Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érintőkapcsolós lámpa
 
Témaindító: csbeci, idő: Nov 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) pentium4 hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Sziasztok!!

A következő leenne a problémám:
vettem kinából érintőpaneles fali villanykapcsolókat(nem dimmeres), nagyon szép és jó, csak van egy hibája:
1 lámpakimenetre minimum 10-15W os fényforrást kell kötni, különben rosszul kapcsolja fel-le a lámpát, totál meghülyül a kapcsoló, és mivel mindenhol ledszalagot kapcsol ami ugye jelen esetben nem eszik annyit, ezért kéne ilyen műterhelés/ellenállás nekem, ami nem ad ki hangot, nem fűt stb.,
igen tudom hogy a ledszalag 12V os, de a kapcsolt a fázis a 12v os tápra van kötve, amire pedig direktbe van kötve a szallag, igy ha felkapcsolod, világit a szalag, a kapcsoló 220V os és annyi is kell a min 10-15W!
szerintetek mi lenne a megoldás?
köszi a segitséget.

Attila
(#) pentium4 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
led szalagot nem tudom hosszabitani + az elég nagy pazarlás lenne! mivel fűtsem el? teljesitmény ellenállás vagy műellenállás nem lehet megoldás?
(#) nedudgi válasza pentium4 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Ha lenyomod a SHIFT gombot, akkor a lenyomott billentyű nagybetűs változata jelenik meg a képernyődön!
Azzal indítottál, hogy olyasmit akarsz, ami nem fűt, nem ad ki hangot... A műterhelés, teljesítményellenállás fűteni fog. Milyen pazarlásról beszélsz? A meghosszabbított LED-szalag legalább fényt ad.
(#) pentium4 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
nem tudom meghosszabbítani mert nincs több hely ahova férne+több fény se kell, de még ha meg is hosszabbítanám minimum 5métert kéne betennem hogy meglegyen az a teljesítmény ami elég lenne. a fűtést arra értettem hogy nem egy hősugárzó mennyiségű hőt szeretnék, persze egy minimális fűtés belefér bőven! ennek tükrében mit ajánlasz?
(#) kadarist válasza pentium4 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Rossz a billentyűzeted.
(#) nedudgi válasza pentium4 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Még mindig nem érted a "SHIFT" gomb használatát. Ha lenyomva tartod, és lenyomsz egy másik gombot, akkor annak nagybetűs változata jelenik meg a képernyőn. Ezt a trükköt érdemes mondat elején használni, különben esetleg figyelmen kívül hagyják a hozzászólásodat. Ha nem pazarolsz energiát arra, hogy helyesen írj, más miért pazaroljon energiát arra, hogy helyes választ írjon neked?
A kapcsoló által igényelt minimális teljesítményt teljesen el kell használni, nincs mese. Jobban jársz hagyományos kapcsolóval, vagy izzólámpával. Valószínűleg ami energiát megspórolsz LED alkalmazásával, annyi megy a levesbe az érintőkapcsoló fogyasztásával.
(#) pentium4 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Nem rossz az
Hagyományos kapcsoló kilőve, mindenképp valahogy ezt kell orvosolni, más azt mondta hogy cseréljem ki a kapcsolóban lévő triakot egy kisebbre.
(#) pentium4 válasza erbe hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Gondolom az lesz ott alul a triak igaz?
(#) nedudgi válasza pentium4 hozzászólására (») Márc 6, 2014 1 /
 
Kisebbre hiába cseréled a triakot. Olyanra cseréld, aminek kisebb a minimális tartóárama.
(#) erbe válasza pentium4 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Az első képen csodálkoztam, miért van ebben a kapcsolóban 2 db relé.
A második képen dupla kapcsoló van.
Hogy mi a harmadikon az a P150J..., fogalmam sincs, mert nem találja egyetlen adatlapkereső se. Biztos nem triak, mert ebben a kapcsolóban relék vannak helyette. Ami alapból semmissé teszi a triakról írt szavaimat. De hogy miért nem hajlandó kis terheléssel üzembiztosan működni, ahhoz ismerni kellene a működését. Gyanítom, a relék árama a fogyasztón átfolyó áramból osztódik le és ha kevés, nem tud benntartani.
Főképpen emiatt szokás vásárlás előtt utánajárni, hogy a venni kívánt áru tudja-e, amit elvárnánk tőle.
Műterhelés helyett jobban jársz, ha a LED sor mellé beteszel még egyet, vagy legalább egy 15 W-os égőt. Legalább a feleslegesen elpocsékolt energia egy része fényként hasznosul.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) kadarist válasza erbe hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Nem triak, hanem MOSFET.
(#) erbe válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Arra tippelnék én is, de az IR oldalán se találom.
A mérete és a számok más típusokból kikövetkeztethető értelme alapján 230V AC alkalmazásban nehezen elképzelhető.
Jó lenne a kapcsolóról saját készítésű kép, mivel ezek bemutató-reklám... oldalakról való képek, lehet, hogy semmi köze a valósághoz.
Az megint további kérdés, mit keresne 30 V 140 A-es MOSFET AC 230 V-os szerkezetben?
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) kadarist válasza erbe hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Kattints a linkemre. Nem azt a szöveget kell nézni, hanem az IR logó felettit: IRL3803S
Egy FET pedig lehet AC-kapcsoló, ha egy Graetz-hídba helyezve használjuk. Bővebben: Link. De ez már itt lassan off lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) erbe válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Át lehetne helyezni az egész csomagot valahova, ha van illeszkedő téma.
(#) kadarist válasza erbe hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Még annyit, hogy talán az alternatív (távvezérléses) megoldáshoz való a FET. Bővebben: Link
(#) pentium4 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
A 3. képet én csináltam, az első két kép valóba reklámból származik de a valóságban is ugy néz ki, majd csinálok arról is képet!
Amugy jelen kapcsoló nem 2utas ahogy linkelted, hanem 1, de valóba dupla kapcsoló.
Nincs valami ami tényleg fűt mert +égőt nem szeretnék elpazarolni inkább legyen valami kis fűtőtest és legalább az nem világitana!
(#) pentium4 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Nos mint kiderült nem triak van a kapcsolóban hanem MOFSET, képet mellékeltem.
Ennek fejében milyen megoldást ajánlanátok?
(#) gyutyo hozzászólása Dec 26, 2014 /
 
Sziasztok,

Van egy érintőkapcsolós lámpám, ami három fokozatban kapcsolható. Már érintés nélkül kapcsolgatja magát a bekapcsolás után egyre sűrűbben a végén már egész diszkós. Már hozzá se kell érni 5cm közelségnél is átkapcsol. Mi lehet a baja? A BT134-es Triac már ki lett cserélve. Mellékeltem egy képet a panelről.
Köszönöm a segítséget.
gyutyo

xx.jpg
    
(#) kaqkk válasza gyutyo hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Próbáltad az érintőfelületet megpucolni ?
(#) Gafly válasza gyutyo hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Szegény triaknak ehhez mi köze lenne?

Érintőkapcsoló része nem trutyis/megtisztítottad?
(#) proba válasza erbe hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Lehet azért nem működik, mert szerencsétlen tényleg egy kapcsoló, így két szálon kívül más nem lévén, a tápot mint soros fogyasztó kapja. Esetleg egy 220-330nF kondenzátor a kimenetre mint fogyasztó segíthetne, nem is melegszik, nem is fogyaszt.... A belsejében ebben az esetben hiába cserél bármit, ha nincs elég táp nincs normális működés.
(#) juppi hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
Tudnátok segíteni abban, hogy miként kössem be az alábbi érintőkapcsolót?
(3 fokozata van, amelyek a lámpa fémtalpának érintésével kapcsolhatók)
(#) Bakman válasza juppi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
A bekötés ott van a rajzon, az nem jó?
(#) juppi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Amit én felrajzoltam az nem bekötés, csak sejtés.
Amúgy találtam egy ilyet, szerintem ez lesz a jó.
(#) Bakman válasza juppi hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Jól rajzoltad be, legalábbis a leírás ezt mondja.
(#) juppi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
...és működik.

Mondjuk, a 220 v-tól féltem, de egyből bejött.
(#) juppi hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
Azért vannak gondok.
Működik ez a kis kínai érintőkapcsoló (kb. 350 Ft-ba került), de most vettem észre, hogy elég forró, nem is tudom folyamatosan a kezem rajta tartani. Mivel a hő nem jön csak úgy, az égből, szerintem folyamatosan fogyaszt valamennyi áramot.
(#) xml hozzászólása Aug 4, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy érintőkapcsolós csillárom, amiben a dimmer megadta magát.
Tekintettel arra, hogy gyakorlatilag mindig a legerősebb fokozaton használtam, így nem is ragaszkodnék a cseréhez, szeretném direktbe kötni.
A jelölések alapján a fekete vezetékre nem lesz szükség.
A pirosat és a barnát kössem össze egy csokival? Mi lesz a kékkel? A dimmer kiesése miatt az is egy felesleges vezeték, csak szigeteljem le?

Köszi szépen a segítséget!
(#) Udvari Zsombor válasza xml hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Volt már szerencsém hasonló dimmerrel szerelt állólámpához. Áramtalanítasz (vagy ha lehet, akkor inkább kihúzod) és kikötöd a helyéről a dimmer moodult (egy csavar tartja az "érintés antenna" fekete vezeték végét is). A modulhoz menő kék (nulla) lehet felesleges, az csak a dimmer tápellátásához szükséges. A barna és piros eseket összekötöd egymással, ak ötést leszigeteled (pl. szigetelőszalaggal alaposn betekered. Amenyiben ez "állólámpa" (elvileg az, nem pedig "csillár", ugye?), akkor a villásdugótól jövő vezeték egyik erét óvatosan megblankolod a lámpához közel, és teszel egy "plitty-platty" kapcsolót a kábelre. Korábban ismerősnél így legalább két lámpát javítottunk meg sikeresen.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2021
(#) xml válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 4, 2021 /
 
Köszi a választ!
A kérdéses lámpa csillár, nem állólámpa.
Már kikötöttem és levettem a plafonról, este megpróbálom átalakítani.
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem