Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3296 / 3554
(#) Skori válasza Villanymozdony hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
Gyűjtöm én is, csak néha nincs mibe... Pákaszivacsot ezzel nedvesítem: nem rakódik ki vízkő belőle! Jó minőségű, autó ablakmosó folyadék is gyártható belőle, egy kevés mosogatószer és izopropil alkohol hozzáadásával.
(#) Villanymozdony válasza Skori hozzászólására (») Júl 28, 2021 / 1
 
Én nyári ablakmosó koncentrátumot vettem, és azt hígítgatom klímavízzel.
Hűtőrendszerbe viszont csak forralás után tennék, mert ennek magas az oxigéntartalma, és elvileg akkor jobban is korrodálná a hűtőrendszer fémrészeit.
(#) szs válasza Villanymozdony hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 2
 
Ha emlékszel még a környezetismeretórán tanultakra, hát az esővíz az természetes desztilláció. Nagymamád ezért gyűjtött esővizet a mosáshoz. Lágyvízként emlegette, mert nincs tele sókkal, amik megnehezítik a mosószer munkáját. (Nálunk igen kemény a víz. Télen elestem a biciklivel, és púpot növesztett a homlokomon). E kis kitérőt mellőzve: ha logikusan végiggondolod, a kondenzvized ugyanez. Ez a "káros oxigéntartalom" egy nem létező (nemmondomki)
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Júl 29, 2021 / 1
 
És benne van a használati utasitásban, hogy Ne idd meg!...
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Ez egy kísérlet félremagyarázott eredménye (sejteket áztattak desztillált vízben). Hetekig kell ahhoz masszívan egyoldalúan enni és desztillált vizet inni, hogy abból betegség alakuljon ki.
Idézet:
„Élettani szempontól a desztillált víz fogyasztásnak semmilyen káros következménye nincs, mivel a megfelelően vegyes táplálék bőven elegendő mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat (nátrium, kálium, klorid, kalcium, magnézium, vas stb.).”
Lásd: Desztillált víz; Wikipédia.
(#) gkari válasza Bakman hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Bizony igaz. Anno laborgyakorlaton (több, mint 50 éve) kóstolgattuk rendesen, nem hittük el, hogy nincs íze.
(#) Gafly válasza gkari hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Űrállomáson is ezt isszák, de szerintem én nem ezért nem megyek oda sohasem...
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Júl 29, 2021 /
 
Az a levegő párájából és pisiből van.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
És a pályinkához is desztillált vizet adunk, ha nagyon "fokos"-ra sikerült. (Ami pálinka is egy érdekes desztillált valami) -és semmi bajunk tőle. Sőt, akkor nincs semmi bajunk, ha kapunk a jó pályinkából.
(#) jani1987 válasza szs hozzászólására (») Júl 30, 2021 / 1
 
"A fő szabál,y, hogy jót zabálj
Akkor a szesz nem árt
A pálinka jól fejbe vág
A sörtől rugkapálsz
A whiskeytől megszédülsz
A konyaktól fejre állsz"
(#) ftirius válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Blues Company?
(#) jani1987 válasza ftirius hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Az. Magyarország motor ország.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 30, 2021 /
 
Oroszlány közelében keresek séta repülésre IS alkalmas helyet. Mit tudtok ajánlani?
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 30, 2021 / 2
 
LSD?
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2021
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Vigyázat, IKAROSZ is rosszul járt!
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 30, 2021 / 2
 
Hello! Ott van a kecskédi reptér. Hogy mire alkalmas és mire nem, azt nem tudom. Gombaszedésre alkalmas azt tudom, de Oroszlány és Tatabánya a gombamérgezések központja is. Azt tudom mert a nővérem a proszekon dolgozott..
(#) mnyugger válasza proli007 hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
(#) jani1987 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 30, 2021 /
 
Majd rájuk telefonálok.
(#) Skori válasza Gafly hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Gondolom ez az ioncserélt vízre vonatkozik igazán, amit sok helyen desztillált víz helyett használnak. Ez gyakorlatilag egy speciális gyantával töltött szűrőn átengedett víz, ami a vízben levő, elektromos vezetőképességet meghatározó ionokat megköti. Gondolom, a benne maradt vegyszer maradványok miatt amúgy nem túl egészséges.
(#) Skori válasza Villanymozdony hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Autó hűtőrendszerbe sosem öntök vizet, ha nagy ritkán után kell tölteni, akkor mindíg csak fagyállót öntök utána, hogy a fagyáspontját semmiképpen se rontsa el. Továbbá a fagyálló folyadékban levő anyagok adják a vízpumpa kenését is, ezért sem célszerű túlságosan felhígítani. Amúgy ha a rendszer jól tömített akkor nem nagyon kell (vagy csak minimális mértékben) utántölteni. Ha fogy a hűtőfolyadék, akkor utána kell nézni, hogy miért.
(#) mnyugger válasza Skori hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Ez így helyes. Anno belénk verték: "Hűtőbe fagyállót, akkuba vizet öntünk. Ha kell."
(#) nedudgi válasza Skori hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Valamint a hűtőrendszer korrodálásáról se felejtkezzünk el. A fagyálló véd a korrózió ellen, a víz meg ráadásul rozsdát okoz.
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Idézet:
„csak fagyállót öntök utána, hogy a fagyáspontját semmiképpen se rontsa el.”

Hogy az olvasó félre ne értse, pontosan:
Fagyálló és (desztillált vagy ioncserélt) víz megfelelő arányú keverékét. Akkor nem rontjuk el a fagyáspontot. Furán hangzik, de igaz: a tömény, hígítatlan fagyálló kocentrátum hamarabb megfagy, mint a hígított. Tömény fagyállóval utántöltve egy darabig növeljük a fagyásállóságot, aztán amikor maghaladjuk a 2 fagyálló 1 víz arányt, akkor már romlik a fagyásállóság.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2021
(#) Skori válasza szs hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Ez nem egészen így van. A legtöményebb fagyálló amit kis kiszerelésben kapni lehet -72°C-os fagyáspontú, ami 50% desztillált vízzel keverve -36°C fagyáspontú lesz (a saját műanyagpalackjára legalábbis ez van ráírva), és maximálisan 1:2 hígítást ajánl (-24°C).
Ez alapján nekem az jön le, hogy a hígítással arányos lesz a fagyáspont.

Az általánosan kapható fagyállók (nagyáruházak polcain) általában eleve -36°C -ra hígított verziók, kétféle színben van zöldes, és lilás rózsaszín (néha narancsszínbe hajló árnyalattal). Ebből a szín összefügg az összetétellel, a lilás-rózsaszín, elvileg alumínium-barát összetételű, az újabb autókban ez a gyakoribb. Utántöltésre mindig ilyet használok. Állítólag a zöld és a rózsaszínes verziót nem célszerű keverni egymással.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2021
(#) jdani hozzászólása Júl 31, 2021 /
 
Üdv. Egyszer régebben láttam a tvben ilyen érdekesség videókat. Az egyik arról szólt, hogy volt valami házi tákolmány, valami elektronika, amit ha hozzá tesz közel valamilyen elektronikai cikkhez (konkrétan a videóban telefon - notebook, vagy valamilyen kijelzős cikk volt) attól az eszköz megbolondul.
Nagyon halvány emlékeim vannak róla, nemtudom hogy csak az adott időben bolondítja meg az eszközt, vagy tönkre is teszi.

Valamiféle mágneses tért hozhat létre, vagy valami elektrosztatika, nemtudom..
Tehát ezt az eszközt keresem, mi is ez, hogy működik.
(#) mnyugger válasza jdani hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Atom bomba. Akkora mágneses impulzust gerjeszt, hogy minden elektronikai készülék berosál.
(#) Skori válasza mnyugger hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Az amcsiknak van ilyen fegyverük, (youtube videókon is látható). Általában helikopterre szerelve, pl. autós üldözéseknél vetik be, ha nem tudják másképp leállítani az ámokfutót.
Fölé repül a helikopter, becélozza, kap egy néhány MegaWattos, 90GHz körüli, rövid fókuszált impulzust az autó, és minden elektronika kb. azonnal kinyiffan benne. Az impulzus annyira rövid idejű, hogy a vezetőben nem tesz kárt (bár egy pacemakerre nem tudom hogyan hat...).
Néhány youtube videóban látni ilyen bevetést, a becélzott autó szépen kigurulva megáll...
Mondjuk egy ősöreg dízelnek küldhetnék az impulzusokat, azt nem igazán hatná meg
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2021
(#) jdani válasza Skori hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Ami nekem képzik, az talán nem teszi tönkre, csak abban a pillanatban bolonditja meg az elektronikát. Főleg ilyesmi képzik hogy telefonon próbálták ki, és a kijelzon minden hülyeséget mutatott.. Nem tudom hogy kereshetnék rá
(#) Skori válasza jdani hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Az a baj, hogy az ideiglenesen megbolondul, és a meghibásodik között nagyon keskeny a határ - másként fogalmazva ez veszélyes játék, rosszul is elsülhet a dolog.

Régen, amikor Tesla tekerccsel kísérletezgettem, az is okozott néha ilyen jelenségeket, (pl. fényképezőgép szoftvere lefagyott) de én inkább próbáltam elkerülni, hogy ilyen történjen.
(#) bbb válasza jdani hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Szerintem te az oroszok magnetronos videóira gondolhatsz. Nem veszélytelen, amit művelnek...
Bővebben: Link
Következő: »»   3296 / 3554
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem