Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PenDrive javítása, formázása
Lapozás: OK   10 / 11
(#) sany válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
El kell mondani egy hókuszpókusz varázsigét.
Aztán egy adat visszaállító programmal talán menthetőek róla az adatok. Például ezzel a programmal.
(#) mateatek válasza sany hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Biztosan jó program, de sajnos (vagy nem sajnos) nincsen se Win-em se Mac-em. Egyszerűen csak használni szeretném. Menteni való adat sincsen a meghajtón.
(#) sany válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Az a baj ilyenkor már "letiltja" magát a pendrive. Sajnos csak a pendrive-ba beépített memória cseréjével lehetne orvosolni a problémát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2019
(#) jana hozzászólása Okt 2, 2021 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
A kérdésem a következő:32GB-os pendrive-ot úgy kellene megformáznom,hogy a MAC számítógép,és a Window-os számítógép is tudja írni-olvasni.Milyen formázási típust kell ehhez használnom?(FAT16,FAT 32,eXFAT,NTFS).A rákerülő adatok túlnyomó többségében képfájlok lennének,ezekkel kellene dolgozni mintkét gépen.
Köszönöm.
(#) FAZ1 hozzászólása Okt 2, 2021 1 /
 
Üdv mindenkinek!

Nekem pedig azt árulja már el valaki, hogyan lehet egy olyan pendrive-ot megformázni, amely reklám-anyagokat tartalmaz. Egy Industria nevű kiállításon kaptam egyszer, s a meghajtó maga már alapból particionálva van
- van rajta egy teljesen üres rész (amit persze állandóan használok),
- ámde van rajta egy olyan másik is, amelyen html formátumban mindenféle alkatrészek mindenféle katalógusai találhatók.
Sehogyan se tudom onnan
- se letörölni
- se leformázni,
hogy az egész újra és végleg csak egyetlen egy meghajtóvá legyen.
Amúgy - egyben simán 5,2 GB lehetne.
(#) vargham válasza jana hozzászólására (») Okt 2, 2021 / 1
 
exfat
(#) vargham válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Újra kell particionálni.
(#) villanyipi válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 2, 2021 / 2
 
Windows beállítások lemezkezelőben töröld a particiókat róla majd formázd le.
Esetleg keress egy pendriveokhoz való programot és abban formázd le elég sok van és mindenki másikra esküdözik ki kell fogni egy számodra is könnyen kezelhetőt!
(#) FAZ1 válasza vargham hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Tudod, én már hányszor megpróbáltam.
De még hivatalos számítógépes szakember se jutott vele sokra.
Valami nagyon alantas reklámozási csel lehet a dologban, hogy mégis ennyire kifog velem ...
(#) Bakman válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Találkoztam én is ilyennel, lehetetlen törölni a partíciót. Engedd el.
(#) FAZ1 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Én nem az a típus vagyok.
Eredeti alapmottóm - szinte mindenben -
Madách, Az ember tragédiájából származik:
- "Ember küzdj, és bízva bízzál" ...
(#) Bakman válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
A vezérlőt kell kicseréni a Pendrive-ban. Azt, ami a memória és az USB csatlakozó között van, már ha külön cserélhető.

"Ember küzdj, és bízva bízzál"

Hajrá!
(#) FAZ1 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Első kérdésem - hogyan néz ki egyáltalán az a vezérlő?
Második kérdésem - és mire cserélném ki? Egy másik vezérlőre, amit persze honnan veszek?
S utána mikroszkóp alatt forrasztgatom? (Na, itt döglök én bele a Madách idézetbe ...)

Most, hogy miután szétszedtem, nagyjából így néz ki a belseje (az elektronika). Nem lettem tőle okosabb.
(#) Bakman válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Ezért írtam, hogy engedd el a dolgot.

A nagy SMD IC a memória, a fekete pötty (COB) pedig a vezérlő.
(#) Suba53 válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Valószínűleg annak a flash memóriának van egy olyan területe, ami csak egyszer írható.
Úgy mint a ROM memóriák. Nem nagy furmány, és örökre vasalva, a marketingesek örömére.
Biztosan nagy volt rá az igény az ilyen reklámtárgyak gyártóitól, és megoldották.
(#) pittti válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Hello!

Semmit nem kell forrasztani. Van egy program - USBflashinfo - keress rá a neten, töltsed le, és tedd be az info képet amit adott, lehet tudok segíteni.

Innen letölthető...
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) FAZ1 válasza pittti hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Ezt írja ki, ha futtatom rajta a programot:

Volume: F:
Controller: Alcor AU6989SN-GT/AU6989SNL
Possible Memory Chip(s):
Toshiba TC58TFG7DDLTA00
Toshiba TC58TFG7DDLTA0D
Memory Type: MLC
Flash ID: 983A9493 7651
Flash CE: 1
Chip Code: 0xF206
Chip F/W: FA00
Group: 98
VID: 058F
PID: 6387
Manufacturer: Generic
Product: Mass Storage
Query Vendor ID: Generic
Query Product ID: Flash Disk
Query Product Revision: 8.08
Physical Disk Capacity: 8005877760 Bytes
Windows Disk Capacity: 8005873664 Bytes
Internal Tags: AYWR-SY22
File System: NTFS
USB Version: 2.00
Declared Power: 200 mA
ContMeas ID: 569A-01-00
Microsoft Windows 7 SP1 Build 7601
------------------------------------
http://www.antspec.com/usbflashinfo/
Program Version: 9.4.0.645


A másik meghajtóra viszont rá sem indul, ami persze az érintett terület lenne.
(#) pittti válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Maradjunk akkor annyiban, hogy ez nem egy 5, hanem egy 8 Gigás pendrive (furcsa is lett volna).
„Controller: Alcor AU6989SN-GT/AU6989SNL - Chip Code: 0xF206” - az Alcor oldaláról ez alapján letölthető a szükséges firmware, és a hozzávaló íróprogram. Az újraírás után lesz egy teljes értékű 8 Gigás pendrive.

(Mondanám, hogy küldd el megcsinálom - csak hát a leves többe kerülne mint a hús. Pedig ezeket mind meg lehet javítani, eddig még mindig sikerült. Még ha 32 vagy 64 Gigás lenne, akkor esetleg...)
(#) img válasza sany hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Látom régebbi a hozzászólásod, de csak most láttam ezt a topikot, most tudok reagálni: az EaseUS-t én az erősen nem ajánlott kategóriába sorolom mert a saját tapasztalataim szerint, egy viszonylag egyszerű eseten tesztelve (3 TB-os NTFS GUID meghajtó, diskpartban clean paranccsal megtisztítva), a fájlok 80%-át rossz offsettel hozta vissza (ez természetesen használhatatlan fájlokat eredményezett). Plusz többszöri nekifutásra sem találta az utolsó 2 fájlt, ami néhány perccel azelőtt lett felírva. A program tudása nagyon jól mutat papíron, de az általános tapasztalat a valóságban az, hogy nagyon gyakran a legegyszerűbb dolgokat is elrontja, ezzel sokszor veszélynek téve ki a mentendő adatokat. Hozzá hasonlóan teli gázzal marketingelt, digitális hulladék még az Active@ / Aomei / BPlan / Disk Drill / iBeeSoft / iBoySoft / Minitool / RecoverIT / Stellar is.
(#) pittti válasza img hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Szerintem az elmúlt két és fél év alatt már régen megoldotta...
(#) sany válasza img hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Nekem 3 TB adatot még eddig nem kellett, hogy visszaállítsak a programmal. Erről nem tudok nyilatkozni. Azonban már többször sikerült 8GB, 16 GB formázott pendrive adatait visszaállítani vele, a frissen felírt fájlokat és a régebbi, törölt fájlokat is. Azt nem tudom mit mutat papíron, de szerintem az sem mindegy, hogy txt fájlt vagy egy több megás videofájlt akarsz visszaállíttatni az alkalmazással. Szerintem , ha nem egy titkos katonai ballisztikus rakéta kódját tartalmazó memóriakártya, HDD fájljait akarsz vele visszahozni, szerintem használható, a véleményem szerint. Sajnos, hogyha már valami elveszett, akkor már mindent meg kell próbálni.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) img válasza sany hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Ha egészen pontos akarok lenni, akkor ez sem volt 3 TB csak névleg, mert a HDD méretét adtam meg, a valódi adatmennyiség valahol 2 és 3 TB közt volt.

Volt benne mindenféle méretű fájl, amivel hibázott: txt, doc, pdf, jpg, exe, zip, ISO, stb...

A genyóság az, hogy látszatra megvan minden, csak megnyitáskor derül ki, hogy a txt-k kínai karakterekkel vannak tele, az exe-k nem futnak, a jpg-k 1 px méretűek, a tömörítettek és a lemezképek is sérültek, stb.

Magyarán, ha az ember nem ellenőrzi vissza egyenként az összes fájlt, akkor nagyot bukhat vele. Látszólag mindig talál valamit, hogy kifizesd az árát, aztán a valódi mentés már nem annyira működik. Eleve gyanús, hogy beírsz egy tetszőleges adatmentési keresést a Google-ba, és az elsők közt dobja fel a nevét, mert nagyon sokat költenek reklámjára. Ugyanezzel a módszerrel valami kis kérdés-felelek témákat is felajánl, aminek mindig az a lényege, hogy töltsd le a programjukat, mert majd az megoldja a problémádat. A másik, hogy a gyártója szerint mindenre is jó, még hardveres hibák esetén is...Na innentől már csak mosolyogni lehet rajta. Ha független fórumokon is rákeresel a vele való tapasztalatokra, akkor már gyorsan kiderül, hogy több embernek van vele negatív tapasztalata, mint pozitív.

Fun fact: jóval drágább, mint pl. a nagyságrendekkel valósabb tudású DMDE (ráadásul az ingyenes verziója egy mappán belül 4000 fájlig visszahozza, amit talál, bár tény, hogy nem annyira egyszerű a kezelése): annak csak 20 USD a magán licence.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) img válasza pittti hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Igen, ezt én is biztosra veszem, csak azért írtam le, hogy más ne tegye tönkre vele az adatait.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
"Minitool Partition Wizard" - letölt, feltelepít, pendrive adatait lement, partíciókat töröl, új partíciót létrehoz. Elméletileg ennek a programnak működnie kellene...
(#) Doky586 válasza img hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
3TB pendrive...? Nem csoda ha nem sikerült..
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
HDD volt, de ezt írtam is. Nem fake pendrive.
(#) pittti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Működik is egy „normális”, fizikailag hibátlan pendrive esetén.

De próbáld csak ki egy olyanon, amin mókolt firmware van (ilyenek például a 64G-nek eladott 8 G-s pendrive-k. Ugye a rendszer, és a programok is 64G-nak látják - csak éppen használhatatlan)

Ezeken segít a firmware újraírás - 64G ugyan sohasem lesz belőlük, de 8 Gigásként használhatók. Persze ebben még az is közrejátszhat, hogy általában nem első osztályú kontroller, és memóriachipek kerülnek az ilyenekbe.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Nos én megvettem az Active@ File Recovery programját, minekután a merevlemezem klikk-klikk hangok kíséretében megadta magát. A lemez tartalmát képfájlba kimentettem a Testdisk programmal, majd azzal a képfájllal dolgoztam. Gyakorlatilag mindent jól visszahozott a program, csak a rég letörölt holmikkal csinált egy kis kavart, de azokat ismét letöröltem és kész

A képfájlba kimentést úgy képzeld el, hogy végig a fagyasztóban volt a merevlemez, mert ha nem volt ilyen mértékig hűtve, akkor hamar tűzforróvá vált és semmit nem akart művelni. Végig fagyasztva viszont sikerült a mentés, csak a terület eleje sérült valamelyest.

Persze hozzáteszem, hogy ha a Testdisk hajlandó lett volna a képfájlban megtalálni a fájlokat, akkor nem keresgélek olyan program után, ami képfájlból is hajlandó dolgozni, ez pedig hajlandó volt és még az eredmény is remek. S igen, a lemezképről készült másolat még a piszkálódás előtt
(#) Udvari Zsombor válasza pittti hozzászólására (») Okt 5, 2021 / 1
 
Hát, lehet trükközni ilyen hamis mókolt eszközök esetében is: partíciókat törölni, és csak egy akkora partíciót létrehozni, ami a pendrive valós kapacitását fedi le, a többi hamis helyet pedig partícionálatlanul hagyni. Így firmware újraírás se szükséges, csak a pendrive valós kapacitását kell ismerni.
(#) pittti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Igen, csak a mostanában Ebay-en keringő 2 Terás SSD-k esetében egy kicsit nehéz volna ezt betartani (ugyanis valójában csak 128 Gigások!).

Még szerencse, hogy az SM2258xt kontroller vezérlőprogramja hozzáférhető, így könnyen vissza lehet írni a valós kapacitására - bár ez nem nagyon vigasztalja azt, aki jó drágán megvette.
Következő: »»   10 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem