Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   355 / 371
(#) mex válasza Gafly hozzászólására (») Máj 8, 2021 / 1
 
(#) Gafly válasza mex hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Köszi ez jó, és 3-as metróval elérhető.
Olyan nincsen, ami szintén Budapest, de nemcsak webshop, hanem oda is lehet neki menni nézgelődni és kérdezősködni?
(#) mex válasza Gafly hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
(#) sargarigo hozzászólása Máj 8, 2021 /
 
Kérlek szóljatok erre valamit!
Minimálköltséges gép készül puha anyagok marására (pl műanyag elemekhez, esetleg ha tudja akkor panelt marni).
M12-es menetes szár (természetesen a jobbik fajta) futna M12-es anyák között, belülről kétfelől finoman megfeszítve rugóval. Utóbbit hogy miből és mennyire erős, még nem tudom.
Szerintetek az adott feladatra mennyire lehet alkalmas a megoldás? Mekkora pontosságot várhatok tőle?
Első gép lesz, gyakorlatilag játszani kell.

szerk: az anyákat epoxival gondoltam rögzíteni, úgy hogy tengelyirányban tudjon mozdulni (és így a rugó feszíthesse), de elfordulni nem. Tehát az epoxi egy fészket csinálna neki.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2021
(#) pipi válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Játszani-tanulni indulásnak jó lesz... a gagyi ebay-os 3d nyomtatóm Y tengelye M8 menetes szárból van. Kicsit ütött, kiszedtem mindkettőt, egymáshoz szorítva hosszabb távon a menetek nem feküdtek egymásba, vagyis a menetemelkedés hiába M8, de mégsem pontos/egyforma, rozsdamentesből vágtam 2 egyformát, azokat egymáshoz téve egyforma a menetemelkedésük...
Gondolkodtam, hogy rendelek aliról trapézmenetes orsót, de nekem végül ez a jelenlegi pontosság megfelelő, majd ha elkopik...
Olyan fajta menetes szárat válassz amin nagyon szép sima felületű a menet. Azt hallottam a vas anya nem igazán jó hosszú távon.
Ha nem pontos a menetemelkedés, a szoftverben úgyis állítható a mm/step érték.
A kicsit profibb gépeken trapézmenetes orsó van.
(#) reishi válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Ez a trapézmenetes orsó jobb lenne.
(#) mnyugger válasza reishi hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Ezt vettem.. 4 db 50 cm-es orsó 14 és fél $. Anyával. Ami kottyanik.
De vettem ilyen anyát, csak még nem érkezett meg. 3db. 3,8$. 2mm menetemelkedésű.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2021
(#) Gafly válasza mex hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Velük vannak tapasztalatok?
(#) rolie válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Szerintem ők csak közvetítenek, kínából rendelik neked a terméket. Csapágyat itt találtam, tőlük már rendeltem, elvileg nekik polcon van a termék. Tengelyük nincs most, de az a korábban linkelt webáruházakban is olcsón beszerezhető, úgy látom.
(#) mex válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Nem vettem még tőlük sem csapágyat, sem golyóshüvelyt, sem tengelyt, viszont negatív véleményt elég sokat olvastam a minőségről. Főleg a kopásállóság volt a gond, a méretszórás mellett..
De gondolom nyomtatőnak, vagy kis lézergépnek alkalmas.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2021
(#) sargarigo válasza reishi hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Ez az elérhetőség él még? Elég régi az oldal, és mintha csak ezért létezne, hogy legyen hol meghirdetni az orsókat. Vagy frissítve van? Amúgy köszi a linket, szerintem őt választom!
(#) iamrob válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Él a telefon és az email cím is. Én bő egy éve rendeltem, minden rendben ment. Alapanyaghiány miatt az átfutási idő pár hét volt, de minőségileg teljesen rendben van. Nekem ugyan volt egy mnimális görbület az egyikben - gondolom a szállítás miatt -, de egy kis hiszterézissel megtoldva visszahúzható volt egyenesbe.
(#) sargarigo válasza iamrob hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) sargarigo hozzászólása Máj 11, 2021 /
 
Tudom kissé eretnek gondolat a bútorlap, és főleg a fióksín, de nem fog pénzt keresni. Ettől még érdekelne hogy mire számíthatok
Mentségemül szolgáljon, hogy most már rendes orsóval terveztem újra!
szerk: Egyelőre ő lenne a router
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2021
(#) nemgyuri válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 11, 2021 / 1
 
A saját (tervezés-gyártás) gépemen én is ilyen maróval indultam... A menetes résznél szoros gyűrűvel és belül plusz csapággyal, de úgy sem volt jó! Rendes főorsó csapágyazás kell, ha nyákot is akarsz marni. Fához talán elmegy.
Ha menetes szárakat használsz az anyák anyaga nem lehet acél! Teflon (esetleg ZX100) vagy bronz.
Fontos, hagy a két anyag keménysége jelentősen eltérjen, különben berág.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2021
(#) sargarigo válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Köszönöm, akkor nézek közben valami rendesebb motort, azt már könnyű lecserélni amikor meglesz.
(#) Pali79 válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
A fióksín felejtős4 Én is azzal kezdtem, de szó szerint semmire sem jó. Annyi, hogy láthatod mozogni a gépet, de a legkisebb erő hatására is megy össze-vissza. A sárga fórumon mindig lehet kapni jó állapotú bontott lineáris síneket. Azokból kell venni, különben csak sok bosszakodás, csalódás és sok elvesztegett idő lesz a jutalom.
(#) sargarigo válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Igen, ettől féltem!
(#) KKobra hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Építettem egy masinát (35x25). Lenne mit javitani a pontosságán, stabilitása elég jó.
Most viszont hozzájutottam precíziós lineális csapágyakhoz, nagyobb méretben (70x90).
Na de ezek a csapágyak nehezebbek. A spindli is nagyobb nehezebb lenne és a Mema 17 motor már nem elég szerintem. Mit javasoltok? Milyen, mekkora léptetőmotor kellene?
(#) mex válasza KKobra hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Az orsó milyenségén,(golyós, vagy sima metrikus)menetemelkedésén is sok múlik,de az esetleges áttételezést sem tudjuk... A"precíziós lineális csapágy"kifejezésen nem tudom mit kell érteni, mert az lehet sín, lehet csúszka, lehet körkeresztmetszetű tengely golyós hüvellyel, meg egy rakás másfajta kivitel, mind különböző súlyú, tehetetlenségű pálya. Azonkívül az is befolyásoló, hogy mit szándékszol gyártani. Ha sok nagymértékű Z mozgást kell gyorsan megvalósítani, mert reliefet gyártasz, akkor érdemes alapból nagyobb motorral szerelni, pl NEMA23.
Szóval adatok nélkül, csak általánosságban adható válasz, amivel nem mész sokra.
(#) KKobra válasza mex hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
A kis gépen SKF lineális csapégy van. A mozgatás M8 menetes orsóval van megoldva.
A nagyobb géphez a képen látható lineális csapágyakat szeretném használni.
A hajtás a képen bordás szíj. Nemtudom hasznáható vagy sem. Még csak tervezési fázisban van.
A kis gép hibája hogy a szpindlibe befogott maró (0,1mm) vége kb 0,1mm elmozdul forgás közben.
Igy a marás szélessége nem 0,1mm hanem 0,3mm. Erre gondoltam mikor a stabilitést említettem.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
(#) mex válasza KKobra hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Közvetlen bordás szíj hajtás nem lesz megfelő, csak nagyon kicsi nyomatékigény esetén, mint például lézergravírozás, vágás. Nameg 3d nyomtató.
Komolyabb fa,műanyag megmunkálásra már nem terveznék vele, csak úgy ha a szíj a hajtómotor és a hajtott orsó közt biztosítaná a nyomatékátvitelt.
Ha jót akarsz, akkor nem úszod meg a golyósorsó használatát. A sárga fórumon lehet találni használt, de még elfogadható minőségű orsókat, csak ki kell várni az alkalmat...
(#) KKobra válasza mex hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Ezt így szereztem hajtással együt. Gondolom bele kerül jónéhány 20 ezresbe mire használható lesz. Szépen lassan lépésről lépésre ahogy az anyagiak engedik. Mégis csak hobbi gép lesz.
Terveim szerint aluminium, réz, bakelit, és fa megmunkálásra gondoltam.
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Fúrni elmegy, marásnál nyeklik és elmászik. Az oldal irányba ható erők nagyobbak egy léptetőmotornál, mint gondolnád.
(#) KKobra válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 22, 2021 / 1
 
Tudod a sok youtube videót nézve, úgy érzi az ember hogy milyen egyszerű. De nem az!.
Elképesztő kókányolás!! Ragasztó pisztojjal DVD mechanikával. Használhatatlan, semmirevaló szemetet gyártanak. Picivel több ráforditással már lehet használható CNC marót építeni.
Felejtsd el hogy nyákot lehet marni vele. Amit én építettem rendes lineális csapágyakkal, trapézmenetes orsóval 30x30 aluprofil vázzal. Nem lett tökéletes nyákmaráshoz. Nagyon vékony a maró szerszám [0,1mm] szinte azonnal elpattan ha valami nem pontos, vagy nem stabil.
Szép nyákot tudok marni vele , szépen ki is furja. Mégsem tökéletes SMD Ic-k lába olyan közel va egymáshiz, hogy a 0,1mm heggyel a marási szélesség 0,3mm.
Tudok segíteni vannak az első kisérleteimből maradt dolgokkal. Érdekel?
Ha kell teszek fel képeket a választékról,
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2021
(#) sargarigo válasza KKobra hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Namost félreértés ne essék, egy pillanatig sem gondoltam hogy percek alatt, nulla költséggel össze lehet rakni egy tisztességes gépet!
Évek óta elő-, előkerül a projekt, hogy egyszercsak lesz belőle valami. Basic rajzológépet már csináltam, azt hulladékból, és az elvárásaimat szépen hozta (fent is van a kimitépítettben).
Viszont helyem nincs rá, tehát egy asztalnyi méretben meg kell állnia. Termelni nem fog, tehát pénzem sincs rá csak amit a reggelin spórolok (na jó, ez kicsit túlzás volt, de tízezreket már nem szánok rá).
Műanyag felületekben gondolkodtam, meg nagyobb panelekben (tehát nem smd lábak között). Utóbbit tisztáztuk hogy esélytelen.
Na innen szép nyerni! Ehhez képest próbálok egy működőképes konstrukciót összehozni, ami a fentiekkel összefér.

Megköszönném a felajánlott segítséged, várom a képeket!
(#) KKobra válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 24, 2021 / 1
 
Én sem termelni szeretnék, nekem is csak hobbi. A hely igény 55x55, nem nagy.
Teszek fel képet. Milyen volt, milyen lett. Igen és az alkatrészekről. A menetes orsót nem szeretném elajándékozni. Valahol még van 2db nyolcas köracél.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
(#) sargarigo válasza KKobra hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Értelemszerű, hogy normális alkatrészekből lehet normális gépet építeni! Neked mennyit jelentett hogy a lineárokat munkába állítottad?
A "kieső daraboknak" tudnám hasznát venni!
(#) sargarigo válasza KKobra hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Mi volt a baj az eredeti géppel?
(#) taresz hozzászólása Máj 26, 2021 /
 
Sziasztok!

Hozzáértőktől kérnék egy kis segítséget.
Elkészült a lézergravírozó masinám. Motorok/szánok mennek a programnak megfelelően. Közben megjött a 30W-os lézerem is és itt kezdőik a gondom. Rádugom a vezérlőre /EleksMaker/ és adok neki tápot, mindennemű beavatkozás nélkül beindul és már égeti is az alatta lévő lemezt.
A progi a LserGRBL legfrissebb verziója.
Kérdésem:
Valami rossz lehet, vagy csak rossz a beállítás, vagy csak ehhez a részéhez teljesen sötét vagyok?

Köszönök minden segítséget!
Következő: »»   355 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem