Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 64
(#) mraulajos válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 1, 2021 / 1
 
TP-LINK PA4010 Ez nálam tökéletesen bevált. Lényeģ, hogy a két konnektor egy fázison legyen.
(#) teglascs válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 1, 2021 /
 
Köszönöm a javaslatot. Ez is alkalmazható verzió nálam, abszolút!
(#) Barni87 válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 2, 2021 / 1
 
Azzal azért számolj, hogy egy jelerősítő beiktatása felezi a rendelkezésre álló wifi-d sávszélességét. Ugyanis feleannyi idő áll rendelkezésre a kommunikáció során. A másik felében a jelerősítőd beszél.
A jó megoldás a MESH hálózat, amit már előző posztokban olvashatsz.
(#) teglascs válasza Barni87 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Köszi, utána olvasok ennek a MESH-nek.
(#) gyululu hozzászólása Máj 23, 2021 /
 
Üdv a hozzáértőknek és mindenkinek!
Wifi-s kamera felvételeit szeretném a tőle kb. 60-70 méterre lévő helyen stabilan fogni. Természetesen saját kamera, ami a saját garázsomat figyeli. Itthon wifi-s router, stb. van. A lakás és a garázs között dús lombú fák vannak. Mekkora nyereségű antennára lenne szükségem? Milyen típust ajánlotok? Előre is köszönöm, ha kapok tanácsokat!
(#) zolika60 válasza gyululu hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
A sok fa nem jó. Nagy nyereségű antenna sem kompenzálja. Szereld úgy az antennákat, hogy lehetőleg ne legyen sok fa közben. Nekem ilyesmi van, de szinte optikai rálátás szükséges a másik antennára.
(#) proba hozzászólása Júl 3, 2021 /
 
Érdeklődni szeretnék
MikroTik SXTsq Lite5, 16dBi 5GHz antenna, Dual Chain 802.11an wir...
Adatátviteli sebesség: 300 Mbps
Szabvány: IEEE 802.11a, IEEE 802.11n
tud e kommunikálni a MikroTik régebbi wispstation 5 (ws5) szintén 5Ghz-s hálózati eszközével?
Volt lan hosszabbítóként használva két WS5-ös, (3-4km) sajna az utolsó villám (?) az egyik lan portját megölte. Kérdés az lenne mivel lehetne helyettesíteni, vagy párban kell cserélni őket ?
(#) kendre256 válasza proba hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
A WS5-re nekem a gugli Ubiquiti találatokat hoz... Nem lehet, hogy az nem mikrotik volt?
Ha Ubiquiti az a WS5, akkor nem biztos, hogy egy újabb mikrotikes eszközzel fog menni.
A mikrotikes eszközök jellemzően egymással kompatibilisek, még ha régiek is. Esetleg a régire rá kell tenni az ahhoz való legfrissebb OS-t, de a sok üzemmód közül valamelyiket be lehet állítani, hogy együttműködjenek.
(#) cua válasza proba hozzászólására (») Júl 3, 2021 /
 
Kulonbozo gyartok kulonbozo termekei de az alap szabvanyokat mindketto tudja.
Ha beered lassabb atvitellel akkor fog mukodni.
Anno mi tobb szaz eszkozt hasznaltunk vegyes halozatban (tobbseguk Mikrotik de volt jo par Ubiquiti is).
(#) Joe_001 válasza gyululu hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Szia!
Neked tiszta rálátásra van szükséged a biztonságos kapcsolathoz. Ha nincs akkor kábelre.
(#) Inhouse válasza proba hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Ha amúgy működik a rendszer, csak 1 LAN port hiány van, akkor rakhatnál egy switch-et és mehet minden tovább.
(#) kendre256 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Az az 1 port nagyon hiányzik neki, mert csak az az 1 volt...
RB711-es routerboardokat ilyen esetben lehetett IC-cserével javítani, de ahhoz anyag, felszerelés, hozzáértés kellett...
(#) Inhouse válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Kicsit félreérthető volt, hogy "az egyik LAN portját megölte..."
Pedig az egyetlen LAN portját ölte meg...
(#) proba válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Most hogy felbíztattál, reménytelennek gondoltam, de nem vészes áron van hozzá chip. ( igaz Kínában) Méregettem szegényt, de nem tudtam rábizonyítani egy ohm mérővel semmire hogy rossz. A transzformátoron ohmosan sok eltérés nincs, amit védődiódáknak gondolok azok jóknak néznek ki. Az ic tápjai rendben.. Ellenállások szerintem nem szakadtak ( persze a trafó tekercsei megtréfálhatnak) Ha ezek ellenére elküldte az IC-t az persze lehet. A transzformátorát hogyan lehet kimérni házilagos módszerrel, az ohm mérésnél precízebben? Vagy felesleges, mert ha úgy jó, akkor nagy valószínűséggel jó?
Idézet:
„Kicsit félreérthető volt, hogy "az egyik LAN portját megölte..."
Pedig az egyetlen LAN portját ölte meg...”

Én azt próbáltam leírni, sikertelenül, hogy az összeköttetéshez szükséges két eszköz közül az egyik LAN portja tönkrement. ( és valóban csak az az egy van rajta...)
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2021
(#) kendre256 válasza proba hozzászólására (») Júl 4, 2021 /
 
Nem én csináltam a javítást az RB711-ekben, nem tudom, hogy pontosan mi romlott el benne. Azokban alighanem az RJ45-ös csatlakozóban volt a trafó, de nem azt cserélték, hanem egy IC-t, valószínűleg az AR 7241-et.
A trafót nem tudom, hogyan lehet kimérni precízen, abban azért 100 MHz-es, digitális jelek szaladgálnak.
(#) proba hozzászólása Júl 28, 2021 /
 
Érdeklődni szeretnék, van két irányított 5 Ghz wifi antenna (MIKROTIK RBSXTsq5HPnD 5GHz) egy árbócon egymásra szinte merőleges irányba sugároznak. Ezeket függőlegesen milyen távolra kell egymástól minimálisan elhelyezni, hogy ne zavarják egymást?
(#) kendre256 válasza proba hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Fél-egy méter bőven elég. Sokkal fontosabb viszont, hogy minél távolabbi frekvenciákon legyenek.
(#) Macsek71 hozzászólása Aug 1, 2021 /
 
Világosítsatok meg légyszi'!

Valahol olvastam ( valószínű a wifi-antennás topicban) hogy az antennához bizonyos távolságon belül lévő tárgyakat az antenna részeként kell kell(ene) kezelni .

1, A többantennás routerek esetében mi a helyzet ?
2, Ha felszerelem a falra merre állítsam az antennákat ?

Köszi M.
(#) pucuka válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 1, 2021 / 1
 
Ha egy antennád van, akkor igen.
Ha több antennás a router, akkor párhuzamosan minden antenna használva van, MiMo rendszer, ami növeli az átviteli sebességet.
Többantennás rendszer esetén is kívánatos lenne, ha nem hatnának egymásra az antennák, de ezesetben a rendszer ezt a helyzetet kezelni tudja. Amúgy a hullámhossz negyede 3,125 cm, az antennák elhelyezésénél ezt a gyártó figyelembe vette.
Az antennákat állíthatod párhuzamosan, vagy legyező szerűen is, túl nagy problémát nem okoz, csak azért ne legyen vízszintes. A falra szerelés ha nem is optimális, nagy baja nem lesz a rendszernek.
(#) chipi hozzászólása Aug 5, 2021 /
 
Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy Unifi PicoStation M2 -s eszközöm nem képes bebootolni. A szekrényben állt közel fél évet, és szükségem lett volna rá, de a videóban látható hibát produkálja. Ötletet szeretnék kérni hogyan tudnám orvosolni a jelenséget. (Nincs rá már garancia)

Unifi PicoStation M2 boot hiba
(#) teddysnow válasza chipi hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
Szia,
a Picostation nem UniFi. Ha jól emlékszem lehetett rá UniFi szoftvert tenni, de azután az eredeti airmax szoftvert már visszatenni már nem lehetett. Próbáltad nyomva tartott resettel indítani?
(#) chipi válasza teddysnow hozzászólására (») Aug 5, 2021 /
 
Igen, többször is, úgy is, hogy áramot úgy adtam neki, hogy nyomva volt. Szoftver nem volt rajta módosítva, frissítse sem volt.
(#) teddysnow válasza chipi hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Ezt próbáld meg.
(#) chipi válasza teddysnow hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Lan oldalról sajnos nem működik. Nincs hálózati kábel csatlakoztatva állapot jelez a hálókártyán.
(#) teddysnow válasza chipi hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Egy hálózati eszköznél a hálózati interfész hibája fontos információ. Ha bebootol sem fog működni.
(#) chipi válasza teddysnow hozzászólására (») Aug 6, 2021 1 /
 
Akkor kuka. Csak mi okozhatta ezt az állapotot, száraz helyen volt. Villámcsapás, túlfesz nem érte. Fél évet pihent csak.
(#) proba hozzászólása Aug 16, 2021 /
 
Egy érdekes kérdés merült fel számomra, van egy ubnt wispstation 5 wifis eszközöm. Ez elvileg 5gHz-s. Érdekes módon a 2,4gHz-s telefon is csatlakozni tud hozzá, és net is van rajta. Szerintem ugyan ezt a jelenséget tapasztaltam egy mikrotikes eszközzel is. Ezekben van egy 2,4gHz-s rész is, vagy mi ez a jelenség?
(#) Pali79 hozzászólása Szept 10, 2021 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mesh eszközök esetében van egy fő eszköz ami a szolgáltatói modemre csatlakozik és ehhez csatlakozik a többi? Vagy úgy is működik, hogy a fő eszköztől egyre távolabb elhelyezett eszközök egymáson keresztül kommunikálnak? Nálunk a modem a ház egyik végén van, a sok fal miatt két eszköz nem tudja átfogni a teret, kellene középre is egy amin keresztül a távolabbi tud kommunikálni.
(#) nedudgi hozzászólása Dec 5, 2021 /
 
Az utóbbi időkben vettem észre a router naplójában egy DHCP XID bejegyzést. Nem tudom értelmezni, mit jelent ez? A google találataira sem tudok gombot varrni. Tudok ellene tenni, vagy hagyjam figyelmen kívül?
(#) b10up válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Milyen eszközeid vannak még? Amit el tudok képzelni, hogy ha panelben van digilanos neted, akkor valamelyik szomszéd szembedugott valami routert és az furakszik hibásan, bár erre kisebb esélyt látok,
Másik opció, hogy van valami repeatered/plusz routered/egyéb aktív hálózati eszközöd, ami nem teljesen jól van beállítva és dhcp-zget az is.
Következő: »»   59 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem