Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   946 / 1125
(#) img válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
A 20H1 tele van hibákkal (pl. eltűnő Start menü), sokkal stabilabb nála a 21H1.
(#) Epu2 válasza img hozzászólására (») Okt 3, 2021 /
 
Minden frissítést ezzel tálalnak. Azután vagy igaz vagy nem. Nekem az összes frissítésnél, csak egy játék futása szűnt meg és rég óta a mutató sebességet nem őrzi meg.
(#) img válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 3, 2021 / 1
 
Édesanyám gépén sajnos előjött vele, a 21H1 óta megint rendben van.
(#) Kari55 válasza img hozzászólására (») Okt 3, 2021 / 1
 
Igen, elírtam.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
nálam:

sshot1.png
    
(#) nedudgi válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Egy pici különbség van egy PNA és egy PDA között. Te PDA (Windows Mobile 6.0) képeket mutogatsz, míg a kolléga készüléke egy PNA (Windows CE 3.0).
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) Doky586 válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Egész pontosan az én képemen szerepel az hogy win CE 5.2, motorosén pedig win CE 6.0 ...
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Igazán jó fájlkezelőt nem fogsz találni, ami megoldaná ezt a problémád, ugyanis jellemzően a beépített funkciókat használja mindegyik.
Amit problémásnak tartasz, a "jobbklikk" felugró ablak kis mérete, ez egy funkcióhívás, ami a beépített menük közül kiválasztható amikor írják a programot. Ugyan ez vonatkozik a többi általad nem megfelelőnek tűnő funkcióra is sajnos.
Ezek az eszközök már nagykorúak (15+ év), örülj, ha programot találsz hozzájuk, de olyan embert meg lasszóval se, aki most nekilátna egy ilyen eszközre programozni (kivéve a térképprogramokat, abból még van frissebb kiadás). Sajnos ezek még abban a korszakban születtek, amikor a képernyő DPI értékét fixen beállították és nem tudtad megváltoztatni.
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Sajnos a helyzet valami ilyesmi volt ezelőtt, mikor vettem is. Anno akkor is úgy kellett vadászni hozzá a programokat. Igazából 10 letöltött CE 6 rendszerre írt program közül kb 3-4 indult el és működött,
a maradék meg vagy el sem indult, vagy indult ugyan, de hol ritkábban hol gyakrabban kifagyott.
Az Igo primo az viszont megy rajta, épp most tettem rá friss térképeket is. Most is csak azért került elő,
mert tettem egy pár száz km -es körutat, és a 7" képernyőn mégis csak jobban látni a térképet, mint a telefon képernyőjén. Egyébként ezt a funkcióját 100% -ig tökéletesen ellátja.
Különben ez is ott pihen már vagy 10 éve a polcon amúgy.
Mivel kisteherrel mentem, abban nem volt beépített multimédia, csak is azért került elő a PNA.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) nedudgi hozzászólása Okt 5, 2021 /
 
Sziasztok!
ESP-01 modulokkal létrehoztam pár éve egy szenzorhálózatot. Emlékeim szerint akkor tudtam csatlakozni hozzá PC-vel, most azonban a Win10 nem enged csatlakozni az egyik előkerült AP-hoz. Lehet, hogy rosszul emlékszem a hálózati jelszóra, és nem négy karakter hosszú volt, de azt is el tudom képzelni, hogy a "felhasználói élmény érdekében" elvégzett módosítások miatt már a WiFi kezelő nem fogadja el az általam most begépelt jelszót. Tudtok valami korlátozásról, vagy én emlékezem rosszul?
(#) Skori válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 5, 2021 / 1
 
A WPA/WPA2 esetén nem lehet rövidebb a jelszó mint 8 karakter - tehát ez nem win10 sajátosság.
(#) nedudgi válasza Skori hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Akkor elfelejthettem a jelszavát. Köszönöm, erre nem is gondoltam.
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 6, 2021 /
 
Estét...
Van köztetek valaki, akinek normálisan működik ez a nyomorult vodafostv műsorvisszajátszó funkciója böngészőn keresztül? Mikor elindítom megy vagy 15-20 mp-t, aztán elkezd pufferelni végtelenségig,
majd hibát dob. Akárhányszor indítom újra...

Mára már az UPC visszajátszója úgyahogy működött normálisan, erre rittig eladják, és az új tulajdonos pirosak persze beújítanak, csak éppen az új hiperszuper technika egy kalap azt ér amit gondolok...

Innen üzenem a pirosaknak nyeljétek be.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
A paraméterek a barátaid, csak ők tudnak segíteni: milyen oprendszert futtatsz, és pontosan milyen konfiguráción? Tehát ne csak annyit írj, hogy processzor: i7, hanem pontosan: i7 2700K, húzva 4.8 GHz-re, stb.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Itt nem a paraméterekről van szó. A realtime adás megy tökéletesen. A visszajátszás döglik meg pár perc után. Ami ugye szintén online menne, ha rendesen streamelne a szerver...
Most pl az ősi idegeneket akartam megnézni a historyn, de behalt...

Tegnap pl olyat csinált, hogy ide oda ugrált 4-6 másodperceket előre hátra...

Amúgy Win7 64bit PhenomII X4 940 4*3GHz, most per pill 6Gb RAM, minden meghajtóm SSD.
Egyébként firefox szintén 64 bites és 500Mbps netkapcsolat...

Szóval amikor megy a visszajátszás, az is megy tökéletesen. De néha teljesen behal, és vagy nem megy egyáltalán, vagy pufferel, aztán megint megy pár percet, aztán ismét puffelel, stb...

Azért kérdeztem, hogy másnak is ilyen gagyi -e...
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2021
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Most ellenőriztem: ugyanezt a hibát dobja, de azonnal, bármire.

Egyébként azért kérdeztem a konfigot, mert a UPC-s alkalmazás erősen MS Silverlight függő volt, és azzal kellett mókolni, hogy működjön. Másrészt Win 8.1 alatt, 1 db 4 GB-os, alaplapra forrasztott RAM modullal szerelt gépen percenként cache-elt pár másodpercig, Win 10 alatt már ment rendesen. Nem tudom, hogy ez az új alkalmazás mennyiben más, de esetleg hasznosíthatók a régi tapasztalatok.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2021
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Az UPC is ment silverlight nélkül firefoxon. Az IE sírt, hogy neki kell a silverlight.
Aztán mikor feltelepítettem neki, mégse ment IE böngészőben, de firefoxban ugyanúgy működött...
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2021
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 6, 2021 /
 
Ez gyalázat, most nézem már vagy fél órája, kilépek a teljes képernyős módból, hogy írjak ide.
Mikor visszalépek teljes képernyős módba, kér valami pin kódot. Beírok neki négy nullát, erre azt dobja...

Most frissítettem az oldal, úgy meg elindult kész csoda...
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2021
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
Nekem FF-ban sem ment SL nélkül...
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 7, 2021 /
 
Hosszú éjszaka lesz ez, már látom előre.
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 7, 2021 /
 
Estét!

Megint új nyűgöm van a vodatv online részével. Jól látom, hogy böngészőben egyáltalán nem lehet kedvenc csatornákat beállítani, hogy utána csak azokat listázza, és a sallangot nem???

Csak nagyjábóli csoportosítás van, pl:
- Filmek
- Életmód
- Dokumentum
stb...
(#) Laci66 hozzászólása Okt 9, 2021 /
 
Sziasztok !
S.O.S. Segítségre lenne szükségem!
Most sikerült kitörölnöm egy 65Gb-os mappát. Egy 5Gb-os almappát másoltam egy másik meghajtóra és a törlésnél nem vettem észre hogy a fő mappa van kijelölve..... Bakker, most elveszett egy csomó családi videó meg kép. Hogy lehetne ezeket visszahozni? Próbálkoztam parancssorból az undelete *.*
gal, de kütyü nem reagál rá. Rendszer visszaállítási lehetőségem nincs, mert spórolásból ki van kapcsolva. Ha jól tudom, amíg nem kapcsolom ki a gépet a törölt anyagok még visszamenthetőek, de
Hogyan??? S.O.S. Segítség!!! Ja elfelejtettem írni hogy Win7 Prof a rendszerem.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) Inhouse válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Nem függ a kikapcsolástól, nem memóriában van. Undelete szerintem már régen nincs...
File recovery program kell neked, a lényeg, hogy más fájlművelet ne történjen azon a lemezen. Gyakorlatilag az adatok ott vannak, csak azt törölte, hogy hol.
(#) img válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Ne csinálj semmit, amíg nem tisztázódott a helyzet!

Milyen meghajtó az, amiről töröltél: HDD vagy SSD? "SHIFT + DEL"-el törölted vagy csak simán, vagy áthelyezéssel? A kuka sincs bekapcsolva a törölt meghajtón? Az nem ugyanaz, mint a rendszer visszaállítás.
(#) enree hozzászólása Okt 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Dell Optiplex 790 i5 gépbe milyen videokártyát tudnék venni a gyereknek? Ugye ez gyári konfig, nincs benne külön tápcsati se, ez eléggé lekorlátozza a dolgot. Tudom, hogy soha nem lesz belőle egy erőmű, de szeretném ha pár játék azért futna rajta. Életemben nem játszottam PC-n, ezért fordulok hozzátok, kérlek segítsetek.
(#) Laci66 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Oké, de pontosan mit csináljak????
Most mennem kell szőlőt szedni, mert a hajnali fagy megcsípte,és muszáj leszedni, de kb. félóránként beszaladok megnézni a jó tanácsokat. Ha az asszony megtudja hogy családi videóknak annyi, háááát nekem is annyi. Még jó hogy most dolgozik...
(#) Laci66 válasza img hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Szia!
Kukába tettem, de mivel nem fért bele töröltetem, egyébként HDD.
Simán Lomtár Törlés.
(#) Skori válasza enree hozzászólására (») Okt 9, 2021 / 1
 
Bármilyet beletehetsz, csak valószínűleg le kell cseréni a tápot is, olyanra, aminek nagyobb a terhelhetősége, és vannak megfelelő csatlakozói (a videokártya számára is).

A másik lehetőség ha olyan videokártyát keresel aminek elegendő az alaplapról felvehető teljesítmény, azaz nem igényel külön táp-csatlakozást. Ez viszont erősen korlátozza a lehetőségeidet.

Mellesleg nem olyan régen botlottam bele egy youtube videóba, ami arró szólt, hogy egy Dell PC-ből építettek gamer gépet. A lényeg itt is a tápcsere + videokártya volt, a többi már kevésbé fontos (SSD, +házhűtő, stb...)
(#) img válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 9, 2021 / 1
 
Jobb, ha felhívsz, privátban küldöm a számom.
(#) enree válasza Skori hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Köszi!
Igen, ezzel tisztában vagyok, nem akarok tápot is cserélni, ezért kérdezem, hogy melyik lenne a legjobb a jelenleg kapható kártyák közül? Játéknál számít e chip gyártó, stb... Én csak videót vágok, ott más szempontok vannak, azokat tudom, de a játék más világ...
Következő: »»   946 / 1125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem