Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   177 / 196
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Kimeneti egyenfeszültség nincs se a bal se a jobb csatornán nyugalmi állapotban.
Áramfelvételt csak az erősítő tápegysége előtt mértem. A bal csatorna 4,2 ampert vesz fel használat közben, olyan 13,6 voltot kap. Ha csak a jobb csatorna van bekötve akkor olyan 0,5 amper áramfelvétel után leesik a tápfesz 0-ra az erősítő belső tápegységének kimenetén, az erősítő tápegység bemenetén stabil a tápfesz ilyenkor(13,6v).
Az erősítő 0,25 A vesz fel 13,6 volt feszültségnél nyugalmi állapotban.
Tudom ezek elég semmitmondó eddigi mérések, holnap megpróbálkozom komolyabb és informatívabb méréssel is, bár még azt pontosan nem tudom, hogyan fogom kivitelezni.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2020
(#) Szegedi Sándor válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
A tápegység felől 3 átkötés és 1 nyák vezető szál megy a végfok felé. Ebből az egyik átkötés valami védelem.
Valószínűleg ez a védelem aktívvá válik a jobb csatorna terhelése közben azért áll le az erősítő tápegysége.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2020
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Okt 11, 2020 / 1
 
Ezek a végfokok elég egy srófra járnak, ehhez a kapcsoláshoz valószínűleg nagyon hasonlít.
A linken Q116 a túláram figyelő. Ha a jobb csatornát vezérelve feszültségváltozást észlelsz a védelemnek feltételezett átkötésen, akkor itt fogjuk a hibát keresni.
Mivel a jobb csatorna nem mutatott túlterhelést, a példában szereplő Q116-ra és a D104-re terelődik a gyanú.
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Holnap kiforrasztom és tesztelem ezeket a tranzisztorokat. A diódát már kimértem nincs baja. Szerinted érdemes volna olyat csinálnom, hogy kicserélve az erősítő biztosítékát egy 5 amperesre a védelem átkötést kikötve csak a jobb csatornára hangfalat kötve kipróbálni az erősítőt egy rövid időre? Vagy ez egy nagyon ostoba ötlet?
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Okt 11, 2020 / 1
 
A normál javítás során a DC konvertert műterheléssel ellenőrizzük, a végfokot pedig áramkorlátos labortápra kötjük.
Pillanatnyilag a csökkentett értékű biztosíték is ad valamely védelmet, de a lassú kioldása miatt nem garantálja a félvezetők megóvását.
Köss voltmérőt arra az átkötésre, amelyikről a tiltás funkció tételezhető fel! A jobb csatorna kimenetére 22-200 Ω ellenálláson keresztül csatlakoztasd a hangszórót és úgy vizsgáld a működést!
(#) antiktelefon hozzászólása Okt 13, 2020 /
 
Üdv!
Nem akarom apróba felrakni, van valakinek ilyesmi tápcsatija? Nem pontosan ilyen is jó, csak be lehessen faragni. vagy valahol rendelhető?
Kb. minden erősítőn van ilyen, ha valakinek akad totálkárosból egy, megvenném.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2020

csati.jpg
    
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Helló.
Most jutottam odáig, hogy tovább tudjak méregetni az erősítővel kapcsolatban. A hangszórót sorba kötöttem egy 42 ohmos ellenállással, ez az ellenállás kb 5 wattos lehet. Az autó erősítőben a védelemnek feltételezett átkötést a táp oldalán kiforrasztottam, szóval csak az erősítő oldaláról van beforrasztva és egy multimétert kötöttem rá. Az autó erősítőt egy H4-es halogén izzóval sorba kötve kapott áramot. Az erősítő szólt, nem oldott le. Az izzó fel sem villant, az ellenállás viszont melegedett, kézzel még simán tudtam fogdosni, szóval olyan 40 °C körül lehetett. A multiméter meg a védelmi átkötésen hangerőnek megfelelően feszültséget produkált, alacsony hangerőn 1-2 volt, nagyobban 7-11 volt, a zene ütemével változott a feszültség.
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Okt 20, 2020 / 1
 
Mivel nincs pontos rajzunk, keress a mellékelt ábrán bekarikázotthoz hasonló funkciójú tranzisztort mindkét csatornánál és cseréld őket, ha jónak mutatkoznak, akkor is.
Jó helyen keresgélsz, ha ezen tranyók eltávolítása után az előbbi tesztkapcsolás a védelem átkötés vissza helyezését követően is működőképes marad.

Védelem.gif
    
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Rendben. Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségedet. Ez a kapcsolási rajz szerintem csak alkatrésznevekben tér el attól amit nézegetek, valami ilyesmi lehet az is.
Valószínűleg sokára fogok jelentkezni ismét a beszerzés miatt.
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Okt 20, 2020 /
 
Pont ez a c3198 a típus is.
(#) reloop válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Okt 20, 2020 / 1
 
Pótolható például BC639-cel.
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) istvá1997 hozzászólása Okt 21, 2020 /
 
Üdv csoport tagok nekem lenne egy problémám amiben kellene egy kis segítség tőletek egy autó erősítő szervizelésebben a modell száma konick vsr 1005 (720W)
a probléma az lenne hogy az alkatrészek lábai el törtek a sok ki és bevétel közben! (igy kaptam) azzal a problémával hogy bekapcsol megy rendesen és ki villan a indikátor led és letilt.
az alkatrészeket amit itthon webshop is beszerezhető lenne vagy milyen alkatrésszel lehet helyettesíteni?
A készülékhez sehol nem találtam kapcsolási rajzot. ezért tanácstalan vagyok!

alkatrész listája

CEP75N06 -N CSATORNÁS MOSTFET TO-220 60v/87a (IRFB7545PBFMOSFET, N Channel, 60 V, 95 A, )

fr1003c-FR1003a 200V 10A Schottky dióda TO-220 200v 10a (közös anódos közös katódos kellene.)

TRANZIZTOR TIP35-36C 50V-25A 125W ennél nagyobbat szeretnék ha van.

TRANZIZTOR C945 GR331 4db (C945 2SC945)-helyettesítő ebből az egyik fordítva van betéve
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2020
(#) reloop válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Üdv! Kéne egy felülnézeti kép a panelről.
Az említett hibát pont a bejegyzésed előtt tárgyaltuk, a hozzászólás fejlécében lévő kettős-jobbra nyílra kattintva visszakövetheted.
(#) istvá1997 válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2020 /
 
Hali rendben itt vannak a képek !
egy diódat a márt kivettem, lemértem és zárlatban van mint két irányban
1N5402
Remélem segítenek a képek
(#) reloop válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 21, 2020 / 1
 
Jó eséllyel ez is egy általános végfok.
Először kizárólag a táppal kéne foglalkoznod.
Az erősítő mind a négy csatornájából távolítsd el a végtranzisztorokat!
Bővebben: Link
(#) istvá1997 hozzászólása Nov 5, 2020 /
 
Helló! szeretnék segítséget kérni nekem lenne egy konic VSR1005-ős erősítő (kapcsolásirajz hiányában) !
a problémám az lenne hogy van Kapcsolóüzemű tápegység IC
és ott van egy TL494CN nagyon melegszik zárlatos lehet, de mitől.? kezd túl nőni rajtam ez javítás! mellette van egy kondenzátor az is melegszik nagyon! mi lehet a probléma nagyobb áramot kapna az ic? előre is köszönöm a segítséget..
(#) istvá1997 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
hali! ha még nem találtál nekem van ha kell még!
(#) istvá1997 válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Ez még lemaradt...
(#) dB_Thunder válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Elég sok kondi van mellette, abból melyik?
Nem lehet hogy az ic zárlatos fetekre dolgozik, azért melegszik?
De simán lehet, hogy az ic is kipurcant, fordított táptól, zárlattól..
(#) istvá1997 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Igen kim értem és megint zárlatos, a fett nem tudom Acc 12V akkuval teszteltem.
És melegszik a fett is, forrasztási pontokon nincs zárlat egy(BC639)- tranzisztor csere után bekapcsolt az erősítő, protekt ledd kivallat és leégett a fett az ic füstölni kezdett hogyan lehetne meg oldani a toroid trafóval hajtani az [u][/u]erősítőt ?
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2020
(#) dB_Thunder válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Fetek ki, ic csere, meghajtó tranyók is szerintem zárlatosak, így az is csere.
Ha megvan minden halott félig"sem"vezető, akkor szkóppal ellenőrizni, hogy megy e rendesen a fetmeghajtás. Ha igen akkor fetek vissza, a táp körbe pedig egy refi izzó, és indít!
(#) istvá1997 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Hát, szkop nincs nekem, és
A meghajtó tranzisztort cseréltem benne akkor jó egy darabig és jelentkezett ez a probléma! Szkophiányában hogyan lehetne ellenére végezni .?
(#) dB_Thunder válasza istvá1997 hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Idézet:
„Szkophiányában hogyan lehetne ellenére végezni .?”

Fetmeghatjást? Sehogy!
(#) Szegedi Sándor válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Az erősítőbe le lett cserélve a 2 védelemhez tartozó tranzisztor azóta remekül szuperál. Nagyon köszönöm a segítséget.
(#) istvá1997 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 7, 2020 /
 
Akkor ez igy számomra javíthatatlan sajnos
(#) troll81 hozzászólása Dec 19, 2020 /
 
Sziasztok Spl Dynamics D8S kapcsolási rajzát nem tudom fel lelni a neten ebben kérnék segítséget.
Illetve van egy másik erősitőm,amihez van kapcsolási rajzom csak gyakorlat és tapasztalat nincs.
multiméter ossziloskop van.így ebben a formában elég nagy bátorság neki látni ha jól gondolom?
(#) pet96 hozzászólása Ápr 17, 2021 /
 
Sziasztok!! Van egy magnat erősítőm.. Olyan problémám van vele h világít a piros led.. Cuccoltqm a kocsival kivettem a ládát h legyen hely.. Utánna mire raktam volna vissza már a piros led fogadott.. Nemtudom nem.e összeert a láda hangszóró kábelre.. Hogy tudnám ezt kideriteni? Köszönöm a segítséget
(#) 187BodyGuard válasza pet96 hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Első körben ha leveszed a fedlapot (Magnat esetében rendszerint az alját) akkor mérd végig kikapcsolt állapotban egy multiméterrel csipogó módban a végtranyókat benne. Ha durva zárlat van az igen árulkodó jel lesz. Én pár hónapja javítottam egy 4X80W-ost amiben lerobbant a tranyók arca az egyik csatornában.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2021
(#) DRAWS hozzászólása Ápr 23, 2021 /
 
Üdv! Megoldást keresek ! Autóban fejegység és erősítő a szokásos módon van bekötve. Szépen zajmentesen szól. Mihelyst beindul az autó el kezd zúgni az erősítőre kötött hangfal. A fejegység hangszórói nem zúgnak. Van ötletetek? Előre is köszönöm.
Következő: »»   177 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem