer, de a szerelő gyorsan megtalálta.
(#) küzmös Gergely válasza Hutty hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Mármint a fűtéshez, szellőzéshez tartozó ventilátor, vagy a hűtő? Itt nálam is lehet ilyen, vagy akár az elakadásjelző kapcsolója is lehet kontaktos.. mert ez amúgy egy öreg kis disel 2 hengeres mopedautó. Bevásárló kismotor. Amúgy nem is rémlik hogy egy körön van-e az alap világítással az index is, de érzésem szerint nem. Az elakadásjelző viszont tutira egy önálló kör, annak mindig működtethetőnek kell maradnia.
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 20, 2022 /
 
Egy gépbe kellwt betenni pluszba relét, 24Vac t vettem de 42V a transzformátor, mit kössek vele sorba? Ellenállást gondoltom de az ac relé ha zárt csökken az árama, illetve max 10 másodpercig müködik csak, azt birni fogja ideiglenesen?
(#) vision61 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Megméred a relé tekercs ellenállását, és sorba kötsz vele egy ilyen értékű, vagy a szabvány sorban a legközelebbi nagyobb értékű ellenállást. Az ellenállás teljesítményét ki tudod számolni a relé tekercs árama alapján, de javasolt a számított teljesítménytől nagyobb terhelhetőségű ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2022
(#) GPeti1977 válasza vision61 hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Pont ezt irtam hogy ez csak dc relénél használható biztosan, 25 ohm az egyenáramú ellenállása. Nem vettem másikat igy nem tudok vele kisérletezni.
(#) rectamas válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Nyugodtan rakj be 27 vagy 33Ohm-os ellenállást, megméred mekkora a feszültség a relén.
Ezzel nem teszed tönkre, biztos nem fog túl nagy áram folyni rajta, elég sok idő kell, hogy leégjen.
Még ellenállás nélkül is bírná néhány percig.
(#) nedudgi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 20, 2022 /
 
Látni kellene az általad vett relé adatlapját. Abban meg lehet találni az üzemi áramot, és a maximális/minimális meghúzó, illetve tartóáramot.
Ezek alapján 1N400x diódákkal, meg egy LM317(L) IC-vel és egy ellenállással össze tudsz dobni egy egyszerű áramkorlátot. Ugyanakkor megjegyzem, hogy a jelfogók elég komoly túlfeszültséget elviselnek, főleg ilyen rövid időre.
Ha az egyenáramú ellenállásból indulsz ki, a jelfogó valószínűleg meg fog húzni, és nem is dobja fel a talpát, 50Hz frekvencián. A legtöbb 50% túlfeszültséget is elvisel egy ideig,
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2022
(#) Jonni hozzászólása Okt 14, 2022 /
 
Üdv

Vettem ilyen FTR-B4CA4.5Z relét.
Mcu + tranyo fogja kapcsolni de nem tudom milyen védődiódát kéne hozzá használni. Tudtok ajánlani ehhez valót ?

Ami van is itthon az 1N4148WS (75V 150mA)
(#) Atis57 válasza Jonni hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Szia! simán megfelel.
(#) Jonni válasza Atis57 hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Szuper.... Akkor nem kell vegyek
(#) Bakman válasza Jonni hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Ettől azért egy kicsit erősebb nem árt. Pl. 1N400x, SB160 stb.
(#) Jonni válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Ez is lehet hogy van ....


bár ez egy kicsit nagy (méretre)
(#) Bakman válasza Jonni hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Nagyobbnak nagyobbak, de egy piciny kapcsolódiódától többet is bírnak.
(#) Jonni válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
De ha már dióda, van egy néhány bontott üvegdiódám , ezeknek az értéküket honnan lehet tudni?
Valamelyiken csak csikok vannak.
Következő: »»   39 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem