Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1342 / 1384
(#) nagym6 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Szégyen az izzókra nézve, ilyen rossz a hatásfokuk.
(#) sdrlab válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 1, 2021 / 1
 
Rossz?? Mint láthatod, kitűnően sugároznak azok - infrában..! ))
(#) kutyammajom hozzászólása Ápr 23, 2021 /
 
Sziasztok!

Meglévő és működő 4 rétegű áramkörömet szeretném optimalizálni, nem vagyok maximálisan elégedett a zajszinttel, és mielőtt áttervezném, kikérném nálam tapasztaltabb emberek véleményét is. Az A/D átalakítók legalacsonyabb mért zajszintje 3mV pp, ami elfogadható lenne, de működés közben ez némely csatornánál eléri a 12mV-t, vagy tüskék formájában még sokkal nagyobb értéket. Nincsenek irreális elvárásaim, mivel 20cm hosszú FFC szalagkábelen érkeznek az analóg jelek, 1000x-es erősítés után, azaz a bemenetre vonakoztatott zaj 3uV pp.

Ezen kívül van egy audio erősítő is a nyákon, aminek nincs hallható alapzaja, viszont az usb töltőre dugva az áramkört, már megjelenik némi zaj.

A stackup:

signal/power
ground
core
signal/power
ground

Felül található a GPIO konnektor, raspberryhez, bal oldalon a tápellátás, kapcsolóüzemű + akku töltő vezérlő. Közép felül a digitális rész, jobb oldalt egy DAC és egy erősítő. Középen alul 3 ADC és legalul az FFC csatlakozók.

A digitális rész táp külön van (3.3V), az analóg részek is külön LDO-ról mennek (3V).

Ha bárkinek van javaslata, tapasztalata mixed signal boardokkal kapcsolatban, szívesen veszem

Üdv!

pcb.jpg
    
(#) apac hozzászólása Ápr 27, 2021 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nyáklemez gyártással kí foglalkozik,
2db két oldalas kellene ebből a nyáktervből Bővebben: Link.

A hirdetések között nem találtam ilyen személyt egyet sem.
A céges rendelés nem jó mert nincsen hozzá Gerber fájl sajnos.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Bakman válasza apac hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Két lehetőséged van:
1: feladsz egy hirdetést, hogy ilyen munkára keresel vállalkozó egyént.
2: megvárod, amíg valaki hirdet.
(#) apac válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Szia. Hirdetést nem tudok feladni mert múltkor nem jó hirdettem és azóta a hirdetéseket nem tudok feladni.
(#) pipi válasza apac hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Hali!
A cikk szerzőjét nem kérdezted tud-e adni nyákot?
(#) kaqkk válasza apac hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Aki keres az talál ... talán 3 kattintás volt ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2021
(#) apac válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Ezt megtaláltam én is, de 7000 postát nem igazán akarok fizetni két lappért.
(#) Epu2 válasza apac hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Akkor marad Kína. Olcsó, csak várd ki. Vagy nézd végig a száz hirdetést , van e a szomszédba, ahova érte mehetsz.
(#) soskajoska válasza Pethical hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Négyzethálós fólián 2:1 méretarányban, Chartpak fóliacsíkokkal, szimbólumokkal készített NYÁK terv. fotózva! Egy rétegű panel esetén fekete, két rétegűnél piros és kék fóliákkal ragasztva a terv.
Így akár 19"-os RACK szekrénybe illeszkedő panelok is készültek. (igaz ez a '80-as évek második fele volt)
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 28, 2021 /
 
Üdv! Ha vennék A4 méretű leporellót és leporolnám róla a cimkéket, tudnék ré lézerrel nyomtatni? Rajta is maradna vasalásig?
(#) kaqkk válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Elvileg működik a dolog , de először próbáld ki egy kisebb darabbal . Volt olyan "hordozóm" amivel tökéletes nyákot vasaltam , de olyan is amiről a nyomtatóból kivéve egyszerűen lefordult a nyomat ...
(#) pont válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Próbáld ki, kíváncsi vagyok én is, de a normál nyomtató papír is, azért nem jó, mert a rostok közé jobban beleköt a toner minta nyákra. Ezért kell sima felületű, például műnyomó, reklámújság stb...
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2021
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Zavart érzek az Erőben. A leporelló egy harmonikaszerűen hajtogatott hosszú papír, emlékeim szerint főleg nyomtatókhoz használták.
Biztosan arra gondolsz?
(#) pipi válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 28, 2021 / 2
 
Öntapis etikettcimkés leporellóra gondol, a cimkéket leszedve, a megmaradó fényes felületű papírra nyomtatna.......
(#) Peter65 válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Nekem nem sikerült. HP LaserJet 5-t használok. Ez egy nagyon régi nyomtató. Nekem valahol mindig megsértették a nyomtató kivezető görgői a rajzolatot. Hasonlóan problémás volt a kínai sárga lappal is. Viszont sokaknak sikerül, úgy hogy egy próbát megér. Lehet venni etikettet A4-es lapon is, van ahol darabonként is adják.
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 29, 2021 /
 
Köszi a hozzászólásokat a leporelló kérdésben. Kipróbálom és visszajelzek.
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
A leporelló egy harmonikaszerűen összehajtott hosszú lap, ami lehet egyben etikett is. A kérdés csak az, hogy mit szól a nyomtató a "végtelenített" papírhoz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2021
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2021 /
 
Van amelyik egész lapos. (A4 köröli) Találkoztam ilyennel.
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Idézet:
„Van amelyik egész lapos. (A4 köröli) Találkoztam ilyennel.”

Ámde az nem leporelló. A leporelló hajtogatott lapok összessége.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
A mátrixnyomtatók ilyenek voltak, előfordult tintasugarasban is. Tudtommal csak az OTC (Output Technology Corporation) gyártott leporellót kezelő lézernyomtatót.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2021 / 1
 
És a két szélén van lyuksor a papir továbbitáshoz.
Valamint perforálva van, és igy némi kézimunkával kissé cakkozott szélű A4/A3-as lapokat nyerhetünk.
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Ez is hajtogatott, Mint a fogazott nyomtatópapír. Ilyennel találkoztam.
(#) Suba53 hozzászólása Máj 12, 2021 /
 
Sziasztok!
Először használtam nátrium perszulfát maratót. Régen vaskloridot hsználtam, majd áttértem a WOLF gyorsmaratóra, ami nagyon szépen bevált. Próbaképpen vettem egy adag perszulfátot.
Bekevertem az ajánlott arányban, majd lemarattam vele egy nyákot. Elég lassan ment, kicsit hevítettem infra lámpával, de szépen lassan azért leszedte a rezet.
Az oldatot beletöltöttem egy vegyszeres üvegbe és félretettem. Kb 2 héttel később újabb nyákot akartam vele maratni. De mintha megdöglött volna. Órákat áztattam de csak nem tudta rendesen lemarni. Már kikezdte a pozitiv 20 réteg alatti rezet is, de nem lett jó. Ki kellet dobnom az egészet.

A kérdésem a következő ezzel kapcsolatban. Valóban elbomlik a marató egy idő után? Mennyi ideig lehet tárolni két maratás között? Ha nem lehet félretenni, akkor hogy érdemes számolni az egyszer használatos bekevert mennyiséget mondjuk a maratandó felület szerint?

A WOLF TN-150 et simán tudom többször is használni. Látszik hogy csökken az ereje, de egy flakonnal 5-6db 21x15cm-es nyákot is le tudok maratni akár hónapokkal a felbontás után is.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Nyitó hozzászólásom itt: Bővebben: Link. Kövesd végig a bukdácsolásaimat. A végén megkapod a szükséges adatokat és némi egyéb infót is.

Az már nincs ott, de itt leírom: szerezni tudtam nagyobb adag vas-klorid oldatot, perszulfát azóta is a zacskójában pihen. Vas-kloridhoz képest kínzóan lassú. A WOLF gyorsmaratóban is vas-klorid van. Nátrium-perszulfát elbomlik, csak annyit szabad bekeverni, amennyit el is használsz. Az időt nem tudom, de ezek szerint két hét alatt bedöglik, szinte teljesen.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Köszi, látom nem csak nekem okozott fejtörést.
Én nem akarok reakció egyenleteket számolni, bőven elég egyfajta ökölszabály.
Csapott evőkanál, 2dl víz, mint a konyhában.
(#) mnyugger válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Nekem van 45 éves vasIIIklorid oldatom. S jó.
(#) pisti89 válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 14, 2021 /
 
Gyorsmarató emlékeim szerint vasklorid oldat, sósavval megspékelve, egy idő után lebomlik a sósav, amit finoman pótolva ismét gyorsan marat majd.
Elbomlott sósav nélkül elvileg ugyanaz mint a natúr vasklorid
(#) Bakman válasza pisti89 hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Annó próbáltam, nem sok vizet zavar, mennyi sósav van az elegyben, az ugyanis a réz-oxid egyik oldószere, nem a rézé. Otthoni vas-klorid készítéséhez kellhet a sósav: Bővebben: Link.
Következő: »»   1342 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem