Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1609 / 1670
(#) Alkotó válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Nekem nem derült ki mi ez.
(#) Josi777 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Egy Jacuzzi vezérlés prototípusa. Valójában nem beszerelésre készült, hanem programozásra és mintának. De most elviszik, mert hiány van belőle és nagyon kell. Szerencsére már megvan a módosítása is, úgyhogy elvileg már nincs rá szükség.
(#) Josi777 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Természetesen kizárólag haza gyártóval gyártatok nyákot, elvi okokból. És szerintem nem drágább hanem olcsóbb, mert nem csak azt nézem, hogy éppen mennyit fizetek, hanem más szempontokat is figyelembe veszek.
(#) Alkotó válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Köszönöm az információt.
Nem ismerem a témakört, nincs is ilyen "dézsám", de amiket én eddig láttam/próbáltam, azoknak volt saját vezérlésük. Ha ebből indulunk ki, akkor mi indokolja egy külső vezérlés szükségességét?
(#) Josi777 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Ez is saját vezérlés, a Jacuzzi sajátja. Nincs olyan, hogy belső vagy külső vezérlés. És az indok a Jacuzzikkal együtt szállított kiváltására az, hogy nulla a szupportjuk, gyakran meghibásodnak, bizonyos funkció hiányzik belőlük és nehezen beszerezhetőek. De leginkább az indokolja, hogy megrendeltek tőlem n darabot.
(#) Egri Frédi válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 9, 2021 / 2
 
Egyszer megkértek, hogy egy ilyesmi jacuzzi irányító panelján nézzem már meg és ha kell cseréljem ki a tasztatúra alatt a "békákat". Hiába nyomkodják vagy érintkezik vagy nem.
Elölről - ami a kád/medence felől van - ott a tasztatúra, rászitázva a feliratokkal/funkció ábrákkal. A szélén látni a tömítés/szigetelés hagyta nyomokat. (Nem én bontottam ki csak a kezembe adták. Ránézésre 6 csavarral lehetett rögzítve az oldalfalhoz.) Mindig tanul az ember valami újat, mert ilyet még nem láttam. Tehát elől a tasztatúra, hátulról meg az egész le van - szintén vízmentesen - takarva egy átlátszó, plexi szerű valamivel. A két réteget körben egy összefüggő keret határolja. Eddig semmi érdekes. Kiveszem a hátulján azt a 6 -8 csavart, ami összefogja, nyúlok a panelhez és összerezzenek az ijedségtől. Az egész panel le van öntve - utólag tudtam meg hogy összekeveréskor még folyékony - valami teljesen színtelen, átlátszó zselé szerű valamivel. Ez valami szilikon alapú - megdermedése után kocsonya szerű anyag - tapad mindenhez, mint a jól átrágott rágógumi. Egy jó negyed óra múlva - mire ki tudtam szedni a panelt a helyéről - tiszta takony volt minden az asztalon, a szerszámok, a kezem és képtelenség volt tőle megszabadulni. Papírtörlővel törölgettem magam. Kicseréltem amit kellett és szólok a tagnak, hogy kész van. Akkor mondja, hogy hoz olyan anyagot, amivel ki kellene önteni - a felszaggatott helyeken -, ne menjen bele víz véletlenül se. Akkor láttam először (és azóta se) ilyen anyagot. 2 flaska színtelen, olajszerűen folyó folyadék, amit fele-fele arányban össze kell keverni és fél órán belül felhasználni - mert megköt. A teljes kötési ideje 12 óra, de az állaga akkor is olyan, mint egy jó kocsonyáé ( csak már nem folyik ).
Átvételkor kérdezi a faszi: - Mivel tartozom ?
Nem akartam megbántani: - Legközelebb vidd máshoz ...

Tudja valaki mi ez az anyag ?
(#) Josi777 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Lehet nem értettem jól a kérdésedet. Annyit fűznék még hozzá, hogy nincs saját vezérlésük ezeknek a kádaknak. A gyár csak magát a kádat gyártja és minden mást vesz hozzá. Vezérlést is. Így előfordulhat, hogy két azonos Jacuzziban különböző vezérlés található, vagy más gyártmányú szivattyú, ... stb. Úgy vannak összelegózva, hogy éppen mit tudtak beszerezni. Remélem megtudtad, amit szerettél volna.
(#) nyomtatós válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Aszpik, hivatalos nevén elektronikai kitöltő/beágyazó szilikon.
(#) proli007 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
"nincs ilyen dézsám" De még lehet..
(#) Egri Frédi válasza nyomtatós hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
És venni hol lehet ?
(#) Alkotó válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2021 / 1
 
Nem tudom mennyire számít fogyatékosságnak, de nekem elsősorban igényem nincs a fürdőzésnek erre a formájára. Számomra ez egy fölösleges holmi, aminek egyetlen célja a luxus és a gazdagság fitogtatása.
(#) FIGIRI válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 10, 2021 / 1
 
Szervusz, lehet ez lesz: Cellpack Powergel
(#) nyomtatós válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Többféle márka is van, én is kerülöm messziről egyébként Nekem ilyen szilikon-webshopokat dob fel a kereső.
(#) FIGIRI válasza FIGIRI hozzászólására (») Okt 10, 2021 / 1
 
Bocsánat, ez a rugalmas:Cellpack Powergel rugalmas
(#) Egri Frédi válasza FIGIRI hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Ilyen volt !!! Pont ilyen formájú kancsó és keverő spatula volt a dobozba. Jó kis anyag csak undorító vele dolgozni - mármint javítani az alatta lévő cuccot. 20k egy készlet ? Jó kis ára van ...
(#) Egri Frédi válasza FIGIRI hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Ha a másik keményre köt, akkor ez az igazi. Kinézetre ugyan olyan mint a másik. És alig olcsóbb ...
(#) Alkotó hozzászólása Okt 12, 2021 / 13
 
Globálisan idegenkedek a lemezmunkáktól.
Elsősorban nincsenek lemezmegmunkálásra való gépeim, csak általános eszközök, ezért kihívást jelent néhány művelet. Másodsorban -nem kis részben az első szempont miatt- a lemezek felületét nekem általában nem sikerül sérülésmentesen tartani, nyomot hagy rajtuk szinte minden beavatkozás (különösen az alumínium kényes erre).
Most mégis farigcsáltam néhány hűtőlemezt az LPSU labortáp paneljához. Erősen látszanak a "kisüzemi" technológiák, de a célnak meg fog felelni.
(#) Egri Frédi válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Mi a gondod vele ? Egész jól néz ki.
Vannak "gyökerek" akik " légszerelve" dobozolnak be dolgokat azzal a felkiálltással: belül van, úgyse látszódik ...

Az élet néha úgy kívánja meg, hogy a gyárilag készült és vásárolt doboz elő vagy hátlapját elfúrom. Ilyenkor nincs más hátra, mint előre, saját készítésűvel kell pótolni. Eleinte vigyáztam rá, mint a hímes tojásra - ne karcolódjon, mert csúnya lesz. Képtelenség. A satu, a reszelő, fogó minden nyomot hagy. Rájöttem a megoldásra. Fölösleges sebeket nem kell ejteni a lemezen, de: ha végeztem a munkálatokkal multifunkciós gép rezgő csiszolójával átdolgozom a látható felületet, majd színtelen lakkal lelakkozom. Némelyik szebb lett, mint az eredeti ...

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Patópali válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Ügyes vagy!
A gyári, sértetlen lemezből présgéppel és speciális présszerszámmal készül.
Ja és nagy tételben.
(#) Patópali válasza Egri Frédi hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
A satupofákra tegyél hajított alu lemezeket felület védelem miatt.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2021
(#) deebo válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Teljesen rendben vannak ezek, nálunk olykor a CNC-ről is csúnyábbak jönnek le.
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Ennél rosszabb soha ne legyen! Sokakéhoz képest még ez is szinte gyári kivitel.
(#) madzagos hozzászólása Okt 21, 2021 / 9
 
Készült egy számláló egy barátomnak aki nagyon rárepült a transzformátor tekercselésre. Oda-vissza számol. És el lehet menteni a menetszámot a pic memóriájába. Az otthoni lomtárban fellelhető alkatrészekből és műanyag doboz újrahasznosításábol készült. Köszönöm kaqkknak a segítséget és a programot.
(#) Ge Lee válasza madzagos hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Ez melyik rajz alapján készült? Szenvedtem egy hasonlóval, de egyszerűen az AVR nem volt hajlandó megenni a hozzá adott hex-et, így egyelőre most TIL306-okat használok.
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Az áramkört madzagos tervezte és én írtam a pic programját ...
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
Mi az érzékelője?
(#) kaqkk válasza granpa hozzászólására (») Okt 21, 2021 /
 
A bemenete két kontakt ,(fel-le) de van egy enkóder bemenetű program is hozzá, azt még nem teszteltük .
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2021
(#) Ódenka hozzászólása Okt 21, 2021 / 4
 
Egy 1999-ben készült programóra most "tömörített" kivitelben. A program idegenből, a kialakítás, nyomtatás saját.
3 kimenet, 50 programhely 1x/állandó és 1-7 napra programozható, ezen belül tetszőleges csoportosításban a napokat, kimeneteket.
1-7 (napok) 12:00 (óra:perc) 123 (kimenetek) */_ (egyszeres, vagy állandó végrehajtás) 1-15 (kimenet percekben) processzor PIC.
Az óra adott időben (GPS modul+processzor+program by Bakman) szinkronizálható.
(#) kaqkk hozzászólása Okt 21, 2021 / 2
 
https://youtu.be/KFGSwzUaeOY Ezt is madzagossal követtük el ...
(#) Ge Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
Nem látok jelformálót. Akkor gondolom szoftveresen lett valahogy megoldva, hogy ha prellezik a jeladó, akkor se összevissza számoljon hanem csak egyesével.
Következő: »»   1609 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem