Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   926 / 1121
(#) Régi motoros válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Nem rémlik, de benézek oda is, ha befejezte a Wupdate...
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 19, 2021 /
 
Sziasztok. Egy X55A Asus akadt a kezeimbe amiből egy kis klienst alakítottam ki.
Ebben a vasban egy B820 -as cerka lakik, azonban kicseréltem nyomban egy i3 2350M procira.
Problémám az, hogy kb. 15-20 percenként konkrétan lekapcsol ettől a vas.
Amit nem értek:
Energiafogyasztás az i3 -esetén kevesebb,
B820 jobban melegszik és a hűtés is agresszívebben beledolgozik ( sokkal nagyobb a kihasználtság miatt azonos folyamat mellett míg az i3 “szinte” tétlen hűtés is ritkábban indul be és az is finoman.
Lehetséges az, hogy a PCH kontroller a baj okozója? Az okoz nekem thermal shutdown -t?
Azt vettem észre, hogy az i3 sokkal jobban igénybe veszi ciklikusan, azonban ezek csak pillanatok. Azt figyeltem meg, hogy az adatmozgatásnál jelentkezik sűrübben.
A PCH kontrolleren nincsen semmilyen hűtés, rátéve az újam érzem a hőmérsékletváltozást.
A cerka SR0HQ az i3 SR0DN.
Szinte nem sok különbség van a kettő CPU között, egyedül az APU turbo clock 100Mhz -el nagyobb, ami nem is fontos, mert nem támaszkodik a rendszer rá, sőt a színmélységet visszarántottam 16bitesre.
Köszönöm a segítséget.
(#) Régi motoros válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Nem nyert hangszórót, feltettem az NVIDIA oldalról letöltött drivert, és a helyzet ugyan az.
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
De mondtam én mást és azt nem nézted meg. teljesen más win telepítéssel vagy linuxszal, amivel akarod, ellenőrizd. De ha szét volt szedve a gép mozgatva lett szállítás miatt, a hardverhibát sem zárnám ki, bga forrasztás el tud repedni. Ezt kéne kizárnod.
(#) Régi motoros válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Nem érted a problémát szerintem. Semmi baja nem volt, működött minden. Én formáztam a C -t, hogy újrategyem a wint, és azóta csinálja ezt. Eddig több évig tökéletes volt, és mikor vadonat újan megvette a tesóm (övé a gép), akkor is én csináltam neki, ugyan ezt eljátszotta velem.
Csak már nem emlékszem, mit kellett feltelepíteni, hogy tudja kezelni a két VGA-t...
Itt én gyanítom, hogy valami hardverütközés van, amit az ASUS gyári meghajtó programja kezelt, vagy volt valami szoftver hozzá, ami megoldotta pikk pakk. Csak már gőzöm sincs, öt évvel ezelőtt hogy oldottam meg. Ez bosszant a legjobban.

Hogy világos legyen, az előző winnel is tökéletesen működött...

Ismétlem, hardverhibáról itt szó sincs, még ha annak látszódik is.

Epu2 egyébként jobban belegondolva, egy win reinstall nem állít el semmit a BIOS -ban sem.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2021
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Ha kizárjuk a valódi HW hibát, hogy a kártya megsütötte magát (hajlamosak rá), akkor próbáld meg ezt!
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Az lehet, hogy jó volt, de újratelepítés mellett sokszor ki is porolják a gépet, átviszik máshoz megcsinálni, és előjön a bga repedés.
De ha biztos vagy benne, akkor működnie kéne, nincs semmi extra trükk ennek a feltelepítésére, sima pci-e eszköz, gondolom chipset meg intel me driverek már fönt vannak, de ahhoz sincs sok közük.
Amit img belinkelt, DDU, azt is javasoltam, próbáltad?
Attól függetlenül ha van kéznél másik win, 5 percbe kerül kideríteni, másikra fölmegy-e, és ha szoftverütközés lenne, az is kiderülne úgy...
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Ezeknél először fel kell rakni az alaplapi vezérlők illesztőprogramjait az integrált videókártyáéval együtt. Ha azok már fent vannak, utána telepítsd a dedikált kártyát, mert addig nem fogja kezelni. A dedikált kártya illesztőprogramját töröld le, s kezd a megfelelő sorrendben a telepítést!
(#) Udvari Zsombor válasza bbb hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Mikor én a saját gépemet telepítettem, egyből a videokártyára csatlakoztam, talán a mai napig sincsen feltelepítve az integrált alaplapi videokártyám (Windows 8.1).
(#) Régi motoros válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Csak kötöd az ebet a karóhoz...

Hozzám elhozta a tesóm, én használtam, LÁTTAM hogy semmi probléma az eszközkezelőben semmivel.

Jópár laptopot csináltam már, minden gépnél azzal kezdek, hogy bemegyek az eszközkezelőbe, és megnézem milyen hardverek vannak benne és lejegyzetelem. (Mert már jártam laptopokkal úgy, hogy napokat kellett vadásznom egyetlen nyomorult driver miatt.)

Ez után a DoubleDriver progival kimentem az összes drivert, hogy legyen honnnan frissíteni,
ha esetleg valamit x év múlva mégsem találnék.

(Tehát nincs itt semmilyen porolás, szállítás, BGA törés/repedés meg mókolás.)

Huszon akárhány éve foglalkozom számítástechnikával, hidd el egy hardver hibát meg tudok különböztetni egy szoftver hibától, nem ma kezdtem.

Csináltam még egy képet, ha az intel VGA -t letiltom, rögtön aktiválódik a GeFore 3D gyorsító,
és működik is... Tehát itt hardver ütközés van.

Egyébként igen a DDU -t használtam, azzal gyalultam le a 3D drivert.
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Természetesen a telepítés is ebben a sorrendben történt...
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Jó, így hogy mutatod, hogy magában működik már érthető, csak ez az info eddig nem volt kiírva...
Akkor sincs jobb ötlet, ha az összes chipset és intel driver fent van és utána telepíted a dedikált gput, akkor nem akadhatna össze sehogy. Nekem még olyan gépem is volt, amin fizikai gombbal lehetett a gpuk között váltani, és ott sem akadt össze, ha minden driver fent volt.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Nálam is bekapcsolható mindkettő.
Szerencsére nálam a win10 minden drivert fel tud önállóan tenni, így nincs problémám.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Ha jól rémlik, Win10 el nem is jött elő ez a probléma anno...
De hetest kell rátennem.

Régen is etetett, azért próbáltam ki a W10 -el.
Aztán valahogy sikerült megcsinálnom W7 -el is. Csak már gőzöm sincs hogyan...
(#) Epu2 hozzászólása Máj 20, 2021 /
 
Az én problémám megoldódott. Mint írtam már a tapi pad nem működött ha a rendszer minden drivert felrakott, de telepítés után még igen. Eltávolítottam a tapi drivert és töröltettem is. Újraindulás után egy darabig jó volt. Majd meggondolta magát. Megint töröltem a drivert és azóta több indulás után is jó.
(#) zoszka válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Nem jók hozzá az általános driverek, mert nem kezelik mindkét kártyát. Legtöbbször a gyártó (Asus, HP, FS) adja ki hozzá a drivert. Nekem HP és FS van. A HP-n a W10 magától is lekezeli, de az előző W verziók nem kezelték csak gyári driverrel. Pont ezért nem is szabadott frissíteni csak gyári driverrel, mert különben elszált. Kifejezetten az M-es drivert próbálnám, vagy az Asustól letölthetőt, még akkor is ha azt írja, h nem kompatibilis a verzió. A jelenlegi oprendszerhez legközelebb állót manuálisan fel kéne tolni.
(#) Régi motoros válasza zoszka hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Noigen. Próbáltam keresni az ASUS honlapján, de ezt a típust még csak meg sem találja X751MJ. Állandóan a magyar oldalra ugrik, hiába törlöm ki a hu -t. Valahogy sikerült aztán rátalálnom,
de már W7 -eshez nincs driver, csak W8 -hoz, meg W10 -hez. Azt meg nem tudja feltenni...
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Innen a Win 7 kiválasztása után elvileg le lehet tölteni a megfelelő drivert. Vírusokért és egyebekért nem vállalom a felelősséget, a virustotal.com-on ellenőrizd le miután letöltötted!
(#) img válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Az Asus X55A-ban HM70 chipset van, ami az egyező foglalat ellenére sajnos nem támogatja az "i" szériás, újabb és gyorsabb CPU-kat.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Sajnos 404, a fájl nem létezik. De közben már az nVIDIA oldaláról is töltöttem le hozzá drivert, GeForce920M verziót, azzal is ugyan ez a gond... Pedig már az IntelHD VGA drivert is frissítettem. Kifogytam az ötletekből...
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2021
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Sem a 32 Bitest, sem a 64 Bitest nem engedte telepíteni? Azért kérdezem így, mert nem tudom, hogy hány Bites az oprendszered.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2021
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
64 bites, csak azt próbáltam...
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
Kompatibilitási módban sem? Milyen hibát adott vissza?
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Máj 21, 2021 /
 
A W8 és W10 driver kicsomagolja magát, elindul, aztán panaszkodik, hogy ez a driver nem kompatibilis a windows ezen verziójával... Megpróbálhatom W7 kompatibilitási módban,
bár nem sok reményt fűzök hozzá.

Az én meglátásom, hogy az ASUS honlapról letöltött driver kéne hozzá, gondolom abban van valami patch, de már nem elérhető ez a modell, vagy csak én nem találom a letöltési oldalát.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
BIOS beállítás, az Asus fórumról - lehet, hogy nálad pont fordítva van:

"I discovered that my problem was not the driver version but rather a conflict created in the bios in "advanced/OS selection", my laptop has windows 10 but in the "Os select" presents windows 7 and windows 8x, I changed to windows 8x instead of windows 7 (as it was before) and now the driver works perfectly."
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Igen már azt is próbáltam, W10 módban el sem indul, kifagy a Win LOGO -nál, majd újraindul a gép. Mint már korábban írtam, BIOS beállítás egyébként semmi sem módosult.
Igazából azt sem értem, konkrétan mit változtat ez a beállítás és milyen hatással van a W betöltés folyamatára.

Őszintén szólva arra sem mernék mérget venni, hogy egy BIOS update (ha van hozzá egyáltalán) segítene a dolgon.

Anno FreeDOS volt a gépen gyárilag, tehát még W -t se adtak hozzá, szóval az sem játszik,
hogy a hozzá adott OEM W-ben volt valami spec driver vagy patch.

Szóval már egyszer sikerült megcsinálnom, és kb öt évet tökéletesen működött is a gép.
Persze akkor is ettem a kefét rendesen, mire megoldottam valahogy...
(#) Dióda válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Ezt próbáltad már föltenni neki? Bővebben: Link
(#) Régi motoros válasza Dióda hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Persze, ez volt a második amit próbáltam. A hiba ugyan az.
Sőt, az asztali géphez való változatot is kipróbáltam, hátha... A hiba szintén ugyan az.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2021
(#) Dióda válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Akkor a rendszerbe lessz valami driver vagy valami beakadva.
Esetleg hardware ütközés lehetséges.
Amugy nemtudom hogy érdemes-e a win7-et nyúzni még emiatt hisz már nem támogatott rendszer.
Ha van elegendő ram a gépben akkor win10 ha meg nincs akkor valami pehely linux.
Nálunk az iskolában már a win7-es gépeket aktiválni sem lehetett ráadásul horror amilyen szütymörögve nyögve nyelve működnek.
Kérdéses ugye hogy mire fogják használni a gépet és hogyan.

Esetleg még egy próba .Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2021
(#) _ampervadasz_ válasza img hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Pedig semmi akadálya nem lenne, mert minden további nélkül ketyeg vele, sőt.
Ez azért érdekes, mert a feltelepítés nem félóra volt + a driver felszórás. .
Sejtésem az, hogy nem chip szinten zajlik a folyamat, vagy legalább is szüksége van az LPC interfészre, esetleg SMBus -ra. Alapból az LPC -t itt tiltani nem lehet, azonban már kinyírtam. Amint lesz pasztám megy is vissza az i3 és kezdjük újból a tesztet.
Vagy bejön, vagy nem. Köszi az infót.
Következő: »»   926 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem