Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata
 
Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 51
(#) benjami válasza oriza hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
A kijelző alatt van egy sűrűbb lábkiosztású IC (Q17). Annak ha megtalálod az adatlapját, azon el tudsz indulni. A lábak funkciója is oda van írva.
(#) Medve válasza oriza hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Szia, GROUND-ra a test, + ra a pozitív táp. Ha azt mondod, hogy 12V-ra világított a LED normál fényerővel, akkor 12V, de mérj már rá a TTL IC 14-es lábára, hogy akkor ott 5V van-e. Érdemesebb lenne először 5V-ot ráadni. Ekkor mérj rá az óraIC VDD lábára, hogy ott mekkora a feszültség. (Az adatlapján megadottnak kellene lenni, nem tudom, hogy van e tápfesz stabilizálás a panelen. Hajtsd fel a VFD-t akkor láthatod az IC-t.) Ha ez oké, akkor én úgy sejtem, hogy mivel VFD, akkor kell egy 30V körüli negatív táp is, vélhetőleg a "-" jelű vezeték lesz az. Végig kellene követni, hoyg az óraIC-hez ez hogyan jut el.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2021
(#) kaqkk hozzászólása Aug 17, 2021 /
 
Kedves kollégák ! Tud valaki olyan BCD 7 szegmens dekóderről ami nem csak számokat hanem pár betűt is ki tud írni ?
(#) dolargaan válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Párat tud: Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza dolargaan hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Köszi !
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Illetve EPROMba is szoktuk égetni, de ritkán van szükség hexadecimálisnál többre, arra meg tökéletes amit dolorgaan javasolt.
Neked meg PIC.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2021
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
74HC595? 256 kombináció.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Igen gondoltam arra is , de itt már kész a nyák ....
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Eprom-os órát is csináltunk már . Itt az az alap probléma hogy a megépítés után jött a hatalmas ötlet hogy a beállítás lépéseit betűvel is jelezni kellene (az utolsó két karakteren) most úgy íródik a program hogy a beállításnál a 10 másodperc cső kialszik a másodperc cső pedig mutatja a menü lépéseit .
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Az ilyen minek kér segitséget.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Kaptam ...
Idézet:
„megépítés után jött a hatalmas ötlet”
ezért
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2021
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2021 /
 
Így néz ki amikor a beállított éjszakai (csökkentett) fényerőről visszaáll nappali 100% ra . Ébreszt és mindezt egy 16f 628 és egy DS3231 vezényletével ... (a beállításnál a menü lépéseit az utolsó cső jelzi számokkal ) Az idő és az és az ébresztés beállításánál látszik az óra-perc 4 digiten a fényerő beállításnál csak az első két digit számol 02-25 közt (kb20-100% közt) . Ja és egy pici design: minden 10. és 40. percben 5* átpörgeti 0-9 közt az összes csövet kb 100ms / lépés sebességgel
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2021
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2021 / 1
 
A kapcsolási rajzot és a pic programot én raktam össze (saját ötlet alapján) . A nyáktervezés megépítés tesztelés pedig Felső János barátom érdeme
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2021
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 25, 2021 / 1
 
És itt van egy másik verzió Más nyákterv és egy picit átrendezett program . Ezt Pálfi Sanyi (Madzagos) követte el ..
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2021
(#) zsozso72 hozzászólása Okt 13, 2021 /
 
Sziasztok! Ennek a kivezérlésjelzőnek a bekötésében kérnék segítséget. Pár dolgot találtam a neten de sajnos nekem ez nem sokat árult el róla.
Köszönöm az építő jelleg segítőkész hozzászólásokat.
(#) kaqkk hozzászólása Okt 13, 2021 / 2
 
https://youtu.be/KFGSwzUaeOY Elkészült a végleges verzió , fekete gyöngy lett a neve Köszönöm az értékes segítséget Sanyi !
(#) tompower válasza zsozso72 hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Szia! O és E citromsárgák a fűtőfesz a kijelzőnek.
Ha a G2-es fehér a nagy kondi negatívjára megy (kicsit pont becsillan ott a kép) akkor az a táp GND-je és az A1 narancsra tippelem a táp pozitívjának, tegyél rá mondjuk 12V-ot.
T és H a jelbemenet.
N lila lehet, hogy a skálázást kapcsolja a kijelzőben? - látni kellene a piktogramokat rajta elölről.
F mint fogalmam sincs, és a másik narancsra sincs tippem. De szerintem ezektől független mennie kellene már valamennyire.
Ez mind közelítő saccolás, felelősséget nem vállalok érte
(#) zsozso72 válasza tompower hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Szia!
Igaz az elejéről nem készítettem fényképet, viszont van egy a mit a neten találtam, sajnos ezen kívül más nem volt hozzá.
Így néz ki szemből.
Köszönöm a segítséged, a hétvégén kipróbálom. Fűtőfeszültsége mennyi lehet?
(#) tompower válasza zsozso72 hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Őszintén most nem lettem sokkal okosabb
Bár lehet, hogy a metal felirat kapcsolható lenne benne...? Majd kiderül.
Fűtőfesz, szerintem olyan 2V körül (az ellenállások miatt nem biztos), ha van állítható tápod, akkor kb annyira állítsd, hogy sötétben egy picit derengjenek a fűtőszálak. És ügye általában váltófeszről járnak ezek... mehet DC-ről is, csak akkor a pozitív vége felé halványabb lesz a fényereje a kijelzőnek a potenciál különbség miatt.
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 14, 2021 /
 
Sziasztok!
Nekem is van egy hasonló,de azzal az a gond hogy a meghajtó íc-k elszálltak,kilettek cserèlve de nem működik a kijelző.
Elvileg működő íc-ket kaptam de az előèletükről nem tudtak biztosítani hogy 100% osan jók
A fűtőszál működik de a kijelzőn nem látható kijelzès.
Tudnátok segíteni hogy esetleg hol keressem a hibát?

Lehet hogy a csere íc-k is halottak?
A kijelzőcső attól mèg lehet hibás hogy maga a fűtőszálak halványan izzanak,de maga a cső meghibásodhatott?
(#) tompower válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Szia!
Ha a csőben a getter (az a fekete folt jobb alul a képen) nem fehéredett ki, akkor elvileg mennie kellene. Egy ilyen csőnek ez a halála általában, amikor letörik a vákuumozó csöve és levegőt kap.
Illetve halványodhatnak idővel sok üzemóra után, de attól még látszódnia kellene valami derengésnek a jeleken.

A kérdés, hogy a fűtőfeszt hogyan kötötted be?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) Beringer 600 válasza tompower hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
A fűtès a cső kèt utolsó lábán van,3-4v ac feszt adtam neki,s a cső nincs eltörve.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) madzagos hozzászólása Okt 14, 2021 / 2
 
Elkészült a fekete gyöngy vol. 2 IV22-es csövekkel.
(#) tompower válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
És ez az AC fesz hogyan kapcsolódott az IC-k DC tápjához?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) Beringer 600 válasza tompower hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Bocs de itt szó sem volt az AC csatlakozása a DC feszültsèghez
Az ac is külön csatlakozik a cső első s utolsó lábához a dc fesz pedig az íc- tápja
(#) tompower válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Semmi gond nincs, feltételeztem, hogy ha gyári a cucc, akkor ott gondoskodnak róla valahogy.
Ezen az oldalon szépen össze van foglalva a működése a vfd-knek és a fűtésre is több megoldást is láthatsz: Bővebben: Link
(#) Beringer 600 válasza tompower hozzászólására (») Okt 15, 2021 /
 
Nem ismeretlen számomra a fluorescens,csak meg szeretnèm javítani,de akkor megpróbálom 100% -osan működő íc-vel.
Köszi a segítsèget.
(#) Klxx66 hozzászólása Nov 7, 2021 /
 
Üdv mindenkinek! Segítségeteket szeretném kérni, van egy bontott kijelzőm egy Pioneer házimozi erősítőből.Szeretném arduinóval meghajtani.Milyen kiegészítők kellenek az arduinóhoz a kijelző meghajtására? A bekötési módszer is érdekelne hogyan valósítható meg a folyamat,kezdő vagyok ismerkedem az arduinóval. Segítségetek köszönöm! Csatolok 2 képet is hogy mire is gondolok pontosan.
(#) gernerakos válasza Klxx66 hozzászólására (») Nov 7, 2021 / 1
 
Szia!
Első körben a vezérlő IC típusát kell megtudni (rá van írva) ez alapján nézni hozzá egy adatlapot, abban le lesz írva nagyjából minden, hogy hogy hogyan lehet beszélgetni vele. Legtöbbször valamilyen soros protokollal, I2C, SPI, UART, bármi szóbajöhet. Az se kizárt hogy 8 bites párhuzamos buszon várja az adatokat.
Hogy aztán ezen a buszon milyen adatot kell beküldeni, az megint az adatlapból fog kiderülni. Valószínüleg az 1. Képen a bal oldali fehér szalagkábelen keresztül fog ez menni.
Nem lehetetlen feladat, de nem is egyszerű. A vezérlő IC típusára rákeresve az is lehet, hogy találsz hozzá libraryt, pl githubon.
(#) Klxx66 válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget és az útmutatást gernerakos!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
Következő: »»   50 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem