Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alkatrész ajánlás, avagy: Milyen alkatrész lenne jó ehhez?
Lapozás: OK   15 / 17
(#) Nasir Pirooz hozzászólása Ápr 5, 2021 /
 
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy ehhez a hangfrekvenciagenerátorhoz lineáris vagy logaritmikus potméter kell?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza Nasir Pirooz hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Amikor én építettem evvel az ic vel hanggenerátort 30 éve , emlékeim szerint lineáris potikat használtam .
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2021
(#) elektroncso válasza Nasir Pirooz hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
A rajzodon egy potméter sincs, trimerpotik vannak, amikből nincs (én legalábbis nem láttam) logaritmikusat. Szóval lineáris az mind.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Action2K válasza Nasir Pirooz hozzászólására (») Ápr 6, 2021 /
 
Az IC adatlapja semmit nem ír a potik jellegéről, de azt írja, hogy a szinusz forma az nem valós, csak a háromszög csúcsai vannak lekerekítve.
(#) albinolynx hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Sziasztok!

Stw20nb50 helyettesíthető irfp460 fettel? Egy DC motor fordulatszámszabályzó áramkörében van. Sajnos átütött az eredeti és maximális fordulattal forog a motor. Nem reagál a potméterre. G, D, S között rövidzár mérhető. Köszönöm!
(#) ferci válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Elvileg beteheted helyette, de nézd meg, mi van még a motor mellett a drainben ( ha van ), jó(k)-e még.... dióda, kondi, ellenállás.
A meghajtást is ellenőrizd fet nélkül, megmaradt-e.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) albinolynx válasza ferci hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Irfp250-nél amíg nem szerettem volna a fordulatot változtatni, addig letekert állapotnak megfelelően lassan forgott a motor. A fordulatszám változtatásra ez is tönkrement. Gondolom közrejátszott az is, hogy csak 200V-os. Amit tudok, igyekszem megmérni az ajánlott drain körben. Hülyeséget nem szándékozom írni, de mintha a motor DC200V-os lenne. Kínai kis eszterga szabályzója.

Kiegészítés:
A littlemachineshop.com oldalon van leírás. Most találtam. Idézet: "STW20NK50Z Power MOSFET transistor (formerly IRFP460)."
A hibajelenség is FET hibára utal (ha csak teljes fordulattal forog). Szóval rendelem is az irfp460-at. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) ferci válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Kérdés:
- a motor áram mekkora max terhelésnél. 20 amperes fet hogyan bírja;
- mekkora a tápfesz? Gondolom, nem több 200 voltnál;
- a motorral paralel gyors dióda van-e, szintén 20 amper körül és az is 4-500 voltos-e;
- frekvencia mekkora?
IRFP250 csak 200 voltos, egyáltalán nem való oda.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) albinolynx válasza ferci hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
400W teljesítményű motor van a géphez. A dióda nem rémlik, hogy lenne. Esetleg hestore-ból tudnál ajánlani diódát?
(#) ferci válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
A tápfeszültséget és a frekvenciát még nem írtad..- feltételezem a watt után, hogy 200 volt körül lehet, a motort is figyelembe véve.
A dióda ártól is függ, 15 A 4-500 volttól elvileg jó, jól hűthető tokozással.
(#) ferci válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Ha van felesleges IRFP460-ad, bekötheted diódaként: g-s rövidrezárva, drain a +táp felé, source a hajtó IRFP drainen.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) albinolynx válasza ferci hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Nézdd el, ha ostobaság! Irányváltáskor nem fog gondot okozni ez a dióda?
(#) ferci válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Ez új körülmény..
Akkor az nem kell ebben a formában - viszont akkor jó lenne, ha a vége rajzot feltennéd pontosan.
Hídban van a motor?
Eddig csak 1 db IRFP-ről volt szó...
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2021
(#) Bakman válasza ferci hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Ha csak egy FET van a rendszerben, akkor valószínűleg relékkel van megoldva az irányváltás.

Egy fénykép is jó lenne a panelről.
(#) ferci válasza Bakman hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Ja, hát megint a minimális információ van csak ..
De kapcsolási rajz is kell, mert ki tudja, hogyan van relézve és hová tehetne be diódát.
(#) albinolynx hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
Az áramkör DC kimenetére van két relé betéve utólag. Egyik irányba egyik relé, másik irányba a másik relé húz be. A probléma ott volt, hogy újraindításkor al lpt port valamiért minden kimenetét magas szintre emeli és egyszerre húzott be a két relé. Hozom hamarosan a nyák fotóját. Szerintetek maradhatunk ebben a topikban, vagy máshova kellene?
(#) Bakman válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
HEStore-ban van olyan FET,ami benne volt de az IRFP460 papíron kicsit többet bír.
(#) ferci válasza albinolynx hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
A programodat is át kellene nézned ezek szerint..
(#) albinolynx hozzászólása Okt 17, 2021 /
 
A nagy kondenzátor és a teljesítmény ellenállás közötti elektrolit kondenzátor nem pukkant el. Hosszú lábakat hagytak neki és csupán kissé dőlve került a fényképezőgép elé. Ha jól olvasom ZYQD-400 a vezérlő. Van nálam DMM is, ha valamit mérni kellene hirtelen. Csak ez működjön, a relézést megoldottam már biztonságosan.
(#) albinolynx hozzászólása Okt 18, 2021 /
 
Végül rendeltem irfp460 és stw20nk50z fetet is.
(#) Mate78 hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
Sziasztok,

olyan (olcsóbb) alkatrészt/modult keresek, amivel a látható tartományba eső fény (esetleg még UV-A) RGB összetételét meg lehet mérni.Jó lenne, ha valami szabványos protokollon keresztül lehetne kiolvasni, pl.I2C optimális esetben.Precízebb összetételű RGB világítást szeretnék csinálni, de ehhez meg kellene mérnem néhány RGB fényforrást.

köszönöm.
(#) pipi válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
(#) Mate78 válasza pipi hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Köszönöm,keresgélek.
(#) attika hozzászólása Ápr 7, 2022 /
 
Sziasztok.
Pontosan ilyen biztosítékot honnan tudnék beszerezni?
Keresgéltem sok felé, de még csak hasonlót se találtam.

fuse.jpg
    
(#) Gafly válasza attika hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Ezen ugyan nincs piros csík, de legalább megvan a neve.
(#) pipi válasza attika hozzászólására (») Ápr 7, 2022 / 1
 
Nem írtad milyen méret 5x20 vagy kisebb...
Ha javítás, 1db-ról van szó... Ha szerencséd van a sapka lehúzható, és másik biztire rátehető. Ha mégse akkor gyártható, én ellenállás lábból ráforrasztottam a mezei üvegbiztire, csak vigyázni kell, mert forrasztás közben elmozdulhat a sapi az üvegcsövön. Volt olyan bizti amin a bevonatot meg kellett csiszolni, hogy forrasztható legyen
(#) rolie válasza pipi hozzászólására (») Ápr 7, 2022 / 1
 
Én is jellemzően forrasztani szoktam, vagy sapka külön is kapható.
(#) attika válasza pipi hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Az mennyire fontos, hogy benne legyen az a por?
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
A homok lassítja a kiolvadást.
(#) attika válasza pipi hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Idézet:
„Nem írtad milyen méret 5x20 vagy kisebb...”

Igen, 5x20-as és egy darab kell.
Az lesz akkor amit írtatok, külön megveszem a biztosítékot és külön hozzá a kupakot.

Van biztosíték is a HQ-nál.
Következő: »»   15 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem