Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3297 / 3551
(#) attika válasza bbb hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Szerintem nem erre gondolt, ez nem ideiglenesen bolondítja meg a telefonokat.
(#) pucuka válasza Skori hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Nagy térerejű külső zavartól minden elektronikus berendezés meg tud bolondulni. Nem feltétlen hibásodik meg, de azért előfordul. Pl. egy villámcsapás közvetlen hatása tönkre tudja tenni egy rádióvevő bemenetét.
Pályafutásom alatt két zavaros eset is előfordult, NMT rádiótelefon megbolondította a motorvezérlőt, és ebből akár súlyos probléma is adódhatott volna. Mindkét esetben jó nagy csatát kellett vívni a gyári szervizzel, mire elismerték, hogy a motorvezérlő volt a hibás.
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Ezt azért még továbbra is így tanítják, én egész biztos vagyok benne, hogy a szakemberek nem hazudnak nekünk.
Abban viszont nem vagyok biztos, hogy ez az állítólagos -72 fok nem csak "úgysem tudod leellenőrizni" dolog.
Az a hígítatlan etilénglikol az valami -12 vagy -14 fokon fagy meg. Az az állítólagos -72 fokos is etilénglikolbázisú, tehát továbbra sem tartom valószínűnek.

De mivel hihetetlen, hogy én jól mondom az általam tanultakat, akkor kerestem hozzá linket is.
etilénglikol

Na, és találtam arról a csodafagyállóról kicsit részletesebb leírást az általánosnál. Odaírták, hogy etilénglikol...
Ja, azt is, hogy hígítás nélkül ne használd.
-72 fokos???

Az alubarátot tényleg nem érdemes a másikkal vegyíteni abban a kocsiban, amelyik az alubarátot igényli.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2021
(#) jdani válasza bbb hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Nem, nem ez volt az. Nemtudom nem e a ne próbáld ki otthon műsorban láttam. Eleve jó a címe
(#) sargarigo válasza szs hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Idézet:
„A hűtőfolyadék fagyállóságát etilén-glikol biztosítja. A tömény etilén-glikol már mínusz 12-13 Celsius-fokos hőmérsékleten megfagy. A fagyálló hűtőfolyadék-koncentrátumok jobb fagyvédelmet biztosítanak vízzel hígítva, mint tisztán, bármilyen logikátlannak is tűnik ez.”

De érdekes.. Nem gondoltam volna
(#) szs válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Ugye? Ezzel kezdtem dél körül, hogy fura, de így van.
De ha belegondolsz, nem egyedi dolog ez:
A víz kb 0 fokon szilárdul meg.
A konyhasó szobahőmérsékleten is szilárd.
Ha a kettőt összekeverjük, akkor valahol -10 alatt néhány fokkal szilárdul meg a keverék. (Nem emlékszem a pontos hőmérsékletre, még kevésbé az arányokra...)
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2021
(#) sargarigo válasza bbb hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Azta! Ezek aztán nem normálisak!
Szerencsére tanulni is lehet belőle, mert nem csak agyatlanul nekimennek, hanem az elején szépen demonstrálták a mikrohullám terjedését is a magnetronból.
Elképesztő hogy egyesek mit be nem vállalnak, én biztos hogy a közelébe se mennék
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
A képcső robbanása valószínűleg kamu. Egyrészt rövid idő alatt dob egy hátast úgy, hogy az "antenna" fölé sugároz, másrészt a legvastagabb részek is viszonylag apró darabokra törnek. Ettől azért jóval tartósabb. A telefonok robbanása is határeset, a többi jónak tűnik.
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Zavaró a dolog, mert "tömény" fagyállót is árulnak, amit a kívánt fagyáspontig lehet hígítani. Példa van bőven, lásd keverékek, oldatok, ötvözetek stb.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
(#) Skori válasza szs hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Az a vicces, hogy mindenhol -72°C-osnak árulják a koncentrátumot: Bővebben: Link
Ráadásul magára a termékre is az van ráírva: Bővebben: Link
De ha az utántöltés valóban azt jelenti amit, tehát nem a hűtőfolyadék igen jelentős hányadát kell pótolni, hanem csak utántöltünk, akkor szerintem még a koncentrátum is nyugodtan használható.
Ha pedig az általánosan elérhető -36°C-ra bekevert verziót használjuk, azzal tényleg nem lehet probléma.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2021
(#) sargarigo válasza Skori hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Főleg akkor, ha néha, mondjuk pár évente egy tetszőleges benzinkútnál megállunk, és díjmentesen megmérik nekünk.
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Igen, vicces is. De inkább marketingfogás. Olyan marketingfogás, hogy tudják ők:
-hogy ez nem tömény, hanem olyan 66/34, vagy 70/30 arányú keverék, azért nevezik "töménynek, mert ezt már csak hígítani szabad -vízzel.
-hogy ez a "töménység" tertósan csak valami -50-52 fokot bír, azonban a félórára rábocsájtott -70-et még kibírta a zárt edény, hiszen keményre fagyásra nem volt idő, hamar visszatették a magasabb hőfokra. Csak jégkristályok feszültek még egymásnak (kásásodásnak nevezzük népszerű nyelven). Mint ahogy -3-4 fokra lehűlt motorod sem fagy szét, ha az a pár fok mínusz csak hajnali 4-kor volt, aztán 0 felé melegedett fél6-ra. (Jártam így, csak reggel adták ide a fagyállót. Kibírta az AVIA, pedig tényleg csak víz volt benne.)
Szerencsére nem kellett sokáig ezen a helyen dolgoznom

A többiben meg kb igazad van, bár én valódi koncentrátummal nem töltök utána, az ezelőtt részletezettek okán.

Valami ilyesmi grafikonokat mutogattak nekünk a fagyálló fagyállóságáról, csak magyar felirattal:
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2021
(#) Rosszmáj hozzászólása Aug 1, 2021 /
 
Kellene nekem egy lyuk.

Tud-e valaki olyan aranykezű mestert, aki egy 1 literes palack talpára tud egy kb. 20 mm-es lyukat fúrni, nem horror áron?
(#) mek-elek válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Írtam Neked.
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 1, 2021 /
 
Sziasztok.
Lèzer nyomtatót szeretnék venni, amin telefonról is tudok nyomtatni. Ezek hogyan működnek? Bluetooth vagy Wifi? Esetleg van egy bevált típus? Fekete-fehér elég, A4 méretben. Ha olcsó, az szuper.
(#) attika válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Amit én használtam az wifis volt, ami egy hálózaton volt vele gép az mind tudta használni.
(#) szs válasza attika hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Az jól van, de ő (mint én is) a XXI szászadot szeretnénk, nem azt, hogy úgy nyomtathassunk, ha van a közelben nyomtatóra csatlakozó számítógép, amihez csatlakozhatunk. Ezzel tele van a gugli, hogy úgy nyomtathatunk, ha csatlakozunk ahhoz a számítógéphez, ami a nyomtatóhoz csatlakozik.
Telefonról szeretnénk nyomtatni, számítógép nélkül.
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Én eddig egyet találtam, ami azt ígérte, hogy tud közvetlen telefonról, tabletről nyomtatni A4-ben. Az is netes kereskedő volt, és szűkszavú -tehát lehet, hogy nála sem igaz. Csak a 8cm-es szalagokra nyomtató hőpapírosokra találok, amik valódi mobil nyomtatók, de piszok drága (ahhoz képest, hogy 8centis szalagos).
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) mnyugger válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Az enyém tud. Brother HL-1210WE. WiFi-s.
(#) Rosszmáj válasza Rosszmáj hozzászólására (») Aug 1, 2021 / 1
 
Bocs, elkapkodtam.

1 literes üvegpalackra kellene az a lik.
(#) szs válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Ha kihúzod a számítógépedből az összes zsinórt, csak (és kizárólag) a nyomtatót kapcsolod be, akkor is nyomtat a telefonodról?
(#) nedudgi válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
A Play Áruház nem segít? Majd' minden gyártó kínál ilyen programot Android rendszerre.
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Nem segít. Amik voltak, mind arra szolgáltak, hogy a működő szgéppel összekötött nyomtatón tudjak nyomtatni. Azt meg külön androidos szoftver nélkül is lehet. Tán ezért is kopnak lassan ki a Play-ról is.
(#) sargarigo válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Csak kérdem, hogy muszáj natívan wifisnek lennie? Én úgy oldom ezt meg, hogy a nyomtató simán hálózatos. Be van dugva a routerbe, és máris van wifi. Innen kezdve olyan mindegy hogy honnan indítom a nyomtatást!
(#) mnyugger válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
A nyomtató nincs kábelen géphez kötve. Csak WiFi-re.
Igen. Telefonról, tablet-ről, WiFi-s notebookról.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) szs válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Nem ez volt a kérdésem, hogy hozzá van-e kötve madzaggal (vezetékkel, hogy jól mondjam).
Az volt a kérdés, hogy ha a gép semmilyen kapcsolatban nincs a nyomtatóval (ha ki van húzva tegnap óta a tápkábele vagy soha nem is használsz PC-t, nincs is a házban), akkor is tudsz telefonról nyomtatni?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2021
(#) attika válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Idézet:
„Ezzel tele van a gugli, hogy úgy nyomtathatunk, ha csatlakozunk ahhoz a számítógéphez, ami a nyomtatóhoz csatlakozik.”


Nem kellett semmilyen géphez csatlakozni, elég volt ahhoz a hálózathoz amin a nyomtató is volt.
(#) szs válasza attika hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Amin szgépek vannak.
Azonban mi (vagy legalábbis én) úgy szeretnénk, ha bármilyen hálózat, bármilyen számítógép közreműködése nélkül nyomtathatnánk/nyomtathatnék.
Csak a telefonom (esetleg tabletem) és a nyomtatóm. Ugyanúgy, mint amikor a szgépemről nyomtatok, ott sem kell más, csak a gép meg a nyomtató
Erről beszéltem, csak nem biztos, hogy jól fogalmaztam először.
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
Úgy tűnik, ehhez komptibilis nyomtató kell: Bővebben: Link. Az, hogy hálózati (is) még nem elég. Minden bizonnyal az ilyen nyomtatók ismernek valamilyen közös formátumot, amit a telefon elő tud állítani.

Egyáltalán nem ismerem a témát de kis keresgélés után többször is szembejött a Google Cloud Printing szolgáltatása. Hátha...
Következő: »»   3297 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem