Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   52 / 111
(#) majkimester válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 16, 2021 /
 
Köszi, hát tényleg nem olcsó, főleg még +szállítás. Tekintve, hogy a 80x80mm-es kb. 2..300Ft mindenhol. Ezt inkább kihagyom, ha nem lesz olcsóbb, akkor más megoldás lesz.

Pipi, köszi a felajánlást. Nekem is van hasonló szövött fém rácsom, fém színben, de azért a fenti jobb lenne. Ha más nem lesz akkor a szövöttet rakom elé.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2021
(#) NGY válasza majkimester hozzászólására (») Szept 16, 2021 / 3
 
Nem mindenki szeret "faragni", de az elébb méregettem a rácsaimat (sajnos nincs 70-es köztük), és úgy nézem, egy 80-asból (vagy 90-esből) át lehetne kis munkával alakítani. A legkülső karikát kell óvatosan lepattintani, és a szemeket odébbhajtani. Hátulütője még a dolognak, hogy a ponthegesztés helyén nem lesz króm - ugyan "befelé" néz, de az esetleges korrózió szempontjából számíthat. Mondjuk egy-egy pötty ezüstfestékkel az is levédhető.
(#) FAZ1 válasza Peter65 hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Na persze!
Minden bizonnyal aranyból van! Az ilyen árfelhajtó cégeknél (RS) még levegőt se szabad venni!
(#) Patópali válasza majkimester hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Szia!74 mm a külső gyűrű átmérője, ha érdekel.
Kisebb sajnos nincs,
Ha érdekel keress privátban.
Üdv.
(#) majkimester válasza NGY hozzászólására (») Szept 18, 2021 / 9
 
Köszi az ötletet, végül kipróbáltam, és ezt sikerült kifaragnom egy 120mm-esből 3 gyűrű eltávolításával. A szemek nem lettek a legszebbek, mert ahol a hegesztés volt ott gyengült az anyag és mindenképpen ott akart hajlani, de összességében jó lesz. Köszönöm mindenkinek, aki segíteni akart.

vedoracs.jpg
    
(#) Gafly válasza majkimester hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Alátét/csavarfej eltakarja.
Szerintem ügyes vagy.
(#) Alkotó válasza majkimester hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Teljesen jó lett. Gratulálok. Hogyan vetted le a fölösleges karikákat?
mivel 40-50-60-80-120 mm-esek léteznek, de én még 70-est nem láttam, ezért az átalakítás szinte az egyetlen járható út.
(#) antikzsolt válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Én is csináltam már ilyesmit. Meglepően könnyedén törnek le.
(#) majkimester válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Én úgy csináltam, hogy elvágtam a kört mindkét oldalon a hegeszés mellett 1cm-rel majd két kombinált fogóval szemből megcsavartam. Így könnyen lejöttek. Létezik 70-es is, lásd Peter65 linkjét, de nagyon ritka. Nálam meg pont nem fért el a 80mm-es venti, ezért lett 70mm-es.
(#) Largo hozzászólása Szept 23, 2021 /
 
Sziasztok látássérült kislányomnak szeretnék nagyméretű monitort ha tud valaki. Nagyon hálásak lennénk érte. Válaszukat előre is köszönöm
(#) img válasza Largo hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
Sajnos ekkora monitorral nem tudok segíteni, de infót szívesen adok: olyat lenne érdemes keresned, aminek adott méreten minél kisebb a felbontása, ebből adódóan nagyobb az elemi pixelmérete, tehát pl. 27"-on "csak" 1920 x 1200 vagy 1920 x 1080!
(#) uniman válasza img hozzászólására (») Szept 23, 2021 /
 
Ezek a felbontások (≥1920 x 1080) nálad "kisebb" felbontás lenne ?
...és a 800x600-as ? ...vagy te 4-8K-s UHD monitor előtt ücsörögsz?
(#) Skori válasza Largo hozzászólására (») Szept 23, 2021 / 4
 
Lehet, hogy olcsóbb vagy jobb lenne egy 32"-os (vagy nagyobb) tévét használni monitorként.
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Szept 23, 2021 / 1
 
Nekem pont ilyen méretű monitorom van és tudom, hogy kényelmes a gyenge szemnek (mert nekem is rossz a látásom), azért ajánlottam arany középútként.

Kérdés, hogy mit nevezünk nagyobb méretű monitornak és nagyobb felbontásnak. A számítástechnikában a 1080p már évek óta "retró" kategória (én a szemem miatt nem váltottam feljebb), a nagyvilágban már a 4K az alap (legalábbis ahogy a környezetemben látom).

Jut eszembe: egy Dell 2208WFP kering valahol csak elő kell keressem, ha elég nagy a mérete (1680 x 1050 felbontást tud).
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2021
(#) Moderátor hozzászólása Régi motoros hozzászólására (») Szept 23, 2021
 
A téma címe: Elfogadnám, ha ingyen elvihető. Ezért a hozzászólás törlésre került.
(#) Régi motoros hozzászólása Szept 23, 2021 /
 
***
Elfogadnák palack védő sapkát, ha van valakinek elfekvőben. Köszönöm...
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) hege88 hozzászólása Szept 24, 2021 /
 
Itt volt fentebb szó monitorokról.. Ha esetleg valaki tud Csongrád megyében felszámolásból/selejtezésből menteni/félretenni olyan 15-17-19" lapos monitort, aminek van hangszórója is, megköszönném! Alkalmi retro-partyzáshoz kell, és összeszerelési előny, ha nem kell még külön a hangszórókkal bíbelődni. Ha valaki ilyen régi "lomokat" kerülget, számol fel, és segítség neki, hogy kevesebbet kell kivinnie a hulladékudvarba, akkor szívesen csipegetek belőle. Régi EGA/CGA monitornak, 2-3-486 gépnek is megbecsült helye lenne.
(#) mateatek válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Nem tudom, hogy ezek mennyire kompatibilisek, de nekem van egy régi, öntöttvas sapkám. Már be van rozsdásodva.
(#) janir18 válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Hello!
Akad egy plusz sipka. Keress privátban
Üdv
(#) Gafly válasza hege88 hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
CRT monitort és régi játékokat fel tudok ajánlani, el is visyem akár, mert járok arrafelé, legkésőbb Halottak napja utan, de lehet hamarabb is.
(#) Régi motoros válasza mateatek hozzászólására (») Szept 24, 2021 / 1
 
Én úgy tudom, hogy csak egyféle méret létezik.
Bár ha tennél fel egy képet róla, esetleg meg tudnád mérni a belső átmérőjét megköszönöm...
A részleteket pedig utána privátban megbeszéljük.
(#) hege88 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Köszi, írtam Pü.t!
(#) mateatek válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Holnap délután tudok érdemben válaszolni, akkor leszek műhely közelben.
(#) janir18 válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 25, 2021 / 1
 
Védősapka elindult.
(#) Régi motoros válasza janir18 hozzászólására (») Szept 26, 2021 /
 
Okés, Köszi...
(#) Electronix hozzászólása Szept 26, 2021 /
 
Abban az esetben, ha valaki csak kerülget Windows 7 vagy 8 eredeti telepítőlemezeket, licensz matricákat azokat köszönettel elfogadom! Olyan érdekel, amit jogtisztán fel tudok használni.
(#) antikzsolt válasza Electronix hozzászólására (») Szept 26, 2021 /
 
én is jelentkeznék egy win7 telepítő kódra.
(#) antiktelefon válasza Electronix hozzászólására (») Szept 26, 2021 /
 
"jogtiszta jogtiszta" senkinek nem lesz számlával, eredeti hologramos matricával, mivel azok baromi drágán kaphatóak csak, nem elosztogatandó darabok.
Szürkén már halott laptopokból kinyerhető kulcs, ami tökéletesen beaktivál pro verziót is, a 7 kulcs a 10-et stb, de attól függően milyen kulcs, más hardver aktiválását a szerződés papíron tiltja. Ha céges cuccra kell, aminél mutogatni kell a szoftver forrását, akkor csak a vásárlás az opció.
(#) Electronix válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 27, 2021 /
 
Magán célra kell csupán, fel nem használt Retail kulcsot már volt, hogy kaptam Bár lehetne legálisan újra hadznált licenszt is vásárolni típustól függően, de azt mindenki tud idézőjelben

A szürke megoldásokkal tisztában vagyok, de azt nem szeretném.
(#) Electronix válasza Electronix hozzászólására (») Szept 27, 2021 /
 
Kontextusba helyezve: Több régi gépet korszerűsítettem adományba, és elsősorban az olyanokat kerestem, amihez volt OEM licensz matrica a géphez eredetileg (ez tiszta sor). De sajnos nem minden esetben lehet mindent, és olyan gépem is előfordult, amihez nem volt. Most éppen kifogytam ezekből, de gépem még lenne. Persze adhatnám licensz nélkül is, de ha valakinek csak a padláson áll, és nem használja fel semmire, az itt pont tudna hasznosulni.
Következő: »»   52 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem