Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3272 / 3550
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Nem hinném hogy bárki megveszi, bár a vakerán gyakran látni érdekes dolgokat érdekes (horror) árakon, bár szerintem a zömét annak sem veszi meg senki. Az ráadásul egy mezei multi, egy Aneng ami feleannyiba sem kerül jóval többet tud és pontosabb is. A hirdetett árnál olcsóbban vannak az ebay-en 4,5 digitesek akár neves gyártótól is (Keithley). De 28-30 körül már régebbi típusú 5,5 digitesek is szoktak lenni.
(#) pucuka válasza Skori hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Azért gyakorlati haszna van. A kis kéziműszert a mérőzsinór lerántja az asztalról miközben sündörögsz a mérőcsúcsokkal, meg kisebb a kijelző, a kis multit meg kanyarban kell nézni, mindíg akkor merül le az elem benne, mikor leginkább kellene.
Úgyhogy javításkor jól jön, ha jól látható stabil helyen van a műszer. Az, hogy hány digites, meg milyen pontos, nem a legfontosabb követelmény. Az ára sem mindegy, azt azért a tudásához kéne igazítani.
(#) mek-elek hozzászólása Máj 6, 2021 /
 
Már csak a beütő kellene...
(#) gyerek67 válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Idézet:
„Nekem is van egy ZX spectrum-om, dobozában..”

"Nemár"!
MESÉLJ!
Várunk a "Retró számítógépek" topicba!
(#) gyerek67 hozzászólása Máj 6, 2021 /
 
Szétvág az ideg!
A lépcsőházi ajtóbehúzón szeretnék állítani, de nincsen hozzá szerszámom.
Ha jól sejtem, az oldalsó keréken kellene húznom, hogy a behúzás erősségét (NEM A SEBESSÉGÉT!!) állítsam.
Alább látható a kép, szerintem valamilyen, flexkulcshoz hasonló (na, az nem jó hozzá!) körmös kulcsra lenne szükségem, de a ...Van Kenobi boltban sem tudtak segíteni.
Lehet, hogy kénytelen leszek szerszámot gyártani hozzá?
Ötletek?

Köszi:
A Nagyapó
(#) mateatek válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Én szerintem az ajtón lévő talpat kellene jobb felé odébb tenni.
(#) Rosszmáj válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Laposvas, két furat, két csavar, két anya.
(#) ftirius válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Vagy két csavarhúzót beledugni, harmadikat közéjük feszítve csavarni.
(#) mnyugger válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Ilyenem van 3db. De nincs bedobozolva.
(#) gyerek67 válasza ftirius hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Na, ez bukott, mert a "furatmélység" olyan pici (kb. 5-6 mm), hogy nem találtam olyan meggyőző (Home Made) megoldást, amelynek segítségével feszíteni tudnék rajta/vele.
(#) reloop válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Szerencsére nem kell szétszedned. 0:55-nél magyarázza.
(#) gyerek67 válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Ha jobbra tolnánk, akkor szerintem még kisebb lenne a behúzó erő.
Ami fontos: eddig működött, tehát az átalakítás valószínűleg indokolatlan.
(#) reloop válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
A Dorma ajtóbehúzókhoz adják a felfúró sablont, azzal szerintem se lehet gond.
A menetes orsóval állítod az erőt és van még a két fék állítási lehetőség. Talán nyelvtudás nélkül is érthető ez a rövid mozi.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2021
(#) gyerek67 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Szia!
Nem, nem akartam sem szétszedni, sem átalakítani, mert eddig remekül működött.
Nekem úgy tűnik, hogy mivel a behúzó rugó "kissé elfáradt", feszíteni kellene rajta.
(#) gyerek67 válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
A két fék, - tiszta ügy, szoktam is állítani, amikor a kültéri hőmérséklet változása szükségessé teszi.
Minden (eddig) teljesen jól működött, aztán most (szerintem) a behúzó rugó elkezdett fáradni, tehát az az erő, ami eddig simán becsukta az ajtót, már "nem a régi".
(#) reloop válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Ha szétpattintod a csuklót, meglátod mennyi az alapfeszítése. Adja magát merre kell tekerned, hogy erősebben zárjon. Kiakasztott állapotban ellenőrizd, könnyen járnak-e az ajtózsanérok! Azok berohadása is nehezítheti a zárást.
(#) gyerek67 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Köszi a tippet, ezt meglesem!
A zsanérral szerintem nincs baj, de megnézem, hogy mekkora ez az alapfeszítés (szerintem csökkent!)!
A rugó feszítését akkor ezzel a körmös kulccsal kellene állítanom?
(#) reloop válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
A felhasználónak semmi szüksége körmös-kulcsra!
A sárga nyilak szerint szétpattintod a csuklót, a piros nyíl szerinti tekeréssel állítod az erőt.
(#) Ge Lee válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Ami nekünk volt, abban a fehér nyíllal jelölt ponton volt 2 anya amik fellazítása után tekerhető volt a menetes szár felső (befoglaló) része. Azt kell forgatnod, azaz a burkolatból kilógó menetes szár hosszát kell változtatnod a feszítőerő változásához. Hogy melyik irányba a képből meg nem mondom. Ez lehet hogy mindenféle bontás nélkül is (kéne neki) de ha nem, akkor kiveszed a 2 csavart, vagy kiütöd a tüskét az ajtón lévő talpból és máris elfordul a szár.
(#) gyerek67 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Köszönöm, kipróbálom a javaslatodat!
(#) gyerek67 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Reloop kolléga is ezt ajánlja, remélem, ma lesz időm kísérletezni.
Köszönöm Neked is a tippet!
(#) mnyugger hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Van e itt valaki aki profi gázkészülékes?
(#) Ge Lee válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
Mi a kérdés? Mert nagyon nem mindegy hogy egy konvektorban kell hőelemet cserélni, vagy egy nem működő kazánvezérlőben megtalálni a hibát.
(#) mnyugger válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Az érdekelne, hogy az Immergas termék milyen minőségi kategóriába sorolható. (kondenzációs kazán)
(#) szidom hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Sziasztok!
Tudom hogy ez egy elektronika mentes topik, de talán belefér a kérdésem, igazából asztalos kérdés. Szeretnék minőségi dobozt építeni a webrádiómnak, nemes fából, melyik topikban nézzék körül?
Előre is köszönöm
(#) sany válasza szidom hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Szia!
Itt.
(#) szidom válasza sany hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Szia!
Ezer hála és köszönet!
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2021
(#) ftirius hozzászólása Máj 8, 2021 /
 
Sziasztok!
Kíváncsi vagyok van-e valamilyen egyszerű de nagyszerű megoldás a problémára. De néhány, az enyémtől eltérő ötlet is jól jönne. Multimédiás lejátszó nyomógombjai letöredeztek egymásról. Sajnos elég hosszú nyulványokon érik el a panel gombocskáit, pontosan, és elég stabilan kellene rögzíteni őket.
Volt már javítva, akkor alkatrészlábakat felmelegítve beleolvasztva a műanyagba, egész ügyesen rögzítették a letörőket. Nem hiszem, hogy ezt reprodukálni tudnám.
Amit eddig kiókumuláltam, az valamilyen keményebb szivacsdarab, nem feltétlen a képen lévő fehér, mert ennek elég nagyok a cellái.
(#) Rosszmáj hozzászólása Máj 9, 2021 /
 
Zanthoxylum simulans (kínai tüskéssárgafa, kínai(szecsuáni) borsfa) első éves csemeték elvihetők, van 8-10 db, 10-30 cm magasak.
(#) sargarigo válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Csak a kedvedért!
Következő: »»   3272 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem