Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   1 / 39
(#) Dzót hozzászólása Nov 18, 2005 /
 
nah egy kapcsolási rajz és eny nyékterv
én ezt nemértem hogy hogy vegyek alkatrászt amikor más a panel meg a kapcsolási rajzon szereplő terv
vagy hibás lehet képrlek nézétek át hogy jó e ezt nem igazán értem
[link=http://www.electronics-lab.com/projects/audio/008/]http://www.electronics-lab.com/projects/audio/008/[/link]
(#) Norberto válasza Dzót hozzászólására (») Nov 18, 2005 /
 
Konkrétan melyik alkatrészre gondolsz, amiben nem vagy biztos?

Én átfutottam a doksit, és nem láttam semmi furcsát
(#) Dzót válasza Norberto hozzászólására (») Nov 23, 2005 /
 
Bocs csak más volt az alkatrészlista meg a beépített alkatrészek valódi mennyisége
és volt 400 nanos érték is ami a panelon nem szerepel
mostmár megépítettem az éramkört
csak kicsit méjjen vág túl mélyen
de azt hiszem ezt is megoldom ugy hogy köszi a fáradozást:yes:
(#) Oneill hozzászólása Máj 20, 2006 /
 
Sziasztok! Egy számomra fontos és méginkább sürgős dologban szeretném a segítségeteket kérni. A helyzet az, hogy építettem egy sub filtert. Az egész lelke egy TL072-es IC volt. Ezen kapcsolás alapján lett megépítve. Nos észrevettem hogy a panelnek a beültetési és az áramkör kapcsolási rajza nem egyezik meg és az értékek olvashatatlanok a rajzon. A lényeg az, hogy összeraktam és nem működik. Én is lehetek a hibás az összeszerelésben mert mint már mondtam nem olvashatók jól számomra az adatok. De szerintem jól van összerakva. Párszor leellenőriztem mielőtt bedugtam.
Valaki tudna mondani erről a kapcsolásról valamit?
Vagy egy másféle bekötés ugyan erre az ic-re érdekelne mert ez már megvan és nemkéne újat vennem. Olyan rajz érdekelne ami már működött valakinek vagy tudja hogy jó.
De ezen kívűl másféle kapcsolás is érdekel ami valaki szerint ennél sokkal jobb. Az a lényeg hogy hétfőre, legkésőbb keddre készenkéne legyek egy ilyen áramkörrel. A válaszokat előre is köszönöm. Oneill

PICT1858.JPG
    
(#) Darazsx válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Én ezt építettem meg, nekem tökéletesen működik.

IM000170.JPG
    
(#) Norberto válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Egy képet nyomathatnál a NYÁK aljáról is...hogy mi is lássuk, mi hova van kötve...felülről, nem átlátszó NYÁK-on nehéz nézelődni...

Egyébként milyen tápról próbáltad meghajtani? Kettőstápról? Kapott az áramkör pozitív és negatív tápfeszt is?

Egyéb:

Idézet:
„A lényeg az, hogy összeraktam és nem működik.”


Mi nem működik rajta? Melegszik egyáltalán az IC, ha kap tápot? Egyáltalán nem jön belőle hang? Vagy csak zúg? Nem hiányzik esetleg a 2 bemenetről 1-1 kondi, ahogyan az Darazsx nevű kolléga által belinkelt rajzon látszik a bemenetnél? Az nagyon fontos ám! Mert így direktben össze van kötve a 2 bemenet! Olyan, mintha összekötnéd egyszerűen a sztereo HiFi-dnek a kimenetét. Nem egészséges! Oda 2,2-4,7 mikrós kondi kell!!! És a kimenetre sem ártana egy kondi Darazsx képéről mintázva...
(#) Oneill válasza Norberto hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Nem földszimmetrikus táppal hajtottam.

PICT1859.JPG
    
(#) Oneill válasza Darazsx hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
kösz a rajzot.
nyákod van hozzá esetleg de ha nincs az sem baj majd tervezek eggyet hozzá.
ami jobban érdekelne az az hogy itt az op1 és op2 az két különböző ic vagy a kettő bennevan egy TL072-ben?
(#) szabi83 válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Idézet:
„Nos észrevettem hogy a panelnek a beültetési és az áramkör kapcsolási rajza nem egyezik meg és az értékek olvashatatlanok a rajzon”

nekem meg jó, egyezik és müködik is...

Idézet:
„Párszor leellenőriztem mielőtt bedugtam.”

de mit, az elkötéseidet ??
de nem jól van beültetve pár alkatrész...

kezdjűk ott az 1ik poti stereo, te monot használtál..
(#) Norberto válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Az az érdekes, hogy azon a lapon van beültetési rajz is. Ott minden alkatrész a helyén van...a te képeiden meg egy kicsit nem egészen...valahogy egészen máshogy néz ki a 2 eszköz...

Egyébként elárulom, hogy hangfrekis eszközökben nem célszerű kerámiakondenzátort alkalmazni...azokra a kis tárcsa alakúakra gondoltam jelenleg. Valamint kicsit esztétikusabbra is sikerülhetett volna a NYÁK Nem kötekedni akartam most, de mondjuk biztos siettél is vele...aztán érdemes lenne kicsit átforrasztgatni az alkatrészeket is...

Ha már az OP1-nél és OP2-nél tartunk, akkor jól gondoltad. Egyébként a TL072 adatlapjában jól kivehető, hogy 2, azaz kettő darab műveleti erősítő van beleintegrálva. Tehát azért van a rajzon 2 erősítő jelölés, fizikailag viszont csak egyetlen tokot használunk fel.
(#) Oneill válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
igen a sztereo potit én rontottam el nem volt a boltban de gondoltam a fél oldala így is menni fog. de nem. megsem szólal. nem melegszik. egyszerűen semmit nem csinál
(#) Oneill válasza Norberto hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
igazad van a nyák rondára sikeredett. az volt a gond hogy nem volt vékony filcem amivel pontosan tudok solgozni és a vastag batárral csak "kontárkodni" lehet. És este 11-kor nincs nyitva semmi ahol ilyet tudnék venni. Az alkatrészeket szintúgy este tettem be a lehetségesen nem a helyükre
Ha tudnál segíteni abban hogy hogyan rendezzem át azt megköszönném. Ha nem nagy gond
(#) Darazsx válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
A kép op benne van az ic-ben. Nyákterv nincs hozzá.
(#) szabi83 válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
hol a 2db 4.7 µF elko?? stb..
bekarikáztam sok mindent.. ami NEM jól van..
(#) szabi83 válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
KELL hozzá +- 12V mert csak ugy lesz jó! -12V nélkül ilyen: psz-ccpszcc-psz-cc
(#) Oneill válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
köszönöm a segítséget.
az elkót én is hiányoltam. helyette az a két kis barna 4,7 pikos van benn annak láttam a rajzon. rossz úgy hogy bennevan a felirat a rajzban és nem tom mi mi.
szerinted lett baja az ic-nek így rossz bekötésnél?
(#) szabi83 válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
kell a szetero poti, mert az már mono csatornán a vágási frekit állítja!!
(#) szabi83 válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
nem lett baja..
(#) Oneill válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
és Darazsx rajzához is földszimmetrikus táp való?
(#) Norberto válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Szerintem nagyon strapabíró ez az IC...annak semmi baja sem lett! Viszont jó lenne, ha egy szép (ennél kulturáltabb NYÁK-ot) készítenél 2-szer annyi idő alatt...(vagyis csak szép kényelmesen, hogy esztétikusabb legyen)...vastag filccel is lehet alkotni azért, ha az ember nem siet

Nem kell föladnod, meg fog ez szólalni hamarosan! Ha akarsz, akkor most állj neki a NYÁK-nak...még nincs este 11 Most még friss az agyad. Még a kezed sem remeg...szóval hajrá!

(Egyébként föl vagy vértezve otthon alkatrészekkel? Tehát vannak pluszban ellenállások, meg kondik meg ilyesmi? Pl. ami hiányzott 4,7 mikrós? Olyan van? Mer az új NYÁK-ba már olyat kéne rakni )

Ha bármi kérdés van, csak írj bátran! És még mielőtt beültetnéd az új NYÁK-ot, előtte kérdezz meg minket, hogy mit hova tegyél be! És akkor minden jó lesz és szép!
(#) Darazsx válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Nem, sima táp kell hozzá.
(#) szabi83 válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
nem, de lehetne úgy is...

de most ne rohanj egy másikba bele, ez van ezt megcsinálod azt a pár cumot kiforrasztod és berakod ahogy kell + szereo poti és menni-e kell..
(#) Oneill válasza Norberto hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Köszi a biztatást. Eddíg még minden amit csináltam ment és megszólalt. Most elbizonytalanodtam cseppet.
cuccom van ellenállás sok mert azokból mindíg 5-ször annyit veszek mint kell mert filléres dolog és van mikor rossz darab van közte.
A nyáknak nekiállok még 20:00 előtt és megcsinálom szépen. Van vmi ötletetek hogy hogyan lehetne azt jobban mert énnekem gépen volt lekicsinyítettem és kinyomtattam és onnan rajzoltam fel úgy hogy nagyjábólagosan méregettem hogy merre hány cs-es vonal stb. ez így elég kontár munka nemtudsz mi jó módszert erre?
és kondeit meg szerzek tuti van itthon
(#) Darazsx válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Az én kapcsolásomban fix a vágási frekvencia. 150Hz körüli. És kapkodni meg sosem szabad, szép lassan odafigyelve kell csinálni mindent. Így nagyobb a valószinűsége, hogy elsőre működni fog.
(#) Norberto válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Hát gyors módszert nemigen tudok mondani...én is legtöbbször a szemmértékemre hagyatkoztam, ha NYÁK-ot csináltam. Én szemmel mértem, hogy mit merre hogyan

Előtte viszont mindig lerajzoltam nagyjából méretarányosan egy négyzethálós lapra az egészet...és onnan másoltam a NYÁK-ra a vonalakat, stb-t...szóval hajrá, ma kezdd el még 8 óra előtt, ahogy mondtad

Mindjárt varázsolok neked egy olvasható beültetési rajzot

(Egyébként azon az oldalon lévő NYÁK-rajzolat szerintem teljesen megfelel, szóval azon ne módosíts semmit! Kb ugyanazt rajzold le szépen filccel a NYÁK-odra...)
(#) Oneill válasza Norberto hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
ok elkezdem addíg még nem vok fáradt
a olvasható nyákrajzot meg előre is köszönöm
(#) Norberto válasza Oneill hozzászólására (») Máj 20, 2006 / 4
 
Na megcsináltam neked a beültetési rajzot!

Remélem, minden olvasható rajta
(#) Oneill válasza Norberto hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
óh nagyon köszi hogy fáradoztál vele hogy megtudjam csinálni.
Ezen minden ok a számomra. Így már tuti összetudom rakni
(#) Peti_85 válasza Oneill hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Szia Oneill!
Na akkor mi lett a sorsa a sub filternek??? Végül is meg lett? Mert az nem írtad meg? Szerintem más is kíváncsi!
Na írd meg!!!
(#) isamisa válasza Oneill hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Szia Oneill.
Én is azt a subfilter csináltam meg és a beültetési rajz alapján el sem lehet rontani.
És miért szenvedsz vele kézzel amikor ott a nyák és csak ki kéne nyomtatni egy lézernyomtatóval és vasalhatod is. Én átraktam egy World docba és ugy nyomtattam ki, azt hiszem a mérete jó. Nyomtasd ki és mérd be az ic meg a potik lábaival. Ha nem jó méretezd egy kicsit át a képet.

A +-12V nekem +- 14V. Igy is müködik. Arra emlékszem itt a topicban van már ilyen topic amugy. és találhatsz egy könnyü kis kapcsolást hogy sima 12V-ból legyen -12 voltod is, igaz csak pár miliamperrel.
Isa
Következő: »»   1 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem