Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1307 / 1384
(#) nedudgi válasza pisti525 hozzászólására (») Máj 10, 2019 1 / 1
 
Ha lézernyomtatóval csak sima papírra nyomtatnak, akkor (szerintem) nem érdemes a vasalásos, vagy acetonos technológiával próbálkoznod. Marad a "Pausklar" spray, bár ahhoz nem értek.
Árakkal nem vagyok tisztában, de ha veszel egy lézernyomtatót, az egyszeri beruházás, és még az első, kiskapacitású tonerrel is ezer oldal körül tudsz nyomtatni, műnyomóra. Ha tintasugaras nyomtatót használsz, egy levilágítóra is szükséged lesz (bár nyáron, nappal), lehet a napfénnyel is exponálni. Utána előhívó, fényézékeny nyáklap, vagy fóliázás, esetleg "Positiv 20" spray-vel fényérzékenyített lap - ezek költsége lassan megközelíti egy használt/olcsóbb lézernyomtató árát.
(#) janigel válasza pisti525 hozzászólására (») Máj 10, 2019 1 /
 
Minden igaz amit nedudgi ír.
Azt viszont én is kiemelném, hogy vasalni csak a lézerrel nyomott rajzolatot lehet.
(Úgy vettem ki a szavaidból, hogy megpróbálnád a tintással a vasalást). Ne tedd !!
Ha viszed magaddal a műnyomó papírt, kellene hogy nyomtassanak rá, különben nem értenek hozzá.
Lézernyomtató szempontjából mindegy hogy sima vagy műnyomó.
Az a baj a sima papírral, hogy a vasalásnál a laza rostszerkezete miatt nagyon mélyre beissza a festéket, és ez nem tud kijönni a papírból áztatás után.
Így aztán csak a fele marad a nyákon.
Utóirat : Máskor használd a Válasz gombot, mert úgy lesz érthető hogy mire reagálsz.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2019
(#) pisti525 hozzászólása Máj 10, 2019 /
 
Köszönöm, akkor lézernyomtatóval lesz, később veszek majd lehet! Igen, kiprobáltam a tintásat, de mihelyst rátettem a vasalót az egész elszineződőtt, vakító sárgás szine lett..

ui: melyik lézer nyomtató mondjátok jónak? barátságos áron, esetleg használtan ?
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2019
(#) janigel válasza pisti525 hozzászólására (») Máj 10, 2019 1 /
 
Írd be a böngésződ keresőjébe : Használt lézer nyomtató
Aztán válogass. Amire neked kell bármelyik jó lehet.
(Még mindig nem kattintasz a Válasz gombra a zöld mezőben)
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2019
(#) janigel válasza pisti525 hozzászólására (») Máj 10, 2019 1 /
 
A Vaterán van néhány, de azt neked kell kiválasztani, hogy LPT vagy USB kell.
USB
USB és LPT (ha mindig csak egy lapot teszel be, akkor jó lehet,
és van tartalék alkatrész a másikból.
LPT
LPT
Elhatárolódás : felelőséget én semelyikre sem vállalok, tiéd a döntés !!!
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2019
(#) Bakman válasza pisti525 hozzászólására (») Máj 10, 2019 /
 
20 000 Ft-ért is lehet kapni új lézernyomtatót, 30 eFt-ig pedig még válogathatsz is. Pl.: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2019
(#) niedziela válasza pisti525 hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Ha van tintás nyomtatód, veszel 5eFt-ért egy körmös lámpát,meg 600Ft-ért 0.3x1m dry-t és ennyi.
Zsíroldó meg talán van a konyhában. Nincs kinlódás, és zongorázni lehet a különbséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2019
(#) pisti525 hozzászólása Máj 11, 2019 / 1
 
Tintást békén hagyom, akkor teljesen mindegy milyen lézernyomtató csak lézernyomtató legyen ? + Műnyomó papír
(#) Bakman válasza pisti525 hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Erre nem lehet egyértelműen válaszolni. Olvasni, hogy X gyártó tonerét képtelenség átvasalni miközben ugyanazon személy Y gyártójával kiváló eredményt tud elérni.
(#) janigel válasza pisti525 hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Ezek az én tapasztalásaim, jó pár ismerősöm átvette tőlem, és nem csalódtak.
Vegyél VÍM-et éspedig a sima kommersz fajtát.
A folyékony súrolók nem jók, mert vegyi adalékot tartalmaznak.
Így próbáld meg :
Jól megmosod a kezedet, aztán az ujjbegyeidet a VÍM-el.
2-3 csepp víz legyen a nyákon, és rászórsz a VIM-ből.
Az ujjacskáiddal félerősen dörzsölöd, de ügyelj arra hogy az ujjaid és a nyák között mindig legyen massza, és sehol ne maradjon ki a dörzsölés.
Ha elsötétül a massza, akkor újat teszel, de előbb az előzőt leöblíted.
Ezt csinálod 2-3 szor, az utolsónál viszont nem várod meg amíg elsötétül.
Ráengedsz tiszta vizet, ha összefüggő a filmréteg akkor jó.
Vasalás (185-190 fok) után rögtön tedd a nyákot 1 percre két darab egyenes bútorlap közé kissé lenyomva, hogy a papír ne tudjon a hűlés során felpúposodni.
Ezután 1 percre langyos vízbe teszed.
Ha jó fajta a műnyomó papír, akkor magától leúszik a nyákról, és nem maradnak papírszöszök rajta.
Ha nem, akkor átlós irányba lassan húzd le róla.
Maratás után az oldószer : Aromás hígító (OBI)
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2019
(#) eyess válasza pisti525 hozzászólására (») Máj 11, 2019 /
 
Az említett videót , azt tőlem láttad.Én tettem fel a megosztóra.A videóban említésre kerül az alkohol is , de azért lett egyszerűen denaturált szesszel bemutatva , hogy semmi kevergetés nélkül , és azért elég könnyen beszerezhető .Semmi extra nincs a dologban , csak a megfelelő hőfok , és a nyák tisztasága , illetve a jól átitatott kinyomtatott rajzolat, és majd a nyáklap is lefújva denaturált szesszel.A te nyáklapod ahogy elnéztem nem megfelelő tisztaságú , ezért is lehet az , hogy nem sikerült úgy ahogy azt vártad.Ha minden a videó szerint van csinálva annak nem szabad hibásnak lenni.
(#) gordonfreemN válasza janigel hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
A papír mindenképpen méretváltozik a hő hatására, biztos jó ötlet ha a mintához képesti elmozdulást ilyen körülmények közé szorítod?
(#) janigel válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Nem tudom mire gondolsz, vagyis mire írtad ezt.
Kifejthetnéd bővebben.
(#) gordonfreemN válasza janigel hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Idézet:
„Vasalás (185-190 fok) után rögtön tedd a nyákot 1 percre két darab egyenes bútorlap közé kissé lenyomva, hogy a papír ne tudjon a hűlés során felpúposodni.”

Elnézést, erre reagáltam.
(#) janigel válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Ez csak javít a helyzeten.
Ha a vasalás után hűlőben levő papír elválik a nyáktól, akkor a még nem kemény tintát is felhúzhatja.
Ha abban a helyzetben marad a papír kihűlés után ahogy vasalva volt, jobb az esély hogy a nyákon marad a tinta.
Ez ki van próbálva.
Méretváltozás ? - ugyan. Jóformán semmi.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2019
(#) gordonfreemN válasza janigel hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Ha a "jóformán semmi"-t tolerálja a legvékonyabb sáv amit használsz, akkor gond egy "szálse".
(#) janigel válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Még a 8 mil-nél sincs semmi gond.
(#) usane válasza janigel hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Az a jóformán semmi nálam anno meghullámosította a papírt. Ezt elkerülendő nem kell hűtögetni meg préselgetni, egyből bele kell vágni sósavba.
(#) janigel válasza usane hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Biztos az is jó megoldás.
Én a lakásban nem szeretnék veszélyes vegyszerekkel dolgozni, és a családi béke is megmarad.
Sokféle módszer van, kinek mi jön be.
(#) usane válasza janigel hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Való igaz, lakásba nem a legjobb. Én a műhelyt sem szívesen gőzölöm be korrodáló hatású anyagokkal. Nem is vasalok már csak nagyon-nagyon egyszerű nyákot. A maratáshoz sem sósavat használok.
(#) Ge Lee válasza janigel hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Nem kell lapok közé tenni sem meg savazni sem, levasalod és még szinte azon melegében beleteszed a vízbe. Én meg szoktam nyomkodni az elején, de azt sem feltétlenül kell, mert ha már nedvesen púposodik a papír az semmilyen bajt nem tud csinálni a nyomatra nézve.
(#) janigel válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Na ezt majd kipróbálom.
Meleg vízbe ?
(#) Ge Lee válasza janigel hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Frissen engedett csapvízbe, az meg hideg, vagy éppen langyos.
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Jó szerencsét! Természetesen mindenkinek ismerős a teljes hosszanti sávos veroboard lemez. Azt kérdezném, hogy ezeket a sávokat mivel lehet megszakítani, kapcsolásnak megfelelően "darabolni"? Én kis átmérőjű csigafúróra, vagy marórfejre gondolok, de mindig van új a nap alatt. Köszönöm az ÉPÍTŐ!!! jellegű válaszokat. Üdv.: Joe
(#) Kovidivi válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Fúrószár elég. Párszor kézzel megforgatod és kész.
(#) kameleon2 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Én van, hogy snitzert és pákát szoktam használni a bakelit alapú változathoz. Megvágom a szakasz két végét, majd a pákával annyira megmelegítem, hogy "ledurranjon". De van kézi maró is kéznél mindig. A kézi marógéphez lehet venni kis virágminta formájó vágófejet, vagy flex fejet is. Szépen meg lehet vele szakítani a sávokat pár másodperc alatt.
(#) Bakman hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
Estét!

Kipróbálnám a nátrium-perszulfátos maratást, lévén lassan sehol nem lehet vas-kloridot venni. Egyszerű kérdés: 100 g nevezett anyagból feloldva 0.5 l vízben, mennyi rezet képes megenni? A legfőbb gond az, hogy nem lehet sokáig tárolni...
(#) janigel válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Szia!
Én mindig csak azt az éppen szükséges mennyiséget oldom fel.
Azt nem tudom, hogy feloldva meddig jó, viszont volt olyan, hogy nem öntöttem ki a használtat, és benne hagytam egy tálba. Meg is feledkeztem róla.
Vagy három héttel később egy elrontott nyáklemezről le akartam maratni a rajzolatot, mert egy darab sima lapra volt szükségem.
Gondoltam, belerakom vagy bántja vagy nem.
2 nap múlva üres volt a nyák, pedig hozzá sem értem. (nem melegítettem és nem mozgattam).
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2019
(#) Bakman válasza janigel hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Erre vagyok kíváncsi, mennyi az éppen szükséges mennyiség.
(#) janigel válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2019 /
 
Én 2 dl. vízhez adok egy kissé csapott evőkanállal, és ez egy 100*100 mm-es közepesen sűrűre tervezett egyoldalas nyákkal elbánik.
Közben ha kihűl akkor kiveszem a nyákot, melegítem a löttyöt mikróban és visszateszem.
Vigyázz !!! Nem mehet a hőmérséklet 50 fok fölé. (pisztoly hőmérővel mérem)
Következő: »»   1307 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem