Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   927 / 1121
(#) krapulax6 hozzászólása Máj 22, 2021 /
 
Sziasztok.
Win7 Ultimate -rendszer hogyan tudom beallitani,hogy ne a hdmi csatlakozon szoljon a hang?
Azzal van osszekotve egy TV-vel.
A hangkartya kimenetet szeretnem hasznalni.
(#) villanyipi válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Hangszóró ikonra kattintva megjelennek a hangkimenetek válassz kedvedre valót!
(#) krapulax6 válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Probaltam viszont csak a hdmi audio jelenik meg.
(#) villanyipi válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Be van dugva bárminemű jack dugó az alaplapi hangkártyába?
(#) pipi válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
és hátra kell dugni, az előlapon lévő csatik nem mindig működnek, hiába van az alaplapra a kábele feldugva...
Eszközkezelőben látszik az a hangkártya normálisan?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2021
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Ha nincs külön kapcsoló rá a BIOS-ban, akkor a CSM-et állítja.

Én még mindig HW hibára tippelek egyébként, mert jó kártyával bebootol az oprendszer, csak utána az eszközkezelőben látod, hogy mondjuk 43-as hibakód.

Vagy még egy dolog lehet, hogy nem lett telepítve az nVidia Optimus, ami a két kártya közti átkapcsolást biztosítja.
(#) img válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Ha jól emlékszem, a CPU mikrokódban van van valami turpisság elrejtve (régebben olvastam, sajnos már nem emlékszem, hogy hol).
(#) krapulax6 válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Holnap reggel kiprobalom,jelenleg nincs csatlakoztatva a hangkartyara semmi.
(#) krapulax6 válasza pipi hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Okes,rendben holnap megprobalom azt.
(#) villanyipi válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Amíg nincs csatlakoztatva eszköz nem is fogja felkínálni mint lehetőséget, ha telepítve van szépen minden driver akkor már csatlakoztatás után lehet választani.
(#) SzervízMacska válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Ez szerintem mindenkinél így működik. Megoldás: más fajta csatlakozás a pc és a tv közt, vagy a tv fejhallgató kimenetét tudod használni.
(#) krapulax6 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Jelenleg onnan szol de a minoseg eleg gyatra…
(#) krapulax6 válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 22, 2021 /
 
Nem tudtam,koszonom a segitseget,majd jelentkezem.
(#) Udvari Zsombor válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Ha nem szeretnél vele vacakolni, akkor:
"tálcai hangszóró ikon → jobb klikk → Lejátszóeszközök"
itt szerepelnie kellene minden hangeszköznek, még annak is, amihez semmi sincsen csatlakoztatva. A "HDMI hangeszköz" (általában valami ilyesmi vagy hasonló) letiltása megakadályozza, hogy a Windows bármiféle hangot küldhessen HDMI kábelen, így kénytelen lesz a hangkártyádat használni.
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Ez totálisan felesleges mihaszna lépés, miután akár szoftverekben külön is válogathat mi honnan szólaljon meg, teszem azt filmekhez házi mozi rendszer, csevegőszoftverhez headset, nincs értelme letiltani semmit!
(#) villanyipi hozzászólása Máj 23, 2021 /
 
Üdv!
Akadt a kezem közé egy hibás alaplap H61m-p20(g3).
Kérdésem a következő, bekapcsolásnál sem alaplapi sem vga kártyás kimenetnél nincs kép bios post sem.
Bios reset után ha kiveszem a ramokat rendesen panaszkodik csipogva hogy rakjak bele, de nem csipog mást, ellenben ha van benne, akkor vga hibát csipog egyszer, utána többet nem panaszkodik ugyan de a kép nem jön elő.
Kicsit az előéletről, elhozták a gépet hogy nagyon lassú, elhittem nekik mert nem indult be, tápban egy kondenzátor hibája miatt volt ez, kicseréltem a tápot a sajátomra azzal elindult egyszer majd a windows már be volt töltve, mikor kikapcsolt azóta nem ad képet a lap sehonnan.
A kérdésem az, hogy vajon mekkora lehet az az összeg amit ennek a javításáért elkérhetnének reális áron, mert ha ez meghaladná a hasonló alaplap (használt persze) árát akkor vagy kidobom vagy vigye aki kéri.
Előre is köszönöm a válaszokat és bocsánat kicsit hosszú lett!
(#) Doky586 válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Tehát teljesen döglött..
(#) img válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Én adnék neki egy BIOS / UEFI frissítést külső íróval, aztán ha nem változik a hiba, akkor valószínűleg a SuperIO vezérlő (F71868AD) köszönt el (E-Bay-ről beszerezhető, a konkrét típustól függően valószínűleg fel kell programozni).
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
(#) img válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Egy-, vagy kétoldalas RAM-ok vannak benne? Mert ezek csak egyoldalassal működnek, ha jól emlékszem.
(#) Udvari Zsombor válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Van-e az alaplapodban videokártya, vagy csak az alaplapi integrált videokártyával próbálod indítani? Az, hogy VGA hibát csipog, utána kép nem jön elő, akkor sanszos, hogy megdöglött a VGA az alaplapon. Esetleg próbálatsz beletenni egy videokártyát, és ha azzal elindul, akkor az alaplapit letiltani, talán így valameddig még használható lehet...
(#) villanyipi válasza img hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Természetesen a bele való kompatibilis lista alapján teszteltem a ramokkal, táp csere után ment is kis ideig
Nos a vezérlő csere nálam kivitelezhetetlen nincs hozzá semmi eszközöm, sajnos bezárt a volt munkahelyem.Programozót még talán tudok szerezni de erre sem vennék mérget egy talánért nem ruháznék bele nagyon.
Hogy mindenkinek válaszoljak a teljesen döglött lap nem így viselkedik, és nem vagyok harmatos amatőr sem alapi vga csati után pci-e vga-t is kapott természetesen, ám bár illene már megtanulni, hogy ezekben a lapokban már a processzorban található a "gpu" ami az alaplapi vga-t képviseli!
(#) krapulax6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Szia.
Mukodik.Koszonom szepen a segitseget.[quote][/quote]
(#) krapulax6 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Mukodik…koszi a segitseget!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 27, 2021 /
 
Nem találtam olyan oldalt, ahol feltehetném a kérdésemet.
C# nyelvben próbálkozok. Van egy fehér "panel1" ahová bal egérgombbal apró (állítható méretű) vonalkákkal szabadon tudok rajzolni. A probléma ott van, hogy a rajzot valahogyan ki is kellene tudni törölni a "panel1"-ből, de jelenleg csak jobb egérgombbal fehérrel tudom "hibajavító festék" módjára láthatatlanná tenni úgy, hogy rárajzolok egy másik fix paraméterű "tollal".
Tulajdonképpen az kellene, hogy a jobb egérgomb ne rajzoljon, hanem töröljön. Próbáltam már ezt is, de nem sikerült működést megakadályozó error nékül belekombinálnom a programomba...
Van-e valami megoldás arra, hogy a kurzornál jobb klikk hatására törlődjön a rajz, amolyan Paint "radír eszköz" szerűen? Persze az is jó lenne, ha jobb egérgombbal a kurzornál lévő vonalkákat törölné. Minden segítséget szívesen fogadok.
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 27, 2021 / 2
 
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Akkor marad a fehérrel rárajzolás. Legalább a törlés látszatát kelti.
(#) eSDi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Isten hozott a programozás világában is! Itt még több fejtörést okozó problémád lesz.
Azt leszámítva, hogy ennek már tényleg a prog.hu-n lenne a helye, forrás nélkül senki sem fogja megmondani neked, hogy mit és hogyan kell módosítanod.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 30, 2021 /
 
Normális-e az, hogy egy 16GB microSD kártya 14,5GB-nak mutatja magát még partícionáló szoftver számára is?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2021

microSD.png
    
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Igen sajnos igen. a gb 1024 de a gyártók már csak 1000 számolnak. 120gb ból csak 111gb van az ssd-n.
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Bármilyen wincsit is megnézel, hasonlót tapasztalsz
Következő: »»   927 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem