Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3271 / 3552
(#) mek-elek hozzászólása Máj 3, 2021 /
 
Kedves Granpa,
az ajánlatod nem megnyugtató.
Nem volt a kezedbe e műremek, így nem tapasztalhattad meg a specialitásait.
Az adott tűcsapágy a gép orrában tartja a fogaskeréktengelyt. De igen sajátosan. A tengelyvég belelóg a tűcsapágyba, és alátét nélkül a ferde fogak verik a tűcsapágy állórészét, így ha oda gyenge lemez kerülne, előbb lehet, hogy tölcsért csinálna belőle, de hogy utána mi lenne?

A nagyobbik lyuk, a tokmánytengelyé. Attól nyolc óra irányban a tűcsapágy.
(#) granpa válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Szerencsére nem volt még kezemben ilyen műremek.
Ha ekkora az igénybevétel, akkor nagyon komoly lemezből lehetett a bejlag.
Nem lehetne egy csapágygolyót alátenni a tengelyvégnek? Axiális igénybevétel is van, vagy csak le-fel lötyögés? Nem csak zsírszórásra van az a "bejlag"?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2021
(#) gkari válasza granpa hozzászólására (») Máj 3, 2021 / 1
 
Télleg, jóvanna!
(#) Alkotó válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 3, 2021 /
 
Nem derült ki számomra milyen összefüggés van az ujjak száma és a köszörülés között. A köszörű egy viszonylag barátságos szerszám, nem látom miért kellene félni tőle.
Az átalakításod számomra finoman szólva is kérdéses. Abban erősen egyetértek, hogy vannak olyan eszközök amik nem jók úgy ahogy vannak, nem teljesítik a leírtakat, és e miatt módosításra szorulnak.
A lehúzód nem volt a kezemben, de a fotók tanulmányozása alapján úgy tűnik, hogy a kihúzó körmök egyesével betehetőek lennének a furatba. Ha ebben nem tévedek, akkor a körmöket tartó csapokat venném ki valahogyan, és cserélném őket valamilyen oldható majd ismét szerelhető megoldásra. Így extra kicsi furatoknál először a körmöket lehetne egyesével befűzni a csapágy alá (ha odafér), majd utána a csapok behelyezésével húzhatóvá válna az egység.
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 4, 2021 / 1
 
Kedves Alkotó,
ha az ember egy ilyen ágas-bogas szerkezet három tagjára valami féle rádiusz félét akar köszörülni hosszában az nem veszélytelen, már csak, ha a ha a köszörülendő tartását nézem is, a hozzátartozó sündisznó eltartását is.
Nem idetartozó téma, nem is dicsekvésnek szántam, A részletek hiányában talán nem voltam érthető. Ez a gép nem lett átalakítva, csupán elromlott benne a kapcsoló. Azonban 5 évig zörgött az orrom előtt fúrás közben a vásárlásától kezdve, így arra gondoltam, hogy rakok bele normálisabb csapágyakat. Az pedig nem egyedi, hogy amikor az orvos felvágja a beteget gyógyítási szándékkal, akkor szembesül a tényleges feladatokkal. Sokkal könnyebb dolgom lehetett volna, ha műhelyem van, nem vendégségben, állva kellet volna köszörülnöm hasmagasságban, rendes támaszték nélkül, szerény világítással.
Ja, és még, csak a két kezem re támaszkodhattam az egész projekt alatt, meg nagy satut sem nézne el az asszony a lakótelepi lakásban....
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2021
(#) jani1987 hozzászólása Máj 5, 2021 /
 
Van értelme létrehozni egy elektron csöves (nem erősítő) topikot csöves áramkörök néven? Most például az EF80-al kapcsolatban lenne egy kérdésem de egyik topikba se tudom beilleszteni.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Az elektroncső téma él, tedd oda.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 5, 2021 /
 
Granpa: köszi.
Van köztetek asztalos? A csöveimet szeretném tematikusan elrendezni egy normális dobozba. Amint átszámolom hány darab van megkapná a végső helyét. A jelenlegi formájában nem mindig találom meg azonnal. Ha szolnokon maradtam volna akkor ez nem jelentene gondot.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2021
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Asztalos nem ért a csövekhez. Bocsi, csak hülyéskedek.
(#) jani1987 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Tudom. Csak a jelenlegi káoszt akarom megszüntetni egy normális dobozzal. Na összegeztem, hogy cakpak van 110 darab.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Az lenne a csoda ha megtalálnád mindenféle felirat nélkül! Ha hiszed ha nem, ezeknek az apró csöveknek a legjobb elhelyezési módja a cipős doboz. Mindegyik doboz tetejére ráírom a cső típusát (ha még nem lenne ráírva) meg egy számot, ami alapján később bármikor be tudom azonosítani az excel táblában, ugyanis ami érdekel azokat mindet végigmérem, az adatokat beviszem egy táblázatba, amit bármikor meg tudok nézni, össze tudom egyiket a másikkal hasonlítani, tudok bármelyikhez grafikont rajzoltatni stb.
A cipőst dobozt meg el tudom tenni a polcra, szekrénybe, akárhova. Végcsövek ugyanígy, mérve, számozva, csak nagyobb kartondobozban.

csövek.jpg
    
(#) jani1987 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Az én dobozaim házi gyártmányok nem pedig gyáriak. Fület már nem is raktam rájuk.
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Lesz még több is! Amint elkészül a doboz, kicsi lesz! .-)
(#) mnyugger válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Azt Te csak hiszed!
(#) mnyugger válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
A VR150-et fényképezd már le. Még sosem láttam. Köszi.
(#) nagym6 válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Csak nem asztalos vagy?
(#) mek-elek hozzászólása Máj 5, 2021 /
 
Már megint én,
kérek, ha lehet segítséget.
Most meg nem csapágybeütő kellene.
Anyagom lenne hozzá, tudásom is, de gépi lehetőség az az ablakban.
Ha akadna jó lelkű fórumtárs, aki problémámba megoldást jelentene, az reálisan Budapest, vagy annak közvetlen környékén lenne reális, lévén gyalogos 70-es.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2021
(#) Ge Lee válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Tessék.

VR150.jpg
    
(#) granpa válasza mek-elek hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Egy darab 1/2"-os vagy 3/4"-os cső nincs?
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Máj 5, 2021 / 1
 
Vagy egy csőkulcs például?
(#) Rosszmáj válasza granpa hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Csapágyház melegítve, csapágy lefagyasztva és alkalmas méretű krova fejjel a helyére lehet tessékelni.
(#) granpa válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Megnézted, mibe/re kell a csapágyat bele/rátenni? Nekem nincs ilyen gondom.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2021
(#) mnyugger válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
IS!
(#) mnyugger válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Köszönöm szépen. Ez végül is egy glimmlámpa? 150V égési feszültséggel?
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
3/4"-os
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Inkább a zener csöves megfelelője, de világit is.
(#) Skori hozzászólása Máj 6, 2021 /
 
Mostanában több helyen is láttam felbukkanni régi, magyar gyártmányú asztali multimétereket, amelyeknek a tudása nagyjából megfelel egy mai "mezei" kéziműszer képességeinek. Mint pl. ez: Bővebben: Link Előrebocsátom, hogy semmi közöm az eladóhoz vagy a műszerhez, csak érdekel, hogy vajon miért vesz meg manapság ilyet bárki is? Gyűjtő? A retro feeling miatt? Vagy a LED kijelző miatt?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2021
(#) sargarigo válasza Skori hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Illik a műszerparkjába, komolyabbnak látszik mint a "hagyományos" műszerek, retro.. Lehet hogy csak tetszik neki. Számtalan oka lehet szerintem. Például nosztalgia!
Nekem is van egy ZX spectrum-om, dobozában, vannak akik a Commodore-ra esküdtek fel.. Pedig a mai gépek sokkal jobbak. Ez is ilyen lehet.
(#) nagym6 válasza Skori hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Én TR1677 használok, 4.5 digites. 8000Ft.-ért vettem működőképesen, olcsó. Asztali, nem kell elemet cserélgetni egész napos munkáknál. Led kijelzője kiváló Til, szemet nem erőlteti. Könnyen kalibrálható trimmerekkel, illetve egy osztó ellenálláson kellett változtatnom, ez nem volt trimmerelhető, és így nagyon pontos. Van nagy pontosságú asztali multi is HP 5.5 digit amihez tudom kalibrálni, ez viszont LCD háttérfény nélküli, rossz a szemnek hosszú ideig. Van még Philips asztali 6.5 digites, szintén LCD háttérfény nélkül, szintén szemet fárasztja. Tehát ezek a márkák mellett nyerő a régi magyar ledes multi, legtöbbször elég a 4.5 digit.
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Mondjuk én erre a népre gondoltam: Bővebben: Link
Következő: »»   3271 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem