Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1242 / 1267
(#) kadarist válasza lele hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Az alsó árnyékoló lemezt lebontottad?
(#) sa93 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Szia! A Vs-t 213V-ra, a Vsc-t 191V-ra emelve tökéletes lett. Köszönöm szépen a segítséged! További szép napot!
(#) verdesm hozzászólása Máj 2, 2021 /
 
Tisztelt Mindenki!

Volt problémánk Sencor STV 2907 Flat televízióval kapcsolatban. Meglett a megoldás, mert a kézikönyv előkerült a süllyesztőből, és minek után a neten nem elérhető (gyakorlatilag nem létezik), ezért közreadjuk ha valakinek hasonló gondja lenne.

Köszönjük a segítséget!

Link: Ez csak egy hasnálati útmutató
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2021
(#) kadarist válasza verdesm hozzászólására (») Máj 2, 2021 /
 
Kár, hogy hozzáférést kell kérni. Így gyűjtesz ímél címeket?
(#) verdesm válasza kadarist hozzászólására (») Máj 2, 2021 / 1
 
Nem.
De segítség kell: ez elérhető?
https://drive.google.com/file/d/1O286APCsmt6Cmy0lMbyZRcPiRzn4QcQ6/v...haring
A fájl túl nagy, hogy feltöltsem.
(#) laboda73 hozzászólása Máj 4, 2021 /
 
Üdvözlök mindenkit, olyan problémával találkoztam, hogy van egy LG 32LV2500 típusú televízióm, és a távirányító nem minden funkciója működik rajta. Hangot tudom kezelni de (be-ki, csatornaváltás, számgombok) nem működnek. Ezt a feliratot írja ki a a TV. " :EZ FUNKCIÓ NEM ELÉRHETŐ MOST "Ha esetleg tudna nekem valaki segíteni annak örülnék. Köszönöm előre is
Szép naot
(#) zolika60 válasza laboda73 hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
Takarítsd ki a távirányító belsejét.
(#) proba válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 5, 2021 / 1
 
Ha a TV reagál rá, a gomb jó....
(#) Balaa16 válasza laboda73 hozzászólására (») Máj 5, 2021 / 1
 
LG tévék, amikkel eddig találkoztam, akkor írnak ki ilyet, amikor az aktuális működési módban nem használható egy-egy gomb. Például, ha külső forrásra van állítva a bemenet, akkor a csatornaváltó gombok és számok nyomkodására ezt írja ki. Pontosan mikor találkozol ezzel a kiírással? Ha külső tunerrel tv-zel, akkor ez teljesen normális. A be/ki kapcsoló gomb viszont már érdekes, annak így is működnie kellene.
(#) proba válasza Balaa16 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Ennél nincs gyerekzár / hotelmód? Az esetleg indokolná....
(#) Gafly válasza Balaa16 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Ezen logika szerint nem feltétlenül kellene működnie be/ki gombnak sem.
Ha a külső forrást bekacsolod, bekapcsol a TV is, ha pedig kikapcsolod, akkor kikapcsol ő is...
Lehet el kellene olvasni a kezelési utasitást, mert lehet hogy le is van irva/beállitható.
Most nem érek rá előkeresni.
(#) laboda73 válasza Balaa16 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Hali, Sep T Box-rol kapja a jelet, ha azt kikapcsoom akkor, feketére vált a TV, de az LG logót mutatja, a Ki-Be gomb akkor sem reagál
(#) laboda73 válasza proba hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Üzleti, gyerekzár kikapcsoltam rajta
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Közben előkerestem a magyar használatit, bár én inkább az angolt használnám, mert az majdnem háromszor akkora (és lehet nem véletlenül).
Hasznos olvasmány.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2021
(#) laboda73 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Muchas gracias amigo
(#) horogjanos hozzászólása Máj 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Az elejéről kezdeném,van egy samsung UE55NU7023K modell tv-m. és tönkre ment a hátér világiasítás fele kb. Nézegetem a neten hogy milyen árba csinálnák meg,és arra jutottam hogy inkább megpróbálnám és helyrehozni a hibát! Teljesen kezdő vagyok ebben a témában, és már az elején segítséget szeretnék kérni! hol lehet hozzá rendelni hátér világitást???? segitségeteket előre is köszönöm

Modell: UN55NU7023K
Tipus:UN55NU7023
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021
(#) kadarist válasza horogjanos hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Szia!
Szétpattintod a tévédet, kiveszed az LCD-panelt, majd a homogenizáló fóliákat és utána olvasd le a LED-szalagokra írt szöveget. A felirat alapján lehet új ledcsíkokat rendelni.
(#) horogjanos válasza kadarist hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Szia!
Ezt találtam de még mindig nem tudom honnan lehet ilyent rendelni.
Ha esetleg egy linket tudsz küldeni azt nagyon szépen megköszönöm.
(#) kadarist válasza horogjanos hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Keresésnél megadhatsz több kulcskaraktert is, egy módszer: Bővebben: Link. Vagy megadhatod a készülék típusát, majd a LED strip vagy LED backlight kifejezéseket.
Konkrét forrás.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021
(#) villanyipi válasza horogjanos hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Célszerű ott keresni ahonnan származik, idehaza csípős az áruk, ebay például ha ott nem találsz valamit az nem is igen létezik
(#) EscTomy hozzászólása Máj 16, 2021 /
 
Sziasztok!
Mint a képen is látható van egy Ferguson márkájú TV ami nem éppen mai darab. És olyan tüneteket produkált mielőtt végleg megadta magát hogy 2-3 alkalommal magától kikapcsolt, és vissza. Az utolsó napján is fogta magát és kikapcsolt, de utána már nem. Távirányitóval se lehet visszakapcsolni, valamint azon ha valamelyik gomb megnyomásra kerül egy nagyon halk sípoláshoz hasonlító hangot add ki. Én a tápellátásra gondolok, de úgy vagyok vele feltesszem itt kérdésnek mert vannak itt tőlem sokkal jobban hozzáértő emberek.
Válaszokat/segítségeteket előre is köszönöm!
(#) bodgabo válasza EscTomy hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Első körben a táp trafó és a sorkimenő lábait meg az azokat meghajtó tranzisztorokét is forraszd át! Közben az elkókra is vess egy pillantást, hogy van-e púpos tetejű?
(#) moltam hozzászólása Máj 26, 2021 /
 
Helo.
Technika tv vestel 17ips71 táppal szerelve. Két led csík van a kijelzőben, bármelyiket lekötve megy szépen, de ha mindkettő rajta van, egy 3mp es próbálkozás után a háttérvil megszűnik. Bevilágítva képet sem nagyon látok, de érdekes módon nem megy vissza stdbyba, ki be kapcsolva ismét 3mp fény és sötétség. Lehet hogy van kép csak én nem látom. A tápból furcsa sípoló hang hallatszik. A kondikat mindenképp cserélni fogom, tapasztaltam már ilyen hangot, akkor a kondik okozták. ESR mérőm sajnos nincs, kapacitásra lemértem mindet, túl is teljesítik a ráírt értékeket. Létezik hogy mégis a kondik szivatnak? Tudom a kapacitás az esr ről nemsok mindent árul el, de létezik hogy kapacitásvesztés nélkül megy tönkre a kondi?
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Kondizás után a hang megszűnt de a tv nem lett jó. Egyik led csík feszültsége 63.9 a másiké 68. Zárlatos egy led. A tv ingyen volt, nem hiszem hogy sokat költene rá a gazdája, a kérdése az volt olcsón életre lehet e kelteni. Arra gondoltam hogy be kéne építeni valamit ami elfűti az egy lednyi teljesítményt, mondjuk egy 3.9V os teljesítmény zenert. Csinált már valaki hasonlót, működhet? Esetleg a másik ágban is rövidrezárni egy ledet... Nincs kedvem szétszedni annyira pedig
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2021
(#) bodgabo válasza moltam hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
A zárlatos ledet lehet hogy érdemes lenne próbából kicserélni, az nem nagy mutatvány.
Nem tapasztaltam még ilyet, de lehet hogy emiatt letilt valami áramkorlát...
(#) moltam válasza bodgabo hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Végül soros ellenállás került bele. A korrekt a csere lett volna tudom, de ez nem ért ennél többet.
(#) tufatofu válasza EscTomy hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Elképzelhető, hogy a sor vég tranzisztor lett zárlatos. Az "újabb" verziókban a sorvégfokozatban kispórolták a sormeghajtó trafót és egy elkón keresztül kapja a tranzisztor bázisa a meghajtást. Tranzisztor hiba esetén ez is cserés MINDIG, egyébként jó eséllyel elköszön az új tranzisztor is.
Persze lehet még sorkimenő és táphiba is ezen kívül.
(#) McDeath hozzászólása Jún 28, 2021 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy LG 42LH5000-ZB LCD tv-t. Tápegység hibás lesz ez biztos, egy 3A-es biztit kilőtt. Viszont nem tudni miért. A panel neve EAY57681701. Sajnos nem találtam róla a neten kapcsolási rajzot, de még egy blokkdiagrammot sem. Mivel első körben a táphiba biztos jelen van, így ezt szeretném megoldani, illetve segítséget kérni hogy mi az amit elsőre ki kéne mérni rajta a biztosíték szakadáson kívül. Nem igazán ástam bele magam közvetlen TV tápokba, de PC tápokkal már elboldogulok nagyából. A segítséget előre is köszönöm!

Üdv McDeath
(#) kadarist válasza McDeath hozzászólására (») Jún 28, 2021 / 1
 
Szia!
Meg kell keresni a zárlatos alkatrészt. Először mérj ellenállást az egyenirányító után lévő nagy pufferkondenzátoron.
(#) Ge Lee válasza McDeath hozzászólására (») Jún 28, 2021 /
 
Következő: »»   1242 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem