Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   302 / 308
(#) peterpan válasza vision61 hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Szia!
Hol kapható?
P.s.: skacok! hol vannak a múhelyfotók?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021
(#) vision61 válasza peterpan hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Szia!
Nagyobb tételben laborfelhasználásra tőlük rendelünk.
Én régebben saját részre innen rendeltem.
(#) djwhiteman válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 9, 2021 / 1
 
SS-02 Engineer
De ha újat nem akarsz venni, akkor tökéletes megoldás ahogy írták is, hogy húzz rá a mostanira egy szilikon csövet, nagyban megkönnyíti a munkát. Na és persze egy takarítás és újra kenés mindig jót tesz.
(#) djwhiteman hozzászólása Máj 9, 2021 / 4
 
Ha már műhelyfotók, akkor mutatnék egy kis upgrade-et.
Vettem kínai barátainktól egy majdnem akkora darab antisztatikus szilikon gumit, mint az asztalom. Nem sok helyen találkoztam ilyennel, amit meg is értek az ára miatt, de én úgy döntöttem, hogy kipróbálom. Eddig nagyon szuper, igazából majd az élettartama lesz kérdés, hogy mennyi ideig bírja. Forrasztót, hőpákát, hőlégfúvót eddig gond nélkül elviselte. Fúró, szike meg a hasonló dolgok lesznek rá rossz hatással szerintem.
(#) nandika76 válasza djwhiteman hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Szia!
Nagyon kellemes az öszkép, azt a A4-es táblázatot honnan lehet beszerezni?
Egy elférne nekem is. Azt hittem csak a magamfajta amatőr használ ilyen segédeszközt, de látom másnak is van:
(#) Gafly válasza nandika76 hozzászólására (») Máj 10, 2021 / 1
 
Szerintem letöltöd a netről, kinyomtatod és elviszed lamináltatni.
Ha nem tudsz szinesben nyomtatni, akkor felénk van olyan bolt (Budapest, Pest út), ahol ki is nyomtatják (pl. pen drive-ről).
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2021
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Az a szippantó semmire nem való, vegyél egy ilyet ezzel már dolgozni is lehet.
(#) Szárnyas válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Ha ilyen ónszippantót használsz, annak melyik változatát? Az alap, a visszarúgás nélküli heggyel szereltet, vagy a turbo változatot?
(#) Ge Lee válasza Szárnyas hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Pontosan olyat mint ami a képen van.
(#) Szárnyas válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Bocs, a Turbo feliratot nem vettem észre a képen.
(#) djwhiteman válasza djwhiteman hozzászólására (») Máj 10, 2021 / 1
 
Szia!
Ahogy írták is, kinyomtatod, és laminálod. Nálam így történt, én a munkahelyemen oldottam ezt meg, de bárhol meg csinálják ahol ilyennel foglalkoznak, ha neked nincs rá otthon módod megcsinálni. Mellesleg hasznos dolog, jó ha ott van szem előtt. Elég sokszor használom, főleg olyankor, amikor nincs rajz, és ha mérek, akkor látom, hogy mit is kellene mérni pontosan.
(#) 06smici hozzászólása Jún 4, 2021 / 11
 
Sziasztok!
Végre elkészültek az én asztalaim is. Gyorsan le is fotóztam milyen egy rendezett, tiszta asztal, ilyen állapotban úgysem lesz gyakran.
Ezzel megszabadultam a hosszabbítóktól és a rengeteg összegubancolódott tápkábeltől, ennyi aljzat egy darabig elég lesz. Ezen kívül lett 24V-os kiállás minden asztalon, leválasztott 230 és még kerül fel pár levegő csatlakozás is. Eltűntek az összegabalyodott Ethernet kábelek is. Most van minden géphez, műszerhez külön aljzat, elég egy rövid patch kábellel bekötni.

És ahogy lenni szokott, amint elkészültem máris jöttek az újabb igények. Akarok még usb aljzatokat is a falra, a nem Ethernetes műszereknek vagy soros debugoláshoz. de ehhez a hub-ot valószínűleg magamnak kell megcsinálnom, ami megfelel a méretbeli és port kialakításokra vonatkozó igényeknek. Valami dimmelhető LED-es világítást akarok még forrasztáshoz. A polcok sajnos eléggé leárnyékolják az asztalt.

A végére pedig még egy kép belefér a fiókok beltartalmáról.
(#) 06smici válasza 06smici hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Ez pedig a mechanikai sarok kisebb munkákra. Itt már nyoma sincs a rendnek
(#) Frankye válasza 06smici hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Nagyon "pofás" műhely, bár a mechanikai rész méretét egy kicsit kicsinek látom. De amúgy tetszik! Különösen a fiókbelső jópofa, az elválasztó falakkal.
Használd egészséggel, sokáig!
(#) mrbini hozzászólása Jún 6, 2021 / 7
 
Sziasztok!
Akkor én is dobok pár képet a készülő mű-ről...
Ami eddig beépítésre került: kompresszor és vákuum egyben, leválasztott 230v-os aljzatok, szabályozható torroid, analóg retró műszerek és szabályozható led világítás.
(#) Ge Lee válasza mrbini hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Csak javaslat. A falra én tennék valami burkolatot, mert a belőle kiszivárgó nedvesség nem tesz jót ott a dolgoknak. Illetve legalább az egyik asztalt mélyebbre (nagyobbra) csináltam volna, mert ha mondjuk szét kell borítani egy 40 colos LCD TV-t az egyiken sem fog elférni, harmadik asztal fog kelleni.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Újravakolás és festés erősen támogatva.
Ha már úgy egyébként ennyi munka, és szép dolog van benne...
(#) mrbini válasza Gafly hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Maga a műhely nem nagy kb 300nm . Tervben van a vakolás és még sok minden más...
Az asztal kap majd még egy hátfalat is, ha készen lesz a második fele.
Nem terveztem tv-t javítani, de most, hogy mondod nem baj a harmadik asztal is már kész
(#) Ge Lee válasza mrbini hozzászólására (») Jún 6, 2021 / 1
 
Idézet:
„Nem terveztem tv-t javítani,”
Az ilyet nem tervezni szokta az ember, hanem egyszer csak odaviszik hogy csináld meg. És nem válaszolhatod azt hogy nem tudod, mert akkor elkönyvelnek olyannak aki más egyebet sem tud megjavítani, és utána nem visznek már oda semmit.
(#) mrbini válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 6, 2021 /
 
Milyen igaz
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 20, 2022 /
 
Sziasztok.
Remélem, nem írok rossz helyre, mert nem bemutatni szeretnék, hanem tanácsot kérni tőletek, hogyan lehetne a műhelyet berendezni.
Felrakom az "alaprajzát" a szobának. A forgalommal jelzett útvonalnak szabadnak kell maradnia, és bútoroknak sem lenne szabad belógnia oda.
Arra gondoltam, hogy lehetne egy rész, ahol rendes műhelyasztal lenne, satuval, ahol lehetne a durvább munkákat csinálni (sarokcsiszoló meg heggesztés az udvaron történne), a másik részen viszont szeretnék 3D nyomtatót és lézeres gépet is elhelyezni, plusz a műszereket. A szoba fűtött.
Valami ilyesmire gondoltam, nem tudom, jó lenne-e. Az a baj, hogy 16m2 nem valami sok... Az ajtók mögötti rész elveszik, mert az ajtó nyitva van általában. Felfelé kell építkeznem valószínűleg.
Ha van ötletetek, szívesen olvasom.
Köszi.
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Alapjában jónak tartom a koncepciódat.
Néhány szempont, amit szabadon megfontolhatsz:
- Egy természetes fényforrásod van. Szerintem oda kellene tenni azt a részt, ahol a finomabb munkákat csinálnád (például forrasztás, cuccok szétszerelése, összerakása, stb.).
- Ne mindent polcra tegyél, jó lenne egy csukható szekrény is.
- Radiátor fölé ne tegyél asztalt, legfeljebb polcot.
- Abban a sötét zugban lehet kalapálni, oszlopos fúrógép, stb...
- 3D nyomtató és a műszerek, ettől legtávolabb, az ablak melletti sarokasztalon.
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Ha az ajtó általában úgy is nyitva van, akkor sok szerepe nincs. Lecserélni esetleg lamellás ajtóra valamelyiket, vagy végleg kiszedni, s akkor a mögötte lévő, most nem felhasználhatónak ítélt helyet is megnyerni? Illetve az ajtó felett mennyi helyed van oda polcot tudsz rakni?
A műhelyasztalodnál vigyázz az éles sarkokkal, tuti, hogy sok zúzódást fogsz szerezni miattuk ennyire szűk helyen Az asztalod funkcióját, a rajta való munka milyenségét is vedd figyelembe! Állnod kell majd mellette, vagy ülni, nem mindegy abból a szempontból, hogy székkel be kell-e tudnod húzni magad alá, vagy sem. Amelyiknél nem kell behúznod magad az asztal alá, oda mehet fiókos szekrény a szerszámoknak.
Az ajtódnál én nem raknék be egy szűkítőt - az a belógó 20cm-es szekrény nem túl kényelmes szerintem, pláne, ha valamit be / át kell vinni a szobán.
Elektromos tápellátás most hogyan van a szobában? Azt meg akarod bolygatni?
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Az ablak az keleti tájolású, úgyhogy amikor dolgoznék a műhelyben, nem sokat segítene. Egyébként is inkább lámpa híve vagyok.
A "sötét zugot" mindenféleképpen jó erősen megvilágítanám. Fontosabb inkább, hogy a cuccok, amik kelleni fognak, kéznyújtásnyira legyenek.
bbb: úgy értettem, hogy nagyrészt nyitva marad, ha a műhelyben dolgozok, egyébként be van csukva (szobává alakított garázs, amiben a fűtőtest fele akkora, mint a többi szobában, de nyitott ajtónál seperc alatt felmelegszik a műhely)
A szűkítés lehet, hogy tényleg felesleges. Átgondolom.
Az elektromos hálózat az csak rajtam múlik, 1db konnektor van a szobában Biztosan bővítve lesz.
(#) sargarigo hozzászólása Máj 15, 2022 /
 
Kérem szépen!
Ez lesz a műhely, amint sikerül elfogadható állapotba hozni. A falak már állnak, természetes fény van, világítás és áram majd lesz. A kérdésem az, hogy szerintetek azt a hangulatos gyepet vajon mivel tudnám kiváltani? Első kanyarban a betonozásra gondoltam, de azzal várnék most egy kicsit, eléggé megviseltek már az eddigiek is.
Azt a rengeteg csavart míg betekertem, eléggé fáj mindenem.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Műfű.
Eszterga alá négy betonkocka.
(#) Alkotó válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nem említed milyen célra kell a műhely. Ez az elsődleges szempont, ami alapján dönteni érdemes. Ha azt mondod "mindenre", akkor nyilvánvalóan nem lesz ideális semmire.
A képen látszó "falazat" kizárólag szélfogónak jó, illetve nem engedi be az esőt, de hőtechnikailag inkább probléma mint megoldás.
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nagyon rossz választás lenne. Semmilyen módon nem lehet takarítani, ha apró dolog esik rá az elveszik, ha meleg dolog esik rá az megolvasztja, a terhelést nem bírja, asztal-szék lába és minden egyéb polc lába nem áll meg rajta stabilan, és még drága is.
(#) kiborg válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Nem lesz kissé hideg és huzatos télen ?
(#) sargarigo hozzászólása Máj 15, 2022 /
 
Valóban nem írtam a funkcióról. Alapvetően nem termelésre lesz, inkább hobbi műhely. Télen nem lesz sokat használva, arra a pár órára meg valami hősugárzó megteszi majd. Egy körfűrészes vágóasztalt gondoltam bele, köszörűt, egy kis "játék" esztergát, ilyesmit. Nem is várom hogy ideális legyen valamire, inkább ha felmerül valami akkor arra jó legyen.
Ja, és nem marad "lyukas", csak elfogyott az anyag, vennem kell még
Következő: »»   302 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem