Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyszerű RF távirányító
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Suncorgo hozzászólása Dec 5, 2016 /
 
Sziasztok, valaki foglalkozott már a 2262 és 2272 párossal? Pontosabban az érdekel hogy a cím lábak ugyan úgy állnak még sem reagál a vevő az adó jelére. Az Rosc ellenállásnak egyformának kell lennie az adó és vevő áramkörben?
(#) Inhouse válasza Suncorgo hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Idézet:
„Az Rosc ellenállásnak egyformának kell lennie az adó és vevő áramkörben?”
Nem vagyok szaki benne, de ha leírást megnézed, akkor nem.
(#) pucuka válasza Suncorgo hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Az adatlap mindig segíteni szokott. Általában nem szokott megegyezni az ugyanazon frekvenciához tartozó ellenállás az adóban, és a vevőben.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Suncorgo hozzászólása Dec 5, 2016 /
 
Elég sokat keresgéltem, de én ezt a táblázatot nem leltem meg. Köszönöm a linkeket és a képet.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2016
(#) jdani hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Üdv. Van egy kínai,, szokásos,, 433MHz-es relés vevőm, amihez távirányítót keresek. Kulcstarto formájút már hozzáillesztettem,működik. Viszont ami kell nekem, hogy egy PIC ha jelet ad, az a távirányító akkor adjon csak jelet.
Na most az is megoldás, ha a PIC egy relét kapcsol, aminek a kontaktját ráteszem egy szétszedett kulcstartós távirányító nyomógombjára.
Vagy :
Vannak ilyen doboz nélküli adók, de azokat nem tudom hogy működnek. 3 kontakt van rajta. Kettő a táp, a harmadik a jel? Pl ha a jelet a minuszra kötöm, akkor ad ki jelet? Vagy arra a harmadik lábra valamilyen digitális jelet kell adni?
Nekem 2 adó kell. Godolom ha megveszek 222 adót, mindnek más jele lesz, nem kell ezeket hangolgatni.
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Jobb lenne, ha a "szokásos" meg a "kulcstartó forma" helyett képeket mutatnál!
De mint itt is látható, az egy "DATA input"... Bővebben: Link
További 433 MHz-s HE fórumokban több infót találsz...
(#) jdani válasza uniman hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Bővebben: Link
Egy kutya mind.
HE fórumok.. Miért, most hol vagyunk?
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Nem erre lennék kíváncsi (ez nem a "relés"!), hanem a két másik említett cuccra! Rozumieš?
1.): "szokásos 433MHz-es relés vevőm"
2.): "távirányító...kulcstarto formájú"
Ha ezek azok lennének amikre gondolok, akkor írom a továbbiakat...

Továbbib HE fórumok e témában:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021

rf.jpg
    
(#) jdani válasza uniman hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Igen, ez a vevő. Nincs ilyen adó modulba?
Mármint egy egyszerű nyák, rá a tápot, és pl ha a signal jelet a mínuszhoz érintem, akkor ad jelet.
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Nem is az adó a lényeg, hanem az, hogy ott van mellettük (bennük) a kódoló/dekódoló IC is, amely kiküldi/feldolgozza a digitális kódjeleket.
Nekem pl. most pont az a gondom, hogy van egy marék (a csatolt képemen látható) "tanítható" távirányítóm, amelyeknek mindegyik példánya (és mind a 4 gombja) ugyanazt a kódot sugározza...
(#) jdani válasza uniman hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Jobban belegondolva, nekem elég csak egy jelet tovabbítanom. Az lesz a vége, hogy az relé összekapcsloló kontaktját rákötöm a távirányító gombjára?..
Tanítható távirányító.. Nemtudom milyen az. Én a vevőt tanítom az adó jelére.
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
A "tanítható" az ilyen ...
A relés megoldással kezdted...a relé helyett jó lehet egy megfelelő tranzisztor is.
De még mindig nem mutattad, hogy milyen az a "szétszedett kulcstartós távirányító"-d....
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2021
(#) jdani válasza uniman hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Nem is hallottam még ilyen távirányítóról, pazar.
Bármilyen 433, /315MHz távirányító jelét tudja tanulni, vagy milyen távirányítókat tud klónozni?
Azt írod van ilyen távirányítód, de az a ,,gond,, hogy mindegyik távirányító, és mindegyik gomb ugyanazt a jelet adja.
Ha tanítható, törölni kell a memóriát, és kész. Nem?
Mint a videón.

Nincs képem a távirányítórol most. Ahogy hirtelen végignéztem, nem láttam egyértelműen hogy a nyomógomb mínuszt kapcsolna az ICnek. Ha így lenne, tényleg elég lenne csak egy tranzisztor.
Azt tudom hogy két sorba kötött laposelem (2032, vagy milyenek azok) a tápja. Ezek nem működnének egy IC 5Vos tápjáról?
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Ki kell próbálnod, hogy ha lenyomva tartod a távirányító gombját (vagy összekötöd vezetékkel...) és ezután ráadod a tápot, akkor működteti-e a vevőt.
Távirányítóimmal az a baj, hogy nincs olyan másfajta távirányítóm, amelynek meg tudná tanulni a kódját... így csak az egyikről a másikra tudom ugyanazt a kódot megtanítani. A törlés után...
(#) jdani válasza uniman hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Úgy lett. Gomb összekötve, ráa táp, ad jelet. Ami mégjobb, hogy ha csak 5V adok rá, úgy is ad jelet.
Mértem az űramfelvételt, max 10mA. Ezt még maga az IC kimenete is bírja, az adhatná a tápot.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem