Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   759 / 778
(#) Koncsar válasza Imti hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Imre, pont ezt írtam le. De. Ebből adódóan jön vagy jöhet a hiba.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
(#) Imti válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
A két kondi közép kivezetése nem megy sehová?
(#) Koncsar válasza Imti hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Nem tudok rájönni! Tudom miért kérdezed! Ha nem menne sehová, akkor belehet tenni egy kondit.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
(#) Imti válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Nekem fotón úgy tűnik, hogy a közép kivezetés a trafó egyik lábára megy. tehát nem tehetsz be csak egyet.
(#) Koncsar válasza Imti hozzászólására (») Máj 24, 2021 / 1
 
Jól látod, most néztem meg újra. A trafóra megy. De akkor ez a két kondi lebeg valahol? Imre szerinted gáz, hogy ezzel akarom tölteni a bringát? Ennek a 47N60 nak 4000 ft/db az ára. HQ elektronikánál, Lomexnél nem találok.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
(#) Koncsar válasza Imti hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Kell ide 500 Voltos Fet? Valami IRF nem lenne jó? Akkor ez egy gagyi táp 20000 Ft ért?
DE akkor mitől púposodott meg kondi?
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Szia!
A két soros elkó nem lebeg - végülis a trafó primerje a két elkó közös pontja és a 2 fet közös pontja ( felső source-alsó drain ) között van, mint egy hídban - esetleg van még egy 1 µF-os 630 voltos vagy hasonló kondi is a primerrel sorban ( derítsd fel )..
Ahogy Imti írta, nézd meg a meghajtást, mi megy a 2 gate-re, mert ha az is elszállt, akkor nehéz lesz..
A hiba oka, forrása sok minden lehet.
Úgy látom, a fetek a sarki trafóról ( 1-2 cm ) kapják a meghajtást.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2021
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 25, 2021 / 1
 
Az égett sáv az alsó fet source- alsó elkó negatív vezeték.
A 2 gate és a source között mérhetsz pár tíz ohmot esetleg, ami a kis trafó szekundere és a soros gate ellenállás összege, de kiszedett fetnél célszerű mérned.
A feteket pedig "dinamikusan" kell mérned, tesztelned, ha kapásból nem mérsz rajtuk zárlatot ( ami majdnem biztos az égés miatt ).
Célszerű lesz majd a szekunder dc-t is visszafelé megtáplálnod, rendben van-e minden ( akkut ráteszed párszor 10 ohmon keresztül, áram kontroll..).
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2021
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Szia Feri!

Köszi, hogy segítesz Te is.
A FETeket kiforrasztottam, mindegyik zárlatban van. Előtte talán megmaradt minden.
Oltás után lehet, hogy bemegyek a HQ ba. Mire cseréljem ki a két FETet? A 10 Ohm, az megvan.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2021
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 25, 2021 / 1
 
Hasonlókra amperben és voltban. A gyorsaság nem érdekes, mert elég lusták ezek is.
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Feri mi nyírhatta ki a tápot?
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 25, 2021 / 1
 
Talán az az elkó nem bírta az igénybevételt, megcsúszott a középfesz ( 160 volt környéke ), utána meg az egyik fet túlterhelődött...
Jó kérdés.
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Köszi. Majd beszámolok ha sikerül rendbe tenni.
(#) Imti válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 25, 2021 / 1
 
Talán irfp460 al életre tudod kelteni, építettem már ezzel a típussal 1kw környéki tápot, de nem javaslom tartós üzemre. cserébe olcsó És kell az az 500V
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Szia Feri ismét!

Köszönöm a hasznos tippeket, Imti fórumtárssal megjavítottuk a tápot. A 2 db FET és 2 db kondin kívül mást nem kellett cserélni. Elindult. Majd még szkóppal megnézem a meghajtó tranyók jelét.
Szerencse, hogy a FETeket trafón keresztül hajtották meg. Így visszafelé nem nyírt ki semmit.
Sajnos hogy mitől történt a baleset a tápban, az soha nem fog kiderülni.

Köszönöm sokat segítettél.
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Szia!
Az IRFP460 FETtel működik a táp, de már 65V 2 A nél forrósodik. A 47N60 at amit kaptam, azt egyből kinyírta az egyiket, pedig 60W os izzó be volt téve a 230V os oldalon védelemnek. Kondikat kicseréltem 1000µF 250V os ra. Pedig már örültem, hogy jó lesz.
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Szia!
Több kérdés is lehet... a forróság konkrétan mit jelent, hány fok, mennyi idő múlva, stb...
A szkópos mérés nagyon jó lenne ilyenkor.
Ott nem volt bent az izzó, úgy gondolom.
Az, hogy a 47N60 miért nem bírta jobban, illetve tönkrement izzóval?
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
Izzóval ment el. A meghajtó tranyó meg SS8050, SS8550
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2021
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 26, 2021 /
 
A 65 V 2 amperre gondoltam mérésügyileg. Az 130 watt, primerben 150-160 is lehetett és izzó nélkül biztos.
A tranyók a trafó előtt vannak, nem?
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2021
(#) JZoli válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Na most ezt nem értem. Hogy lehet a 60W-os izzón keresztül 130W-os fogyasztás? Ha semmit sem kapcsolsz sorba az izzóval akkor fogyaszt 60W-ot, ha sorbakötöd vele a hegesztő paneljét és az rövidzárlatos akkor is max 60W lehet ez. De mivel biztos nem teljesen zárlatos az a panel így annál csak kevesebb lehet ott. Valami sántít ebben a bekötésben. Vagy rosszul gondolom?
(#) Koncsar válasza JZoli hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Szia! Ez nem hegesztőpanel. Egy állítható áramú és feszültségű kapcsi üzemű táp. Ehez a 230 oldalon élesztés miatt, betettem egy 60W os izzót. Egy pillanatra felvillant az izzó míg a két kondi feltöltődött, és utána elkezdte a mp enkénti villogást. Az egyik FET átment zárlatba.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2021
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Csináltam szkópos fotókat, majd este felteszem.
(#) Trivium93 válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
Üdv.
Szerintem a szekunder oldalon van valami zárlat azért kezdett villogni. Áramkorlátnak meg megkellett volna fognia(bár a villogás a védelem miatt lehet). Ha a dióda vagy trafó zárlat van akkor lehet kitudja nyírni a fetet.
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 28, 2021 / 1
 
Remélem, a beírásom utolsó mondatát lerendezted és nincs gond..
szekunder
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Szia Feri! Rátettem egy jó bordát egy kicsi ventivel. Beterheltem egy órára 8.5 Amperrel, langyi maradt a borda és kibírta, mert feltöltődött a battery csomag. Köszi a jó ötleteket és segítséget, ha ledobja a láncot, akkor folytatjuk.
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Szia!
Akkor közben alkottál még pár dolgot, ami "sötétben maradt"...
Na mindegy, akkor jó töltögetést továbbra is!
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Nem Feri, Imti Biai fórumtárs kölcsönadott 80 és 100 Amperes FETeket. Illetve csak olyan kondit kaptam, hogy 250V 1000µF , persze ez nem férbe a NYÁKra. De még tesztelni , fogom a panelt. Le kéne valamível meríteni és 3.1V ról teljes kakaóval beterhelni a kütyüt.
Nem titkolom el az infókat. Csak közben dolgozni is kell menni. Meg közben a 3 D topikban is tanácsot kértem, mert ott is akadt gondom nyomtatásnál.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Azért 3.1-re ne merítsd le! Az nem normális szitu se a töltőnek, se az akkunak!
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Jó csak arra gondoltam, ha egyszer lemerítem ennyire, akkor a tápot biztosra betudom terhelni úgy, hogy ha ezt kibírja, akkor elfogadhatónak minősíthetjük töltőnek. Te mennyire engednéd le a feszkót? Ha kimélni akarjuk akkor nem megyünk el 4.1 fölé és 3.2 alá. De ha egy hosszú túrára megyünk?? Akkor egyszer, egyszer csak ki bírja?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
A tápodnak a normál állapot is elég - az akkunak pedig az üzemszerű lemerítés - nehogy meglepi legyen.
Asszem most esett le, hogy te cellafeszről írsz, én meg az akkura gondoltam.. - a 65 voltra...
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
Következő: »»   759 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem