Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1016 / 1149
(#) Patópali válasza elactrofan hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Szia!

Bővebben: Link
Kutakodj, hátha segít.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2021
(#) Remci hozzászólása Ápr 24, 2021 /
 
Üdv!
Egy trafóban tönkre ment egy hőbizti. Azt látom hogy hogy 130C°-os, de hány amperos lehet?
Egy ilyen töltő trafója. Kerestem a felirat alapján a kuglin,de nem találtam róla érdemleges adatot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2021
(#) bitmixer válasza Remci hozzászólására (») Ápr 24, 2021 / 2
 
Én nem gondolom, hogy a hőbiztiknél fontos lenne az áramerősség. Nyilván nem készítenek mA nagyságrendűeket, mert nincs értelme. Szerintem a képen látható is biztosan kibír több Ampert, úgyis a melegtől szakad meg, nem az áramtól...
(#) pipi válasza Remci hozzászólására (») Ápr 24, 2021 / 1
 
1-2A szokott lenni. A töltőd 70W-os, az 230V-on kevesebb mint 1A. Ha jól emlékszem régebben HQ-ban vettem hasonlót, lehet van itt a HESTORE-ban is
(#) Remci válasza bitmixer hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Köszi,igazad lehet, csak kíváncsi voltam. Amiket idáig láttam, azokra mind rá volt írva a hőmérséklet és az áram erősség is. Ezért érdeklődtem.
(#) Remci válasza pipi hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Van itthon 115C°-os 2A-es, gondolom az is megteszi helyette. Bírja, amíg bírja, úgysem traktor aksit töltenek vele
(#) Pixi hozzászólása Ápr 24, 2021 /
 
Sziasztok,
Valakinek lenne ötlete, hogy ez milyen kütyü?
A számok csövekben vannak, olyan mint a nixie cső csak pici.
(#) szs válasza Pixi hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
A "vremja" feliratból úgy gondoltam, valami időzítős relé.
És tényleg:
elektronika rv01

Valami ilyesmit akar mondani (gugli fordítóval)
Idézet:
„ELEKTRONIKA RV-01 Régi szovjet VFD elektronikus időzítő relé A javasolt egy ritka vintage szovjet orosz elektronikus eszköz „ELEKTRONIKA RV- 01”, amely egy relével ellátott elektronikus időzítő. A számjegyeket 4 különálló piros színű VFD cső alkotja, lehetővé téve annak használatát a fotólaboratóriumban. A visszaszámlálás ideje (másodpercben) könnyen programozható a panelen található vezérlőgombokkal. A vezérelt elektromos eszköz csatlakoztatható az oldalsó panel aljzatába. Az 1988-ban gyártott időzítő kiváló működési állapotban van. Gyártva a Szovjetunióban, 1988-ban. méret - 7,5 * 4,25 * 1 hüvelyk”
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2021
(#) Pixi válasza szs hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Köszi, közben nyonkodtam és vissza számol.
(#) szs válasza Remci hozzászólására (») Ápr 24, 2021 / 1
 
Pedig van róla
A "K" 2A-es
Bővebben: Link
(#) Remci válasza szs hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Köszi. Könnyű annak, aki tudja hogy keresse
(#) fakóló hozzászólása Ápr 24, 2021 /
 
Üdv
Egy alkatrésszel kapcsolatban kérnék segítséget. A képen egy elektromos motor van és a pcb-n a hall feliratnál egy smd alkatrész, melyen "203" jelölés látható. Ilyen jelölésű hall szenzort viszont nem találok. Ez hall szenzor vagy más?
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2021
(#) Régi motoros válasza fakóló hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Nagy az esély rá, hogy az, mellé is van írva.
De könnyen ki tudod mérni, ha a test és pozitív vezetékeket végig követed.
A panelnek adsz tápot (ránézésre a két vastagabb vezetősáv lesz az),
a harmadik lábon pedig méred a kimenő feszültséget, mágnest közelítve hozzá megfelelő pólussal, változni fog a kimenő jel értéke...
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2021
(#) fakóló válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Lerajzoltam a kapcsolást (nem lett szép, a négy pont a pcb-re menő vezetékek csatlakozója), így van a pcb-n. Ezek szerint: 1 láb - kimenő, 2 láb Vcc, 3 láb Gnd. A hall közelében a motor tengelyén pedig egy mágnes gyűrű található.
(#) Régi motoros válasza fakóló hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
A rajzod szerint úgy van...
(#) fakóló válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
203 jelzésű hall szenzort viszont sehol sem találok, leírást sem, illetve olyan hall-t amin az 1 láb lenne az out (mindegyiknél 1-vcc, 2-out, 3-gnd).
(#) fakóló válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Egyedül az allegro márkánál találtam A1203 jelzésű (Continuous-Time Bipolar Switch) hall szenzort, de a lábkiosztása annak sem ilyen.
(#) Régi motoros válasza fakóló hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
És most akkor mi a problémád tulajdonképpen?
Gondolom valami egyedi gyártó egyedi alkatrésze, láttunk már ilyet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
(#) fakóló válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
A problémám, hogy vajon mivel helyettesíthető mert semmilyen reakciót nem vált ki belőle a mágneses tér.
(#) nedudgi válasza fakóló hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
A panel másik oldaláról nincs információnk, így kizárólag logikai alapon a kérdéses alkatrész lehet akár egy erősítő is.
Alatrésztesztered van? Ki tudod forrasztani, majd vissza egy próba erejére?
(#) Régi motoros válasza fakóló hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Próbálj így keresni.:

SC59 package hall sensor legalább is én annak saccolom...
De ha más a tokozása (mérd meg tolómérővel), akkor úgy keress rá.

Pl.: SOT23-3, SOT-323

Elsősorban digitális típust keress.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
(#) vargham válasza fakóló hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Ha csak más kiosztásút találsz, akkor elvágod a NYÁK-on a vezetősávot, és pár centi vezetékkel átkötöd.
(#) fakóló válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Levettem a panelt. A J2, J3 pont a motor + illetve - bekötése. Az alkatrészt leveszem és megnézem mit mutat az alkatrész teszter.
(#) fakóló válasza vargham hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
A többi paramétere ezeknek a szenzoroknak hasonló (nem vagyok jártas hall szenzorban) vagy mit kell még néznem?
(#) kacorm hozzászólása Ápr 25, 2021 /
 
Sziasztok! Kacorm vagyok.
A kérdésem a következő lenne: egy elektromos rollerhez való akkutőltő (kapcs. üzemű, made in china) elájult, hibás alkatrészt találtam benne. Egy FET füstölt el. Ez a primer oldali részen van, ami az egyen 230-at (300) kapcsolgatja a trafó primérjén. A felirat (típusjelzés?) az alkatrészen:
AUK
58A26
SMK1265 (N-Ch Power MOSFET)
a töltő típusa: SSLC165V55 (54.6V 3A)
Van egy csomó alkatrészem kapcsolóüzemi tápokból itthon, persze pont ilyen nincs. Lehetne helyettesíteni más típussal? Ha valaki segíteni tudna ebben nagyon megköszönném! És azt is köszönöm, hogy elolvastátok. Kacorm
(#) bitmixer válasza fakóló hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Biztos vagy abban, hogy 1 a kimenet és 2 a táp? Szerintem fordítva lehet. Az, hogy a 2. lábon 4,9V-ot mérsz, az csak annyit jelent, hogy éppen most nem húzza le a Hall kimenő FET-je.
Mérget mernék venni rá, hogy valóban A1203-ról van szó.
(#) nedudgi válasza kacorm hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
(#) kacorm válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Köszi. Feltúrom a bazáromat.
(#) Patópali válasza kacorm hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Szia!
Ha a primerben a fet elfüstöl annak más előzménye is lehet.( puffer és egyéb primerköri -vezérlő ic -kondenzátor, -graetz hiba, például.
(#) Régi motoros válasza fakóló hozzászólására (») Ápr 25, 2021 / 1
 
Tudtommal két fő típus létezik, digitális, vagy analóg. Ez a kimeneti jelszintre vonatkozik.
Az analógnak a kimeneti feszültség értéke a mágnes közelségével arányosan változik.
A digitális általában GND -re zár egy tranzisztoron keresztül. Lehet benne felhúzó ellenállás is,
de olyan is van, amiben nincs, és azt külső ellenállással kell megoldani, ha szükséges.

Polaritás szempontjából érzékelhet északi, vagy déli pólust is. A digitális változatból létezik tárolós is, tehát pl északi pólusra bekapcsol, és úgy is marad, míg pólusváltás nem történik.
Az egyszerűbb, csak addig van bekapcsolva, míg az északi pólus megfelelő közelségben van.
Minden szenzornak van iránykarakterisztikája, ahonnan közelíteni kell a mágnest,
ha más irányból közelíted, nem reagál rá.

Mindezek után érzékenységben is eltérőek lehetnek. Tehát az egyik típus már messzebbről is érzékelhet, míg egy másik típushoz akár egész közel kell tartani a mágnest, hogy reagáljon.

Kb ennyit kell tudni róluk...
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
Következő: »»   1016 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem