Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   349 / 373
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Ha nyákot akarsz marni akkor nézd meg a fólia vastagságát , 35 mikron .... Ehhez kell egy pontos gép ?
(#) mex válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Miért szerinted nem kell?
(#) kaqkk válasza mex hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Ez költői kérdés volt ... Természetesen kell a pontosság (35mikron....) 8 évig készítettem nyákokat én tudom ...
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 4, 2020 / 1
 
Ne tőlem kérdezd! Mint mondtam én végigjártam az utat... Csak a kezdők mindig azzal kezdik, hogy "nem akarok semmi nagy dolgot csak nyákot marni" és itt kezdődnek a gondok, hogy azt gondolják egy akármiből összelapátolt géppel lehet egy valamire való nyákot készíteni, pedig nem lehet. A fióksínes megoldásnak úgy van 2-3 mm mozgása minden irányba mint huzat! Pont arra való amire kitalálták, a fiók jól mozog tőle, ennyi.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 4, 2020 / 1
 
Ja igen ! Mellényúltam sargarigo-nak akartam válaszolni ... A 35 mikron az behatárolja a dolgokat , Éppen azért építettem az első CNC gépemet mert benne voltam a nyák gyártásban ....
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) sargarigo hozzászólása Okt 4, 2020 /
 
Utolsó verzió: Ez vajon tudhatja a nyákot? Mozgó asztallal készül, csak odáig még nem jutottam el. De az asztal is ugyanígy lenne mint a többi része. A csapágyak párban állíthatók, tehát elvileg pontosan neki lehet feszíteni a vasaknak.
Fióksín meg sem fordult a fejemben, annyira azért nem terveztem lemenni. Van az a szint amit még a papír sem bír el
Mindenesetre a hétvégére kirajzolgattam magam, kíváncsi vagyok a legújabb és egyben utolsó változatról mi a véleményetek.

Szerk.: Természetesen a vasak nem maradnak rozsdásak, le lesznek fújva
Szerk2.: Csapágytemető..
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Ez már közelebb áll a valósághoz, ezt a megoldást már több gépen láttam . A pontossága csak az idomok minőségétől függ (az alu idom pontosabb a hengerelt-hidegen hajított szögvasnál)
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2020
(#) Pali79 válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Ha időben nem nagyon sürgős, akkor jobban jársz gyári bontott sínekkel. A sárga fórumon mindig van eladó.
(#) Pali79 válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
(#) sargarigo válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Hát így mondjuk tényleg okafogyottá válik a dolog
(#) szili83 hozzászólása Okt 7, 2020 /
 
PCB készítéshez milyen kialakítású szerszámot érdemes/kell használni? Bővebben: Link
(#) sargarigo válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Nem jó a link!
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2020 / 1
 
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
És a sok méret közül melyiket?
Jéé, megjavult a link..
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Én is arra lennék kíváncsi, hogy melyik lenne jó, és miért?
Egy videóban olyan bittel láttam marni mint amivel fúrnak, csak az a része nagyon kicsi volt.Akkor azt mondod ezzel a hegyessel jó.

Kétoldalas NYÁK-ot is szoktatok CNC-ni?

3018-as CNC-t rendeltem. Milyen programmal lenne érdemes marni?
SprintLayouttal terveztem eddig paneleket, azokat a terveket is ki tudom majd marni?
(#) bbb válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
NYÁKhoz kapsz majd programot a lemezen, amit hozzá adnak. A lényeg, hogy a sprintből kell exportálnod gerberbe és azt fogja feldolgozni a program. Nekem a copperCAM programot adták hozzá, elég jónak néz ki, bár még nem próbáltam ki.
A két oldalas kicsit trükkös, jól kell beállítani a gépet hozzá és a programodra is oda kell figyelned, viszont nem lehetetlen. Én készítenék hozzá segédeszközt, hogy biztosan pontosan tudjam rögzíteni a megfelelő helyre a panelt.
(#) KKobra válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Én nem venném meg semmiképpen
Lézer gravírozáshoz jó esetleg nyák készítéshez
A lineális csapágyai gyengék alu megmunkáláshoz,
A 3018 csapágyait felhasználva építettem egy 3040-est
Komojabb munkára (Marás) nem alkalmas
Átépítettem rendes lineális csaágyakat raktam bele De még igy is nagyon óvatosan kell alut bakelitot megmunkálni
Javaslom építsd meg! Az itteni építők tapasztalatai alapján elég jó kis masinát lehet összerakni.
(#) András123 hozzászólása Okt 7, 2020 / 1
 
Használja valaki közületek ezt az online programot gerberből g-kód átalakításhoz: https://carbide3d.com/apps/pcb/ Könnyen használható és szimpatikus a felület ,de nem találok hozzá sehol offline programot
(#) KKobra válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2020 / 1
 
Martam nyákot. Elég problémás a felület feltérképezése miatt.
Szinte biztos hogy nem tudod olyan egyenesen rögzíteni a felületre hogy a feltérképezést kihagyd.
Azzal kísérletezem hogy a fekete festékkel lefújt nyákra lézerrel gravírozom a nyáktervet és így maratom. Az eddigi próbák eredménye nagyon biztató.
(#) szili83 válasza KKobra hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
A laseres megoldás sem rossz, de többen marnak és furnak vele NYÁK-ot. Bővebben: Link
(#) szili83 válasza KKobra hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Igazából kisebb dolgokhoz kell, és ha valamit gyengének látok rajta, akkor majd átépítem. 143$-ért adták, annyiból semmit nem lehet építeni. Lineáris síneket lehet majd veszek hozzá, a 4db kínából minimum 80-100$. Lehet majd még motort is kell rajta cserélkni, meg még ki tudja mit nem. Egyenlőre jó lesz, és majd alakítom.
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Én próbáltam párszor a lehető leghegyesebb (10-20 fokos és 0,1- 0,05mm es gravírtűt használtam ) azután úgy döntöttem hogy a cnc marad a fúrásra de a nyákot vegyi maratással csinálom . Engem nem győzött meg a gravírozó által hagyott felület a hordozón ...
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
(#) szili83 válasza bbb hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Én most töltöttem le, mert ahogy néztem nem adnak hozzá semmit. A Gearbest oldalán volt egy link.
Nekem ehhez a grblControl-t adják.

Ahogy nézem gyorsan majd amit upgradelni kellazok az endstopok, az alaplapnak egy doboz és hűtés.

Hány voltos tápegység jár hozzá?
(#) KKobra válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Mint írtam nagyon szépen megcsinálja a marást is az én masinám. Nem tudom ki mivel csinálja meg a *.lay nyáktervből az g kódot nem ez a buktatőja a nyákkészítésnek.
Ha megvan a g kód már csak marni kell akkor kezdődik a problem.
A munkalapon a nyák nem sík mint a tükör vannak benne magasabb mélyebb részek.
Ezeket a domborzati viszonyokat a maró program tudtára kell adni.
Fel kell térképezni a felületet ha nem teszed a marás mélysége fog változni
Lesznek olyan részek ahol nem marja át a rézbevonatot és lesz olyan ahol túl mélyen belemar a nyákba.
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Én ahogy nézem ebben a videóban nem gravírozó tűvel marnak, hanem mással. Bővebben: Link
(#) szili83 válasza KKobra hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
A feltérképezést lehet automatizálni, mint itt?: Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
A LAY ból lehet közvetlenül g kódot és fúrófájlt generálni , nem kell hozzá más program . A "feltérképezéshez " meg nagyon jó az autoleveller A videón szerintem 0,2-05 körüli méretű ujjmaró val dolgoznak
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Az újmaró az melyik maró? Az a hegyes, amit korábban linkeltél?
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Amit linkeltem az gravírtű . Az ujjmaró olyan mint egy fúró csak más a végén az élkiképzés (sík -nem hegyes)
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2020
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2020 /
 
Akkor melyik az az ujjmaró, hogyan keressem?
Következő: »»   349 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem