Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   95 / 104
(#) Sanyesz5 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Persze, csak nem szeretek 300 hozzászólást írni mikor egy videóval átmegy a lényeg ami írásban egész délután nem sikerült.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2021
(#) Renovacio hozzászólása Feb 11, 2021 /
 
Hello, új vagyok itt. (Remélem jó topic-ba írok)
Azt szeretném megkérdezni hogy nem tudtok olyan magyar oldalt, ahol lehet telefonhoz alkatrészeket rendelni? Ilyet mint:
- Kerámia kondenzátor
- BBPMU power ic chip
stb..
(#) benjami válasza Renovacio hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Nem jó helyre írtad, helyeztesd át ide.
(#) Chipmunk1960 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Szia, Találkoztam hasonló taknyolós kínai olcsó ónnal.
(#) Sanyesz5 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Az a gond hogy ez nem kínai, ha csak nem hamisítják
(#) Sanyesz5 hozzászólása Márc 2, 2021 /
 
Erről vélemény?

Bővebben: Link
(#) Sanyesz5 hozzászólása Márc 4, 2021 /
 
Üdv!

Érdekelne pár tapasztalat, ólommentes gyári forrasztott alaplap, rossz teszt céljából gyakoroltam rajta. Van rajta pl fesz stab íc 7805, hátsó beforrasztott hűtéses, az istenért alig akarnak feljönni. Itt mit ajánlotok, nagy hőfok, kis levegő áramlás, vagy kinek mi vált be?
Arról nem is beszélve hogy a rendelt kapton szalagom, olvad ahogy illik, weller wha300-al kísérletezem. Van benne "dara" azzal nincs baj, inkább a nálam lehet a gond.
(#) dokidoki válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Nagyobb és többrétegű lapoknál elengedhetetlen az aláfűtés, de a kicsiknél is pld. telefon alaplap, bár vékony de masszívan sokrétegű rezezés nagyon elviszi a hőt. 180-220 fok bőven elég.
(#) Sanyesz5 válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Értem köszönöm, sajnos az állomáshoz egy dolog nem volt meg, a szűkítők a végére, azt én magam csináltam viszont mi az általános jó átmérő? Tudom nem mindegy mit csinált az ember, 10-15mm? Illetve a levegő sebesség variálással mi a helyzet, ha feltolom elfújja a kis alkatrészeket, kitapasztalás kérdése lenne?
(#) dokidoki válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Én lusta vagyok, szinte mindent 8mm végűvel csinálok... Szerintem lehető legkevesebb levegővel érdemes, ami már képes lefújni az alkatrészeket az biztosan sok. Gyakorolgatni kell, kevés a két egyforma helyzet.
(#) Sanyesz5 válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Köszönöm, nekiállok hajtani egy 8mm-es szűkítőt, a mostani nagyon nagy átmérő, illetve szerintem nagyon nagy légárammal kezdtem.
(#) Inhouse válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Egy olcsó aláfűtő lap is nagyot dob a forrasztási nehézségek megoldásán.
(#) Sanyesz5 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 4, 2021 /
 
Kiforrasztásnál milyen "sacc" hőmérsékletet használtok? Természetesen ólommentes... Köszi a tippet!
(#) Sanyesz5 hozzászólása Márc 4, 2021 / 1
 
Szegény ember vízzel főz

Vajon miből van a szűkítő?

forr.jpg
    
(#) Inhouse válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 5, 2021 / 1
 
Én is még csak gyakorlóban vagyok, pár hónapja van, eddig halogattam, de nem megkerülhető.
Amit én észrevettem, hogy vannak olyan panelek/alkatrészek, amiknél az alámelegítő nélkül esélytelen a forrasztás. Ha ez is üzemben van, akkor nagyon megrövidül az idő és nem kell felcsavarni a hőfokot sem. Cserébe az én olcsó alámelegítőm nem állítható, majd rakok elé egy szabályzót, mert soknak érzem. Viszont óvatosan, hiszen ilyenkor a melegített területen minden alkatrész hamar mozgásba jön.
A flux kötelező ki és befelé is...meg hozzá kellhet lemosó is.
Én nem forrasztok komoly, nagyon apró, soklábú alkatrészeket, de az ónpaszta is ügyes dolognak látszik. Újragolyózáshoz meg elkerülhetetlen.
Ebben a forrasztási technikában korlátlan lehetőség van, költekezésben is. Különféle adapterek, maszkok, stb.
Pl. egy mikroszkóp sem árt, meg befogó, meg hőkamera, stb...
(#) Sanyesz5 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszod, az aláfűtést milyen módon oldod meg? Kapton szalagos kérdés, rendeltem hestore-ból, olvad mint a cellux, utána nézem hogy 250 fokig jó csak. Van ennél nagyon hő tűrésű gondolom!!?
(#) Inhouse válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Nekem egy ilyenem van.
(#) Ge Lee válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Van olyan kapton is meg van nfk is (no fake kapton). Ezt a 340 fokos pákaheggyel vagy 3 percig nyomkodtam, semmi baja nem lett a koszon kívül. A wellerem fűtőbetétjére 3 évig volt egy csík rátekerve, mert valaki azt írta hogy a kapton nem bírja a hőt, meg szétmállik, stb. A hamisított az igen, ez nem.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2021

nfk.jpg
    
(#) Sanyesz5 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Köszi a tippet, elég olcsó is, én most azon agyalok gyakorlásra, occó megoldás van infra lámpám az is elég komoly hőt tudna, bár elég nagy nem kellemes ha esetleg az ember szaunázik közben
(#) Sanyesz5 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
No de hol lehet normálisat rendelni?
(#) joci válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Itt próbáltad? (Nem az enyém!)
https://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_124576.html
(#) Ge Lee válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 5, 2021 /
 
Jó kérdés, fogalmam sincs már honnét van.
(#) Black7275 hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Sziasztok
Sok év után áttértem smd alkatrészekre és mivel még nem vettem forrólevegős forrasztóállomást ezért sima pákával forrasztanám az alkatrészeket.
A kérdésem az lenne hogy milyen alakú pákahegyet vásároljak?
(#) Chipmunk1960 válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Szia, Amilyennel tudsz, s szeretsz doldozni! Persze attól is függ, mekkorák az smd-k. A túl kicsi, hegyes, nagyon kevés hőt tud tárolni, ezért nehezebb vele dolgozni. Lehet K, vagy "véső" 1.5.2mm es. A K-nak a vége elég hegyes, és elég hőt tárol a gyors munkához.
(#) Black7275 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) Bakman válasza Black7275 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
A véső alakú hegyekkel könnyebb dolgozni, mint a ceruza alakúakkal. Utóbbi mintha taszítaná az ónt, mérettől függetlenül. Egyszerűen a forrasztóón mindig igyekszik felfutni a nyél irányába, míg a véső alakúaknál nincs ilyen mellékhatás.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Idézet:
„a ceruza alakúakkal. Utóbbi mintha taszítaná az ónt,”

na... na...
(#) Joe_001 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Sziasztok! Én 2 mm, sréggel dolgozok. A lapos rész felülti feszültsége oda vissza besegít. Meg a sok flux. Persze ólmos cinhez másik hegyet használok, mint a menteshez. Ha egyszer ólmosat használok magasabb hőfokon, akkor mindig kezdéskor tajkarítani kell szalmiákkal, nem tapad meg a cín csak takarítás után. Legalábbis ez a leggyorsabb tisztítási módszer.
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Lehet, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen, de nekem mindig ezt csinálta az összes, ceruza alakú. Mindig "felmászott" a galvanizálás tövére az ón, csak a forrasztóónt nyomtam a pákahegyhez. Pedig kitartó voltam, többet is kipróbáltam.

szerk.:
Találtam egy jó példát: YouTube videó, 1:40-től. Látszik, ahogy a forrasztóón a nyél felé orientálódik. Az, hogy túl magas a páka hőmérséklete (amit meg is említ a videó készítője), most mellékes, jó hőmérsékletnél is ezt csinálja a kör keresztmetszetű.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
(#) bbatka válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
A ceruza formájú heggyel én az alkatrészt melegítem és az alkatrész lábához nyomom az ónt. Kell egy kis idő, mire az alkatrész lába átveszi a hőt.
Következő: »»   95 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem