Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2333 / 2486
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Szia!
Szerintem simán működhet más topológiával is. Egy AF áramkör ennyire nem lehet topológia érzékeny. Nyilván figyelembe véve az általános nyák tervezési alapelveket, és nem cérnaszál labirintusokkal vezetve a jeleket.
Majd elolvasom az RT cikket mit ír, mert érdekes.
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Ez a Semi_deszka a te készterméked? Ugyan ez a fotó van appme nicknév alatti bejegyzésben is az Alexander erősítő topicban.
(#) Ódenka válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Az erősítő DC-1MHz közt visz át.
Az ügyeseknek 60-80MHz-n gerjedt.
Műszerek nélkül nem érdemes hozzáfogni.
Bizony nagyon is érdekes a topológia, azért is nem megy az erősítő sokaknak és akkor ugye pocsék erősítő...A tranzisztor n-p párosítása az ott adott típusokkal nekem közelítőleg sem sikerült, beraktam, ahogy esett, megérdemelne egy átgondoltabb alkatrész készletet.
ITT az eredeti szabadalom.
(#) dB_Thunder válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Idézet:
„Ugye, azt a ceruzával rajzolt részt érdemes átgondolni? (vagy inkább, nem is értem)”

Igen! Az úgy halva született gondolat! Rossz helyen van a 100 ohm! Annak a T12 B-E közt van a helye...
(#) Davidd válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Teljes mértékben egyet értek veled. Nem nagyon szoktam nézegetni az aprót, mert Romániában élek, posta, vám problémás. Azért köszönöm szépen
@soos csaba: Köszönöm szépen, elgondolkodom hogy tényleg univerzális nyákr összerakjak 2 ilyen végfokot...
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) soos csaba válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Szia!
Azt nem én rajzoltam oda, ezelőtt egy jó pár évvel töltöttem le ezt a kapcsolási rajzot innen a fórumról, így ahogy látod.
(#) soos csaba válasza Davidd hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Szia!
Nincs mit , jó építgetést!
(#) dB_Thunder válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Nincs ezzel semmi baj! Ge Lee is hozott hibás rajzot!

De tovább megyek!
A HE és az RT füzetek cikkei is tele voltak (direkt) hibákkal!
Az onnan megépített kapcsolások nem működtek, vagy nagyon nem hozták az elvártakat! Ezt kb 10 megépített, de nem működő kapcsolás alapján írom!
Képesek voltak a hibás kapcsoláshoz passzoló, hibás nyákot is tervezni...
Nem akarom mondani, hogy ezek mennyire megszívattak kezdő koromba! De aztán felnőttem a feladathoz, fél perc alatt látom a hibát, a mellébeszélést, félrevezetést!
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
(#) soos csaba válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Szia!
Ez nem hibás rajz (ha csak nem módosítottak rajta...), mert az egyik fórumtárs ha még jól emlékszek meg építette, ezt a végfokot, és neki működött, láttam képet is a kész autóerősítőről.
(#) dB_Thunder válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 9, 2021 / 1
 
Az odafirkált részről beszélünk! Az biztos nem jó!
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Olvastam a diyAudio.com fórumon, hogy sokan megépítették úgy, hogy az IGBT helyett sima power mosfeteket használtak. Ha egyszer nagyon sok időm lesz talán összerakom.
Ha nálad lemosta a JLH erősítőt, akkor lehet benne valami.
(#) Ódenka válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Valamikor volt egy oldal, ahol maga az Alkotó bővebben írt róla.
Valami olyan elementáris élmény volt hallgatni, mint amikor 1m-re elrobog az ember mellett egy expressz vonat...
A dinamika egyből fülbe tűnik...
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Találtam egy rajzot, ami tetszik, és ha nem akarom kirobbantani a szoba falát, elég lehet egy pár fet is a végére.
(#) Ge Lee válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
És mi egyebet írtak még a fetes változatról? Az IGBT a meghajtás felől nézve szinte ugyanolyan mint egy FET, a kimenet felől nézve meg mint egy tranyó. Nem hiszem hogy a fetes változat hangra jobb lett volna, inkább ellenkezőleg.
(#) Suba53 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Nem olvastam a részleteket, csak magát a tényt. Nem tudom mennyit játszhat a hangzásban az, hogy a fetek karakterisztikája hasonlít a csövekéhez. Emiatt írták másutt azt, hogy jobb a végfokban mint a bipoláris tranyó. De erről is csak általánosságokat olvastam, nincs gyakorlati tapasztalatom velük.
(#) Ge Lee válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Sokat játszik, csak nem úgy mint gondolnád. A cső és a FET épp a két ellentétes véglet ha hangzásról beszélünk. Előbbi finom, meleg, lágy, utóbbi meg fémes, rideg, kemény. Nézd végig a neves, méregdrága erősítők rajzait amelyik hozzáférhető, hogy hány olyat találsz köztük aminek mezei fetek vannak a végén. Én egyet sem találtam pedig egyik télen rászántam néhány napot a keresésre.
(#) Suba53 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Ebben nem tudok állást foglalni. Nem hallgattam még egyiket sem élőben.
Kerestem, hogy milyen végfok van a NAIM statement cuccban, de konkrétumot nem találtam eddig. Az biztos, hogy nem csöves, viszont az ára csillagászati.
(#) Suba53 hozzászólása Szept 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Bipoláris tranzisztorokat bétára egyszerűen lehet válogatni.
Milyen könnyen mérhető paraméterekre érdemes válogatni a teljesítmény feteket?
( N és P csatornás esetén is )
(#) Beringer 600 válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Helló
A pnp fetet nem szüksèges válogatni mert ezek nagyjábol egyforma,a npn fetekre kell vigyázni ,megpróbálni minèl jobban nyitófeszre összeválogatni.
(#) Gafly válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
PNP és NPN és FET ortogonális dolgok.
Suba53 mester szerintem kifejti részletesebben.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Ezt te is el tudnád magyarázni.
(#) Suba53 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Mennyivel egyformább a "P" csatornás fet, mint az "N" csatornás?
Ezt tapasztalatból mondod? Milyen módszerekkel válogattál már feteket?
Szerinted elég simán nyitófeszültségre válogatni? Vagy a DRAIN áram nyitófeszültség görbéjére, esetleg a csatorna ellenállás Gate-Source feszültség görbékre?
Egy komplementer végfok számára szeretném belőni, hogy az N, és P csatornás közel azonos tulajdonságú legyen.
(#) Beringer 600 válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Igen tapasztalatból.
ahogy eddig válogattam nyitóra,eddig sosem volt gondom,de ha valakinek más ötlete van vagy másképp szokta, akkor áldásom rá.
A bevált módszerrel válogattam.
Èn e módszer szerint válogatom.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2021
(#) elektrorudi válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 12, 2021 / 1
 
Szia!
OK. Nem is mondtam, hogy Te voltál. Csak sokan vannak, akik úgy építenek valamit, hogy nem ismereik meg a kapcsolást, csak gépiesen elkészítik hozzá a NYÁK-ot, beültetik, és nem értik, hogy miért nem működik?
Nem akartam minősíteni az elképzelést, mert nem is tudtam, hogy miért rajzolták oda. Csupán a figyelmet szerettem volna felhívni, hogy szerintem valami nem OK vele.
(#) Suba53 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
A P csatornásnál nem -15V-nak kéne lenni? Vagy csak elírás?
(#) proli007 válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Jó az, csak fejjel lefelé van rajzolva.
(#) Suba53 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 12, 2021 /
 
Igen, rájöttem. Köszi.
(#) Szabó László0822 válasza Hetope hozzászólására (») Szept 17, 2021 /
 
Szia tudom régi a topik de még tudnád mondani kB panelenlként a feszültséget mennyit kap +- ba? Köszönöm
(#) Kokass Nandee hozzászólása Szept 17, 2021 /
 
Sziasztok. Reflex r400 ba, a békaszáj magas nem túl hangos. A hangváltóján 2db 2,2uf kondi van sorba kötve. Nem kevés neki az esetleg? Nem volt elvileg tulhajtva
(#) csezoli21 hozzászólása Szept 18, 2021 /
 
Sziasztok.

Kb. 10 évvel ezelőtt vagy régebben, nem tudom, megépítettem a Kd mester 130 Wattos fetes erősítőjét.
Sehol nem találok róla semmit, esetleg valaki tud segíteni?

Üdv.
Következő: »»   2333 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem