Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   421 / 586
(#) Frankye válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 13, 2021 / 1
 
Hogy ez jobban fejleszti-e a kreativitást, azt nem tudom megítélni, de tény, hogy a fiú gyerekek legalább akkora élvezettel építenek belőle "bármit" a kutyától a guruló lakóházig, mint a LEGo készletekből. Lányoknál már inkább a LEGO a "menő", az ilyen fém építő készletek az Ő fantáziájukat nem annyira mozgatják meg, tapasztalatom szerint. (Természetesen mindkettőre van ellenpélda is, dögivel, de alapvetően és általánosan ez szokott lenni a helyzet.)
Ami biztos, hogy az én unokám (7 éves) az én régi LEGo kockáimmal szívesebben játszik (pedig én voltam annyi, mint most Ő, amikor kaptam, és már bőven 50+-os vagyok ), mint a szülei által megvásárolt, ugyancsak LEGO gyártmányú, de csak egyféleképpen összerakható házikó elemeivel. (Igen, csak egyféle módon lehet összerakni, mert ha a tűhelyet és a faliképet felcseréled, az ajtó nem nyílik ki, vagy a TV nem fér a helyére, stb.) Na, EZ biztosan nem fejleszti a kiskölyök kreativitását.
(#) pont hozzászólása Okt 13, 2021 /
 
"Kilóra" is vehetnének az emberek utánrendeléssel csak kockákat, mégis a készletek fogynak, minél speciálisabb annál inkább "értékes" egy mániákus legosnak, szóval az emberek többsége nem olyan kreatív mint a hobbielektronika közössége. Ugyanilyen mánia a puzzle, abból aztán ha akarnának se tudnának mást kirakni, mégis vannak akiknek az az életük, egyszer kirakják, aztán ....
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Én az ilyesmi fémépítőket szerettem, ez összecsavarozva nem hullott szét egy leejtésnél. Csak abban az időben nem lehetett beszerezni 3-as csavart, anyát, kevés volt a készletben.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Idézet:
„Csak abban az időben nem lehetett beszerezni 3-as csavart, anyát, kevés volt a készletben.”

Höhöhö.
Abban az időben volt Szentesen Kontakta. Pontosabban kettő, de a másikat Óragyárnak hivták a népek. Most is vannak, de másként hivják. Apám annak idején TMKs volt. Mamát meg beszervezte "bedolgozónak". A bedolgozó azt jelentette, hogy hetente megjelent a lovaskocsi, lerakta a ládákat az alkatrészekkel, és elvitte a kész kapcsolókat, konnektorokat, stb...
Fiatal koromban rohadtul utáltam legózni, mert mindig vagy kapcsoló, vagy konnektor lett belőle. Ha meg kreativ voltam, akkor meg nagy pofon (ha észrevették).
Akkoriban minden kocsmában hajólámpából volt a csikktartó (mert akkor lehetett dohányozni).
Fémépitőm már nincsen meg, de pakolás közben még néha most is borul a fejemre egy-egy doboz "békebeli" csavar.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Egyszer kaptam egy szett fémépítőt, sose építettem meg ami a leírásában volt, inkább különböző helyekre elhasználtam a fém elemeket (pl. egy ideig mini megfigyelő kamerát is rögzített). Ma már alig maradt belőle pár csavar és egy-két kósza elem...
(#) hegman válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2021 / 1
 
Pár éve egy általános iskolából leselejtezték a fém építő készleteket, ömlesztve. Sikerült hozzájutnom úgy kb. ~15 kg építőkészlethez.
Van hozzá eredeti leírás is. Most szeretném a gyerekeimnek odaadni kreatív felhasználásra, aztán nehogy leragadjak én is esténként.
Annak idején, kisiskolásként egy heti ebédem odaadtam volna ezeknek a töredékéért. Kb. 2 készlet jutott egy osztályra.
(#) Hp41C hozzászólása Okt 13, 2021 /
 
Tényleg van valami az utasítások részletessége és az elért kreativitás között. Egy másik cég utasítása 1969 -ből és utasítása 1997 -ből.
Ugyan ez a különbség figyelhető meg az újságuknál is: 1969, 2019
(#) Teaway válasza pont hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
... szétszedik, vissza dobozba, és megy vissza polcra.
(#) Gafly válasza Teaway hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Barátom kapott annó egy 3 000 darabos puzzle-t, ami a csillagos égboltot ábrázolta.
Elég sokáig el volt vele foglalva az étkező asztal.
Aztán amikor kirakta, be lett keretezve, és ment a falra.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2021
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Atyám, meg a nagyapám is kilóra horda haza a 3-as csavarokat meg az anyákat, mert amikor Édesanyám takarított, ezek állandóan csörömpöltek a porszívócsőben...
Ő pedig nem állt neki kimazsolázni a porzsákból...
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Szakközépből is lehetett jócskán "átcsoportositani".
Egyszer szerzett egy talán R105 dobozt.
De üresen már ugye csak nem hozza haza, a logisztikát már akkor is ismerték, szóval megpakolta csavarral, stb...
Úgy meg már nem mert felszállni, mert egyből felborult volna. Már a súlypont miatt is, meg a suli mellett volt egy talponálló, az mellett meg a Fekete Bárány.
Tolja haza a biciklit, nagy vidáman.
Rendőr kiszúrja:
- Hova viszi a rádiót?
- Ez nem rádió, csak egy üres doboz.
- Vegye le a csomagtartóról, és nyissa ki.
- Veszi fene, mert marha nehéz.
Végül csak leszedte és elengedték.
Az, hogy szerintem annyi csavar a szentesi "vasbolt" raktárában sem volt akkoriban, más kérdés.
(#) vision61 válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Én is szerettem gyerekként, illetve később a fiaim játszottak a fémépítőmmel. Megmaradt minden darabja, sőt még bővült is az évtizedek alatt, így most már lassan majd az unokám is játszhat majd vele.
Nekem ilyen van.
(#) lazsi válasza vision61 hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
IGEN!!!
Nekem is pont ilyenem volt! De sehogyan sem értettem, hogy abból az egy dobozból hogyan lehet megépíteni azt a lánctalpas exkavátort...
(#) nagym6 válasza vision61 hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Ez volt a csúcs nekem. Pontosan emlékszem amikor megkaptam, a verandán kezdtem játszani vele. Kb.: ötven évvel ezelőtt volt. A képen látható traktort csináltam elsőként, nem tudom a könyvében benne van-e.

00Traktor.jpg
    
(#) sargarigo hozzászólása Okt 13, 2021 1 /
 
Nekem ilyenem volt (c02, c04), és imádtam! Bármit megadtam volna a munkagépért, de vagy pénzünk nem volt rá, vagy a komcsi kiváló ellátáslánc miatt nem lehetett kapni. Olyan darut építettem belőle hogy csak na! Az egyik készletben volt motor is, szóval önműködően tekerte a cérnát, amivel emelte a karját. Imádtam!
szerk.: Megkerestem! A c04-ben volt a motor
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2021
(#) granpa válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 13, 2021 / 1
 
Szerintem a Merklin volt az igazi.
(#) furko válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Amikkel én találkoztam, azokban úgy rémlik 4-es csavarok voltak.
(#) Massawa válasza furko hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
A Märklinnél volt egy idöben M4-s csavar, a Merkurnál M3,5. Azokat villanykapcsolokbol meg stekkerekböl bontottuk, sajnos anya az nem igen volt
(#) nagym6 válasza furko hozzászólására (») Okt 13, 2021 /
 
Lehet, erre már nem emlékszem pontosan. Sőt igazad lesz, 3-as csavart nem lehet úgy meghúzni, ahogy ide kellene. Megszakad hamar.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2021
(#) SzervízMacska válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2021 1 /
 
Én ezt csináltam utoljára, vagy negyven éve. Nem tudom, mi, de motor van benne...
(#) nagym6 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Esetleg valaminek az egyik fele. A többi része bontva lett, kellett mást építeni.
(#) lazsi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 14, 2021 / 4
 
Ha esetleg valami szokásos formátumban tennéd fel a képet, talán többen is meg tudnák nézni...
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) Massawa válasza lazsi hozzászólására (») Okt 14, 2021 / 2
 
Valoban talán Topi ki is zárhatná az ilyen formatumokat, nem elöször raknak ilyen fajlokat.
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Okt 14, 2021 / 1
 
Pedig burjánoznak ezek mint a fene .
Azt ismered hogy két imformatikus beszélget a melóhelyen?
- Mit regisztráljunk az új domain-nek, amit a főnök kért?
- Mittu.
- www.metoo.gov.hu? Normális vagy?
- Mit tudom én.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
(#) img válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Ja, a mittu domain.
(#) img válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Letöltöttem a MS HEIC bővítményt, erre közölte, hogy már telepítve van. Újraindítás után még mindig hiányzik neki...
(#) img válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Most így a képekről beugrott, hogy ezek megvoltak nekem is, de arra sajnos már nem emlékszem, hogy miket építettem belőlük. Kár, pedig biztos jó buli volt.
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Rákattintottam én is hogy telepítse a bővítményt, erre kiírta a win10, hogy 350Ft-ba kerül. Hát akkor "kenjék a hajukra", ha a feltöltő azt akarja, hogy sokan lássák, akkor majd úgy teszi fel, hogy akár a böngésző is meg tudja jeleníteni.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Véletlenül nem a HEVC bővítményre kattintottál, ami videó kodek? Az fizetős, a kép (HEIC) bővítmény elvileg nem.
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
Ennyiért igazit is kapni vasból...
Következő: »»   421 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem