Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   484 / 570
(#) jozsigyerek hozzászólása Márc 19, 2021 /
 
Sziasztok! Új vagyok a fórumon, a szakmai tanácsotokat szeretném kérni. Van egy Renova Star f24 EBT kombi kazánunk. A következő hibát észleltem. A fűtés működik rendesen, kijelző szerint a nyomás rendben. Múlt héten a melegvizes csapot megnyitva kicsit gyengébben folyt a víz, és teljesen rendszertelenül olyan hasonló "surrogó" hangot hallottam, mint amikor a kerti slagban levegős a cső. Tegnap este a feleségem megfürdött, akkor volt melegvíz. Kb.fél óra múlva mentem én, akkor már nem adott melegvizet, éppen csak csordogált. Ma reggel csináltam egy olyat, hogy az egykaros mosdó csap hideg oldalát kinyitottam, majd nyitva hagyva átfordítottam melegre, második-harmadik próbálkozásra egyszercsak bekapcsolt a kazán és lett melegvíz. Jelenleg ez a helyzet. Kérnék segítséget, mi lehet a baj. Az eddigi hozzászólásaitokat vissza olvasva, írtátok, hogy esetleg dugulás, átfolyás érzékelő vagy váltókapcsoló. Lehet, hogy nálunk is ez a gáz? Válaszotokat előre is köszönöm. Horváth József.
(#) VIM válasza jozsigyerek hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Szia! A kazán bitermikus hőcserélővel készült. Ha az évek során nem került sor vízkőmentesítésre akkor mostanra már olyan állapotban lehet a belseje, hogy nehéz lesz rendbe hozni. A HMV bemenetén van egy vízszűrő, esetleg azt kellene megnézni, hogy nem e el van szennyeződve és a vízáramlás érzékelőt, hogy nem e ott van felakadva "valami" ami megakadályozza az érzékelő forgását. A csap csövének kimenetén a perlátort sem ártana vízkőmentesíteni.
(#) jozsigyerek válasza VIM hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Köszönöm a válaszodat. Amit tudok ellenőrzök, remélem nem lesz nagy gáz.
(#) Kapcsi05 hozzászólása Márc 20, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy 14 éves Immergas Zeus 21 Major kombi kazánunk.
Mostanában a begyújtásnál néhe több alkalommal is kattog, mintha nem gyújtana rendesen,
nem kapna megfelelő jelet? Utána rendben megy, begyújt.
Mi lehet a baj szerintettek?
Előre is köszönöm!
Kapcsi
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2021
(#) jpuskas99 válasza Kapcsi05 hozzászólására (») Márc 20, 2021 /
 
És ezalatt az idő alatt az elszívó ventilátor megy rendesen? Mármint folyamatosan működik?
És az áramláskapcsoló is rendesen működik?
(#) Kapcsi05 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Márc 26, 2021 /
 
Persze. Rendben megy minden, működik.
Csak mintha "köhögve" indulna az autód.
Angol fórumokon olvastam a gyújtó elektroika elfáradásáról.
Lehet javítani? Vegyünk egy gyárit?
(#) drEskimo hozzászólása Márc 27, 2021 /
 
Kedves Felhasználók,

Új vagyok ezen a fórumon és a segítségeteket szeretném kérni egy nagyon kellemetlen problémám megfejtésében és megoldásában. Van egy Bosch ZWA24-es kombi kazánom, amit a házzal együtt vettem. Nem tudom, hogy hány éves lehet. A héten el kezdett folyni, kattogni, kijött a kazánszerelő, kisavazta, a lamellákat kitakarította, elmondása szerint soha nem volt karban tartva. Majd egy napig savazta és küzdött vele. Üzembe helyezés után a kazán szépen csendben teszi a dolgát szépen fűt, viszont lett egy olyan hibajelenség, hogy zuhanyzás közben a beállított vízhőmérséklet szép lassan elhűl, és utána pár perccel később visszaforrósodik olyan mértékben, hogy már-már forráz.Ebben a formában így élvezhetetlen a zuhanyzás... Az érdekes az egészben, hogy ez a gond nem volt addig amíg ki nem savazták a kazánt.

Válaszaitokat előre köszönöm
Üdv
(#) bbalazs_ válasza drEskimo hozzászólására (») Márc 27, 2021 /
 
Lelökte a hőérzékelőt vagy elmozdította.
Ilyenkor rossz a hőkontaktus, agyon melegíti a vizet, mire nagy nehezen a hőérzékelő is felmelegszik, aztán ilyenkor elveszi a gázt, a hőérzékelő meg csak lassan hűl le.
Szóval a hőmérő(érzékelő) hőkontaktust kell megjavítani.
(#) jpuskas99 válasza Kapcsi05 hozzászólására (») Márc 27, 2021 /
 
Én először az elektródákat ellenőrizném. A kazánban kettő gyújtóelektróda van és egy ionizációs lángőr elektróda. Ha ezek jól működnek (írásod alapján igen), akkor jön a gázszelep ellenőrzése. A gyújtó elektronika az már a komplett panel része, ára rázósabb.
(#) Kapcsi05 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Márc 28, 2021 /
 
Köszönöm
én arra gondoltam hogy a gyújtó ekektronika kezd esetleg elfáradni.
35e.ért van új,
de ha kondi cserével lehet rajta javítani akkor az jóval kedvezőbb lenne
(#) JZoli válasza Kapcsi05 hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Ha esetleg ebbe a kazánban is Brahma gyújtásvezérlő van akkor abban egy relé lába szokott kiolvadni a forrasztásból. Ajánlatos minél előbb megnézni, mert ha sokáig csinálja ezt akkor elég a láb körül a panel is!
(#) jpuskas99 válasza JZoli hozzászólására (») Márc 29, 2021 /
 
Szia! Én úgy tudom, Brahma CM31 a gyújtásvezérlő e kazánban.
De Kapcsi05 inkább ellenőrizze, hogy valóban e típust szerelték-e bele.
(#) Svanek hozzászólása Márc 31, 2021 /
 
Sziasztok!
Viessmann Vitopend 100 kombi készülékem minden alkalommal csak második - esetenként többszöri - próbálkozásra kapcsol be. (Nem én kapcsolom, hanem a termosztát kapcsolja be)
Mi lehet az oka?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Farkas Sándor
(#) Studioworks hozzászólása Ápr 3, 2021 /
 
Hello

Érdeklődni szeretnék.

2021 január február környékén cserélve lett egy kazán. (csere után HGK28 lett )

Jöttek ilyen botcsinálta szerelők akik csöveket átvezették a régitől az újra és valahogy be is üzemelték.
Na most állandó csöpögés zajlik a fűtési nyomás érzékelőnél (csak használat közben ) amit már 2x cseréltek, mert ugye garanciás. A másodiknál a garancia vállaló feladta azt mondta ő nem tud vele mit csinálni továbbitja a hibát a gyártónak és én is továbbítottam.
De engem meg mindig irritálnak az ilyen dolgok, hogy nem tudom mi a baja egy elromlott szerkezetnek.

Nekem igazából a kazán bekötése sem tetszik bár nem vagyok kazán szerelő csak így olvasgattam nézelődtem .

Akér egy ilyen tágulási tartály vagy egy nyomáscsökkentő szelep, esetleg elzárók a kazán csatlakozó csöveihez.

Csináltam egy képet a bekotésről is hátha.
Az majdnem lemaradt hogy már kb 2 hónapja biztos megy ez a nem jól működik dolog .

IMG_5904.JPG
    
(#) jpuskas99 válasza Studioworks hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Szia! Eléggé speciális a kazán csatlakozó vezetékeinek bekötése.
Három kérdésem volna, melyet a kép alapján nem tudok megítélni:
Hány bar a fűtési rendszer nyomása, amikor a csöpögés elkezdődik?
Fűtési tágulási tartály van a rendszerben? Ha igen, a képen hol van?
A fűtési nyomás érzékelő nem a fűtési biztonsági szeleppel (3 bar nyitónyomás) egybeépített kivitel? Esetleg e biztonsági szelep külön helyre beépített? Ha igen, akkor a képen hol van?
(#) jpuskas99 válasza Svanek hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Szia! Pontosan mi történik ekkor? Szikrát ad, gázszelep nyit, vagyis hallod a kattanását, nem gyújt, azután ezt ismétli másodjára és ekkor már gyújt? Az F4 hibajelzés nem jelenik meg?
Javasolom, hogy a gyújtó- és ionizációs elektródát nézd meg először, hogy látsz-e rajtuk valami szennyeződést, ha igen, úgy próbaként meg kellene tisztítani, de csak nagyon óvatosan, finom rézkefével, vagy nagyon finom polírpapírral, de nagyon óvatosan.
Ha ezt végigcsináltad, akkor jöhet, hogy máshol van a hiba. Persze ez nem zárja ki, hogy mégis az elektródák okozzák a hibák, de ezt már csak műszeres méréssel, esetleg cseredarab próbával lehet megállapítani.
(#) Studioworks hozzászólása Ápr 3, 2021 /
 
Úgy vettem észre hogy a rendszer feltöltés csak a fütéshez szükséges. A melegvízhez nem.

Most üres a rendszer üres állapotban is ha rákapcsolok a fütésre 3,6 bar ami több mint az általam olvasott 3. (levegőt fúj kifele a fűtési nyomás érzékelő) Feltöltött rendszernél a jelenség ugyan ez csak a levegő helyett víz csöpög a fűtési nyomás érzékelőtől.

Na viszont tágulási tartály az szerintem nincs és a kazánban sem található csak ahogy néztem lehet hozzá venni.Bár a szerelő sem említette hogy kellene, mert akkor lenne , érdekes.

Érzékelőt mellékeltem képekben.
(#) Studioworks hozzászólása Ápr 3, 2021 /
 
Hm de viszont olvasgattam még és szerintem a képen bejelolt részről hiányzik egy max. 3 bar-os biztonsági szelep (pirossal jelölve) a másik feléről meg a tágulási tartály (zölddel jelölve) . :/

hajdu.jpg
    
(#) vision61 válasza Studioworks hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Szia!
Ehhez a típushoz van egy felszerelő keret, ha így helyezték üzembe, akkor ebben van a tágulási tartály. Ha nem, akkor pótoltatni kell az üzembehelyezővel, ez járna a legkisebb bontással, átalakítással.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2021
(#) jpuskas99 válasza Studioworks hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
A tágulási tartály a fűtési rendszerhez szükséges, a hmv-hez csak javasolt. Ez végzi a munkát, amikor a fűtési víz pld. 20 fokos, majd felmegy 60 fokra és ennek kell lenyelnie a hőtágulás okozta plusz térfogatot. A biztonsági lefúvató szelep a mind a fűtési, mind a hmv-re szükséges, hogy esetedben a nyomás nem menjen 3 bar fölé. Általában a biztonsági szelep piros kupakú, a hidegvizes kék kupakú (az általában 7 bar értékre van méretezve).
Keress utána a NET-en, hogyan néz ki a tágulási tartály és a melegvíz biztonsági szelep, akkor be fogod tudni azonosítani a rendszered.
Én a képeket nézve sajnos úgy látom, hogy mind a kettő szerelvény hiányzik a rendszeredből.
De nem gond, mert mindkettő utólag is beszerelhető az előre- vagy visszatérő fűtési vezetékbe.
(#) Studioworks hozzászólása Ápr 3, 2021 /
 
Nézegettem őket hogyan néznek ki azért is írtam a második hozzászolásban hogy olvasgattam még.

Csak vicc hogy az egészet egy elvileg hozzáértő szerelő rakta össze/fel .
Ő hozta az alkatrészeket amelyek szükségesek a rendes működéshez hőcserélőt, csővezetékeket, mágneses szűrőt.

Mind a szerelő aki a garanciát vállalta rá ( hajdu kirendeltségtől) és én is felhívtam a hajdusokat hogy ez a hibajelenség van, mert a garanciális szerelő azt mondta ő feladja hozott 2 fűtési érzékelőt és még mindig nem jó .

De akkor ezek szerint nem is érthet hozzá igazán ha én mint laikus előbb megtalálom a hiba okát mint ő.

A Hajdu cég meg mondta hogy ilyenről még nem is hallottak (mármint ilyen hibáról), de akkor valószínű jót fognak nevetni azon ha kijönnek miért is hiányzik ez a kettő alkatrész

Köszönöm a válaszokat, a fejleményeket meg majd jővőhéten remélem megtudom, mert ugye garanciális én nem babrálhatom :/
(#) VIM válasza Studioworks hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Szia! Nézzél bele a nyomásérzékelő csatlakozásába nem e van benne valami idegen anyag ami a gyártás során került oda és az érzékelő behelyezésekor nem engedi a tömítést felfeküdni a felületre. Ha nem találsz ilyesmit, akkor próbáld meg az érzékelőről levenni a tömítést és tekerj a vájatba néhány menetnyi teflon szalagot, majd rakd vissza tömítést és szilikonzsírral vagy vazelinnel kend be a felületét, majd nyomd be a helyére és rögzítsd a villával. Talán csak éppen ennyi híja van a tömítetlenségnek.
A tágulási tartálya a hátfalán van amire az egész kazán van felakasztva, 8 literes. Azt nem értem, hogy minek a hőcserélő egy kondenzációs kazánhoz és egy iszapleválasztó? Úgy reklámozza a gyártó, hogy ezek nem kellenek hozzá a kazántest kialakítása miatt ami alu öntvény rézzel bélelve. A szerelés kivitelezése .... hát ... nálam hamar kerítésen kívül találták volna magukat.
(#) Studioworks hozzászólása Ápr 3, 2021 /
 
A nyomásérzékelő a csatlakozó részénél csopög nézegettem ahova a 3 eres dugalj menne bele jó most üres a rendszer most csak a levegőt fújja ki

Már kezdésnek az egyik cső úgy lett odatelepítve, hogy a kazán elejét nem lehetett leemelni mert a feléig fellógott (mitha egy sütőajtó elé odatennék egy oszlopot), ezt meg persze előre kihúzom majd leemelem .de hát oda rakta a csövet a szerelő így nem lehetett kiforditani Lett neki aztán szólva lefele fodította 90 fokos csövet úgy már rendben volt.
De hogy erre logikailag miért nem lehet gondolni
(#) jpuskas99 válasza Studioworks hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Szia! Én azért először megnézném a számlát, hogy szerepel-e benne a vision61 által említett felszerelő keret, mely a TÁT-ot tartalmazza, ára úgy 30 eFt körüli.
Azután keresném a VIM által említett tágulási tartályt, hogy ott van-e. Azt könnyen meg kell találnod, mert a levegő szelepéhez időnként hozzá kell férned.
A 3 bar-os biztonsági szelepet az a nyomásérzékelő helyettesíti, már ahogyan VIM válaszából veszem ki? Ez új technika lehet?
(#) Studioworks válasza jpuskas99 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Nyomásérzékelő 2x lett cserélve 2 hét alatt vadi új gyárira. A garanciát vállaló üzembehelyező hozta/cserélte. Nem is hiszem hogy az biztonsági szelep csak egy érzékelő hogy kiírja a készülék a benne rejlő nyomást.Viszont most van ebből a nyomásérzékelőből 2 szabadon egy meg ugye a kazánban .A 2 kiszereleltből az egyiken könnyebben (a régebbin) az 1-2 hete cserélten nehezebben, de át tudok fújni.
(#) VIM válasza Studioworks hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
A háromból egyet csak kibeleznék, hogy hol ereszti keresztül a vizet. Nincs mit vesztened.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2021
(#) vorosanti hozzászólása Ápr 4, 2021 /
 
Sziaszto!olyan problémám van a kombi kazánommal,hogy mostanában ki áll hibára,minden ok nélkül,Ez egy Immergas vitrix 26 os kazán,és a hibakód pedig a 02 es,azt olvastam rá,hogy parazita láng.Van hogy napokig jól megy semmi hiba,aztán ha engedem a meleg vízet,vagy megy a fűtés akkor nem dolgozik..Valaki talákozott ezzel a gondal?Vagy esetleg ötlet?
(#) cs75 hozzászólása Ápr 4, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék a következő hibajelenségre.
Ariston Matiz kazán,októbertől üzemel,új rendszer.Ma rányitottam a melegvizes csapra,ill a kart odafordítottam,és egy kattanásra lettem figyelmes,amivel tovább nem foglalkoztam,elzártam a csapot.Azóta nem jön a víz.Nem az a gond,hogy nem melegszik,hanem hogy melegvízes irányba nem jön víz egyáltalán egyik helységben sem.Tudnátok segíteni?Köszönöm!
(#) VIM válasza cs75 hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Szia! Ilyen áramlás érzékelő van benne aminek a belsejében a teljesítménynek megfelelő színezetű mágnes korong mozog. Ha netalán letörnének róla fülek amik korlátozzák a mozgását akkor úgy fog viselkedni mint egy visszacsapó szelep. Zárd el a HMV bemenő szervízcsapját és vedd ki ezt a szűrővel egybeépített egységet és nézd meg, hogy mi zárja el az áramlást.
(#) Studioworks válasza VIM hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Megtörtént

Ott a rugó közepén vagy egy pici lyuk .
Aztán tovább mentem az a tömítés olyan fura
A képek nem tudom mennyire adják át
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2021
Következő: »»   484 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem