Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1244 / 1267
(#) szokola hozzászólása Szept 2, 2021 /
 
Szia, a 20 ledböl 16 kéken világitott emiatt volt a képernyő kék. Most már fehér mind ahogy kell.
(#) martin66789 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Képcső nélkül is bekapcsolható a panel, nem okoz hibát?
(#) kadarist válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Nem kapcsolható be. Teljesen összeszerekt készülék kapcsolható be, az eltérítőtekercseknek és a képcsőnek is rá kell kapcsolódnia.
(#) Udvari Zsombor válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 4, 2021 /
 
Még véletlenül se akarj ilyet! Mindent csak összeszerelt állapotban tesztelünk, képcsöves elektronikát pedig hatványozottan csak összeszerelve tesztelünk, ott nagyfeszültségek vannak jelen!
(#) martin66789 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Kicseréltem a hibás tranzisztort és a kondenzátort, majd összeszereltem a TV-t. Bekapcsoltam és működött jó 10 percig volt bekapcsolva, majd pont amikor kikapcsoltam volna a távirányítóval hogy rárakjam a hátulját, újra elkezdte a cicergő hangot. bekapcsolás után cicereg vagy 15-20 másodpercig, újra bekapcsolom megint cicerg 15-20 másodpercig, majd ha újra bekapcsolom akkor már csak a készenléti lámpa villog folyamatosan (ez gondolom valami hibakód lenne) és ilyenkor már nem is cicereg.
Az előzőleg kicserélt hibás kondenzátor most nem látszik elégve és a tranzisztor is látszatra rendben van, de majd kimérem kiszerelés után.
(#) kadarist válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Milyen tranzisztort építettél be? A sortápfeszültség (tápegység kimenetén) nem volt túl magas?
(#) martin66789 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
BU2520DX
(#) Laci66 hozzászólása Szept 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek! A problémát a set-top-box topikba tettem.
Előre is köszönöm!
(#) jdani válasza szokola hozzászólására (») Szept 16, 2021 /
 
Szia. Nekem volt ilyesmi LGnél, amikor cseréltem a hátteret, kivettem az alaplapot, hogy a mögötte lévő kis kapcsokat ki tudjam pattintani. Tv-t összerakom, háttérvilágítás megy, kép sötét. Minden vissza volt pattintva - kötve, mégse megy. Igaz hogy ebbe már vagy 2x 3x ki volt véve az alaplap, és végül csak akkor lett kép, ha a szalagkábelt mozgattam, feszítettem az alaplapon.
Valami olyasmi képzik, hogy végül szalagragasztót ragasztottam a kábel tetejére, és Ahogy ne volt dugva a panelba, a szalagragasztóval a panel felé húztam-feszítettem a kábelt, és így ragasztottam le. Végülis segített
(#) martin66789 válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
BU2520DX

Minden lábán 0,7 ohm ellenállást mérek.

Érdemes új tranzisztort venni bele / foglalkozni vele vagy inkább 21 századira cserélni?
Mamukaé lenne.
(#) Attila111 hozzászólása Okt 10, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung qled tv-m középen van egy 5 cm széles függőleges csík a képernyőn.
lehet ezt javítani?
(#) szs válasza Attila111 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Ez gáz. Új képernyővel lehet javítani. Ami nincs.
...azazhogy: találhatunk használtat, csak ne álmodozzunk túlontúl...
De én is hasonló cipőben járok, és remélek
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2021
(#) Zoli925 hozzászólása Okt 16, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy LG tv-m amiben a középső led szalagnál lévő TVS dióda kisült, nagyjából kiderítettem hogy milyen típusú kell hozzá de a pontos adatokat nem nagyon tudom még így sem. Csak egy AE felirat van rajta (https://www.s-manuals.com/smd/ae) ez alapján is vagy SMA vagy SMB. Érdekességként leszedtem egy épp állapotút a felső led szalagnál, elindítottam így és mind a 3 szalag világít. (Természetesen így azért nem nagyon szeretném használni) de mindenesetre érdekes.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2021
(#) aramis hozzászólása Okt 26, 2021 /
 
Sziasztok. tudna valaki segíteni egy új LG smart tv ami nem volt használva de a gari már lejárt bekapcsoláskor fut a kép .
(#) cupika97 hozzászólása Nov 4, 2021 /
 
Sziasztok. Philips 4 éves TV, legelsők között volt ami ambilight-tal szereltek. Képernyőn érdekes foltok jelentek meg, gondoltam LED háttérvilágitás halálozik. Szétszedve nagyon meglepett hogy a LED-en a szóró lencsék potyognak le. Mivel lehet visszaragasztani?
(#) bodgabo válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Gugliban keress rá hogy "UV ragasztó toll"! Én ilyennel szoktam visszaragasztani ha leesik vagy led csere miatt leszedem. Arra ügyelj, hogy pontosan a helyére tedd vissza a lencsét, mert ha félre áll akkor meglátszik a képen.
(#) Ge Lee válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Bemész egy festékboltba vagy hipermarketbe, keresel kétkomponensű epoxi ragasztót, szinte bármelyik jó, én konkrétan az uverapid nevűt használom.
(#) kadarist válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 4, 2021 /
 
Én zselés pillanatragasztót használtam.
(#) jdani hozzászólása Nov 7, 2021 /
 
Üdv. Ismerős valakinek a vestel 17IPS62 táp? Javította már valaki?
Mitől lehet az, hogy kegyetlenül sípol terhelés alatt?
A középső nagy sárga az

Ha jól tudom, ezen nincs külön STBY feszültség, hanem csak 12V, ami állandóan van. Ha a tv bekapcsol, ugyanúgy abból a 12Vból táplálkozik.
Amíg a tv ki van kapcsolva, a trafó halk. Amint bekapcsol, de még háttérvilágítás nincs, a trafó nagyon hangosan sípol, ciripel. Amikor kapcsol a háttérvilagítás is, na az a vég. Nem is merem hagyni bekapcsolva, mert olyan érzésem van, hogy mindjárt felrobbantja a szobát a tv
Elkókat cseréltem, de ugyanaz.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Szia! A két hálózati puffer jó? Azokat is cserélted?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Igen.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
A trafó melegszik? Lehet, hogy kicsit szétcsúszott.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Nem is merem hagyni vagy 5-10másodpercnél tovább, mondom, annyira ijesztő hangja van.
Mi az hogy szétcsúszott? :/
Apropó, 1q001 helyett nem tudod hogy lehet helyettesíteni FAN6300at?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Van két ugyanolyan tápom, próbálom cserélgetni egymás között az alkaétrészeket amikre gondolok. Kicseréltem a trafót is, nem az a gond..
(#) akoskam22 hozzászólása Nov 17, 2021 /
 
Sziasztok. Van egy lg43uf680 as tv-m. Eloszor osszeugrott(rovid idokozonkent osszerantotta vizszintes eltolasba) a kep. Szetszedtem gondoltam a kabeleket megtisztitom. Elkovettem egy hibat ugyanis nem figyeltem es a keszulek be volt kapcsolva. Jelenleg ott tartok,hogy vilagitas van, hang van, az ugralosdit tovabbra is latom rajta, viszont nincs kepi megjelenitesem. Meg bekapcsolasnal az lg logo se. Kapcsolasi rajzot egyenlore nem talaltam de azert a panelre irt informaciok alapjan atmeregettem. Taprol kijon a 13 alaplap iranyaba t-con iranyaba nem tudom sajnos milyen ertekeket kellene mernem. De a csatolt kepen levo alkatreszen(tcon) is 13V van. Merre kutakodjak? Esetleg t-con vagy alaplap ahol nezelodnom kellene? Vagy vegyek hozza egy t-cont es ennyi? Elore is koszonom a tippeket tanacsokat.
(#) patkotunde hozzászólása Nov 20, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.Van egy Samsung UE40ES6100 típusú tv-m.
Filmet szeretnék nézni a Netflixen de amikor rákattintok,kiírja,hogy nincs hálózati kapcsolat.
Elindítom a vezeték nélküli hálózat keresése opciót és nem történik semmi
Többszöri próbálkozásra sem történik semmi
Tud erre valaki megoldást?
Előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza patkotunde hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Szia,
én személy szerint fix készülékeknél jobban szeretem a vezetékes kapcsolatot mint a radiósat. Konnektorba úgyis be kell dugni... Ha nem nagy macera, akkor húznék ki egy közveten UTP kábelt a router és a TV közé.
De nálad most nem ez van.
Belinkeltem a használati utasitást, azért én kérek elnézést, hogy 851 oldal.
A 204.-ik oldaltól van a rád vonatkozó rész.
Az első amit meg kellene nézni, hogy itt mi van:
Idézet:
„Menü → Hálózat → Hálózati beállítások”

Esetleg le is fényképezhetnéd, vagy leirhatnád.
Ha nem jó, akkor végigmenni a beállitásokon.
Csak akkor állitgassál itt bármit, ha biztos vagy benne (bár tönkre nem megy tőle a készülék).

Illetve van ez az oldal, ezeket is megpróbálhatod.
(#) patkotunde válasza Gafly hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Köszönöm szépen a választ!
Nem jutottam előbbre..A Wifit ujraindítottam de semmi sem változott.

A hálózati beállítások menünél kiírja,hogy ...A következő lépés a vezeték nélküli hálózat beállítása belső LAN-adapterrel...Rákattintok az indításra és elkezdi a vezeték nélküli hálózatok keresését. Egy ideig teker, keres és kidob. Újra az Inditáshoz érek.
Nem Értem, hogy eddig volt hálózati kapcsolat, de tegnap délután óta, még Tv. gyári visszaállítása után sem talál kapcsolatot. Másik TV készüléken és minden más kütyün működik az internet.
Esetleg holnap megpróbálom a szakszervizet, hátha kijönnek és beállítják, mert elég analfabéta vagyok ehhez.
Még egyszer köszönöm, hogy segíteni próbáltál. Üdv.
(#) Gafly válasza patkotunde hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Azért próbálkozzál még a mindent lekapcsolunk, routert elsőként vissza, utána lassan a többit , és hasonlókkal...
(#) Udvari Zsombor válasza patkotunde hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Van LAN csatlakozó a tévén? Egy helyiségben van a tévé és a router? Ha igen, dugj egy LAN kábelt a két készülék közé.
Következő: »»   1244 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem