Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1015 / 1152
(#) Egri Frédi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Vagy egy igen jó FÜL !!!
(#) Epu2 válasza Nasir Pirooz hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Szoftveres hanggenerátor nem jó?
(#) zamatőr hozzászólása Ápr 6, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen eszközöm de semmit nem tudok róla csak ami a képekről "leolvasható". Valamilyen rádiós kommunikációs eszköznek gondolom -sim kártya foglalat és antennák.Valaki felismeri és tudja hasznosítani, átadnám.?
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
(#) Gafly válasza zamatőr hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Az van ráirva hogy OBU panel (On Board Unit).
Azaz szerintem útdijfizető, de még inkább nyomkövető rendszer járművön telepitett része, ami mobilhálózaton kommunikál a központtal.
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Igen, nyomkövető lehet: van GPS-modul, GSM-modem, a DSub-on mennek be a járműadatok.
Szép doboz, amatőr jellegű Nyák és beültetés. Valamely hazai kisebb cég terméke lehet.
Így egyben kb. semmire sem használható, eredetileg GPRS kapcsolatban van egy szerverrel, ahol térképen látszik a jármű helyzete, adatai (pl. üzemanyag szint).
(#) Pethical válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Illetve ezen adatok,.pontosabban a GPS alapján fizeti az útdíjat a központ ahová beérkeznek az adatok. Valóban sem sok haszna van így egyben.
(#) jethro válasza wbt hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Szia.Hogy állítható ennek a kontrasztja?Eddig csak a potis variációval találkoztam.
(#) jdani hozzászólása Ápr 9, 2021 /
 
Üdv. Egy nem gyári, autó műszerfal háttérvilágítása ez. A lapokra nem 12V megy, hanem egy fekete dobozkába vannak kötve, és abba megy a 12V. (inverter doboz?)
Kérdésem lenne, milyen alapon működhet ez a világítás? Valami gázzal töltött neonos nemigen lehet, mert ahoz vékony..
(#) Gafly válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
(#) jdani válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2021 / 1
 
Érdekes, nem hallottam még róla. Hogyan működik?
(#) Gafly válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Legörgethettél volna.
Idézet:
„Az elektrolumineszcens fólia az elektrolumineszcencia jelenségén alapuló világítótest. Az eredetileg már 1936-ban felfedezett technológia lehetővé teszi, hogy a nagy frekvencia miatt a fényrészecskék mozogjanak a saját rácsszerkezetükben és ettől fényt bocsájtanak ki. A jelenség alapjainak megértéséhez képzeljen el egy átlátszó fóliát amelyre két feszültségvezetőt tettek. Ezeken a feszültségvezetőkön úgynevezett fényrészecskék bocsátódnak ki. A nagy frekvenciával az alacsony energiafelhasználáshoz képest nagy fénykibocsájtás érhető el..”

Mondjuk én nem pont igy fogalmaztam volna meg, de a lényeg benne van:
- Ami világit az gyakorlatilag egy kondenzátor, vágható, hajlitható és lyukasztható.
- A dobozban meg van egy oszcillátor.

És macska drága.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2021
(#) jdani válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Ilyesmit már láttam, de azt hittem, úgy működik, mint pl egy LCD háttérvilágítása. (egy led, és a műanyag szál viszi tovább a fényt)
Bővebben: Link
Ezeket akkor ott vágom el ahol akarom?
Nem kell foltozni a végét, nem folyik ki belőle semmi, stb?
(#) KU202M válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
Vajon mik azok a fényrészecskék, és milyen rácsszerkezetük van nekik?
(#) Rosszmáj válasza KU202M hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
A fényrészecskék, mint nevük is mutatja, a fény részecskéi.
Lassú hűtés hatására jambikus hexaméterben kristályosodik.
Hülyeséget írnak a fenti idézetben, a kristályos forma, ha fúrod, vagy hajlítod, a rácsvonalak mentén egyből hasad. Erre csak az amorf változat jó, amit az olvadék hirtelen lehűtésével állítanak elő.
(#) KU202M válasza Rosszmáj hozzászólására (») Ápr 9, 2021 /
 
A fenti idézetben csak hülyeségeket írnak. Fényrészecskék. Feszültségvezetők. De hát úgyis csak kevesen értik.
(#) Gafly válasza jdani hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Itt azt mondják hogy igen:
Idézet:
„You can cut any shape you like and lite them up by connecting the edges, anode and kathode, to an inverter. The required voltage is about 110VAC/400Hz.”
(#) Egri Frédi hozzászólása Ápr 10, 2021 / 1
 
A magfizika kicsit távol esik tőlem, de a fény részecskéjét nem Foton -nak hívják ?
(#) kadarist válasza Egri Frédi hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Az elektronok rekombinálódása a kulcs, mint a LED-nél. Wikipédia.
(#) granpa hozzászólása Ápr 20, 2021 /
 
Ki tudja, hogy ez milyen csőhöz való, mi a neve. Köszönöm!
(#) Kinka István válasza granpa hozzászólására (») Ápr 20, 2021 / 1
 
Szia!
Mivel az "Európai" csőfejek 5 csapig készültek, szerintem "Amerikai" csőfej lesz.
(#) granpa válasza Kinka István hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Az a méreg, hogy pár éve több cső is átment a kezemen, amihez ilyen kellett és most fogalmam sincs mi volt.
(#) wulf82 hozzászólása Ápr 21, 2021 /
 
Sziasztok,

Zener dióda azonosításában és megfelelő ajánlásában kérném a segítségeteket.
Sajnos megsütöttem a motorkerékpárom gyújtáselektronikáját, régi, ritka darab, szinte lehetetlen ilyet beszerezni, viszont 10-13 éves fórumokon találtam megoldást, mert több alkalommal is ugyan ilyen hiba fordult elő másnál. Eldurran a zener dióda és a lapon felszakad egy kör.

Amilyen típus a leírásokban és képen szerepel :
ST E ER C632

Amit egy régi fórumon írtak mint kiváltó megfelelő termék :
NXP PZU8.2*A/DG

Megköszönném, ha valaki tudja ajánlani egy megfelelő, ma is beszerezhető Diódát.
(#) Egri Frédi válasza wulf82 hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Innen válogathatsz. Bár a fuvar több lesz, mint az alkatrész ára ...
(#) rectamas válasza granpa hozzászólására (») Ápr 21, 2021 / 1
 
7Ж12С (7ZS12SZ, 7j12s), WE310?
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2021
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 21, 2021 /
 
Helló!

Tud valaki valami adatlapot a képen látható IC -ről? Én már kerestem de google nem talált.
Nem bekötési rajzot keresek a készülékhez, az van...

Képen nem látszik jól de a sorozatszám ez lehet:

BP07290-26A4
BPO7290-26A4
BP07290-26AA
BPO7290-26AA

A harmadik karaktert én nullának, az utolsót pedig 4-esnek tippelném...
Panel azonosítója JQ-D101BT. Valami Bluettooth dekóder mp3 lejátszóval. Köszi...
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2021
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Esetleg a logo -ról a gyártót be tudja valaki azonosítani?
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Igazából mit szeretnél tudni? Ránézésre egy célics megoldás, ha tápfesz megvan, maximum cserélni tudod, ha nem megy. Ha kapható aliról, azt az 1-2 dollárt vakon is be lehet vállalni.
(#) Régi motoros válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Nem venni akarok, csak a belső felépítése érdekelne. Lehet hülyén hangzik, de szeretek belenézni a kezembe kerülő alkatrészek működési módjába...

(Most jött meg kínából, és működik is rendesen, csak annyi bajom van vele, hogy minden ki és be kapcsolás után MAX hangerővel indul. Nem jegyzi meg a beállított hangerőt. "Dícsérem" is azt az agytrösztöt, aki ezt így tervezte meg. Attól tartok, mást nem nagyon tehetek. :banghead
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 21, 2021 /
 
Hát akkor én ezt hagynám, egyedi gyártású ic. Bt modulok is szeretnek max hangerőn dumálni menüből, keresek is olyat, ami nem csinálja...
(#) elactrofan hozzászólása Ápr 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy laptop töltõ van benne egy DAS05 so8 as alkatrész
Tudtok segíteni mi lehet ez.
Eddigi kereséseim nem hoztak eredményt
Köszönöm elõre is
Következő: »»   1015 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem